Skocz do zawartości

Żużel


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Z pikników raczej ym nie zartował. Zawsze to liczba przekonuje ew. sponsora, a to ma odzwierciedlenie w budżecie. Pomysł z II ligą był dobry, póki małe ośrodki wystawiały swoje teamy a i główne zespoły miały na tyle sił i środków, aby rozważać powołanie drużyn B. Obecnie więcej kłopotów niż korzyści a i wycieczki zagraniczne zwiększają koszty nie wnosząc nic do atrakcyjności.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

nie wierzę, jak ten sport jest żałośnie prowadzony w tym kraju. nawet nie pół sezonu za nami, a tu znowu planują zmiany w regulaminie na przyszły sezon.

raz

dwa

trzy

w zeszłym roku wprowadzili limit zawodników z GP, żeby w maju tego sezonu rezygnować z tego na przyszły rok. obniżają za to KSM. wprowadzają regulamin finansowy, tylko po to, żeby musieć kombinować, jak to obejść. bo to będzie obchodzone, nie ma co się oszukiwać. wystarczy trójstronna umowa. to jest paranoja. nie da się dwóch(!) sezonów przejechać na identycznych zasadach. niby najsilniejsza liga świata, najbardziej opłacana, a taka prowizorka i amatorstwo.

Odnośnik do komentarza

w takim Lesznie regularnie jeździ czterech juniorów: Pawliccy, Adamczewski i Musielak. W Tarnowie trzech - Gomólski, Jamróg i Janowski. w pozostałych drużynach po dwóch. w pierwszej lidze też po dwóch. w drugiej bodaj po jednym. w każdej kolejce na polskich torach występuje minimum 38. polskich zawodników U-21. niedługo wprowadzą takie przepisy, że zabraknie juniorów do jazdy, albo będą jeździc tacy zaraz po licencji i to z musu, bez odpowiednich umiejętności. taki Dudek będzie musiał jeździć jako seior, albo pójść ligę niżej, co jest kompletnym bezsensem. tą ligą rządzą debile.

 

tak swoją drogą, fajny mecz w Grudziądzu. wygrana 48:41, ok 700 osób w klatce plus ci, którzy do niej nie weszli. dobry doping, mecz wygrany i kapitalny postój na stacji mieliśmy, gdzie ponad godzinę śpiewaliśmy, a pod dachem stacji fajnie się niosło. tabela wygląda ciekawie. oby tego nie spierdolili.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem Jarek Hampel złamał nogę, a Leszno w składzie Pavlić, Baliński, Musielak, Adamczewski i dwóch Pawlickich (4 juniorów aż) zremisowali u siebie z Unibaxem. Byłem na meczu i mogę powiedzieć, że dopóki tor był suchy i mało przyczepny to Sullivan sobie radził, potem już nie. Potwierdza to słowa Cieślaka o "toruńskich płaczkach" i naciskach Stępniewskiego na przygotowanie torów na wyjazdach, bo tak mało przyczepnego toru w Lesznie nie pamietam.

Odnośnik do komentarza

ale przecież w tym sezonie zawsze jeździecie czterema juniorami. :> ale i tak jest to dobry wynik. a w I lidze Grudziądz przegrał minimalnie u Długopisów i jeden z faworytów do awansu zajmuje ostatnie, szóste miejsce. Start ma pięć punktów przewagi nad drugą Łodzią. no i dzisiaj dwóch zawodników zdało licencję. dadzą radę, bo juniorów to my dobrych 'produkujemy'.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

pierwsza kolejka play offów i nokautujemy Daugavpils 60:30. mogło być wyżej, ale i tak jest dobrze. bonus praktycznie zapewniony, bo wygrać na Łotwie będzie ciężko. jutro Grudziądz jedzie u siebie z Lublinem. Co prawda nie musimy się oglądać na innych, ale lepiej żeby wygrali gospodarze, bo wtedy i nad jednym, i nad drugimi będziemy mieli cztery punkty przewagi. Za tydzień do Lublina. Będzie piekielnie ciężko, bardzo dawno Start tam nie wygrał, ale w końcu musi się udać...

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wygrywamy w Lublinie 45:44. :D Pierwszy raz od 50. lat, drugi raz w historii. Tydzień temu Grudziądz wygrał u siebie z Lublinem, wczoraj z kolei wygrali w Daugavpils, co jest niespodzianką. Ale i tak mamy nad nimi cztery punkty przewagi, a za tydzień jedziemy z nimi u siebie. Trzeba po prostu wygrać. Jeżeli to się uda, będzie naprawdę blisko awansu.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Temat przycichł, a karuzela transferowa ruszyła. Napiszę coś o Rzeszowie, gdzie jak co roku są wielkie zapowiedzi, a wychodzi jak zawsze. Miał być Hampel, Gollob, Zagar, Hancock, wszyscy byli już jedną nogą u nas, a nagle wszystko ucichło. Ostatnio pojawiła się informacja, że kontrakt podpisał Pedersen, ale jakiś czas później plotę zdementował, oj dawno takiego zawirowania nie było.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No i jak koledzy ocenicie okres transferowy w Polskiej lidze? Ja, jako fan Włókniarza, jestem z niego osobiście bardzo zadowolony. Częstochowa w końcu wraca do poważnego ścigania, transfery Emila Sajfutdinowa, Michaela Jepsena Jensena i Ryśka Holty to strzały w dziesiątkę, jeśli chodzi o charakterystykę drużyny i toru Włókniarza ;).

 

Co do reszty, to jestem usatysfakcjonowany tym, że liga w tym roku powinna być w miarę równa. Oczywiście wyróżniają się (moim zdaniem) 3 najlepsze ekipy- Falubaz Zielona Góra, Włókniarz Częstochowa i Apator Toruń, ale reszta ligi poza Spartą Wrocław na dobrą sprawę może zająć każde miejsce. Jeśli Pavlić się obudzi, a Pedersen, Okoniewski i Walasek nadal będą jechać swoje to Stal może być groźna, to samo się tyczy Bydgoszczy gdzie są zależni od postawy Hancocka, Buczkowskiego... i Lansa Andersena, czy zawali sezon czy może znów odżyje. Wśród drużyń z przypuszczalnego środka tabeli moją sporą sympatię przypisuje Startowi Gniezno. Ciekawa drużyna, z Zagarem, Lindbaeckiem i Świderskim na czele, która ma szansę na zostanie istnym czarnym koniem ekstraligi ;).

 

 

Jedno jest pewne, ten sezon będzie niczym okienko transferowe- ultra ciekawy i emocjonujący !

 

 

pozdrowienia z Częstochowy, tW ! :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

I jesteśmy po pierwszym GP w Nowej Zelandii... Dublet Polaków, Hampel - Gollob napewno napawa dumą i radością z tak dobrego początku sezonu. Jarek typowo rozkręcał się z wyścigu na wyścig i wykorzystał błędny wybór pola przez Gallopa w finałowym biegu. Wygrał bardzo zasłużenie i pewnie. Oprócz Polaków, bardzo in plus zaskoczyli mnie też waleczni Darcy Ward i Tai Woffinden. Szczególnie Tajski pokazał, że nie musi być takim chłopcem do bicia na jakiego go kreują. Wielki in minus to napewno postawa Zagara, Vaculika i Iversena którzy mieli się liczyć w 8, a kompletnie spierdolili ten turniej. Strasznie zawiedziony jestem też występem mojego ulubieńca- Emila Sajfutdinowa. Poza dwoma przebłyskami pojechał przeciętnie...

 

pozdrowienia z Częstochowy, tW !

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

z tym nc+ to swoją drogą kpina totalna.

 

A tymczasem sezon jest już po jednej kolejce ligowej i dzisiejszym Grand Prix w Bydgoszczy. 1 (a więc w zasadzie 3) kolejka ligowa dla mojego Włókniarza w tym sezonie to domowy mecz u siebie z Polonią Bydgoszcz. Miało być prosto, łatwo i wysoko, a skończyło się ogromną nerwówką i minimalną wygraną. Kompletnie z innego świata był wyjęty Emil Sajfutdinow, zdobywca 17 punktów- to "Tatarska Strzała", od lat mój żużlowy idol, dał nam zwycięstwo nad Polonią. Bardzo dużą rolę w zwycięstwie odegrał też nasz kapitan Grisza Łaguta i świetny młodzian Jepsen Jensen, który zaskoczył wszystkich. Wielki in minus to fatalna postawa Holty, Szombierskiego i Czaji. Za około 10 godzin wyruszamy do Rzeszowa, dopingować nasz Włókniarz w 2 tegosezonowym spotkaniu z tamtejszą Stalą, sensacyjnym pogromcą Stali z Gorzowa. Będzie ciężko, ale jeżeli się zepniemy to możemy coś tam zawalczyć.

 

Dziś wieczorem odbyło się też Grand Prix Europy w Bydgoszczy, gdzie mimo wielu zapowiedzi, Polskiego akcentu było stosunkowo mało. Pierwsze skrzypce grał prywatnie przezemnie znienawidzony Tomek Gollob, wielka szkoda odpadnięcia Jarka Hampela i Krzyśka Buczkowskiego. Swoją drogą Jarek może mówić o wielkim pechu, rzadko się zdarza na tyle wyrównany turniej, aby 8 punktów nie dawało awansu do półfinałów... Olimpiadę mojego kolejnego "ulubieńca" Ksysia Kasprzaka przemilczę.

Turniej ostatecznie wygrał nasz zawodnik, "Rosyjska Torpeda" Emil Sajfutdinow. Emil udowodnił, że jest w wielkim gazie, wraca na stare ścieżki kariery i rozwoju. W tym roku powinien być bardzo mocny, co jeszcze bardziej mnie cieszy w kontekście jazdy dla Włókniarza. Oby tylko nie szedł tropem Crumpa i innych, oby nie zawalił ligowego spotkania dzień po Grand Prix. Sensacją jest 2 miejsce Mateja Zagara, który podobnie jak Emil kompletnie odżył po nieudanym turnieju w Nowej Zelandii. 3 miejsce "mistrzunia" Golloba można rozpatrywać w kategorii jego porażki, zaś o Tai'u Woffindenie już coś mówiłem- on w końcu się rozwinął tak jak powinien, Angole w końcu mają zawodnika ze ścisłej światowej czołówki- bo do takiej należy teraz "Tajski". Bardzo mu kibicuję, bardzo go lubię, zarówno prywatnie jak i jako zawodnika i... liczę, że prędzej czy później, ale wróci do swojego Polskiego domu, do Częstochowy...

 

 

Z kibicowskim pozdrowieniem, Slayu

tW !

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się z szuminą, nc+ to totalna kpina. Ani jednego meczu Unii L w tym sezonie jeszcze nie pokazali, dziś gdy wiedzieli ze derby Bydgoszcz - Toruń są odwołanję jako zastepczy pokazują mecz z Gniezna, zamiast ważnego meczu Leszno - Falubaz, w rozpisce na przyszłe 2 tygodnie też nie ma klubu z Leszna. W magazynie też nie pokazują skrótów Unii. Widać jak daleko sięgają łapy tego toruńskiego skurwiela Stepniewskiego, który jak powszechnie wiadomo nienawidzi Byków

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...