Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

"The Shape Of Water" - 13
"Dunkirk" - 8
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" - 7
"Darkest Hour" - 6
"Phantom Thread" - 6
"Blade Runner 2049" - 5
"Lady Bird" - 5
"Mudbound" - 4
"Star Wars: The Last Jedi" - 4
"Call Me By Your Name" - 4
"Get Out" - 4
"Baby Driver" - 3
"I, Tonya" - 3

 

I tak to wygląda po nominacjach do Nagród Akademii. Filmów mających mniej 3 nominacje nie uwzględniłem. Nie ma Franco, któremu najwidoczniej zaszkodziły pogłoski o nieładnym zachowaniu w przeszłości wobec koleżanek. Szkoda. To jednak byłaby fajna sprawa - być nominowanym za zagranie Tommy'ego Wiseau. "The Disaster Artist" skończył z jedną nominacją, za scenariusz adaptowany i ma nawet niezłe szanse. Najwięksi rywale w tej kategorii to "Call Me By Your Name" i "Molly's Game". Ładnie wypadło "Get Out" - 4 nominacje, wszystkie w głównych kategoriach. Kosmiczny wynik jak na horror debiutanta.

 

W dniu 9.11.2017 o 11:07, ajerkoniak napisał:

Gdyby się ktoś zastanawiał co zgarnie przyszłoroczne Oscary

 

"The Post" z raptem dwoma nominacjami (film, pierwszoplanowa rola żeńska) i bez żadnych szans na statuetki.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Atak Paniki

 

Nie chciałem na to iść po zobaczeniu zwiastuna i zachęciła mnie ogromna ilość pozytywnych recenzji. No to sprawdziłem wczoraj i...nie rozumiem zachwytów. Na pewno mamy do czynienia z czymś nowym (przynajmniej w ostatnich latach) w polskim kinie komediowym bo tym jest wzięcie historii paru osób, połączenie ich luźno, postawienie w sumie w zwyczajnych sytuacjach i doprowadzenie ich do absurdalnej rangi. Wszystkie osobiste dramaty jakie te postacie przeżywają nie są jakimiś kolosalnymi tragediami, raczej ot problemami jakich wiele. Parę razy się zaśmiałem, więcej było w tym humoru polegającego na niedowierzaniu w sytuację, a niektóre historie bardziej irytowały niż bawiły. Na pewno jest świetnie zagrany, jest tu paru ciekawych debiutantów, muzyka Jimka pasuje i buduje napięcie, niestety jednak dialogi wróciły do niesłyszalnego standardu polskiego kina. Ogólnie to ciekawy film, ale całkowicie przeciętny w mojej opinii. Pomysł na eksperyment w stylu Dzikich historii, jednak bez lekkości tego tytułu i swobody. Do tego dosyć dłużący się pod koniec. Niemniej jednak, warto się wybrać bo ilość pozytywnych opinii przeważa, więc może jestem w mniejszości ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja muszę przyznać że to jeden z najlepszych polskich filmów które oglądałem w ostatnich latach. Świetny jest montaż przecinających się historii i moim zdaniem zupełnie się nie dłuży, a wręcz z upływem czasu tempo rośnie. Sama fabuła z kolei porusza wiele współczesnych problemów ale przy tym nie sili się na tanią filozofię i moralizatorstwo.

Odnośnik do komentarza

Memories of Murder

 

Z cyklu nadrabiam starsze filmy. Koreańska produkcja z 2003 roku zrobiła na mnie spore wrażenie. Historia osadzona jest w Korei w latach 80 i prawdę mówiąc nie wiem kompletnie nic o tym kraju w tym okresie. Mimo to łatwo zrozumieć co się dzieje, a po drobnym uzupełnieniu wiedzy łatwo zrozumieć funkcjonowanie społeczeństwa.

 

Z tego co też doczytałem inspiracją była seria morderstw w Hwaseong. Oglądamy poczynania grupy śledczych, którzy naturalnie starają się pojmać sprawcę. Od początku widać, że policja po prostu nie wie jak poradzić sobie z taką sprawą i krążą po omacku co zauważy nawet domorosły znawca opierający swoją wiedzę o kryminalistyce na serialu CSI. Nie dziwi to, skoro bazuje to na pierwszej serii morderstw w Korei. Obarczony tym zadaniem detektyw ewidentnie jest przytłoczony i przerasta go ono, co dobrze widzimy gdy jego standardowe metody zawodzą.

 

Przekonywująca jest też gra dwójki głównych bohaterów, którzy różnią się w swojej metodzie pracy, ale muszą współpracować. Oparcie więc na świetnie zrealizowanych scenach i emocjach wyszło reżyserowi świetnie. Atmosfera wyczekiwania i niepewności towarzyszy nam większość filmu przez co 2 godziny minęły mi niczym 20 minut.

 

Samo zakończenie robi wrażenie również. Wydało mi się niepotrzebne, ale jednak trafiło do mnie.

 

Zdecydowanie warto obejrzeć ten tytuł!

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...