Skocz do zawartości

Formuła 1


Eddie_

Rekomendowane odpowiedzi

W Jerez za kierownicą R31 zasiądą Pietrov, Senna i ... Heidfeld. Niby fajnie, że doświadczony kierowca i w ogóle, ale jeśli R31 jest rzeczywiście takie dobre, to szkoda, że Heidfeld zbierze plony, które mógłby zebrać Kubica.

Odnośnik do komentarza

Życzę Nickowi jak najlepiej. Mam nadzieję, że godnie zastąpi Boba, a w przypadku jego ewentualnego powrotu marzy mi się renesans duetu z czasów BMW Sauber. Wiem, że to mrzonka, bo pay driver - Witia zdaje się być (na razie) z racji swoich sponsorów nie do ruszenia. Choć nie jest wcale pewne, że na starcie do GP Bahrainu zobaczymy Heidfelda. Szanse na start ma także Senna. Niemniej moim zdaniem LR nie mogło wybrać w chwili obecnej lepiej. Dowodzą swoją decyzją ambitnych planów jakie wiążą ze swoimi startami w F1.

 

Plany LR na testy w Jerez:

10.02 - Pietrow

11.02 - Pietrow

12.02 - Senna & Heidfeld

13.02 - Senna & Heidfeld

Odnośnik do komentarza

Niemniej moim zdaniem LR nie mogło wybrać w chwili obecnej lepiej.

 

mogli starać się ściągnąć za wszelką cenę Ice Man'a :P

 

Chyba żartujesz? Gigantyczna pensja, ponadroczna przerwa od F1, skomplikowany charakter, który nigdy mechanikom nie ułatwiał rozwoju bolidu. Ponadto Kimi nie jest typem, który przyszedłby za jakiegoś tam Kubicę pojeździć kilka/kilkanaście wyścigów, by później grzecznie ustąpić. Zdecydowanie zły pomysł.

Odnośnik do komentarza

Chyba żartujesz?

 

Po prostu nie lubię Nicka. Denerwuję mnie to, że mu się za dużo "wydaje".

 

Taką aurę wokół niego wytworzyły IMO polskie media w czasach rywalizacji w BMW Sauber z Kubicą ;). To naprawdę fajny gość, dobrze że potrafi walczyć. Ma duże doświadczenie i jeśli ktoś ma w chwili obecnej pchnąć LR to właśnie on. Niby była jeszcze możliwość zatrudnienia solidnego testera - de la Rosy, ale moim zdaniem nie gwarantowałby on wyników w wyścigu. W zeszłym sezonie przegrywał rywalizację w Sauberze z Kobayashim.

Odnośnik do komentarza

Taką aurę wokół niego wytworzyły IMO polskie media w czasach rywalizacji w BMW Sauber z Kubicą ;). To naprawdę fajny gość, dobrze że potrafi walczyć. Ma duże doświadczenie i jeśli ktoś ma w chwili obecnej pchnąć LR to właśnie on. Niby była jeszcze możliwość zatrudnienia solidnego testera - de la Rosy, ale moim zdaniem nie gwarantowałby on wyników w wyścigu. W zeszłym sezonie przegrywał rywalizację w Sauberze z Kobayashim.

 

Boję się tego, że jeżeli skutecznie uda mu się pchnąć LRGP, to pozycja Kubicy (jako lidera, albo i w ogóle) może być zagrożona. Zakładając, że Robert wróci, to nigdy nie mamy pewności, czy nadal będzie to ten sam Kubica sprzed wypadku i czy nadal będzie jeździł agresywnie, ryzykownie (jak w Monaco, gdzie obcierał się o bandy).

 

Zobaczymy... :]

Odnośnik do komentarza

Jak chcieli przede wszystkim rozwijać auto to mogli Badoera zatrudnić :kekeke: Ja tam żałuję, że nie było w ogóle opcji Montoyi. Brak mi jego szaleństwa.

 

Nie wiem czy Badoer zgodziłby się dołączyć do jakiegoś Lotusa... po tylu latach z Ferrari :D. A z Montoy'om wyścigi faktycznie byłyby ciekawsze, jeszcze teraz kiedy będziemy mogli słyszeć wszystkie komunikaty radiowe :keke:

Odnośnik do komentarza

JPM to był kawał zawodnika. Typowy latynoski kierowca wyścigowy. Bez żadnych kompromisów :D. Obawiam się jednak, że nawet gdyby taka propozycja wyszła ze strony LR nie miałaby szans na realizację. Montoya wkręcił się w środowisko NASCAR i teraz chyba nie bardzo mu by odpowiadał powrót do F1. Co nie zmienia faktu, że jego riposty

ciekawym urozmaiceniem na padoku :D.
Odnośnik do komentarza

Na f1.com pojawił się dziś wywiad z Erikiem Boullierem, który powiedział, że jak Heidfeld w Jerez wypadnie dobrze, to zastąpi Kubicę. Jak nie, to w Barcelonie będzie próbował Liuzziego i De La Rosę. Opcji Raikkonena/Senny/Montoyi nie ma.

Odnośnik do komentarza

Bulion z Heidfeldem i Weberem (menedżer Nicka) to solidniejszy związek niż może się Wam wydawać ;). Takie zdanie jak przytoczyłeś Vami to czysty PR. Niemiec był najpoważniejszym kandydatem do startów u boku Boba przed sezonem, ale wiemy jak potężni sponsorzy i jednostki (pozdro Putin) stoją za Witią. Nic więcej za nim nie przemawia w rywalizacji z Nickiem. Facet w ciągu dwóch dni testów w Jerez dwa razy wylądował w żwirze, dwa razy zmienił plany LR. Zupełnie nic nie nauczył go pełen sezon startów. Nie bronią go nowinki w postaci KERS czy ruchomego tylnego skrzydła, bo taki Perez czy Ricciardo mogą sobie z nimi i samymi testami radzić o niebo lepiej. Facet jest koszmarny, beznadziejny, tragikomiczny i nie wiem jaki jeszcze. Nie zdziwię się, jeśli w połowie sezonu przy swoim potężnym wsparciu finansowym dostaniem potężnego kopa na pożegnanie. Na razie robi zdecydowanie więcej niż powinien, żeby wylecieć z F1. Nelson Piquet vel Piruet jr przy nim to geniusz kierownicy. Życzę Rosjaninowi jak najlepiej, ale już dawno straciłem jakiekolwiek nadzieje w jego poprawę.

Odnośnik do komentarza

nie wiem co Ty tak po nim jezdzisz? bolidu jeszcze nie rozbil (w preciwienstwie do Maldonado i wychwalanego przez Ciebie Pereza). Alguersuari tez dzisiaj zakonczyl sesje w zwirze. testy to testy, nie ma sie czym podniecac. trzeba poczekac na poczatek sezonu.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, testy to testy, jazda bez żadnej presji. Jeśli na treningach ciągle popełnia błędy to boję się myśleć co będzie dalej. Naprawdę chcę się mylić, ale czarno to widzę. Nie wiemy z jakim załadunkiem paliwa jeździ (prawdopodobnie długie wyjazdy), ale czasy stintów także są tragiczne. Ale ok, to są testy. Nic wiążącego.

Odnośnik do komentarza

Alonso z Bobem na kasku

 

Dziś na testach w barwach LR jeździ Nick Heidfeld. Jeździ i to w świetnym stylu. Stan testów w Jerez na h 16:00:

 

1. Heidfeld 1:20,361 (76 okrążeń)

2. Alonso +0,132

3. Schumi +0,693

4. Hamilton +0,738

5. Kobayashi +0,881

 

Nieźle to wygląda, mimo że to tylko testy. Nie można w takim momencie uniknąć porównań do kolegi z zespołu. Na torze w Jerez Pietrow najlepszy wynik odnotował wczoraj - 1:22,493 i przejechał 65 okrążeń. To tylko testy, ale widać różnicę między tymi kierowcami. Szczególnie w trakcie dłuższych stintów, sposobie dbania o opony. Wszakże Nick je świetnie zna, bo testował dla Pirelli. Niemiec dopełnił formalności i może być pewien kontraktu z LR. Jestem pewien, że godnie zastąpi Boba. Oby tak zdecydowanie, by zwolnić Pietrowa i doprowadzić do renesansu doskonale znanego nam duetu z BMW Sauber :].

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jeśli Pietrow w trakcie sezonu będzie jeździł zdecydowanie gorzej od Nicka (bo to raczej jest pewne, że to on będzie jeździł,a nie Senna) to w końcówce zostanie zastąpiony przez Senne. Druga możliwość jest taka, że pojeździ do końca sezonu ale w następnym znajdą kogoś na jego miejsce. Zależy to jeszcze od tego jak bolid będzie spisywał się w wyścigach. Jeżeli LR będzie mocne to o wiele łatwiej będzie skusić kogoś na przyjście do zespołu w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Na torze w Jerez Pietrow najlepszy wynik odnotował wczoraj - 1:22,493 i przejechał 65 okrążeń. To tylko testy, ale widać różnicę między tymi kierowcami. Szczególnie w trakcie dłuższych stintów, sposobie dbania o opony. Wszakże Nick je świetnie zna, bo testował dla Pirelli. Niemiec dopełnił formalności i może być pewien kontraktu z LR. Jestem pewien, że godnie zastąpi Boba. Oby tak zdecydowanie, by zwolnić Pietrowa i doprowadzić do renesansu doskonale znanego nam duetu z BMW Sauber :].

 

nie jestem fanem Petrova, ale ciezko od niego oczekiwac fantastycznych wynikow kiedy testuje sie np tylko opony. Heidfeld wcale nie musi byc pewny swojego miejsca. Zobaczymy co w porownaniu z nim pokaze Senna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...