Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Szkoda tylko, że stadion będzie miał zaledwie 25k i 3 trybuny. Na taką markę jak Górnik stadion 35k byłby odpowiedni, ale niestety zadecydowały względy finansowe. W przyszłości będzie możliwość dobudowania czwartej trybuny. Powoli przestawałem wierzyć w to, że ten stadion kiedykolwiek powstanie. W sumie 3 lata trzeba było czekać na podjęcie tej ostatecznej decyzji. Fajnie, że w Zabrzu jest taka konkretna babka jak Małgorzata Mańka-Szulik. Gdyby nie jej starania to decyzji pewnie nadal by nie było. Teraz tylko czekać aż Górnik zagra na nowym obiekcie.

Odnośnik do komentarza

Na razie zarezerwowano pieniądze na pierwszy etap. Bedzie wyglądało tak jak na Legii teraz, tylko ze jeszcze bedzie historyczna kryta:) Ja mam jednak nadzieje, ze znajdą sie pieniadze na dokonczenie i docelowo zasiądzie na tym stadionie planowane 32 tys. Niestety, ale bez nowoczesnego stadionu klub nie miałby mozliwosci rozwoju. C+ nie chce pokazywac meczów z Roosevelta, bo nie wygląda ten stadion ładnie. Moze z biegiem czasu zjawią sie nowe firmy chcace sie reklamowac na nowym stadionie. Jest to przełom jesli chodzi o Śląsk i duży skok jesli chodzi o gonienie innych klubów w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Bardzo wysokie kary pieniężne zostały nałożone przez Górnika Zabrze na dwóch piłkarzy odsuniętych latem od pierwszego zespołu. Zarząd zdecydował, że Damian Gorawski i Michał Karwan zapłacą po 115 tys. zł za naruszenie regulaminu, czyli negatywne wypowiedzi pod adresem pracodawcy.

 

To efekt programu nadanego swego czasu w Orange Sport. Klub odczekał kilka tygodni i po dokładnej analizie wypowiedzi piłkarzy skonsultował się z prawnikiem, czego efektem są tak wysokie kary. W wypadku Gorawskiego są to nieco ponad dwumiesięczne pobory. Odsunięci od pierwszego zespołu, czyli Gorawski, Karwan i Paweł Strąk, który w programie się nie wypowiadał, grają w rezerwach w B-klasie.

90minut.pl

 

Kurde, wysokie kary daje Górnik. 115 tysięcy złotych, dla Gorawskiego i jego 55 000 miesięcznie to nie koniec świata, ale Karwan ma problem. Chyba chcą ich zmusić do zerwania kontraktów bez odszkodowania ze strony klubu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Górnik po powrocie do Ekstraklasy radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Udany początek dał Zabrzanom miejsce w czołówce, ale przyszła przykra porażka w Gdańsku i wydawało się, że to wszystko na co Górnika było stać w tym sezonie. Później jeszcze nie do końca zasłużona porażka z Jagiellonią i początek trudnego terminarza - Wisła, Lech, Legia. Wydawało się, że o punkty będzie ciężko, a tu niespodzianka - Górnik dzięki dobrej grze i wielkiej ambicji piłkarzy najpierw pokonał wicemistrza, a wczoraj mistrza Polski. Za tydzień wyjazd do Warszawy i z taką grą jaką Górnicy pokazali z Wisłą i Lechem twierdzę, że Górnik może śmiało pokosić się o kolejne zwycięstwo tym bardziej, że Legia prezentuje się nadal słabiutko. Fajnie by było jakby Górnik powalczył jednak o coś więcej niż to zakładane 6. miejsce. Liga w tym roku ułożyła się tak, że dogonienie lidera nie jest wcale rzeczą nieosiągalną.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak zdanie:

 

z taką grą jaką Górnicy pokazali z Wisłą i Lechem twierdzę, że Górnik może śmiało pokosić się o kolejne zwycięstw

 

Sory, ale z Wisłą Górnik był tłem, przez 90minut oddał trzy strzały na bramkę Pawełka. Wisła była lepsza i Zabrzanie grali dużo gorzej, niż z Lechem.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak zdanie:

 

z taką grą jaką Górnicy pokazali z Wisłą i Lechem twierdzę, że Górnik może śmiało pokosić się o kolejne zwycięstw

 

Sory, ale z Wisłą Górnik był tłem, przez 90minut oddał trzy strzały na bramkę Pawełka. Wisła była lepsza i Zabrzanie grali dużo gorzej, niż z Lechem.

Spoxik ogladales mecz Górnika z Wisła czy tylko sugerujesz sie jakimis statystykami?? Moze Wisła miala wieksze posiadanie piłki, ale to Górnik miał groźniejsze sytuacje. Sam Kwiek mógł ustrzelic hattricka. Wisła miała przewagę, ale tylko do 16-go metra.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak zdanie:

 

z taką grą jaką Górnicy pokazali z Wisłą i Lechem twierdzę, że Górnik może śmiało pokosić się o kolejne zwycięstw

 

Sory, ale z Wisłą Górnik był tłem, przez 90minut oddał trzy strzały na bramkę Pawełka. Wisła była lepsza i Zabrzanie grali dużo gorzej, niż z Lechem.

Spoxik ogladales mecz Górnika z Wisła czy tylko sugerujesz sie jakimis statystykami?? Moze Wisła miala wieksze posiadanie piłki, ale to Górnik miał groźniejsze sytuacje. Sam Kwiek mógł ustrzelic hattricka. Wisła miała przewagę, ale tylko do 16-go metra.

 

Oczywiście, że Górnik ze wszystkich stron zasłużył na zwycięstwo w meczu z Wisłą. Był agresywniejszy, szybszy i konkretniejszy. Wisła podawała piłkę na 50 metrze i chyba ani razu poważnie nie zagroziła bramce rywali. Gra zabrzan w tym sezonie bardzo mi się podoba, jestem zaskoczony.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem oczywiście cały mecz i lepsze wrażenie sprawiała Wisła. Górnik gra bardzo dobrze w ofensywie, ale po odbiorze to już była piłka do przodu i Zahor musiał rozpychać się łokciami z Cleberem lub Bunozą. Gdyby nie Kwiek to biada, no i w końcówce coś tam Przybylski pokazał. Szczególnie pierwsza połowa w wykonaniu Zabrzan to długa piła i strata, długa piła i strata. Wisła oprócz strzału Brożka z wolnego miała jeszcze okazję po strzale Garguły, kiedy tor lotu piłki zmienił Boukhari, no i nie wiele brakowało a Brożek miały setkę po wyjściu z kontrą i podaniu Garguły, ale ofiarnie zatrzymał go Banaś w ostatniej chwili. Defensywa Górnika radzi sobie świetnie, ale w ofensywie było baaardzo biednie.

 

W sumie to jak tak teraz sięgnąłem pamięcią to Wisła też gówno a nie okazje miała.....ale na pewno próbowali grać w piłkę przynajmniej.

Odnośnik do komentarza

Górnik ma już pozwolenie na budowę nowego stadionu. Kwestią dni jest rozpisanie przetargu i długo oczekiwany początek prac. W sezonie 2013/2014 najbardziej utytułowany Polski klub wreszcie zagra na obiekcie na jaki zasługuje. Szkoda tylko, że tak długo to trwało bo gdyby załatwiono wszystko w 2008 roku, kiedy wydawało się, że nic nie stanie na drodze tej inwestycji, to pewnie już wiosną Górnik grałby na nowiutkim obiekcie.

 

Nie ma do gdybać - wreszcie na Górnym Śląsku rusza budowa nowych obiektów. Poza Górnikiem buduje jeszcze Piast, a Śląski już niedługo doczeka się dachu. W Katowicach kwestią czasu jest wybór nowego projektu. Będą więc 4 nowoczesne stadiony. Szkoda tylko, że najpierw inni musieli nam pokazać, że się da, aby radni otworzyli oczy i uzmysłowili sobie, że jeżeli chodzi o stadiony już teraz odstajemy reszcie Polski na 40 lat.

Odnośnik do komentarza

Tak frajersko jak dziś Górnik przegrał z Legią to chyba dawno się nikomu nie zdarzyło. Mieli prowadzenie, kilka minut do końca i dwie tak idiotyczne bramki po niepotrzebnych faulach Kwieka i Wodeckiego. Już rozumiem stratę pierwszej bramki, bo Legia od kilku minut przycisnęła i w końcu obrona pękła, ale żeby 2 minuty później zrobić identyczny faul i stracić prawie identyczną bramkę to idiotyzm. Legia nie zasłużyła w tym meczu na zwycięstwo, Górnik też nie, ale potwierdziło się to, że minimalizm nie popłaca. Potwornie szkoda tych punktów :/

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...