Skocz do zawartości

Odpowiedni wybór


Yareq

Rekomendowane odpowiedzi

30.10.07

 

Stoimy przed niewykonalnym zadaniem, tak przynajmniej twierdzą znawcy piłki kopanej. Moje odczucie, również przychyla się do tej opcji, gdyż gramy o być, albo nie być z siódmą Bałtiką i to jeszcze na wyjeździe. Już w tej chwili musimy liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach, i jednocześnie sami walczyć o dziewięć punktów w trzech ostatnich meczach. Będzie to bardzo trudne, niemalże niemożliwe, jednak czego się nie zrobi dla klubu... Nie poddam się, dopóki wszystko nie będzie jasne.

Skład:

A. Solosin, K. Kazadi, R. Vintov, A. Smirnov, T. Rudolf, M. Makagonov, D. Ilescu, V. Duyun, S. Anokhin, F. Rudik, V. Korotkov

 

Nasze marzenia powoli spływały z upływającymi minutami. Już w dziesiątej Bondarenko huknął z narożnika pola karnego, dając przy okazji prowadzenie Bałtice. Był to co prawda jedyny gol pierwszej połowy przy masie sytuacji strzeleckich piłkarzy rywala. My nie istnieliśmy. Nie wiem, co jest grane z zawodnikami, którzy nie potrafią się skupić nawet na jednym spotkaniu!

 

Po zmianie stron obrazek się nie zmienił. Wciąż atakowali gospodarzy, a my ratowaliśmy się ze wszystkich sił. Na domiar złego, kontuzji nabawił się Rudik, którego zamieniłem Chesnokovem. W miejsce powracającego po urazie Korotkova, wpuściłem Grigoryana. Dopiero po godzinie gry sytuacja się zmieniła. To my zaczęliśmy atakować, rozpaczliwie szukając punktu. Tymczasem po groźnej kontrze, mamy już 2:0 dla Bałtiki. Teraz jest już chyba wszystko pewne. Ostatni gwizdek był dla nas bardzo przykry. Zanotowaliśmy kolejną porażkę, która raczej dyskwalifikuje nas z walki o pozostanie. Ja osobiście poleciałem szybko do szatni, by tam poczekać z burą na piłkarzy.

 

1. Liga [40/42]

stadion: Bałtika, Kaliningrad

widzów: 3449

[7] Bałtika - [19] Witiaź Podolask

2:0

mom: Volodymyr Bondarenko "8" [bałtika]

 

10' Volodymyr Bondarenko - 1:0

56' Filipp Rudik - kontuzjowany

80' Sergey Korovushkin - 2:0

Odnośnik do komentarza

Na dwa mecze przed zakończeniem sezonu, wszystko było już jasne. Do miejsca premiowanego pozostaniem w lidze, brakowało nam siedmiu punktów. Spadek z ligi jest więc pewny. Sam, kiedy wszystko stało się jasne, długo zastanawiałem się co począć. Rozesłałem klubom, których menadżerowie są już na wylocie swoje CV. Za dużych sukcesów nie mam, mój klub spadnie z ligi, więc znaleźć nową pracę będzie cholernie ciężko. Pozostało mi tylko czekać, czy którykolwiek klub odpowie pozytywnie, i czy przez wysyłanie swoich CV do innych klubów, nie wywalą mnie przed zakończeniem sezonu z Witiaziu.

 

1.11.07

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Wszyscy wolny transfer

 

Pozostałe ligi:

 

Bułgaria: Loko Sofia [+2] Botew Płowdiw

Hiszpania: Real Madryt [+1] Sevilla

Meksyk: Toluca [+1] Morelia - faza otwarcia

Niemcy: Bayern Monachium [+8] Schalke

Peru: Universitario [+10] Cienciano - tabela ogólna

Polska: Jagiellonia [+0] Bełchatów

Rosja: Dynamo Moskwa [+3] CSKA

Informacje o klubie:

 

1. Liga: 19. miejsce

Puchar Rosji: 5. Runda & Dynamo Stawropol

Stan Konta: - 59,26 tys €

Zysk/(strata): - 537 tys €

Najlepszy strzelec: Sergey Anokhin - 24 bramki

 

Tego samego dnia graliśmy przed ostatnią kolejkę ligową, w zasadzie o pietruszkę. Pewni spadku, bez formy i przekonania przystąpimy do pojedynku z czternastym Dynamem Briańsk. Będzie to mecz, na który szczerze powiedziawszy chciałem wysłać asystenta, a sam zostać w domu i rozmyślać nad przyszłością. Zdecydowałem się jednak pojechać na stadion i ubrać się w garnitur, by oglądać, najprawdopodobniej, kolejną porażkę.

Skład:

A. Solosin, T. Rudolf, K. Kazadi, R. Vintov, Atila, V. Ivanov, R. Grigoryan, V. Duyun, V. Korotkov, S. Anokhin, D. Chesnokhov

 

Wystarczyło siedemnaście minut drużynie ze środka tabeli, by zdobyć pierwszą bramkę. Moja drużyna już nawet nie biega, nie ma po co... Cud zdarzył się w 41 minucie, kiedy to Ivanov został sfaulowany w polu karnym przeciwnika. Sędzia dał nam prezent w postaci rzutu karnego. Do piłki podszedł Korotkov i wyrównał stan gry. Jednak w dalszym ciągu wynik mnie nie zadowalał. Do przerwy nic się nie zmieniło i udaliśmy się do szatni.

 

Zmuszony byłem do zmiany poturbowanego Grigoryana, którego zastąpił Bykov. Po godzinie gry wynik wrócił do normy. Po dobrym dośrodkowaniu tracimy bramkę, która daje rywalom skromne prowadzenie. Ku wielkiemu zdziwieniu, w 82 minucie Chesnokhov wykorzystał podanie swojego kolegi i doprowadził do remisu! Po ostatnim gwizdku radość piłkarzy była ogromna, a mnie przejawiało się znaczne zdziwienie. Dlaczego zawodnicy nie mogli grać na dobrym poziomie, jak trzeba było, a teraz jak nie trzeba, to zdobywają punkty? Szok na kółkach.

1. Liga [41/42]

stadion: Wiesna, Klimowsk

widzów: 324

[19] Witiaź Podolsk - [14] Dynamo Briańsk

2:2

mom: Vladimir Korotkov "8" [Witiaź Podolsk]

 

17' Irakli Modebadze - 0:1

41' Vladimir Korotkov - rzut karny - 1:1

62' Alexey Martynov - 1:2

82' Dmitry Chesnokhov - 2:2

Odnośnik do komentarza

@ No właśnie, strasznie żal mi tego, co stało się z klubem po pierwszych meczach. Do dzisiaj nie mogę dojść, co było przyczyną tak słabej gry.

 

4.11.07

 

Pożegnalny mecz z kibicami Witiaziu rozegram na wyjeździe. Tym razem udaliśmy się do Barnaulu, by zagrać z drugim w naszej lidze klubem "Dynamo Briańsk". Ta ekipa jednak jest najsłabsza w lidze i chociaż tutaj upatruje swojej szansy. Chciałbym godnie zakończyć epizod w tym, jakże ciekawym, rosyjskim klubem.

Skład:

A. Solosin, T. Rudolf, K. Kazadi, R. Vintov, Atila, V. Ivanov, R. Grigoryan, V. Duyun, V. Korotkov, S. Anokhin, D. Chesnokhov

 

Jednak chyba znowu nie jest czas na świętowanie. W 22' rywal zdobywa bramkę, po fatalnym ustawieniu obrońców, którzy zapomnieli pokryć Sirenko. Zawodnik z czystej pozycji huknął z woleja w bramkę. Solosin nawet nie zdążył popatrzyć na piłkę, tylko bezradnie rozłożył ręce i wymownie spojrzał się na swoich kolegów. Jednak trafienie to podziałało mobilizująco na moich podopiecznych. Owocem motywacji była w 39 minucie bramka Chesnokhova. Radość w naszych sektorach była dość duża.

 

W przerwie swój udział w tegorocznych rozgrywkach ligowych zakończył nasz najlepszy strzelec Anokhin. Zbyt zmęczony zawodnik sam poprosił o zmianę i ją dostał. Szanse na pokazanie się ma teraz Makagonov. Po godzinie gry, rywal zdobywa swojego drugiego gola w dzisiejszym meczu. Ja jednak byłem spokojny. Wiedziałem co mnie czeka, więc nie było sensu się denerwować i stresować. Siedziałem na ławce i tylko patrzyłem, co wyprawiają zawodnicy. Na równi z ostatnim gwizdkiem, zakończył się okres mojego panowania w klubie.

1. Liga [42/42]

stadion: Dinamo, Barnauł

widzów: 6274

[22] Dynamo Briańsk - [19] Witiaź Podolsk

2:1

mom: Alexandr Popov "8" [Dynamo Briańsk]

 

22' Igor Sirenko - 1:0

39' Dmitry Chesnokhov - 1:1

63' Alexandr Popov - 2:1

Odnośnik do komentarza

Tabela sezonu

 

@ Smutne, bardzo smutne. Teraz nie wiem co będzie...

Informacje dotyczące zmagań ligowych:

 

Najwięcej goli:

 

1. Serghei Dadu (Ałania) - 32

2. Lucas (Ałania) - 31

3. Vladimir Voskoboinikov (Torpedo Moskwa) - 28

...

9. Sergey Anokhin - 24 bramki

 

Najwięcej asyst:

 

1. Mikhail Osinov (Rostów) - 17

2. Georgy Bazaev (Ałania) - 14

3. Umar Karsanov (Ałania) - 14

...

24. Vladimir Korotkov - 9

 

Żółte kartki:

 

1. Beslan Gubila (Sportakademklub) - 18

2. Ruslan Surodin (Nosta) - 14

3. Denys Kolchin (Maszuk) - 14

...

31. Yury Drozdov - 8

Czerwone kartki:

 

1. Sergey Zelenov (Dynamo Briańsk) - 3

2. Alexandr Korotkov (Sportakademklub) - 3

3. Vladimir Shipilov (Czernomoriec) - 2

...

20 Yury Drozdov - 1

 

Gracz meczu:

 

1. Vladimir Levshin (Zwiezda Irkuck) - 11

2. Essau Kanyenda (KamAZ) - 10

3. Alexey Martynov (Dynamo Briańsk) - 10

...

6. Sergey Anokhin - 8

Celność podań:

 

1. Victor Goncharov (Zwiezda Irkuck) - 85%

2. Vitaly Semakin (Zwiezda Irkuck) - 84%

3. Ilya Maximov (Sportakademklub) - 84%

...

35. Vladimir Korotkov - 78%

Ilość wślizgów na mecz:

 

1. Maxim Zinojev (Wołga Ulianowsk) - 3.65

2. Alexey Korbut (Maszuk) - 3.38

3. Luc Owona Zoa (Anżi) - 3.02

...

17. Roman Vintov 2.25

 

Ilość dryblingów na mecz:

 

1. Alexandr Gatkan (Rostów) - 1.90

2. Georgy Aslanidi (SKA Rostów nad Donem) - 1.79

3. Shamil Burziev (Czernomoriec) - 1.73

...

12. Filipp Rudik - 1.24

 

Średnia ocena:

 

1. Lucas (Ałania) - 7.67

2. Alexandr Antipenko (Bałtika) - 7.65

3. Serghei Dadu (Ałania) - 7.62

...

7. Sergey Anokhin - 7.34

Odnośnik do komentarza

Tuż po meczu, wziąłem się za szybkie podsumowanie minionego sezonu.

 

bramkarze:

 

Krasen Dimitrov (20l./Bułgaria/0/0A) - [0(1)/1/0/0/0/0/7.00]

Renat Sokolov (23l./Rosja/0/0A) - [6/15/2/0/0/0/6.50]

Alexey Solosin (20l./Rosja/0/0A) - [13/36/1/0/0/0/6.31]

Visily Tchernitsyn (30l./Rosja/0/0A) - [24/58/2/0/0/0/6.38]

 

Chyba najsłabsza obsada danej pozycji w zespole. Żaden z tych zawodników nie spełniał normy, którą oczekiwałem, a lepszych sprowadzić nie mogłem. Po sezonie Solosin wraca z wypożyczenia i biada temu, kto zostanie nowym trenerem zespołu. Jedynie minimalne nadzieje pokładałbym w Dimitrovie, jednak w tym sezonie zbyt dużej ilości szans nie dostał.

obrońcy:

 

Khaddy Kazadi (20l./DR Konga/0/0A) - [36/0/4/0/3/0/6.78]

Oleg Musin (32l./Kazachstan/8/0A) - [ 4/0/0/0/0/0/6.75]

Alexey Mikhalev (24l./Rosja/0/0A) - [2(1)/0/0/0/0/0/5.00]

Andrey Smirnov (27l./Rosja/0/0A) - [11(6)/0/0/0/5/0/6.82]

Yury Drozdov (35l./Rosja/9/0A) - [29/2/1/1/8/1/6.62]

Roman Vintov (29l./Rosja/0/0A) - [38/3/3/0/2/0/7.03]

Mikhail Philipko (31l./Rosja/0/0A) - [5(2)/0/0/0/1/0/5.86]

Tomasz Rudolf (24l./Polska/0/0A) - [37/0/0/0/5/0/6.46]

Atila (23l./Brazylia/0/0A) - [23(5)/0/3/0/3/0/6.43]

 

Wśród wyżej wymienionych zawodników mam tylko dwa typy, które powinny zostać w klubie, to znaczy które sobie na to zasłużyły. Kazadi, ten młody Kongijczyk już na tym etapie potrafi mądrze rozegrać piłkę i przede wszystkim nie boi się walki. Drugim zawodnikiem jest Vintov, który był podporą naszego zespołu. O pozostanie obijają się także Rudolf i Drozdov, jednak ten drugi jest zbyt agresywny. Smirnov natomiast, jest jedynym piłkarzem, którego udało mi się sprzedać i odejdzie z klubu w grudniu do Dynama Briańsk za 8 tysięcy Euro.

 

pomocnicy:

 

Denis Ilescu (20l./Mołdawia/0/0A) - [8/0/0/0/0/0/6.75]

Alexey Iljin (29l./Rosja/0/0A) - [4/1/0/0/2/0/7.00]

Anatoly Izmailov (29l./Rosja/0/0A) - [/2(2)/0/0/0/1/0/6.75]

Denis Zabrodin (23l./Rosja/0/0A) - [1(1)/0/0/0/0/0/6.50]

Mikhail Makagonov (18l./Rosja/0/0A) - [6(5)/0/2/0/0/0/6.55]

Vladislav Duyun (30l./Rosja/0/0A) - [38(1)/1/5/0/5/0/6.85]

Vladimir Ivanov (34l./Rosja/0/0A) - [30(2)/2/9/1/0/0/6.94]

Filipp Rudik (20l./Rosja/0/0A) - [34/6/5/2/1/0/6.91]

Oleg Bykov (20l./Rosja/0/0A) - [6(3)/0/0/0/1/0/6.33]

Roman Grigoryan (25l./Armenia/7/0A) - [30(2)/11/8/2/7/0/7.13]

Vladimir Korotkov (31l./Rosja/0/0A) - [27(5)/10/8/2/2/0/7.19]

 

Chyba najciekawsza formacja. Przede wszystkim, cieszę się, że dzięki dobrym występom na początku sezonu, udało mi się wypromować Grigoryana. Zadebiutował on w reprezentacji Armenii, gdzie do obecnego czasu rozegrał już kilka spotkań. Poza tym, był on głównym kreatorem gry naszego zespołu. Mózg drużyny! Poza tym, wyróżnili się Korotkov i Duyun, którzy dzielnie sekundowali Grigoryanovi. Osobne słowa uznania należą się Rudikowi. Zawodnik ten, został uznany przeze mnie najlepszym transferem. Zaaklimatyzował się szybko w otoczeniu, i podkreślił swoją obecność. Szkoda, że dostał tak mało szans na grę, jednak taktyka nie była przewidziana pod niego.

 

napastnicy:

 

Sergey Anokhin (26l./Rosja/0/0A) - [32/24/9/8/3/0/7.34]

Dmitry Chesnokhov (34l./Rosja/0/0A) - [25(6)/9/3/0/1/0/6.87]

 

Tutaj mamy jednego lidera i drugiego, godnego zmiennika. Anokhin przeszedł samego siebie, zostając najlepszym strzelcem zespołu. Najwięcej nagród zawodnika meczu w zespole padło jego łupem. Według mnie, jest drugim pod względem ważności w zespole, zaraz za Grigoryanem. Chesnokhov natomiast był dobrym jokerem. Zagrał mniej ze względu na wiek i predyspozycje fizyczne. Jednak jestem zadowolony z postawy obu napastników.

Odnośnik do komentarza

17.11.07

 

El. ME 2008

 

Gr. A Polska - Belgia 1:3 [Jeleń 21' - M. Tchite 48', V. Odjija-Ofoe 57', S. Defour 89']

Gr. E Izrael - Rosja 1:3 [Y. Benayoun 14' - R. Pavlyuchenko 6', Y. Zhirkov 77', A. Berezutskiy 79']

 

21.11.07

 

EL. ME 2008

 

Gr. A Serbia - Polska 3:0 [D. Lazovic 5', M. Krasic 12', D. Stankovic 19']

Gr. E Andora - Rosja 0:2 [A. Arshavin 18'(k), P. Pogrebnyak 43']

 

Zakończono eliminacje, awans z grupy uzyskali:

 

A - Portugalia, Serbia (Polska na 4. miejscu za Finlandią)

B - Francja , Włochy

C - Grecja, Norwegia

D - Niemcy, Czechy

E - Chorwacja, Anglia (Rosja na trzecim miejscu)

F - Hiszpania, Szwecja

G - Holandia, Rumunia

Odnośnik do komentarza

1.12.07

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Joona Toivio, AZ ---> Tampere Utd, 300 tys €

 

Pozostałe ligi:

 

Bułgaria: Loko Sofia [+1] Lewski Sofia

Hiszpania: Sevilla [+2] Real Madryt

Meksyk: Toluca [+3] Morelia - faza otwarcia

Niemcy: Bayern Monachium [+9] Werder Brema

Peru: Universitario [+9] Cienciano - tabela ogólna

Polska: Bełchatów [+1] Legia Warszawa

Rosja: Dynamo Moskwa(M) [+2] CSKA

 

Informacje o klubie:

1. Liga: 20. miejsce - koniec sezonu

Puchar Rosji: 5. Runda & Dynamo Stawropol

Stan Konta: - 82,23 tys €

Zysk/(strata): - 23,5 tys €

Najlepszy strzelec: Sergey Anokhin - 24 bramki

Odnośnik do komentarza

27.12.07

 

Kibice wybrali Sergeya Anokhina za najlepszego zawodnika roku.

 

Wybrano też jedenastkę marzeń:

 

V. Tchernitsyn

K. Kazadi, R. Vintov, Y. Drozdov, T. Rudolf

V. Korotkov, R. Grigoryan

V. Ivanov, F. Rudik

S. Anokhin, D. Chesnokhov

 

Tego dnia też, ostatecznie zostałem wyrzucony z pracy. Wiedziałem o tym, tylko czekałem na oficjalne potwierdzenie.

 

1.01.08

 

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Moises Munoz, Morelia ---> Atlante, 2,2 mln €

2. Juan Carlos Valenzuela, Tecos ---> Cruz Azul, 1,9 mln €

3. Carlos Esquivel, Tigres ---> America (MEX), 1,8 mln €

 

Pozostałe ligi:

 

Bułgaria: Lewski Sofia [+1] Loko Sofia

Hiszpania: Sevilla [+1] Barcelona

Meksyk: Toluca (M)[+3] Morelia - faza otwarcia

Niemcy: Bayern Monachium [+7] Schalke

Peru: Universitario(M) [+11] Cienciano - tabela ogólna

Polska: Bełchatów [+4] Wisła Kraków

Rosja: Dynamo Moskwa(M) [+2] Spartak Moskwa

 

Informacje o klubie:

 

Brak

Odnośnik do komentarza

1.01.08

 

Pierwszy dzień nowego roku, nie musi być taki zły. Na pełnej bombie, po zabawie sylwestrowej ze znajomymi, musiałem poradzić sobie z przyciśnięciem zielonego klawisza na telefonie komórkowym. Nieznany numer nie dawał za wygraną. W końcu udało mi się dobrze trafić i z dość dużym bełkotem przeprowadzić rozmowę. Dowiedziałem się, że beniaminek naszej ligi Tekstilszczik-Telecom Iwanowo, a konkretnie prezes tej drużyny Pan Oleg Lebedenko daje mi na rękę 600 € tygodniowo. Długo się nie zastanawiałem, gdyż więcej taka oferta mogła się nie wydarzyć. Mało kto decyduje się na zatrudnienie trenera, który właśnie został zwolniony z klubu, który z hukiem spuścił do niższej ligi. Za cel postawiono mi utrzymanie się w lidze, a więc dokładnie taki sam, jak w Witiaziu. Dostałem też gigantyczny, jak na te warunki budżet transferowy, bo w wysokości prawie 43 tysięcy Euro. Jednak z drugiej strony, jeśli popatrzymy że za to mam skompletować całą drużynę, gdyż w składzie nie ma nikogo kompetentnego (czyli są same szaraki), to wcale nie jest to duża kwota. Do wydania na budżet płacowy mamy pełne 15 tysięcy €, co znów mnie zaskoczyło. Po takich informacjach, aż chce się pracować. Tak więc na pełnej bombie wsiadłem w samochód i udałem się do Iwanowa. Z trudem łapałem pion, nie mówiąc już o prowadzeniu auta. Podróż trwała długo, gdyż po kilkudziesięciu kilometrach stwierdziłem, że to nie ma sensu i wsiadłem w autobus. Zadzwoniłem jeszcze tylko do swojego kolegi, by odebrał moją furę.

Odnośnik do komentarza

W nowym klubie, od samego początku postanowiłem, że będę pilnował wszystkiego i nic mi z oczu nie umknie. Każdy spadek formy, każdy słabszy mecz na danej pozycji zostanie skrupulatnie zanotowany, a po meczu zdiagnozowany z zawodnikiem. Teraz chcę mieć stu procentową pewność, że nie zdarzy mi się taki błąd, jak z Witiaziem Podolsk. Tak więc pełną parą ruszyłem do kompletowania składu, a tu miałem roboty dużo. Trzeba było zakontraktować co najmniej 22 zawodników, po dwóch na każdą pozycję, i najlepiej wszechstronnych. Póki przedstawię nowe twarze, pragnę powiedzieć, że zabrakło mi pieniędzy na transfery. W związku z tym, że miałem dość pokaźny budżet płacowy, którego i tak na tym poziomie bym nie wykorzystał, postanowiłem go pomniejszyć. Obniżenie z 15 na 10 tysięcy Euro tygodniowo, dało nam całkiem sporą sumę na transfery. Opiewała ona na wysokość 240 tysięcy Euro, co było dla mnie kolejnym zaskoczeniem w tym klubie. Narzekać więc nie było na co. Pragnąłem z całego serca, by równo z zakończeniem urlopów i pojawieniem się piłkarzy w klubie, kadra była całkowicie skompletowana. Musiałem zatem ostro spinać pośladki, by zrealizować swoje plany. Odwiedziłem przy tym sporo miejsc, w których szukałem piłkarzy. Oto plany moich poszukiwań:

 

Dmitry Vlasov (35l./Rosja/0/0A) [O PL, DP]- Zawodnik w podeszłym wieku, ale w moim klubie ma pełnić kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim będzie moją prawą ręką, więc od razu zafundowałem mu rolę asystenta. Do tego swoim doświadczeniem podnosić będzie mobilizacje na treningach, oraz na meczach. O podstawowym składzie może raczej tylko marzyć, ale z pewnością z niego kiedyś skorzystam. Jego najważniejszymi atutami są: współpraca, pracowitość oraz determinacja. Kwota: wolny transfer.

 

Alexey Breschenko (22l./Białoruś/2/0U-21) [OP PLŚ]- Zawodnik, który rozegrał dwa mecze w młodzieżowej kadrze swojego narodu, to nie lada gratka dla naszych kibiców. Młody wiek i spore umiejętności stawiają go na wysokim stanowisku w zespole. Białorusin jest ofensywnym pomocnikiem i będzie on miał za zadanie asystować napastnikom, oraz samemu stwarzać groźne akcje. Kwota: wolny transfer z klubu Snów.

 

Alexey Pomerko (17l./Rosja/0/0A) [PŚ]- Mimo tak młodego wieku będzie obijał się o podstawową jedenastkę. Jego na prawdę wysokie już umiejętności zdawały się krzyczeć "weźcie mnie". Zaryzykowałem oferując mu kontrakt, ale mam nadzieję, że się opłaci. Kwota: wolny transfer.

 

Jikia Rezo (27l./Rosja/0/0A) [N]- Najprawdopodobniej z miejsca stanie się podstawowym napastnikiem. Był to pierwszy transfer, za który musieliśmy wyłożyć pieniądze. Umiejętnościami jest bardzo podobny do Anokhina, więc upatruje w nim łowcę bramek. Zawodnik ten ma świetne warunki fizyczne, więc nie powinien mieć problemów z walką pod bramką przeciwnika. Kwota: 12 tysięcy € z Olimpi Rustawi.

 

Ilja Kaplan (21l./Rosja/0/0A) [OP Ś]- Ten ofensywny pomocnik powinien być jednym z najwartościowszych, pod względem obecnych umiejętności graczy. Posiada wszystko, co ofensywny pomocnik mieć powinien. Dobrze wyszkolony technicznie, kreatywny, no i przede wszystkim z dobrymi warunkami fizycznymi zawodnik, powinien stać się nowym Grigoryanem. Łowca asyst, to przezwisko które do niego pasuje. Kwota: 18 tysięcy € z Jurmały.

 

Dmytro Goncharov (22l./Ukraina/0/0A) [DP]- Jako defensywny pomocnik powinien się spisać nieźle. Może nie ma super umiejętności, ale na treningach w poprzednim klubie wylewał z siebie ostatnie poty. Takich zawodników się ceni, i głównie dlatego dałem mu szansę. Teraz tylko pozostaje pytanie, czy ją wykorzysta? Kwota: wolny transfer z Interu Bojarka.

 

Nikola Todorovic (20l./Serbia/0/0A) [bR]- Ma bardzo dobre umiejętności bramkarskie, jak na ten wiek. Jeśli tylko się weźmie za siebie i popracuje nad psychiką oraz niektórymi atrybutami fizycznymi, które nadal może nadrobić, może stać się drugim bramkarzem w klubie, bo póki co o podstawowych rękawicach może tylko marzyć. Kwota: 2 tysiące € z Car Konstantin.

 

Andrey Perov (26l./Rosja/0/0A) DP, P LŚ]- Jest lepszy na starcie od Goncharova. Trzeba mu przyznać, że już teraz dysponuje umiejętnościami godnymi naszego klubu. Jednak jak każdy, na pewno nie będzie zwolniony z treningów, po których jeszcze się polepszy. Bardzo na niego liczę! Kwota: wolny transfer z Wołgi Niżny Nowogród.

 

Dmitry Davydov (33l./Rosja/8/0U-21) [LB, O LŚ]- Jest już w zaawansowanym wieku, ale ma grać jako obrońca. Jego doświadczenie idzie w parze z umiejętnościami. Na pewno przyda się nam ten zawodnik, który będzie miał za zadanie destrukcję ataków rywali. Kwota: 5 tysięcy € z Zenitu-2.

 

Denis Volodin (25l./Rosja/0/0A) [OP LŚ, N Ś]- Powinien nam pomóc. Jest wszechstronnym zawodnikiem, gdyż może grać zarówno jako pomocnik, ale też i napastnik. Z pewnością, podczas dużej ilości kontuzji, gdzieś go ulokuję, chociaż podejrzewam że tak łatwo skóry nie odda i będzie dzielnie walczył o pierwszy team. Kwota: 8 tysięcy € z Ordabasy.

 

Oleg Ponomarev (17l./Rosja/0/0A) [OP Ś]- Jest młody, ale widzę w tym ofensywnym pomocniku zacięcie piłkarskie. Wśród swoich kolegów na przedmieściach Nowosybirska wyróżniał się techniką i szybkością, więc liczę na jego rozwój. Podobnie jak z jednym z wyżej wymienionych zawodników, dałem mu szansę. Póki co, najprawdopodobniej zadowolić się będzie musiał zespołem rezerw, jednak przy sukcesywnie wyglądającym treningu swoją szansę dostanie. Kwota: wolny transfer z klubu Dynamo Briańsk.

 

Anatoly Kanischev (36l./Rosja/3/0A) [N]- Mamy do czynienia z pełnym profesjonalistą. Zawodnik ten zagrał trzy mecze w seniorskim zespole Rosji, co budzi we mnie respekt. W swojej karierze przywdziewał trykot między innymi Spartaka Moskwa i Dynamo Moskwa, a więc zna co to wysoki poziom. Jestem pod wrażeniem, że udało mi się go ściągnąć w nasze skromne progi. Mimo zaawansowanego wieku, na pewno doda nam otuchy w nie jednym spotkaniu. Kwota: wolny transfer.

 

Sergey Grishin (34l./Rosja/3/1A) [OP P]- Kolejny profesjonalista, który strzelił nawet bramkę w kadrze narodowej. Nieco młodszy od Kanischeva i nieco lepszy Sergey, jest idealnym wzmocnieniem ofensywy. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie zawodnik z występami w takich klubach, jak Dynamo Moskwa, czy Szynnik, to kolejny mój transferowy sukces. Tym bardziej się cieszę, że wyłowiłem go z wolnego transferu! Kwota: wolny transfer.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza

Andrey Fed'kov (36l./Rosja/2/0A) [N]- Kolejny gracz, która ma już za sobą epizod w narodowej kadrze swojego kraju. Mimo dużego wieku, nie grał on w swojej karierze w żadnym z lepszych klubów. Ciesze się jednak, że taki napastnik zasilił nasze szeregi, gdyż swoim doświadczeniem pomoże młodszym kolegom osiągnąć wysoką formę. Kwota: wolny transfer.

 

Igor Titov (29l./Rosja/0/0A) [bR]- Kolejny z łapaczy w naszym zespole. Jest już doświadczony, jednak brakuje mu ociupinkę techniki. Jeśli to nadrobi, będzie walczył o rolę zmiennika. Póki co, najprawdopodobniej będzie trzecim bramkarzem, chociaż nic nie mówię na pewno. Może w końcu się okaże, że statystyki nie grają... Kwota: wolny transfer.

 

Georgy Botsiev (31l./Rosja/4/1U-21) [OP PŚ, NŚ]- Kolejny łowca bramek w reprze, tylko że młodzieżowej. W tej chwili jednak nie powinien być największym zagrożeniem dla bramkarzy rywala, jednak i takiego zawodnika warto mieć. Największą część swojej kariery spędził w Ałani, jednak miał też epizod w Torpedo Moskwa czy też Spartaku Nalczik. Kwota: wolny transfer.

 

Vitaly Lots (31l./Rosja/0/0A) [LB, O Ś]- Zatrudniłem go przede wszystkim dlatego, że świetnie posługuje się swoją głową, dobrze kryje i odbiera piłki. Jest przy tym skoczny i silny, a więc powinien stanowić bardzo trudną zaporę, prawie że nie do przejścia. Martwi mnie tylko to prawie... Chodzi mi o waleczność, który punktuje się u niego na siedemnaście oczek. Boję się, by nie powodował bezsensownych rzutów karnych. Kwota: wolny transfer.

 

Alexey Zuev (26l./Rosja/0/0A) [bR]- W tej chwili jest chyba mocno rezerwowym bramkarzem. Możliwe, że zostanie zawodnikiem rezerw i tylko w razie kontuzji zaglądał będzie do pierwszego zespołu. Nie wiem, ale na pewno nie żałuje tego transferu. Nigdy za mało zawodników w klubie. Kwota: wolny transfer z Wołgi Niżny Nowogród.

 

Maxim Demenko (31l./Rosja/2/0A) [O Ś, DP]- Będzie mentorem któregoś ze szczeniaków. Umiejętności może nie ma już zbyt wysokich, jednak nie grzeszy doświadczeniem. Długi pobyt między innymi w Dynamie Kijów, czy też Zenicie Sankt Petersburg a pod koniec w Spartaku Moskwa, na pewno odegrają wielką rolę w informacjach, które przekaże młodszym kolegom. Po raz kolejny bardzo cieszę się, że posiadam w klubie taki skarb wiedzy. Kwota: wolny transfer z Dynama Krasnodar.

 

Nikolay Shirshov (33l./Uzbekistan/64/13A) [O PL, WO L]- Rekordzista w naszym zespole pod względem występów i bramek w kadrze narodowej. Uzbek, co jest dziwnego, gra na pozycji bocznego obrońcy. Mimo wieku dość podeszłego, jego umiejętności będą bardzo cenne. Szlifował je w Pachtakorze Taszkient, w jednym z lepszych klubów jego ojczyzny. Jednak najważniejszym jest informacja zawarta w następnym zdaniu. Kwota: wolny transfer!

 

Milos Rnic (18l./Serbia/0/0A) [O LŚ]- Póki co, ma być rezerwowym. Jeśli się wyszkoli, to będzie bardzo dobrym obrońcą. Na razie bije wszystkich na głowę w atrybutach psychicznych. Już w tym wieku osiągnąć dość spore wyniki w odbiorze i grze głową. Nic dziwnego, w końcu lekcje pobierał w klubie Radniczki. Kwota: wolny transfer z Radniczki (NB).

 

Elbrus Zuraev (25l./Rosja/0/0A) [O Ś]- Kolejny z obrońców. Gdyby nieco wyżej skakał, z miejsca mógłby walczyć o podstawowy skład. Jednak na moje oko, w tym sezonie będzie musiał zadowolić się rolą drugiego zmiennika, a więc korzystać z niego będę raczej tylko podczas kontuzji. Kwota: wolny transfer z Wołgi Niżny Nowogród.

 

Alexey Kozlov (32l./Rosja/0/0A) [O Ś, DP]- Aż dziw, że ten znakomity defensor nigdy nie nałożył trykotu Sbornej. Przez większość kariery grał pierwsze skrzypce w Dynamo Moskwa, a więc zna się z kilkoma wyżej wymienionymi kolegami. Kwota: wolny transfer z FC MVD.

 

Taras Shelest (27l./Rosja/0/0A) [OP L]- Z miejsca stał się podstawowym lewoskrzydłowym. Jego umiejętności pozwolą na zapunktowanie w rubryczce asyst. Będzie, a przynajmniej tak mi się wydaje, jednym z czołówki klubowej w tym aspekcie. Szybkość i przyspieszenie na wysokim poziomie, pozwoli mu zgubić obrońców i z czystej pozycji dośrodkować do kolegów z linii ataku. Bardzo cenny zakup. Kwota: 45 tysięcy z SKA Chabarowsk.

 

Ruslan Medjidov (22l./Azerbejdżan/11/0A) [bR]- To właśnie on jest największą gwiazdą okienka transferowego w naszym zespole. Tak długo skrywana tajemnica musiała kiedyś wyjść na jaw. Mimo tak młodego wieku, jest już podstawowym bramkarzem reprezentacji swojego kraju, co czynić go będzie pierwszoplanową postacią zespołu. Mając tak pewne rękawice za plecami, obrońcy z pewnością będą się czuć swobodniej, co pozwoli im na jeszcze lepszą pracę w destrukcji. Póki co, jest najdroższym zawodnikiem Tekstilszcziku Iwanowo. Kwota: 130 tysięcy € z Neftczi.

 

Igor Axionov (30l./Rosja/3/0U-21) [O PS, WO P, DP]- Kolejny zawodnik z ambicjami na pierwszą jedenastkę. Obrońca, a zarazem defensywny pomocnik. Grać będzie raczej na tym drugim stanowisku. Ma wszystkie odpowiednie do tego preferencje i liczy się też fakt, że grał w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. Znakomicie bije rzuty rożne. Kwota: 50 tysięcy € z Astany.

 

Patrik Pavlenda (25l./Słowacja/0/0A) [O/WO/P P]- jest też w pewnym sensie polski akcent. Pojechałem specjalnie do Zabrze, by wynegocjować przystępną cenę. Zawodnik że był wystawiony na listę, nie kosztował mnie wcale drogo. Chodzi mi tu dokładnie o przeliczenie kwota na jego umiejętności, które ma na prawdę wysokie. Z miejsca podstawowy zawodnik. Kwota: 12 tysięcy € z Górnika Zabrze.

 

Do całej tej gwardii dołączyłem jeszcze dwóch najzdolniejszych juniorów (szaraków):

 

Igor Zubkov (19l./Rosja/0/0A) [N]- Napastnik z niezłymi notowaniami.

 

Ilja Yeremin (19l./Rosja/0/0A) [OP PLŚ]- Nieźle zapowiadający się skrzydłowy.

 

1.02.08

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Giuseppe Rossi, Villareal ---> Chelsea, 60 mln €

2. David Villa, Valencia ---> Chelsea, 30,5 mln €

3. Andres Guardado, Deportivo ---> Manchester United, 29,5 mln €

4. Marcell Jansen, HSV ---> Manchester City, 28,5 mln €

5. Peter Crouch, Portsmouth ---> Tottenham, 24,5 mln €

6. Stevan Jovetic, Fiorentina ---> Real Madryt, 23,5 mln €

7. Maxi Rodriguez, Atletico Madryt ---> Manchester City, 21 mln €

8. Nihat, Villareal ---> Manchester United, 21 mln €

9. Andrea Barzagli, Wolfsburg ---> Inter, 20,5 mln €

10. Alessandro Rosina, Torino ---> Fiorentina, 19,25 mln €

...

16. Jakub Błaszczykowski, Dortmund ---> Blackburn, 10 mln €!

 

Pozostałe ligi:

 

Bułgaria: Lewski Sofia [+1] Loko Sofia

Hiszpania: Sevilla [+2] Barcelona

Meksyk: Nexaca [+2] Chivas - faza zamknięcia

Niemcy: Bayern Monachium [+7] Schalke

Peru: -

Polska: Bełchatów [+4] Wisła Kraków

Rosja: -

 

Informacje o klubie:

 

miejsce w lidze: -

puchar: -

stan konta: 122 tys €

zysk/strata: - 222 tys €

najlepszy strzelec: -

Odnośnik do komentarza

Dni mijały, a ja wciąż zajmowałem się skrupulatnym treningiem. W końcu tyle nowych dla siebie zawodników... Trzeba na prawdę ogromu pracy, by zrobić zgrabną drużynę, która powalczy na krajowym froncie. Za niedługo zaczynają się pierwsze mecze towarzyskie, którymi planowaniem zajął się mój asystent. Mam nadzieję, że tych kilka meczy wystarczy, by odpowiedni zgrać ekipę.

 

16.02.08

 

Przyszła pora na pierwszy mecz kontrolny i pierwszy mecz w nowych barwach. Na ośnieżonym boisku w Iwanowie i przy minusowej temperaturze, panowała niemalże rodzinna atmosfera. Kibice zgotowali mi gorące powitanie i życzyli mi wielu sukcesów. Na pierwszy ogień poszedł Metalurg Lipieck. Po pierwszej połowie i golu Kaplana zza pola karnego byłem lekko zdziwiony tak dobrym zgraniem, gdyż drużyna prezentowała się nadzwyczaj dobrze, jak na pierwszy mecz. Po drugiej odsłonie radość była jeszcze większa. Każda z drużyn dołożyła po jednym trafieniu, ale jednak to my odnieśliśmy zwycięstwo. Bardzo dobry mecz w wykonaniu wszystkich zawodników, jestem pełen podziwu!

mecz towarzyski

Tekstilszczik Iwanowo - Metalurg Lipieck

2:1

[i. Kaplan 25', A. Kanischev 74' - D. Zhukovskiy 71', I. Semakin cz.k. 73']

 

19.02.08

 

Po efektywnym pierwszym wyniku, przyszedł czas na spotkanie numer dwa. Tym razem, rywal o lepszych umiejętnościach. Strata dwóch bramek po pierwszej połowie nie wróżyła zbyt dobrze. W drugiej połowie jednak żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki, choć poziom gry był wyższy. Wynikiem nie ma co się za bardzo przejmować, natomiast cieszy bramka zdobyta przez naszego wychowanka.

 

mecz towarzyski

Riazań - Tekstilszczik Iwanowo

3:1

[i. Ivanov 25', S. Frolov 35', V. Maiorov 43' - I. Yeremin 32']

 

Informacja ze świata:
Wisła Kraków odpadła dopiero po 1. rundzie eliminacyjnej w Pucharze UEFA. Lepsi okazali się w dwumeczu piłkarze Sparty Praga, którzy pokonali Krakowian 1:0 i 1:1. Bramkę dla Polaków strzelił Zieńczuk. Warta odnotowania jest jednak faza grupowa, gdzie Wisła zajęła pierwsze miejsce. 

Wyniki Wisły Kraków w grupie:

FC Twente 0-2 Wisła Kraków [W. Łobodziński 4' 70]
Wisła Kraków 1-1 Fiorentina [M. Zieńczuk 69' - Luisao 50']
Sevilla 0-1 Wisła Kraków [A. Niedzielan 39']
Wisła Kraków 1-2 Hertha BSC [R. Boguski 50' - M. Stein 17', M. Pantelic 35']

Odnośnik do komentarza

23.02.08

 

Na kolejny test wybraliśmy się do miejscowości i dziwnej nazwie Karavaevo, by zagrać z miejscowym Spartakiem Kostroma. Rywal może niezbyt trudny, ale pamiętajmy że to są początki. Po pierwszej połowie humor dopisywał, jednak po drugich czterdziestu pięciu minutach byliśmy pogrążeni w smutku. Nie dość, że kończyliśmy mecz w dziesiątkę, to jeszcze rywal wpier*** nam pięć bramek...

 

mecz towarzyski

Spartak Kostroma - Tekstilszczik Iwanowo

5:1

[s. Odintsov 54', V. Moiseev 71' 78', I. Aliev 85' 90' - R. Jikia 2', E. Zuraev cz.k. 77']

 

26.02.08

 

Na kolejny, czwarty już mecz sparingowy nigdzie nie musieliśmy jechać. Na nasze śmieci przybyli piłkarze Dynama Sankt Petersburg. Po ostatniej porażce wystawiłem dzisiaj najmocniejszy skład i kazałem dobrze zagrać piłkarzom. Efekt? Aż sam nie wierzyłem własnym oczom po ostatnim gwizdku!

mecz towarzyski

Tekstilszczik Iwanowo - Dynamo Sankt Petersburg

6:2

[R. Jikia 24' 28', D. Volodin 30' 51', A. Breschenko 63', G. Botsiev 90' - P. Komolov 42', A. Buyanov 45']

 

Dostałem spis szans na awans po obecnym sezonie. Najwyżej sklasyfikowane zespoły to: Terek, Ałania, Ural, Torpedo i Szynnik, a ich zestawienie to (7-4). Nasze szanse określane są bardzo słabe, określone miane (150-1).

 

1.03.08

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Ivan Obradovic, Partizan ---> Rosenborg, 4,5 mln €

2. Alexandr Ryazantsev, Rubin ---> Saturn, 4,4 mln €

3. Banel Nicolita, Unirea Urziceni ---> CFR Cluj, 2,3 mln €

 

Pozostałe ligi:

 

Bułgaria: Lewski Sofia [+2] Litex

Hiszpania: Sevilla [+3] Valencia

Meksyk: Nexaca [+0] America (MEX) - faza zamknięcia

Niemcy: Bayern Monachium [+8] Leverkusen

Peru: -

Polska: Bełchatów [+4] Wisła Kraków

Rosja: -

Informacje o klubie:

 

miejsce w lidze: -

puchar: -

stan konta: 106 tys €

zysk/strata: - 239 tys €

najlepszy strzelec: -

 

5.03.08

 

Dzisiaj mimo takich samych zaleceń i składu, zagraliśmy gorsze spotkanie. Dopiero ostatnie sekundy i zimna krew Kanischev dały nam skromne, jednobramkowe zwycięstwo wyjazdowe nad Zwiezdą Sierpuchow. Jednak nie to jest najważniejszym aspektem dnia. W 22' kontuzji nabawił się Jikia - nasz podstawowy napastnik, który został przewieziony do szpitala. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

 

mecz towarzyski

Zwiezda Sierpuchow - Tekstilszczik Iwanowo

0:1

[A. Kanischev 87', R. Jikia (knt.) 22']

 

Wieści ze szpitala okazały się lepsze, niż się spodziewałem. Skończyło się tylko na mocnym rozcięciu nogi, a sam zawodnik powinien powrócić do drużyny w przeciągu dwóch tygodni.

 

8.03.08

 

Na ostatni test udaliśmy się do Moskwy, gdzie zmierzyliśmy się z juniorami Spartaka. Mecz dosyć ciekawy, a jednocześnie mający na celu sprawdzenie zawodników rezerwowych. Właśnie im dałem dziś szansę wypromowania się, gdyż już za niedługo rozpoczyna się sezon. Mimo wysokiej porażki, nie przejąłem się wynikiem. Warto było zasiąść na trybunach, by zobaczyć majstersztyk w wykonaniu Botsieva. Zawodnik strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego, co miałem okazję zobaczyć po raz pierwszy w życiu. Po meczu osobiście złożyłem mu wielkie gratulacje.

mecz towarzyski

Spartak (juniorzy) - Tekstilszczik Iwanowo

5:2

[M. Kuzin 26' 51', Y. Borisov 68', A. Semin 86', A. Zhirov 89', M. Kuzin 63'(knt.) - A. Fed'kov 38'(rz.k.), G. Botsiev 58', S. Grishin 11'(knt.)]

 

Okres przygotowawczy, mimo różnych wyników uważam za udany. Zawodnicy spisali się pozytywnie, widać u nich co raz większe zgranie na boisku, a co najważniejsze, że w każdym meczu strzelaliśmy co najmniej jedną bramkę. Teraz pozostaje nam doszlifować ostatnie niedoróbki i przejść do meczy ligowych sezonu 2008.

 

Tego samego dnia odbył się mecz o Superpuchar Rosji.

 

Superpuchar Rosji

Dynamo Moskwa - Lokomotiw Moskwa

1:2

[i. Semshov 35' - P. Odemwingie 17' 44']

Odnośnik do komentarza

@ Bywa...

 

Zaczynamy sezon! Dzisiejszy mecz będzie moim debiutanckim na ławce szkoleniowej Tekstilszcziku Iwanowo. Moim marzeniem jest pozostać w tej lidze i nie spaść z hukiem, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich rozgrywkach. Klub jest o podobnej reputacji, jednak sądzę że teraz dysponuję nieco lepszym składem. Na pierwszy ogień przyszło nam spotkać się Wołgą Ulianowsk. Z drużyną tą, w barwach Witiaziu, dwukrotnie przegrałem 3:1. Teraz przyszedł czas na rewanż. Dobrą wiadomością, którą dostałem na dwa dni przed spotkaniem, jest powrót do zdrowia Jikii.

 

Skład:

R. Medjidov, P. Pavlenda, V. Lots, M. Rnic, N. Shirshov, I. Kaplan, I. Axionov, A. Bereschenko, T. Shelest, R. Jikia, D. Volodin

 

Od samego początku przejęliśmy inicjatywę. Już w dziesiątej minucie była ogromna szansa na objęcie prowadzenia, jednak Volodin w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. W tej części spotkania, obie drużyny miały jeszcze dużą ilość sytuacji, jednak w każdej z nich zabrakło zimnej krwi i skuteczności. Także do szatni schodzimy ze stanem remisowym, który trzeba będzie poprawić.

 

Zmęczonego Jikie, który jeszcze nie nabrał wszystkich sił zamieniłem na Botsieva. Wierzę, że ten joker z meczy sparingowych pokaże, na co go stać. Moja drużyna wciąż atakowała. Wreszcie w 65 minucie, po znakomitym wypuszczeniu Botsieva przed Bereschenkę, Rosjanin zdobywa bramkę. Znakomita zmiana i nos trenerski zaowocowały tym, że teraz mamy przewagę. Wystarczyły jednak trzy minuty i na tablicy wyników pojawił się remis. Dobrze grający przez całe spotkanie Shirshov, nie upilnował wyskakującego do główki Davydova. Chęć zdobycia po raz drugi prowadzenia była wielka. Ofensywa, jakiej dopuścili się moi piłkarze była tak ogromna, że nie schodziliśmy z połowy rywala. Jednak w 84' się to na nas zemściło. Rywale przeprowadzili kontrę, po której Zaikin daje Wołdze prowadzenie. Mimo wielkiej wiary, do końca nie udało się już odmienić losów spotkania. Tak więc debiut nie udał się tak, jak sobie to zaplanowałem.

 

1. Liga [1/42]

stadion: Trud, Ulianowsk

widzów: 4631

[?] Wołga Ulianowsk - [?] Tekstilszczik Iwanowo

2:1

mom: Sergey Davydov "8" [Wołga Ulianowsk]

 

65' Georgy Botsiev 0:1

68' Sergey Davydov 1:1

84' Alexandr Zaikin 2:1

Odnośnik do komentarza

26.03.08

 

Przyszła pora na drugie spotkanie. Po przegranych pierwszych meczach, Maszuk i my będziemy szukali odwetu. Minimalne większe szansę daję nam, gdyż mecz będzie rozgrywany na naszych śmieciach. Nie obraziłbym się, gdybyśmy odnieśli remis, jednak walczymy jak zwykle o jedno - zwycięstwo.

Skład:

R. Medjidov, P. Pavlenda, V. Lots, M. Rnic, M. Demenko, I. Kaplan, I. Axionov, A. Bereschenko, T. Shelest, R. Jikia, D. Volodin

 

Po szybkim ataku, już w siódmej minucie obejmujemy prowadzenie. Najpierw bez powodzenia Jikia uderzał z rzutu wolnego, a później bezpańską piłkę przejął Lots, który podał do Jikii. Nasz napastnik wyprowadził nas na prowadzenie. Już w drugim meczu z rzędu, na jakimś tam poziomie przeciwnika zadziwia mnie gra Rnica. Zawodnik młody znakomicie spisuje się jako obrońca, i bez skrupułów rozbraja ataki rywali. Na dodatek w 39 minucie po odebraniu piłki jednemu z obrońcy, Jikia strzela swoją drugą w dzisiejszym dniu bramką. Znakomita forma!

 

Na drugą odsłonę zmieniłem Axionova, który na swoim koncie miał żółty kartonik i zastąpiłem go Pomerko. Dopiero na kwadrans przed końcem, jeden z napastników Maszuka zdobywa bramkę kontaktową. Na dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry, zdecydowałem się zmienić zmęczonego Jikie. W jego miejsce wpuściłem Botsieva, a zawodnik który zszedł dostał ogromną ilość braw! Na ostatnie minuty wpuściłem jeszcze w miejsce Shelesta Perova. Pod sam koniec Bendz' dostał drugą żółtą kartkę i w efekcie musiał opuścić murawę. Jednak rywal, mimo gry w dziesiątkę dał nam jeszcze popalić. Gdyby nie fachura Medjidova byłby remis. Także po ostatnim gwizdku w naszych szeregach pojawiła się wielka radość. Odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo!

 

1. Liga [2/42]

stadion: Lokomotiv, Iwanowo

widzów: 3074

[?] Tekstilszczik Iwanowo - [?] Maszuk

2:1

mom: Rezo Jikia "8" [Tekstilszczik Iwanowo]

 

2' David Tsoraev - kontuzjowany

7' Rezo Jikia - 1:0

27' Andrey Tsaplin - kontuzjowany

39' Rezo Jikia - 2:0

74' Alexandr Panov - 2:1

90' Sergey Bendz' - czerwona kartka

Odnośnik do komentarza

1.04.08

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Alexandr Dimidko, Dynamo Moskwa ---> Rubin, 1,6 mln €

 

Pozostałe ligi:

 

Bułgaria: Litex [+1] Lewski Sofia

Hiszpania: Sevilla [+2] Barcelona

Meksyk: Tigres [+3] Atlas - faza zamknięcia

Niemcy: Bayern Monachium [+10] Leverkusen

Peru: Universitario [+0] Cienciano - faza otwarcia

Polska: Wisła Kraków [+5] Jagiellonia

Rosja: Lokomotiw Moskwa [+0] Zenit Sankt Petersburg

 

Informacje o klubie:

 

miejsce w lidze: 10. miejsce

puchar: -

stan konta: 73,21 tys €

zysk/strata: - 272 tys €

najlepszy strzelec: Rezo Jikia - 2 bramki

 

2.04.08

 

Trzecia kolejka, to pojedynek z beniaminkiem naszej ligi Torpedo Władimir. Rywal prezentuje się średnio, i póki co zajmuje siedemnastą lokatę. Niech tak pozostanie i po dzisiejszym pojedynku z nami! Ekipa jest mocno naładowana energią, po ostatnim zwycięstwie piłkarze chcą następne.

Skład:

R. Medjidov, P. Pavlenda, V. Lots, M. Rnic, M. Demenko, I. Kaplan, I. Axionov, A. Bereschenko, T. Shelest, R. Jikia, D. Volodin

 

Już od pierwszych minut mieliśmy przewagę. Po kilku jednak akcjach, jednogłośnie z asystentem stwierdziliśmy, że brakuje nam ostatniego podania. Małe korekty w taktyce i mamy pierwszego gola. Rezo Jikia pokonuje bramkarza gospodarzy tego pojedynku strzałem z głowy, po pięknej wrzutce Shelesta z rzutu rożnego. Kilka minut później rywal przeprowadził zabójczą kontrę, po której Ragoza cieszył się jak opętany z doprowadzenia do remisu. W 35' nasz najlepszy strzelec po raz drugi uciszył trybuny. Piękne trafienie po ziemi obok dalszego słupka wywołało euforię w sektorach gości! Brawo Jikia! Dwie minuty później, znów zabójcza kontra. Ładny i płaski strzał zza pola karnego, wpadł tuż obok Medjidova, który był zupełnie zasłonięty. Mimo takiego obrotu spraw, nie daliśmy za wygraną. W zasadzie to nie dał Jikia, który w 39 ustrzelił trzecie trafienie, a więc zaliczył klasycznego hat tricka. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

 

Po zmianie stron nakazałem grać to samo. Wystarczyło dziesięć minut, by rywal przypomniał o sobie. Ładny strzał z narożnika pola karnego wykonany przez Agapova, wleciał w samo okienko na długim końcu bramki. Rewelacja! Po kolejnych dziesięciu minutach tracimy kolejną bramkę. Po zamieszaniu w polu karnym Medjidov znów był zasłonięty i nie miał szans na obronę strzału z woleja. Sędzia zagwizdał po raz ostatni i zrobił to szybciej, niż nam udało się strzelić. Zaliczamy zatem porażkę, po na prawdę ładnym spotkaniu. Szkoda, bo rywal był w zasięgu ręki.

 

1. Liga [3/42]

stadion: Torpedo, Władimir

widzów: 2717

[17] Torpedo Władimir - [10] Tekstilszczik Iwanowo

4:3

mom: Rezo Jikia "8" [Tekstilszczik Iwanowo]

 

15' Rezo Jikia - 0:1

21' Eugeny Ragoza - 1:1

35' Rezo Jikia - 1:2

37' Andrey Kharabara - 2:2

39' Rezo Jikia - 2:3

57' Yury Agapov - 3:3

67' Vsevolod Zhuravlev - 4:3

Odnośnik do komentarza

05.04.08

 

Kolejna kolejka meczów ligowych będzie arcyciekawa. Pojedynek z drugim w tabeli Sybirem, który ma jeden z najmocniejszych w lidze składów, to pewno wyzwanie dla naszego, malutkiego klubu. Jednak to, że klub jest mały, nie oznacza że mamy małe ambicje. Wręcz odwrotnie! Właśnie dzisiaj mamy doskonałą okazję pokazać całej Rosji, że niespodzianki w piłce, to dość częsty obrazek. W pełni zmotywowani wyjdziemy na własną murawę, by zdziałać cuda.

Skład:

R. Medjidov, P. Pavlenda, V. Lots, M. Rnic, M. Demenko, I. Kaplan, A. Pomerko, I. Yeremin, T. Shelest, R. Jikia, D. Volodin

 

Pierwsza połowa spotkania miała tylko dwóch aktorów. Zarówno Eric, jak i Medjidov pokazywali co raz to lepsze parady, co podobało się publiczności. Zabrakło jednak bramek, a chyba głównie po to kibice gromadzą się na trybunach podczas meczy. Miejmy nadzieję, że Jikia, jak i świeżo wprowadzony Fed'kov przełamią boską moc rękawić Erica.

 

Druga połowa, prawie do samego końca była bezbarwna. Zmiana taktyki u rywala na 4-2-4 zaowocowała strzeleniem gola. Medvedev pokonał świetnego dziś Medjidova, który po utracie gola schował głowę w rękawice. Prawie dziewięćdziesiąt minut pracy poszło na marne... W ostatniej akcji meczu Jikia spudłował z kilku metrów. Szkoda, następna porażka zaliczona...

 

1. Liga [4/42]

stadion: Lokomotiv, Iwanowo

widzów: 2994

[15] Tekstilszczik Iwanowo - [2] Sibir

0:1

mom: Alexey Medvedev "8" [sibir]

 

85' Alexey Medvedev - 0:1

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...