Skocz do zawartości

Skiny


Rekomendowane odpowiedzi

Wojtmen - niestety to jest problem z fontami. SI Games chyab tak ustawilo gre, ze chyba tylko bez problemu vera font chodzi. Ale postaram sie popatrzec w odpowiednie pliki i wymyslec jakies rozwiazanie.

 

Fikander - przed Chinczykami i cwaniakami co to potem grafike do FMa opylaja na eBayu ;)

Odnośnik do komentarza

Błędy są, uniknąć ich nie sposób.

 

Error #1

 

Jak widać na zamieszczonym skrinie, gra nie wczytuje niektórych skrótów nazw (patrz przy fladze, w formie zawodników, etc.). Nie potrzebnie umieściłeś 'strzałkę' przy 'menedżerze'. I ten błąd, o którym wspomniał Wojtmen.

 

Mógłbyś wydać poprawkę configa do błędu, który zgłosił Wojtmen, oraz samych nazw? Mam problem z zamieszczeniem buttonów przy 'opcjach', itd. - mianowicie, zamieszczenie ikonki nie stanowi problemu, lecz znajduje się ona pod nazwą. Mógłbyś objaśnić co i jak zrobić, żeby zmodyfikować odpowiednio skórkę pod Turnstyle'a III?

 

Error #2

 

Kolejny błąd, nie wyświetlają się niektóre elementy, np. najlepszy strzelec, asystent, etc.

Odnośnik do komentarza

Widze, ze zmieniles czcionke - niestety jak juz wyzej napisalem, SI Games ustawilo cale gre pod vera (tego juz jestem pewien na 99%). Przy zmianie czcionki tekst zaczyna sie dziwnie zachowywac. To samo po zmianie jezyka - ja gram w angielskim narzeczu i "Fgn" sie wyswietla. W naszym narzeczu "Cdz" wydaje sie byc juz za szeroki dla gry przy uzyciu oryginalnej Turnstyleowej czcionki. Jako ciekawostke powiem Wam, ze wrzucilem defaultowe ikonki statusow i sie okazalo, ze byly o kilka pikseli za waskie przy uzyciu Turnstyle czcionki. Nie ukrywam, ze wplyw na taki stan rzeczy rowniez ma szerokosc treebaru. W defaulcie szerokosc jest albo 160 albo 166 px (juz nie pamietam) a ja uzylem 170 (w oryginale bylo nawet 172 px). Postaram sie jeszcze cos obciac z tej szerokosci (mam nadzieje, ze nie wywola to jakis problemow potem w tym elemencie). A strzalka to sie zapodziala chyba przez przypadek jak cos dopisywalem w pliku.

 

Poprawki beda ujete w wersji oficjalnej (przynajmniej postaram sie :)) - wczesniej raczej nie.

 

Co do TIII - w wolnej chwili zajrze do tego skina i odpisze.

 

Edit: Magic - a moglbys wrocic do oryginalnej czcionki i zonaczyc jak sie zachowa gra w tych dwoch przypadkach z Twoich screenow?

Odnośnik do komentarza

Powrót do defaultowych fontów nie zmienił w tych kwestiach nic.

 

Error #3

 

Dziwnie wygląda wyświetlanie tego panelu, raz jest, raz go nie ma, jeszcze przyjrzę się jego funkcjonowaniu.

 

Byłbym wdzięczny. :]

 

Error #4

 

Opcja 'Pokaż zmiany atrybutów zawodnika' działa nieprawidłowo (jak we wszystkich skinach, których dotąd używałem w FM-ie 2008), nie jestem w stanie jej odhaczyć.

 

Error #5

 

Nakładanie się napisku na ikonkę, wygląda to nieestetycznie.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie

mianowicie, w skiie TSUBI 08 przy wyborze ustawien strzału z dystansu w ekranie taktyki pojawiają mi się wysokości własnie tego atrybutu u moich grajków. zmieniam skina-> i już się nie pokazują Czy da się to jakos dorzucic do innego skina?? Bo to bardzo pomocne... a moze da się dorzucic takie cuś np do rajdów (pokazywałby się drybling np) albo do odbioru (pokazywałaby się agresywność)??

 

http://images31.fotosik.pl/74/a73ceb81d6b9eb3amed.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffd4f7193a1a595e.html

 

 

I jeszcze pytanko...dlaczego nie moge zmienic kolorów atrybutów w TSUBI skinie? edytuję sobie configa i nic, w grze to samo... oczywiscie wyłączone buforowanie skórki, odświeżona itd...

Odnośnik do komentarza
Powrót do defaultowych fontów nie zmienił w tych kwestiach nic.

 

Error #3

 

Dziwnie wygląda wyświetlanie tego panelu, raz jest, raz go nie ma, jeszcze przyjrzę się jego funkcjonowaniu.

 

Byłbym wdzięczny. :]

 

Error #4

 

Opcja 'Pokaż zmiany atrybutów zawodnika' działa nieprawidłowo (jak we wszystkich skinach, których dotąd używałem w FM-ie 2008), nie jestem w stanie jej odhaczyć.

 

Error #5

 

Nakładanie się napisku na ikonkę, wygląda to nieestetycznie.

 

Error 3: nie stwierdzilem tego u mnie jak na razie ale bacznie bede obserwowal zachowanie sie gry pod tym katem

 

Error 4: przyznam sie, ze rowniez mi to nie dzialalo (zobacze w defaultowym czy ta opcja tez sie tak zachowuje)

 

Error 5: jedynym rozwiazaniem bedzie zrobienie match title bar dla wersji polskiej bo uzywam angielskiej wersji (i z mysla o tej wersji jezykowej tworzylem skina - dlatego moga jeszcze wystapic takie przypadki i w innych miejscach) i ichnie slownictwo jest delikatnie mowiac bardziej oszczedne w dlugosci ;)

Odnośnik do komentarza

Error #6

 

Nieprzyjemny kolor hiperłączy odnoszących się do zdobytego gola, przestrzelonego karnego, etc. Co prawda każdy może sobie to wedle upodobań zmienić, ale poprawa takiego szczegółu to zawsze duży plus. Diabeł tkwi w szczegółach. ;)

 

Nobowe pytanie, Qwas, kiedy planujesz wydanie 'pełnej wersji' skina? :]

 

Error #7

 

Kolejny błąd dotyczący kolorów (również zauważyłem go w innych skórkach, np. Steklo), zdecydowanie lepiej wyglądałyby pod ikonkami piłkarzy nazwiska w kolorze białym.

Odnośnik do komentarza
Error #6

 

Nieprzyjemny kolor hiperłączy odnoszących się do zdobytego gola, przestrzelonego karnego, etc. Co prawda każdy może sobie to wedle upodobań zmienić, ale poprawa takiego szczegółu to zawsze duży plus. Diabeł tkwi w szczegółach. ;)

 

Nobowe pytanie, Qwas, kiedy planujesz wydanie 'pełnej wersji' skina? :]

 

Error #7

 

Kolejny błąd dotyczący kolorów (również zauważyłem go w innych skórkach, np. Steklo), zdecydowanie lepiej wyglądałyby pod ikonkami piłkarzy nazwiska w kolorze białym.

 

Error 6 - niby racja tylko jeden bedzie chcial czerwony kolor drugi bialy a trzeci zielony - nigdy nie dogodzisz wszystkim, dlatego chyba bedzie lepiej jak kazdy sobie sam ustali (ja ewentualnie wrzuce bialy kolor jak defaultowy)

 

Error 7 - a u mnie jest bialy :) To jest kolejny kwiatek rodem SI Games. W Black In 2 mialem ustawiony kolor np. w buttonach na bialy a po jakims czasie (po zmianie Black In na defaultowy skin) w buttonach zaczal mi sie pojawiac zolty kolor (mimo, ze w ustawieniach nic nie zmienialem). I moglbym takich przypadkow kilka jeszcze wymienic.

 

Data wydania pelnej wersji - w tygodniu ciezko mi bedzie w ogole cokolwiek zrobic (praca, studia etc.) - no moze mala ciutke zrobie. Pewnie w piatek poznym wieczorem zbiore wszystkie uwagi stad i z Susie i zaczne grzebac i fixowac. Dlatego pewnie za jakie 1.5-2 tygodnie powinna byc juz gotowa wersja 1.2.

Odnośnik do komentarza

Poszperałem w skinie i udało mi się parę rzeczy poprawić. Zacznijmy od 'strzałki', niepotrzebny wpis umieszczony jest w configu o nazwie 'quicklinks right', otwieramy plik i usuwamy wpis obok </record> '-->' (będzie to jeden z pierwszych wierszy).

 

Silnik FM-a jest głupi. :] Uniknięcie problemu z zawijaniem wierszy jest bardzo proste, usuwamy główny config, zastępujemy go dowolnym 'działającym' (posłużyłem się tym ze Steklo), zmieniamy parę rzeczy w wierszach (detale - nazwa skina, pożądana czcionka, etc., itd.), radzę zrobić przed tym kopię zapasową configa. Ta jedna zmiana n aprawia wszystkie problemy z zawijaniem wierszy w tej skórce.

 

Poprawka #1

Poprawka #2

Odnośnik do komentarza

Lol jednak Twój nick nie klamie ;)

 

Wczoraj jeszcze troche gmeralem w plikach i musze z cala stanowczoscia stwierdzic, ze decyzja z uzyciem plikow fmf chyba jest niefortunna. Program glupieje i jesli sie ma kilka skinow zainstalowanych to zaczyna sciagac dane (zwlaszcza kolorow) z roznych miejsc.

 

A odnosnie configa to masz na mysli plik Turnstyle 08.xml?

 

 

Edit: dzis wieczorkiem wrzuce poprawiony plik odnosnie polozenia kalwisza "Continue" i tych wyswietlajacych sie przed meczem "Match preview" etc.

 

A Tobie Magic napisze co i jak zmienic bys mogl dopasowac ustawienia do buttonow z TIII bo sa szersze od tych z T06/08

 

Edit1: a w Steklo sa male koszulki? Wydywalo mi sie, ze rowniez je wyswietla w rozmiarze 130x130. Moglbys wrzucic screena? Za rozmiar odpowiedzialne sa 2 pliki match incidents i match incidents small (oba pliki w folderze panels). Mozesz je usunac a wtedy skin bedzie korzystal z domyslnych ustawien.

Odnośnik do komentarza

M8_Pl: Też nie mogłem sobie poradzić ze zmianą kolorów w Tsubie08. A rozwiązanie jest proste: Gra na wersji 8.0.1 nie obsługuje plików fm colours.xml i ich zawartość (nie całą, ale powinieneś się zorientować o jaki fragment chodzi) trzeba przerzucić do settings.xml :] Dotyczy to wszystkich skinów w których znajduje się fm colours.xml, nie tylko Tsubie.

Odnośnik do komentarza

Hmm, puszczę same kolorki, tylko gdzie w settingsa? w dowolne miejsce? czy gdzies gdzie wpadnie mi w oko magiczne słowo colour?? ;) i czy 8.01 w ogóle nie tyka fm colours.xml? Czyli wszystko co mnie z niego interesiren mam do settingsa wrzucić?:)

 

No a kwestia z atrybutami w ekranie taktyki? Nie da rady "dorobić" takiego czegoś do skina? Skoro jest w Tsubie to moze być tez w innych... A nie ukrywam, że bardzo by mnie to ucieszyło...

Odnośnik do komentarza

Za wskazówki będę wdzięczny, z dodaniem buttonów nie miałem problemów, nie wiedziałem co zrobić w configu (header?), żeby siateczka zmieniała kolor.

 

Tak, chodzi mi o ten config, dokładniej o następujące wiersze, które dostałem:

 

<!-- font settings -->
 <list id="font_settings">
<record>
  <flags id="font" value="comicbd" />

  <!-- bold modifiers (modifies the base bold value for bold text) -->
  <record id="bold">
	<real id="horizontal" value="2.0" />
	<real id="vertical" value="2.0" />
  </record>
  <record id="semi_bold">
	<real id="horizontal" value="1.0" />
	<real id="vertical" value="1.0" />
  </record>
  <record id="light_bold">
	<real id="horizontal" value="0.5" />
	<real id="vertical" value="0.5" />
  </record>
  <record id="very_light_bold">
	<real id="horizontal" value="0.3" />
	<real id="vertical" value="0.3" />
  </record>
  <record id="plain">
	<real id="horizontal" value="0.5" />
	<real id="vertical" value="0.5" />
  </record>
</record>
 </list>

 

Koszule - TS 08

Koszule - Steklo

 

Odnotowałem jeszcze jedną rzecz, zmiany w configu 'głównym' naprawiły zwijanie wierszy, lecz nie wyświetla się nadal data spotkaniu w 'widoku ogólnym'.

 

Edyta, usunięcie dwóch wskazanych przez Ciebie plików naprawia 'problem' shirtów. ;)

Odnośnik do komentarza

Magic jaki jest rozmiar tych buttonow z TIII (chodzi mi o szerekosc).

 

Jesli chodzi o zmiane kolorow siatki to robi sie to w nastepujacy sposob:

 

przykladowy zapis dla titlebar:

<widget class="picture" id="pict" file="interface/titlebar/bar" auto_size="vertical" cached="true" rthr="68">

<layout class="stick_to_sides_attachment" alignment="top" inset="0" />

<attachment class="get_global_attachment" get_property="bkcl" set_property="colr"/>

</widget>

 

gdzie rthr="...." komenda ustawiajaca kolorystyke (barwa,nasycenie) ale to mozna fakultatywnie dolaczyc

 

i get_property="bkcl" set_property="colr" odpowiada za ustawienie koloru 1 (np. Polska bialo-czerwone wiec bedzie to bialy) zas get_property="fcol" set_property="colr" odpowiada za ustawienie koloru 2 (czyli dla Polski czerwony)

 

jest jeszcze mozliwosc ustawienia trzeciego koloru ale nie moge odnalezc kodu w sowich notatkach

Odnośnik do komentarza
85, 84, 77.

 

Zależałoby mi, żeby siatka była koloru czcionki obok, np. Legia - białe tło, czarna czcionka, czarna siatka, etc.

 

to wrzuc taki kod:

 

<widget class="picture" id="pict" auto_size="vertical" file="tu wpisz sciezke do folderu gdzie wrzuciles siatke" cached="true" rthr="68">

<layout class="stick_to_sides_attachment" alignment="top" inset="0"/>

<attachment class="get_global_attachment" get_property="fcol" set_property="colr"/>

</widget>

 

a dla zainteresowanych trzeci kolor powinien pojawic sie po dzialaniu: get_property="ocol" set_property="colr"

 

i wrzuc ten kod dokladnie przed linia zawierajaca ponizszy tekst:

<!-- menubar background -->

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...