Skocz do zawartości

Że Czerwona Armia Ta, To Kibice Widzewa...


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2008 8.0.2

 

Baza Danych: Średnia

Wybrane Ligi: Anglia (1), Francja (1-4), Niemcy (1), Grecja (1-2), Włochy (1), Holandia (1-2), Polska (1-2), Portugalia (1), Rosja (1), Hiszpania (1), Serbia (1-2),

Dodatkowi Piłkarze: Peru, Paragwaj, Kolumbia

 

Prezes Widzewa Łódz - Bogusław Sosnowski oprowadzając mnie po stadionie i budynku klubowym, opowiadał o klubie, jego historii i o pieniążkach. Stwierdził, że budżet na transfery wyniesie na ten sezon 700tys. zł, a na płace 67,5tys. zł tyg. ponieważ pomyślał, że bez większych wzmocnień powinniśmy bez problemu awansować.

 

Zarząd już przed moim przyjściem realizował plan umocnienia swojej pozycji w Ekstraklasie, w ciągu 3 lat. Mój kontrakt obowiązuje do 2010 roku, jest wart 2,75tys zł.

 

Sztab szkoleniowy nie przedstawiał się znakomicie, kilka osób minęło się z powołaniem i w klubie nie wiedzą co robią, dziwne jest również to, że mam aż 4 fizjoterapeutów. Sztab przedstawia się następująco:

 

Asystent: Maciej Lewandowski (29, Polska)

Trener: Krzysztof Zawadzki (33, Polska)

Trener br: Andrzej Krzyształowicz (36, Polska)

Fizjoterapeuta: Wojciech Walda (56, Polska)

Fizjoterapeuta: Jerzy Mastelarz (44, Polska)

Fizjoterapeuta: Marcin Kaczorowski (28, Polska)

Fizjoterapeuta: Marcin Domzalski (45, Polska)

Scout: Miłosz Stepinski (37, Polska)

Scout: Rafał Pawlak (37, Polska)

Odnośnik do komentarza
"Mój kontrakt obowiązuje do 2010 roku, jest wart 2,75tys zł." może czepiam się pierdół ale więcej zarobiłbyś w 6 lidze angielskiej przez te 3 lata wink.gif Popraw. Odważny tytuł.. choć nie sympatyzuje z Widzewem, życzę powodzenia.

 

Tak jest w grze :)

 

Na samym starcie masz stałego czytelnika jupi.gif Na jakiej bazie grasz. Masz jeszcze Kuklisa w zespole?

 

Na bazie średniej, dokładniej ? Kuklis na wypożyczeniu w Bełchatowie, ale go ściągnę jak będzie można.

Odnośnik do komentarza

Kadra zawodników przedstawiała się ciekawie, na drugą ligę wystarczała w zupełności, jednak już w klasie wyższej będą potrzebne wzmocnienia.

 

Bramkarze:

 

Bartosz Fabiniak (24, BR; Polska)

Jakub Hladowczyk (20, BR; Polska)

Maciej Mielcarz (26, BR; Polska)

 

Ogólnie z bramkarzy w klubie byłem bardzo zadowolony. Fabiniak i Mielcarz to przecież znane nazwiska w Polsce, natomiast Hladowczyk to młody wilk i na 100 % w niedalekim czasie dostanie swoją szansę gry. Pierwszego bramkarza jeszcze nie wybrałem, sparingi pokażą jaką formę prezentują Fabiniak z Mielcarzem, bo na pierwszy skład Hladowczyk niestety nie ma co liczyć - przynajmniej w tym sezonie.

 

Obrońcy:

 

Piotr Stewarczyk (23, LB OŚ; Polska)

Ugochukwu Ukah (23, O PŚ; Włochy)

Tomasz Lisowski (22, O PL, WO/PL; Polska)

Radosław Kursa (18, O PL, DP, P LŚ; Polska)

Wojciech Szymanek (24, OŚ; Polska)

Łukasz Broz (21, O/WO PL; Polska)

Vladimir Bednar (27, O/WOP P; Słowacja)

 

Do formacji defensywnej przydałby się jeden dobry środkowy obrońca, ponieważ Ukah i Szymanek są według mnie za słabi. Jestem jeszcze ciekaw jak będzie się prezentować prawa strona defensywy, są tam ciekawi zawodnicy; jednak tacy którzy nie mają dużych umiejętności, wszystko wyjdzie w praniu.

 

Pomocnicy:

 

Łukasz Juszkiewicz (24, DP; Polska)

Mateusz Broz (19, OP PLŚ; Polska)

Adrian Budka (27, OP P; Polska)

Łukasz Masłowski (26, OP P, N; Polska)

Wojciech Jarmuz (23, OP L; Polska)

Stefano Napoleoni (21, OP L, N; Włochy)

Marcin Rackiewicz (20, OP L, N; Polska)

Mindaugas Panka (23, OP Ś; Litwa)

Mikołaj Zwolinski (15, OP Ś; Polska)

 

Formacja, która według mnie leży, jest zdecydowanie najsłabsza, choć najliczniejsza. Będę starał się wzmocnić środek pomocy i prawą stronę. Dużą nadzieją na przyszłość jest Zwoliński, który według mnie może stać się bardzo dobrym piłkarzem jeśli się go dobrze poprowadzi.

 

Napastnicy:

 

Łukasz Mierzejewski (24, OP/NŚ; Polska)

Przemysław Oziebala (20, N; Polska)

Marcin Robak (24, N; Polska)

 

Niezbyt liczna formacja i niestety przez to będę musiał kogoś sprowadzić, może nie jakiegoś super snajpera, lecz gościa co umie wykańczać akcje. Podstawowym napastnikiem powinien być Robak, który przewyższa swoich kolegów umiejętnościami.

 

Mecze towarzyskie zagramy z:

 

- HNK Sibenik (D)

- MFK Kosice (D)

- Lechia Gdańsk (W)

- Cetatea (W)

- Sloga (W)

- TKP Toruń (W)

Odnośnik do komentarza

Widzew to przyjemny zespół w efemowskich realiach. Mocna drużyna, tylko trzeba ją dobrze poprowadzić.:-) Z wielu zawodników będziesz miał duży pożytek, a potem też spory zysk. Według mnie jednak jeden zawodnik pozostaje niedoceniony. Chodzi mi o Ukah'a. Widziałem kilka spotkań z tym obrońcą w sezonie 2007/2008 w lidze i muszę powiedzieć, że moje skromne, niewprawne oko dostrzegło w nim spory potencjał. Sprawny fizycznie, lubi grać po męsku, ładnie zastawiał piłkę, miał tylko jeden spory mankament, to znaczy grywał strasznie nierówno. Pewnie na forum jest kilku kibiców Widzewa, więc spytam jak się sprawuje Ukah teraz w naszej szarej polskiej rzeczywistości? A i czy został troszkę dopracowany, tu pytanie do ciebie Maniek_ZKS, w tej wersji bazy danych, na której grywasz?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

01.07.2007

 

W pierwszym meczu sparingowym zremisowaliśmy z Sibenik na własnym stadionie 1-1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Marcin Robak, należy również dodać, że Panka nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Tego dnia rozwiązaliśmy kontrakt z jednym z naszych fizjoterapeutów - Jerzym Mastelarzem.

 

04.07.2007

 

Kolejny mecz sparingowy wyszedł nam już zdecydowanie lepiej, po golach Rackiewicza (2) i Mateusza Broza pokonaliśmy Kosice 3-1.

 

Kontrakt z klubem podpisał doświadczony Grzegorz Pater (33, OP PŚ; Polska 1/0). Przyszedł on do naszego zespołu z Podbeskidzia za 70tys. zł.

 

07.07.2007

 

Po dwóch, można powiedzieć prostych sparingach przyszedł czas na coś trudniejszego. W wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk pokazaliśmy dobrą piłkę, uwiecznioną golem Robaka, jednak jeden gol to za mało i ponieśliśmy porażkę 2-1.

 

Transferów ciąg dalszy, tym razem z klubu:

 

- Stefano Napoleoni za 300tys. zł przeszedł do klubu Lecce.

- Adrian Budka za 80tys. zł przeszedł do Panioniosu Ateny.

 

Dzięki tym transferom troszkę spadły wydatki na płace, ponieważ zawodnicy Ci zdecydowanie je przekraczali.

 

08.07.2007

 

Kolejny dzień przyniósł nam dwie nowe twarze w klubie. Z Stali Rzeszów dołączył do nas za 60tys. zł utalentowany Piotr Duda (25, O PŚ, DP; Polska). Serbski napastnik, z klubu Radniczki Pavle Susic (19, N; Serbia) był kolejnym nabytkiem naszego klubu, zapłaciliśmy za niego 100tys. zł.

 

09.07.2007

 

Ostatnim naszym nabytkiem w tym okienku transferowym było sprowadzenie Michała Łabędzkiego (26, PŚ; Polska) za 280tys. zł z Arki Gdynia. Dzięki temu transferowi spełniłem prawie wszystkie swoje oczekiwania - odnośnie pozycji w drużynie. Niestety ciągle brakuje mi dobrego środkowego obrońcy.

 

Kilka godzin po podpisaniu umowy z Łabędzkim odbył się mecz z Cetatea. Po kiepskim widowisku, bardzo nudnym zremisowaliśmy z Rumunami 1-1, po golu niedawno sprowadzonego Susica.

 

13.07.2007

 

Polski bukmacher Toto-Mix uznał Nas, Koronę, Wisłę Płock i Zagłębie za faworytów do awansu. Jak widać liga będzie bardzo wyrównana i w każdym spotkaniu trzeba będzie walczyć na 100 % swoich możliwości.

 

W już przedostatnim meczu towarzyskim pokonaliśmy na wyjeżdzie Sloge 1-0 po golu Grzegorza Patera. Do końca okresu przygotowawczego został nam jeden mecz z TKP Toruń, a pózniej starty w lidze. Zaczynając na Jastrzębiu, a kończąc na Stalowej Woli.

 

18.07.2007

 

Ostatni mecz sparingowy przyniósł spodziewane efekty. Graliśmy mądrze, układaliśmy mecz i co najważniejsze cieszy skuteczność naszych napastników Robaka i Susica, którzy po jednym golu strzelonym przez siebie cieszyli się zwycięstwa z TKP.

Odnośnik do komentarza

@Sławoj: Panie nie ma na co patrzyć, być może dopiero będzie na co: Pavle Susic. Co do Budki to musiałem sprzedać, brał dużo kasy, a jego skille jakoś mnie nie zachwycały.

 

29.07.2007

 

W dniu meczu z Jastrzębiem doszła do mnie wiadomość, że kibice wykupili 2242 karnety, co jak na I Ligę jest dobrym wynikiem.

 

Początek spotkania i zdecydowana przewaga naszych rywali, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie po płaskim strzale z narożnika Marka Kubisza. Na naszą odpowiedż nie trzeba było długo czekać. Piękne wymiana podań w polu karnym rywala i wykończenie Mateusza Broza były najwyższej światowej czołówki. Po golu moi zawodnicy chcieli pójść za ciosem i pod uderzeniu Patera piłka odbiła się od poprzeczki i wyleciała za końcową linię. Przed samą przerwą kontuzji doznał Panka, za którego musiałem wpuścić młodego Susica.

 

Gdy wszystko układało się po naszej myśli i bramka była kwestią czasu, to gospodarze strzelają bramkę na prowadzenie. Błąd Ukaha wykorzystał Kostecki i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. 10 minut przed końcem po raz kolejny dał o sobie znać pech. Strzał z przed "11" Susica trafił w słupek i wszyscy jęknęli z zawodu. Jednak co odwlecze, to nie uciecze. Już w doliczonym czasie gry Grzegorz Pater z przed pola karnego strzelił wyrównującą bramkę. Po meczu powiedziałem swoim piłkarzom, że na tym meczu sezon się nie kończy i żeby skupili się na kolejnych. Martwi mnie postawa Robaka, który był zupełnie niewidoczny. Po meczu dowiedziałem się, że Panka będzie kontuzjowany przez 3-4 miesiące.

 

29.07.2007 przy ul.Harcerskiej, Jastrzębie-Zdrój 4,410 widzów
1L [1/34] GKS Jastrzębie [-] - Widzew [-] 2-2 (1-1)

1-0 Marek Kubisz 3'
1-1 Mateusz Broz 17'
2-1 Kamil Kostecki 62'
2-2 Grzegorz Pater 91'

Widzew: Fabiniak - Ukah (Lisowski 62'), Ł.Broz, Stewarczyk, Szymanek - Łabędzki, Panka (Susic 45'), Rackiewicz, M.Broz, Pater (k) - Robak (Juszkiewicz 72')

MOM: Kamil Kostecki - GKS Jastrzębie

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Miesiąca: Wrzesień 2007

Bilans: 0-1-0

1 Liga: 10.(+2) 1 pkt, 2:2

Puchar Polski: --

Finanse: 3,41M zł. (+ 21,57tys. zł)

 

Transfery (Polska):

 

1. Roger Guerreiro z Legia Warszawa do VfL Bochum za 7.75M zł.

2. Dickson Choto z Legia Warszawa do Monterrey za 6.5M zł.

3. Łukasz Garguła z GKS Bełchatów do Cagliari za 6M zł.

 

Transfery (Świat):

 

1. Walter Samuel z Inter do Sevilla FC za 77,5M zł.

2. Goran Pandev z Lazio do Chelsea Londyn za 75M zł.

3. Nihat z Villarreal CF do Bayern Monachium za 70M zł.

 

Ligi na Świecie:

 

Anglia: -

Francja: -

Hiszpania: -

Holandia: -

Niemcy: -

Polska: Ruch Chorzów +0

Portugalia: -

Rosja: Zenit Sankt-Petersburg +3

Serbia: -

Włochy: -

 

Europejskie Puchary (Polacy):

 

Puchar Uefa:

1.Rnd Legia Warszawa [Nistru Otaci (MDA) 5:0]

1.Rnd Lech Poznań [Ameri (GEO) 4:0]

 

Puchar Intertoto:

2.Rnd Cracovia Kraków [Ararat Erywań (ARM) 5:0 i 3:1]

3.Rnd Cracovia Kraków [Aberdeen (SCO) 1:2 i 2:0]

 

Reprezentacja Polski:

 

-

 

Ranking Światowy:

 

1. Brazylia 1648 pkt.

2. Włochy 1550 pkt.

3. Argentyna 1478 pkt.

(...)

30. Polska 804 pkt.

Odnośnik do komentarza

@Witas, Sławoj: Mogłem wziąć więcej, jednak nie chciałem być nachalny, a chciałem żeby odszedł. Jak grać w oknie, jak to się robiło ? zapomniałem :)

 

04.08.2007

 

Następny mecz ligowy również przyszło nam grać na wyjeżdzie. Tym razem naszym rywalem był Tur Turek, który zremisował w 1 kolejce 1-1. Według bukmacherów byliśmy faworytami tego meczu. Za kontuzjowanego Mindaugasa Panke do składu wszedł Łukasz Mierzejewski, natomiast za słabo spisującego się w poprzednim meczu Ukaha wszedł Lisowski.

 

Pierwsze 20 minut, można powiedzieć, że się odbyło, gdy kibice powoli zasypiali na stadionie Mierzejewski zmarnował 100 % szansę na gola - po minięciu bramkarza zamiast skierować piłkę do pustej bramki trafił w jakiegoś człowieka na trybunach. Gdy ludzie znowu zapadali w jesienny sen Grzegorz Pater, tak jak w poprzednim spotkaniu z przed pola karnego pięknym strzałem w okienku zdobył bramkę. W doliczonym czasie gry uniknęliśmy jakimś cudem straty bramki, drużyna gospodarzy nie potrafiła umieścić piłki w siatce z 5 metrów, mam nadzieję, że to się zemści.

 

Na 2 część spotkania wyszliśmy z jedną zmianą: za Mierzejewskiego, który był kompletnie zmęczony wszedł Masłowski. Druga połowa to nuda jakiej mało, oprócz czerwonej kartki dla zawodnika Tura nic się nie działo. Po meczu dostałem pierwsze gratulacje od prezesa (pierwszy wygrany mecz).

 

04.08.2007 przy ul.Sportowej, Turek 477 widzów
1L [2/34] Tur Turek [12] - Widzew [10] 0-1 (0-1)

0-1 Grzegorz Pater 37'

Widzew: Fabiniak - Lisowski, Ł.Broz, Stewarczyk, Szymanek - Łabędzki, Mierzejewski (Masłowski 45'), Rackiewicz (Kursa 68'), M.Broz, Pater (k) - Robak (Susic 74')

MOM: Grzegorz Pater - Widzew Łódz

Odnośnik do komentarza

08.08.2007

 

Po małym wyjazdowym maratonie, czas na pierwszy mecz przed własną publicznością. Naszym przeciwnikiem będzie przeciętna Kmita Zabierzów, innego wyniku jak zwycięstwo w tym meczu nie widzę. Za słabego w ostatnich spotkaniach Robaka szansę dostanie Oziębała.

 

Od pierwszego gwizdka sędziego zaatakowaliśmy rywali, w 5 minucie meczu po rzucie rożnym Stewarczyk głową uderzył w słupek, kilka chwil póżniej wyczyn ten powtórzył Lisowski. Gdy wydawało się, że mecz się wyrówna fantastycznym podaniem popisał się Łukasz Broz, który przez całą długość boiska posłał piłkę do Oziębały, a ten w sytuacji sam na sam strzelił obok bezradnego bramkarza Kmity.

 

Chwilę po wznowieniu gry piłkę do własnej bramki skierował Duda, którego wpuściłem w przerwie. Jak widać zmiana totalna klapa. Przez całą drugą część meczu Kmita zamurowała bramkę i wbicie jej gola graniczyło z cudem. Debiut na własnym stadionie tragiczny, z taką ekipą jak Kmita niestety, ale trzeba wygrywać. Poczuwam się do winy za stratę punktów, zrobiłem złą zmianę i niestety stało się jak się stało.

 

08.08.2007 przy al.Piłsudskiego, Łódz 4,446 widzów
1L [3/34] Widzew Łódż [4] - Kmita Zabierzów [9] 1-1 (1-0)

1-0 Przemysław Oziębała 26'
1-1 Piotr Duda (sam) 48'

Widzew: Fabiniak -  Lisowski, Ł.Broz, Stewarczyk, Szymanek - Łabędzki (Duda 45'), Mierzejewski (Susic 81'), Rackiewicz, M.Broz, Pater (Robak 75') (k) - Oziębała

MOM: Przemysław Oziębała - Widzew Łódż

Odnośnik do komentarza

11.08.2007

 

Już 3 dni po meczu z Kmitą, przyszedł czas na Znicz Pruszków. Goście dzisiejszego spotkania czyli Znicz jak na razie spisuje się bardzo dobrze i zajmuje 5 pozycję w lidze. Na ten mecz wyjdziemy bez żadnych personalnych zmian w składzie, dam im jeszcze jedną szansę.

 

Ledwo co się rozpoczął mecz i gol ! Dokładnie 41 sekunda meczu - dośrodkowanie Lisowskiego wykorzystuje Mierzejewski i strzałem głową pokonuje bramkarza gości. Kilkanaście minut póżniej strzelamy drugą bramkę ! Błąd bramkarza Znicza wykorzystuje Oziębała i bez najmniejszych problemów strzela do pustej bramki. Przed samą przerwą Grzegorz Pater z rzutu karnego podwyższa wynik na 3-0.

 

Drugą połowę rozpoczęliśmy z takim samym animuszem jak na początku pierwszej, do pełni szczęścia brakowało tylko gola. Trzeba odnotować, że 3 mecz z rzędu zawodnik rywali dostaje czerwoną kartkę. Wracając do meczu cieszy wysoka wygrana i cieszy forma młodego Oziębały.

 

11.08.2007 przy al.Piłsudskiego, Łódz 4,494 widzów
1L [4/34] Widzew Łódż [7] - Kmita Zabierzów [4] 3-0 (3-0)

1-0 Łukasz Mierzejewski 1'
2-0 Przemysław Oziębała 18'
3-0 Grzegorz Pater (karny) 45'

Widzew: Fabiniak - Lisowski, Ł.Broz, Stawarczyk (Ukah 78'), Szymanek - Łabędzki, Mierzejewski, Rackiewicz (Jarmuz 53'), M.Broz, Pater (k) - Oziębała (Robak 70')

MOM: Grzegorz Pater - Widzew Łódż

Odnośnik do komentarza

18.08.2007

 

Czas na mecz, który może decydować w dużej mierze o awansie do wyższej klasy. Dziś na stadion przy al.Piłsudskiego przyjeżdża bardzo mocne Zagłębie Lubin, które tak jak i my liczy na awans. U nas w składzie nie dojdzie do żadnych zmian, na szczęście nikt nie będzie pauzować za kartki i za kontuzje.

 

Od samego początku spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, obydwa zespoły jakby chciały pokazać, że są lepsze, jednak żadnej z nich nie udało się strzelić bramki. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem obwieszczającym koniec pierwszej połowy spotkania kontuzji nabawił się Oziębała, za którego wszedł Robak.

 

Wyrażne spuszczenie z tonu w II połowie sprawiło, że mecz stał się nudny i brutalny, obydwa zespoły bały się zaatakować, a jakiekolwiek akcje kończyły się faulami. Szkoda tego meczu, kolejny remis, kolejny mecz bez porażki, jednak 5 punktów w 3 meczach u siebie chluby nie przynosi.

 

18.08.2007 przy al.Piłsudskiego, Łódz 4,529 widzów
1L [5/34] Widzew Łódż [4] - Zagłębie Lubin [5] 0-0 (0-0)

Widzew: Fabiniak - Lisowski, Ł.Broz, Stawarczyk, Szymanek - Łabędzki, Mierzejewski (Masłowski 90'), Rackiewicz (Jarmuz 73'), M.Broz, Pater (k) - Oziębała (Robak 45')

MOM: Tomasz Lisowski - Widzew Łódż

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...