Skocz do zawartości
W ostatni weekend lipca odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy!
TEMAT ZLOTOWY
ANKIETA: CZY WEŹMIESZ UDZIAŁ W ZLOCIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Kokuhaku (Confessions)

Kontynuuję przeglądanie azjatyckich dzieł. Od lat zabierałem się za to, ale jakoś tak polecanego przez sensei filmu nie obejrzałem do dziś. I jest czego żałować.

Film zaczyna się półgodzinnym monologiem nauczycielki Moriguchi Yuko. Jest on zmontowany na tyle dobrze, że nie nudzi, ale nie ukrywam jest to część, która najmniej mnie przekonała w tym filmie. Jednocześnie ciekawie wprowadza w fabułę, z drugiej strony pół godziny to trochę za dużo.

Dość 'poszarpany' montaż dobrze jednak prowadzi samą historię. A ta krąży wokół kilku uczniów, którzy nie są przedstawieni jako jeszcze niewinne dzieciaki i którzy muszą sobie poradzić z ciężką informacją przekazaną w półgodzinnym monologu Moriguichi. Te psychologiczne aspekty sprawiły, że ponad półtorej godziny minęło mi raz dwa.

Mroczny i ciężki wydźwięk filmu robi wrażenie, więc jeśli ktoś ma ochotę na solidny dramat to ja polecam właśnie Kokuhaku.

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trailer "SW: Han Solo":

Ok, ale ta Clark nie pasuje mi to ni cholery. Dla mnie to już Denerys itp itd i chyba już mnie nie przekona do innych ról, po prostu jej nie widzę i nie pasuje mi ona w filmach. (nie jest to wydźwięk mojego uwielbienia dla niej w GoT :P )

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Rogue One" był już naprawdę udany (IMO przegrywa tylko z "Imperium Kontratakuje"), a ten zapowiada się jeszcze lepiej.

P.S.

Ta muzyka <3 Wiem, że nie ma co się jej spodziewać w filmie, ale fajnie buduje klimat.

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepiej O.o ? O ile spot próbował się bawić klimatem Blade Runnera tak teaser jest generyczny jak cholera. No i kulisy powstawania Solo są tak komiczne, że wszystko powyżej "meh" będzie zaskoczeniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może dla Ciebie.

• Nie lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie tylko bo jedyne chyba obawy z jakimi się można spotkać w internecie i wyraża je wiele osób.

I byłbym zapomniał bo mi poszło w pięty:

Chyba Ty.

• Lubię! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 godzin temu, FYM napisał:

"Rogue One" był już naprawdę udany (IMO przegrywa tylko z "Imperium Kontratakuje"), a ten zapowiada się jeszcze lepiej.

Po czym zapowiada się lepiej (pomijam, że Rogue One był dla mnie tak świetnym filmem, że już praktycznie go nie pamiętam :P), bo chyba coś przegapiłem :D Przynajmniej pójdę na to do kina z niskimi oczekiwaniami, więc może mnie pozytywnie zaskoczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ajer, nie miało Ci pójść w pięty. Napisałem to co myślę, bo wyobraź sobie że ja natrafiłem w necie nie tylko na obawy :P

5 minut temu, z0nk napisał:

chyba coś przegapiłem :D

Zdarza się ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie napisałem, że trafiłem TYLKO na obawy. Jednak pomijając głosy ludzi jarających się, że wychodzi kolejny film z SW (sam zazwyczaj do takich należę) dominują opinie ostrożno sceptyczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za kilka miesięcy wszystko się wyjaśni.

• Nie lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za info :D

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No problemo ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wygląda to źle :) Krążyły plotki, że aktor grający Hana nie daje rady, ale może to były tylko plotki :)

Woody Harrelson <3 Nie oglądałem Gry o Tron, więc nawet nie wiem o jaką aktorkę chodzi :D

Po tym trailerze trudno tak naprawdę cokolwiek ocenić. Postać Solo ma ogromny potencjał, więc oby tego nie spieprzyli. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 godzin temu, Wujek Przecinak napisał:

Woody Harrelson <3 Nie oglądałem Gry o Tron, więc nawet nie wiem o jaką aktorkę chodzi :D

A Terminatora tez nie ogladales?

Emilia Clarke ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja widziałem, ale Emilii Clarke tam nie było. Z moich umiejętności matematycznych wychodzi, że jej wtedy na świecie jeszcze nie było :-k 

• Lubię! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślałem, że nie ma opcji by przebili poprzednią kampanię reklamową i teasery, ale nie dość, że Cable wygląda zacnie (nawiązanie do wąsa xD), to jeszcze świetna Domino, no i dużo czystego Deadpoola. A na deser Julian Dennison. Jaram się jak pojebion <3

• Lubię! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj Deadpool, a dziś...

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Meh, nic nie wiadomo, do zapomnienia i czekam na pierwsze przynajmniej rendery samego symbiotu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiadomo tyle, że chyba odchodzą od tego co jest w komiksach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tzn od czego? Wiadomo, że Hardy gra Brocka dziennikarza, cała reszta w sumie jest niejasna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta