Skocz do zawartości
Jabol

Programy pocztowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników programu Mozilla Tunderbird. Czy wie ktoś może w jaki sposób przenieść wszystkie ustawienia programu z jednego komputera na drugi? Chciałbyś skopiować wszystko ze stacjonarki na laptopa a z racji tego że mam w programie skonfigurowane cztery konta pocztowe, mnóstwo filtrów, katalogów itp. to ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę jest ustawianie tego wszystkiego ręcznie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

c:\Documents and Settings\[nazwa_uzytkownika]\Dane Aplikacji\Thunderbird

w tym folderze powinny znajdowac sie wszystkie ustawienia dotyczace personalizacji Thunderbirda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ma może na zbyciu zaproszenie do Inboxa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak by miał ktoś więcej to też bym prosił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś chce to mam 3 zaproszenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zadowolony jesteś z tej zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie dla mnie pomysł fajny ale to bardziej melodia przyszłości. Na razie w ramach testów korzystam z obu usług jednocześnie (jedno z drugim się synchronizuje, więc nie ma problemu) ale raczej zostanę przy gmailu bo brakuje kilku funkcji, które są dla mnie przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie chce Ci sie jakieś mini recki skrobnąć ;) ? czego Ci brakuje w nowym produkcie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro coś więcej napiszę bo dzisiaj już mi się nie chce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie w ekosystemie google'a brakuje... ekosystemu.

Mnie się marzy jeden kombajn organizacyjno informacyjny, pozwalający na zintegrowanie spraw i powiadomień. Zadania, Poczta i Kalendarz w jednym miejscu.

W Thunderbirdzie mogę zamienić maila w wydarzenie albo zadanie, ale tylko wydarzenie mogę zsynchronizować z kalendarzem Google. Poza tym chciałbym mieć możliwość przypięcia przypomnienia do każdego elementu i zdarzenia w systemie komórki.

Nie mogę odebrać, albo ktoś nie odebrał - share jako przypomnienie, zadzwon pozniej. To samo z SMSem.

Najbliżej do tego ma chyba Todoist, który mam wtyczki na każdą platformę - Outlook, Mac OS X, Thunderbird, iOS i Android. Zainstalowałem to, ale jeszcze tego nie testowałem dogłębnie, bo za pełną wersję trzeba płacić.

Na razie nie używam Inboxa, bo nie działa w Safari, a ja Chrome włączam w wyjątkowych okazjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pełna zgoda z Bebokiem. Inbox to chyba taka próba stworzenia czegoś takiego ale na razie to jest mały kroczek w tę stronę, nic więcej.

Na początek to co mi się podoba i bym to widział w Gmailu od zaraz to odkładanie mejli na później (z przypomnieniem) i dodawanie do nich notatek. Czyli dostaję mejla z fakturą, którą mam opłacić za tydzień. Dodaję przypomnienie na za tydzień, dodaję notatkę, że mam zapłacić i wydrukować sobie fakturę. I pyk, po tygodniu ten mejl mi automagicznie wyskakuje na początek listy. Idealnie by jeszcze było, żeby dodawać wydarzenia do kalendarza z poziomu mejla ale tego nie ma.

Na teraz Inbox nadaje się jedynie do zarządzania pocztą, jeśli chodzi o wysyłanie to jest bardzo daleko w tyle i dla mnie jest nie używalny. Brak możliwości łatwego dodawania załączników (można tylko z własnego kompa, nie ma integracji z Dyskiem Google), ubogie opcje formatowania tekstu (pogrubienie, kursywa, podkreślenia, dwa typ wypunktowania oraz dodanie linku, brak cytowania, brak wyrównania tekstu[!] itp.), brak automatycznie dodawanej stopki. Nie używam wielu skrótów klawiaturowych ale czasami mi się zdarzy. Wydawałoby się, że powinny być takie jak w Gmail ale niestety tak nie jest.

Podsumowując, coś tam się dzieje, kierunek jest z grubsza poprawny ale droga jeszcze bardzo daleka i na tę chwilę jest to jedynie ciekawostka nie nadająca się do pracy.

EDYTA dziękuje Bebokowi za Todoist, na kompie fajna sprawa, nieźle integruje się z Gmail poprzez wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś możliwość wysłania zaproszenia do inboxa? bo mnie kurwica zaraz trafi z burdelem, który mi się porobił w poczcie i taskami do tego podpiętymi :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jakiegoś czasu Gmail mi wrzuca notorycznie ważne mejle do spamu. Nadawcy dodani do kontaktów a dalej uparcie pakuje do spamu. Co można jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaznaczasz za każdym razem "To nie jest spam"? Ten algorytm się uczy, więc po kilku razach powinien się odwiesić.

No i ewentualnie to może być problem po drugiej stronie, jeśli domena tych nadawców jest spamerska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie już kilka razy dawałem że to nie jest spam. Kilka lat było ok a teraz od miesiąca swiruje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w poczcie gmail da się ustawić/zobaczyć czy wysłany przeze mnie mail został otwarty przez kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, jeżeli używasz np Outlooka lub Thunderbirda do poczty, to jest w ustawieniach opcja zarządania potwierdzenia przed otwarciem poczty.

A w samej poczcie sprawdzanej przez stronkę, to wątpię by było to możliwe

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest też opcja, aby nie wysyłać powiadomień o przeczytaniu maila do ustawienia po stronie odbiorcy takiej wiadomości(pierwsza rzecz jaką robię w outlooku), domyślnie program pyta czy wysłać potwierdzenie odczytania wiadomości(tak mi się coś kojarzy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi