Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Tomb Raider

No i wyszło baaaaaardzo przeciętnie, ale może starczy na lepszy sequel. Efekty specjalne okazały się, na szczęście, o wiele lepsze niż w trailerze i sceny akcji nawet wywoływały emocje (sztorm na początku filmu!). Muzyka...w sumie jej nie pamiętam, co chyba mówi wystarczająco dużo. Poza Vikander, która poza beznadziejnymi tekstami (no, ale nie jej wina) nikt nie zapada w pamięć, wręcz okazują się najwyżej fillerami. Sama Alicia na prawdę daje radę i nie pogardziłbym gdyby wróciła do roli.

Co ciekawe, film faktycznie sprawia wrażenie gry, ale w bardzo dosłowny sposób. Jest MASA momentów, które wyglądają jak QTE i masz ochotę coś zrobić żeby Lara zareagowała odpowiednio. Nie jest to plus, ani minus, jest to po prostu coś nowego w filmach.

Ponoć film zarabia bardzo dobrze, mimo krytyki, co może otworzyć drogę lepiej zrobionemu sequelowi i planowanej adaptacji Uncharted. Oby!

Mimo wszystko ogólnie nie polecam, chyba że wielkim fanom gry. Jako kino akcji bardzo przeciętnie, by nie powiedzieć słabo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciche miejsce

Bez gadania jedna z ciekawszych pozycji w tym roku. Niski budżet, Jim z The Office za kamerą i w jednej z główny ról, oryginalny pomysł, świetna realizacja, prawie niemego filmu. O czym jest nie będę opowiadał bo chyba każdy słyszał. Lubię tego typu horrory gdzie atmosfera przytłacza, fabuła wciąga, a nie gdzie mamy do czynienia z kawałkami ciał. I ciche miejsce dostarcza atmosfery gęstej niesamowicie. Z 90 minut jakie trwa film spokojnie godzinę spinałem każdy mięsień. Nie sposób się przyczepić do gry aktorskiej, kamera jest dobra, warstwa dźwiękowa rewelacyjna, a efekty i CGI na naprawdę niezłym poziomie. Czapki z głów bo to jeden z lepszych horrorów jaki widziałem od dawna. Ma swoje małe wady, ale te uświadamiamy sobie dopiero po czasie, nie w trakcie chłonięcia tego naprawdę świetnego filmu.

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
On 19.04.2018 at 10:49 PM, ajerkoniak said:

Ciche miejsce

Bez gadania jedna z ciekawszych pozycji w tym roku. Niski budżet, Jim z The Office za kamerą i w jednej z główny ról, oryginalny pomysł, świetna realizacja, prawie niemego filmu. O czym jest nie będę opowiadał bo chyba każdy słyszał. Lubię tego typu horrory gdzie atmosfera przytłacza, fabuła wciąga, a nie gdzie mamy do czynienia z kawałkami ciał. I ciche miejsce dostarcza atmosfery gęstej niesamowicie. Z 90 minut jakie trwa film spokojnie godzinę spinałem każdy mięsień. Nie sposób się przyczepić do gry aktorskiej, kamera jest dobra, warstwa dźwiękowa rewelacyjna, a efekty i CGI na naprawdę niezłym poziomie. Czapki z głów bo to jeden z lepszych horrorów jaki widziałem od dawna. Ma swoje małe wady, ale te uświadamiamy sobie dopiero po czasie, nie w trakcie chłonięcia tego naprawdę świetnego filmu.

Byłem, widziałem, potwierdzam. IMO obowiązkowa pozycja :) Niesamowicie wciągający film, ludzi wychodzili z pełnymi pudłami popcornu :) Zdecydowanie polecam wycieczkę do kina. Kilkudziesięciu ludzi w siedzących pomieszczeniu w zupełnej ciszy mocno wzmaga efekt ;) 

Spoiler

Jak już wyjdziesz z kina i zaczniesz myśleć o tej całej historii, to ofc można się przyczepić do wieeeelu elementów fabuły, ale w żaden sposób nie zmienia to odbioru tego filmu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Twarz" - gorzka komedia Szumowskiej o współczesnej Polsce. Daje się to oglądać, kilka razy delikatnie uśmiechnąć, ładne zdjęcia ale mało tutaj oryginalności. Szumowska wali obuchem z klisz, które są powszechnie znane.

Niedawno obejrzałem "Cichą noc" i wydaje się, że Szumowska zrobiła o dwie klasy gorszy film na ten sam temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pełny trailer Venoma. Sam pomysł wygląda spoko, Hardy też, transformacja w Venoma już...no oby poprawili CGI.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta