Skocz do zawartości

Formuła 1


Eddie_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Jezeli kogos ominal ostatni wyscig o GP Azerbejdzanu, to polecam zapis z kamer na pokladzie od F1 - jeden z lepszych wyscigow w ostatnich latach :)

 

Szczegolnie polecam od 28s, jak Magnussen chamsko blokuje Ericssona a ten kilka sekund pozniej, w rewanzu, wjezdza mu w bok :D Ale perelek jest sporo (Grosjean, Alonso czy Red Bulle).

 

https://www.formula1.com/en/video/2018/5/ONBOARDS__The_best_action_from_Azerbaijan.html

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Bo:

 

1. Russell, mimo młodego wieku, jest bardzo dobrym kierowcą i jedna z największych przyszłych gwiazd F1

2. Kubica jeździ bolidem, który jest gorszy w prowadzeniu od tego Russella w glownej mierze ze względu na problemy ze sztywnościa nadwozia i dziwnym zachowaniem w zakrętach. Tzn Russell też ma takie problemy, ale nie aż tak poważne. Przez problemy ze sztywnościa, Kubica musi bardzo uważać na tarkach, bo wibracje mogą spowodować uszkodzenia podzespołów i awarię.

 

W Hiszpanii zapewne będzie jeszcze gorzej, bo Russell dostał w Azerbejdżanie nadwozie, które pierwotnie miał dostać Kubica. Niestety studzienka w Baku i rozerwana podłoga w bolidzie Brytyjczyka zadecydowały inaczej. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
Cytat

 

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w wywiadzie, jakiego udzielił TVP Sport potwierdził, że zanim Polski Koncern Naftowy zdecydował się nawiązać współpracę z Alfą Romeo, rozmawiał również z innymi zespołami Formuły 1.

 

- Negocjacje pokazały, że Orlen jest firmą, która się liczy - ocenił Obajtek ujawniając też, że rozmowy toczyły się z trzema teamami i były „długie i trudne”. - Propozycja Alfy była dla nas najbardziej optymalna. Umowa ma również charakter biznesowy. To coś związanego z szukaniem ciągłości w Formule 1. Dzięki niej możemy szkolić w akademii Alfy naszych sportowców, aby w przyszłości znaleźć następców Roberta Kubicy - dodał szef Orlenu.

 

 

Obajtek potwierdził również, że polski koncern rozważa w przyszłości wprowadzenie do stawki królowej motorsportu własnego zespołu. - Wszystko jest w zasięgu naszych marzeń, ale tak naprawdę to zależy od sytuacji, naszych planów i sukcesów ekonomicznych - stwierdził prezes PKN w rozmowie z TVP Sport.

 

Sternik Polskiego Koncertu Naftowego podkreślił także, że bardzo ważną rzeczą jest fakt, iż Orlen będzie sponsorem tytularnym Alfy Romeo oraz dodał, że bolid zespołu z Hinwil będzie w biało-czerwonych barwach, a wejście do Formuły 1 spowodowało ogromną promocję nie tylko samego koncernu, ale również całego kraju. - Cieszę się, że możemy promować Polskę poprzez taki sport - zaznaczył Obajtek.

 

 

Chłopa chyba poniosło :keke: 

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem? Jezeli w F1 mogl byc taki zespol jak Andrea Moda, to dlaczego nie taki bogaty Orlen ;)

 

Poza tym - imo po  sezonie 2020 odpadnie ktorys z zespolow (Renault lub Haas), wiec wykupienie od nich pakietu udzialow moze wcale nie byc specjalnie trudne i dosyc oplacalne.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Scorpio napisał:

Czy ja wiem? Jezeli w F1 mogl byc taki zespol jak Andrea Moda, to dlaczego nie taki bogaty Orlen ;)

 

Poza tym - imo po  sezonie 2020 odpadnie ktorys z zespolow (Renault lub Haas), wiec wykupienie od nich pakietu udzialow moze wcale nie byc specjalnie trudne i dosyc oplacalne.

 

Nie słyszałem takiej plotki od żadnego dziennikarza. Ciężko mi w to uwierzyć. Tzn jeszcze odejście Haasa jest w miarę realne przez brak sponsora który wniesie grubą gotówkę - ale Renault? Zbyt duży koncern i ambicje moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza

To mało czytasz. Renault po powrocie do F1 jest bardzo sfrustrowane wynikami (a właściwie ich brakiem) i przy zmianie regulacji na 2021 rok, mogą chcieć odejść. Nikt nie twierdzi że tak będzie na 100%, ale ten sezon będzie imo kluczowy. Jak im nie pójdzie, to mogą zrobić jak BMW w 2009 i zwinąć zabawki. 

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
15 minut temu, Scorpio napisał:

To byl najgorszy wypadek jaki widzialem na zywo w tv - gorszy nawet od tego Kubicy. Do teraz jestem w szoku. 

Dziś też mój syn miał okazję zobaczyć start. Modliłem się w myślach, żeby za chwilę się okazało, że nic się nie stało kierowcy, bo mój młody był w szoku.

Widzę właśnie, że wyciągnęli przednią część bolidu. Chyba ten system HALO spełnił swoje zadanie, bo podejrzewam, że bez niego, by teraz z tej barierki jeszcze skrobali kierowcę.

Odnośnik do komentarza

Zaciekawiony (jakkolwiek to brzmi) waszą dyskusją wykukałem film na YT:

 

 

No wyglądało to masakrczynie, szczerze mówiąc. Dobrze było jednak zobaczyć, że kierowca szedł w asyście innych ludzi, ale przytomny i raczej świadomy co się wydarzyło. 

 

@Łonio, @Scorpio, co to za system HALO o którym mówicie?

Odnośnik do komentarza

Generalnie w tej historii wiele rzeczy to żart i wyjątkowo nie jest to jazda Grojeana... Po pierwsze - ten bolid nie miał prawa się tak rozpaść. Nie pojmuje ja to się mogło stać. Eksplozja to też jakiś żart przy tak bezpiecznych zbiornikach. No i ta bariera. Albo powinna być osłonięta oponami, albo poprzedzona jakimś bardzo luźnym i głębokim żwirem.

 

Rozpadające się na pół bolidy to z lat 90 pamiętam, a nie w zasadzie z II dekady XXI w...

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...