Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek który zabił Don Kichota

 

Poszedłem na ten film bo byłem ciekaw jak może wyglądać tworzony ponad 20 lat obraz, jak się Driver odnajdzie u takiego reżysera, a także ze względu na pochwały pod adresem Pryce'a. No i na pewno mogę się podpisać pod powyższymi pochwałami - Pryce jako Don Kichot jest odpowiednio rycerski i obłąkany by w każdej scenie jego postać miała sens. Driver ma raczej prostszą rolę, ale nie zawodzi, w sumie jego postać odgrywa wrażenia jakie przechodzą przez widza w trakcie projekcji. Don Kichot to produkcja, w której mam wrażenie Gilliam po robieniu jej tyle lat się troszkę pogubił. Jeżeli ma funkcjonować jako studium szaleństwa (a takie wrażenie miałem przy zakończeniu) to spełnia swoją rolę. Jeżeli zamysł był inny to przyznam, że ciężko mi go odnaleźć.

 

Jak na Gilliama zachwyca scenografia, widowiskowa i niejednokrotnie przesadzona (co tutaj pasuje, w końcu mamy historię o szaleńcu), ciekawe ujęcia i równie przesadzona co obraz muzyka. Pod koniec film męczy, jest dosyć długi (2h12m) i właśnie najbardziej pod koniec widać te pogubienie się reżysera.

 

Naturalnie film posiada pewne pokład humoru w stylu Pythonów i to na początku ułatwia oglądanie, potem jednak przechodzimy w poważniejsze tony i już jest ciężej. Choć na sali kinowej śmiechów było dosyć dużo i nie wiem czy większość nie potraktowała tego jako komedii.

 

Ciężko mi film polecić bo mam wrażenie, że nie odnalazłem myśli przewodniej jaka za nim stała, ale fani Gilliama chyba powinni go obejrzeć.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja byłem i nie polecam. Przede wszystkim zawodzi sam scenariusz - tutaj nie ma komu kibicować bo wszyscy są nijacy, prowadzą między sobą drętwe rozmowy i co chwila wskakują w samoloty by wylatać dokładnie identycznie wyglądające misje. Wizualnie też jest kiepsko - odnosiłem wrażenie, że sceny powietrzne lepiej wyglądają w grze komputerowej (i to na komórkę). 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość MitnickMike
W dniu 13.09.2018 o 18:51, Morpheus napisał:

Oglądał ktoś "Zakonnica"? Żona mnie namawia, bo mega podobała jej się "Obecność", ale oceny nie powalają...

Nie idź. Byłem, widziałem, zapomniałem. Przewidywalny od początku do końca, zero elementów zaskoczenia czy jakichkolwiek zwrotów akcji. Do tego MEGA płytka fabuła bez klimatu, jak oglądałeś Anabel czy inne Egzorcyzmy to się srogo zawiedziesz. Szedłem na to po przeczytaniu recenzji, z nastawieniem że może być kupa i niestety się potwierdziło. Drażniło mnie najbardziej to, że ktoś na siłę poupychał w horrorze pseudo zabawne wstawki które miały rozbawić widza.

 

Za to trailer Kleru mi się podobał :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...