Skocz do zawartości

Żużel


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

No to zakladam temat po raz kolejny (wczesniej na starym forum;p)

W niedziele b. wazny mecz w Tarnowie dla naszych jaskolek. Niestety kontuzja Petere Liunga, oraz fatalna postawa drugiej lini - w szczegolnosci braci Rempalów, slaba jazda juniorow, spowodowaly ze w 3 ostatnich meczach ponie?lismy minimalne porazki, gdyby nie to to zamiast dolu tabeli bylibysmy na jej przedzie. No ale niestety tak sie stalo i nic tego nie zmieni. Niedzielny mecz bedzie mial duze znaczenie dla naszej pozycji po pierwszej rundzie. Szansa na wygrana jest, ale rowniez latwo mozna ja stracic. Ciezko wyrokowac jaki bedzie wynik. Z naszej strony mozna sie spodziewac dosc dobrej jazdy T Golloba oraz Holty. Mam nadzieje ze i Kolodziej odpowiednio zapunktuje. W drugiej lini mam nadzieje ze pare punktow uciula J Gollob ktory jest w parze z bratem, a to zawsze jakas wieksza szansa na zdobycz punktowa. Kto pojedzie z Kolodziejem podczas nieobecnosci Ljunga ciezko powiedziec. W zasadzie mozliwosci sa dwie, albo Marcin albo Jacek Rempala. Niestety mam przeczucie ze obojetnie ktory z nich pojedzie to i tak to nie bedzie mialo znaczenia. Jacek jeszcze nie dostal szansy jazdy na naszym torze, ale jak to nazwac naszym torem skor przez pare dobrych sezonow nie jezdzil w naszuj druzynie, a w Lesznie gdzie jezdzil pare sezonow nic nie pokazal. Moze jednak jakos sie zmobilizuje i pare cenych punktow przywiezie. Marcin za to jezdzi kompletne dno. Jego jazda przypoina walke z torem a nie jazde na zuzly tego juz doswiadczonego zawodnika. Ma marcin miec ponoc nowe silniki, ale zobaczymy co z tego wyjdzie (jesli to on pojedzie). Na juniorow mimo niezlych wystepow w przedsezonowcyh sparingach nie mamy co liczyc. Kamil jakos nie potrafi sie przelamac i walczyc na torze, ciezko takze liczyc ze pojedzie cos Szymon Kielbasa, dla ktorego bedzie to pierwszy wystep w Ekstraligowym meczu (jesli to on pojedzie). Niestety nie mozemy liczyc na mlodego rozjanina D. Iwanova, ktory zlama reke:/ Wprawdzie on tez nie zachwycal zdobycza punktowa, ale byl zdecydowanie lepszym zawodnikiem niz ktorykolwiek z innych tarnowskich juniorow. O druzynie torunskiej ciezko mi sie wypoiwiadac. Nie bedzie jechala tez optymalnym skladem ale na pewno bedzie grozna, nawet bardzo grozna. Unia ma szanse na zwyciestwo jesli nie zawiedzie pierwsza linia, oraz jakies punkty uciula druga linia. Na juniorow niestety nie licze, pierwszy bieg pewno 5-1 w plecy. Do meczu jeszcze troche czasu, mam nadzieje ze pogoda nie zawiedzie i w niedziele zobaczymy na Zbylitowskiej dobre sciganie.

pozdro dla wszystkich kibicow ?u?la :D

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość Profesor

A wpiszę se coś:

 

Do wypadku awionetki, podchodzącej do lądowania, doszło w niedzielę po południu w Tarnowie. Na pokładzie znajdowali się żużlowcy Unii Tarnów Tomasz Gollob i Rune Holta, ojciec żużlowca Władysław Gollob oraz mechanik braci Gollobów Wojciech Malak.

Wszyscy pasażerowie awionetki żyją, odnieśli jednak obrażenia i trafili do szpitala - poinformował rzecznik tarnowskiej policji Andrzej Sus.

 

Żużlowcy lecieli na niedzielny mecz ligowy Unii Tarnów z ZKŻ Kronopol Zielona Góra. W sobotę uczestniczyli w Grand Prix w Kopenhadze.

 

Dobrze, że im się nic poważnego nie stało.

Odnośnik do komentarza

dramat to jest to co pokazuje Start Gniezno. za bardzo nie siedze w zuzlu, ale mam sporo znajomych inetersujacych sie tym sportem i naprawde ich zal.. tak samo jak publiki w Gnieznie (zdarzaja sie mecze gdzie jest 8-10k ludu [miasto liczy 70 tys. mieszkancow] wydawalo sie, ze klub wreszcie wyjdzie z dolka a w jeszcze wiekszy popada :/ W Starcie sa kibice, sponsorzy, zawodnicy i sa ostatni w tabeli, a po drugiej stronie pilkarskie Mieszko bez kasy, kibicow, ani pilkarzy i najlepsza druzyna na wiosne w swojej grupie 3 ligi. smieszne.. :/

Odnośnik do komentarza

Co to można pisać. Ten sezon to czarny okres w historii żużla.

Takiego sezonu jeszcze nigdy nie widziałem.

Śmierć dwóch zawodników - Michał Matula w Polsce i Kenny Olsson w Szwecji.

Jacek Krzyżaniak zawodnik GTŻ Grudziądz w śpiączce, wypadek Marka Lorama na początku sezonu w British Elite League spowodował, że cały sezon już się dla niego skończy. I Garry Stead który już resztę życia spędzi na wózku. :(

Teraz ten wypadek awionetki z Tomaszem Gollobem i Rune Holtą i oczywiście z ojcem Golloba i jego mechanikiem. Ostatnio na meczu w Bydgoszczy (Polonia - Apator) doszło do tragicznego wypadku z udziałem Ząbika, Miedzinskiego i Klechy jak się nie mylę. Gdyby nie dmuchane bandy wszyscy stali by się kalekami.

Dmuchane bandy powinny obowiązywać każdy klub, w każdej lidze. Obojętne jakiej Polskiej, Angielskiej, Szwedzkiej, Duńskiej itd... Od najniższych lig do najwyższych !.

Chyba najważniejsze w tym sporcie jest zdrowie zawodników.

 

Pozdrawiam :)

Stal Rzeszów !! :D - czarny koń EkSTRlIGi :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
fantastyczna jazda Kacprzaka i reszty :)

 

Kasprzaka :P Również oglądałem zawody. Fantastycznie pojechali nasi. Początek w wykonaniu naszych fenomenalny, zawodził jedynie Grzegorz Walasek, któremu od dłuższego czasu nie pasuje leszczyński tor. To co pokazał Kasprzak w biegu z Pedersenem i Adamsem to poprostu miodzio :D Aż szkoda, że nie jeździ w Grand Prix. Jutro napiszę coś więcej o zawodach, bo muszę ochłonąć :)

 

:polska:

Odnośnik do komentarza

Baraz ogladalem, final tylko do 15 biegu. No sprawa jest taka ze wygrac powinnismy i to zrobilismy, niestety inna sprawa jest taka ze jak ten final by byl w UK, to dobrze by bylo jakbysmy uzbierali tyle punktow co w Lesznie brytyjczycy. Na szczescie nasi od samego pozcatku byli dobrze spasowani z torem co zaowocowalo taka jazda jak pokazali. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj Stal rozjechała Wybrzeże w meczu na szczycie i po rundzie zasadniczej pozostała na fotelu lidera I ligi, a to duży handicap przed play-off'ami do Ekstraligi. Mam nadzieję, że w tym sezonie w końcu "Żólto-Niebiescy" wrócą na właściwe miejsce w polskim speedway'u

Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Ostrów ma lepszą pozycję w pojedynku z Wami bo był drugi w tabeli. Biorąc pod uwagę fakt, że w rundzie zasadniczej wygraliście z nimi mecz u siebie i na wyjeździe, byc może wejdziecie do finału. A w finale jest duże prawdopodobieństwo, że spotkacie Stal. Po tym co było wczoraj trudno liczyc na sukces Wybrzeża w tej konfrontacji na stadionie im. Edwarda Jancarza przy ul. Ślaskiej.

Odnośnik do komentarza

Lordzie; może i będziecie w finale ale raczej nie z Rybnikiem. Analogii co do sytuacji z 2005 roku byc nie może, mamy inny skład, budżet itp. Jeżeli nie dopadną zespołu Stali kontuzję, to nie widzę drużyny w I lidze, która na chwilę obecną mogłaby wygrac w Gorzowie 2 razy. Rybnik przegrał z nami u siebie i na Śląskiej, więc teoretycznie nie ma szans. Patrząc na statystyki w Rybniku tylko jeden zawodnik na wyjeździe ma średnią biegową powyżej 2,0, podczas gdy naszych czterech ma taką średnia w meczach u siebie. A losy play-offów decydowac się będą własnie na naszym torze.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

GTŻ Grudziądz utrzymało się w I lidze :) Pewnie rozjechali Sipmę Lublin 64-28 bodajże jupi KUJ POM rządzi :D . Meczyk w toruniu odwołano a szkoda bo by jaskółki pewnie zostały rozjechane. Teraz tylko czekam na początek barażowej potyczki Polonii z ZKŻ Zieloną Górą. HEJ HEJ Polonia ekstraliga jest nasza. Wierze w pokonanie motomysz w dwumeczu i zwycięstwo w barażach z 2 drużyną 1 ligi.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Za to co zrobili Holta i Gollob w dzisiejszym GP: SZACUN. Choc wydaje mi sie, ze Holta wyszedl z wiekszej opresji - calkowicie stracil kontrole nad motocyklem, otarl sie o bande, jechal bokiem, utrzymal sie tylko i wylacznie dzieki niesamowitemu szczesciu, stracil pozcyje, ale na jednak na ostanim luku zdobyl sie na wyprzedzanie i awansowal do fianlu. Jeszcze raz, szacunek. :]

Odnośnik do komentarza
Tarnowianie strasznei nędznie jeżdżą w tym sezonie. Co jest grane? Kasy brakuje czy motywacji?

Zespół jest teoretycznie silny a daje się objeżdżać jak beniaminek. Fakt jest tylko jeden - mamy słabych obcokrajowców :>

Szkoda, że Mandarszin już nie jeździ :keke:

No a jak maja byc wyniki, skoro jezdzi tylko 3 zawodnikow?? nikt sie nie spodziewal przed sezonem ze nasza druga linia bedzie az tak slabo jezdzila. juniorzy tez okazali sie niewypalem. do tego kontuzja Liunga tez pozbawila nas pary punktow. Sklad byl jaki byl, nie najlepszy ale nie najgorszy, niestety zawodnicy nie mieli formy (druga linia) i wyszlo co wyszlo.

 

 

GTŻ Grudziądz utrzymało się w I lidze :) Pewnie rozjechali Sipmę Lublin 64-28 bodajże jupi KUJ POM rządzi :D . Meczyk w toruniu odwołano a szkoda bo by jaskółki pewnie zostały rozjechane. Teraz tylko czekam na początek barażowej potyczki Polonii z ZKŻ Zieloną Górą. HEJ HEJ Polonia ekstraliga jest nasza. Wierze w pokonanie motomysz w dwumeczu i zwycięstwo w barażach z 2 drużyną 1 ligi.

No moze i EL bedzie ich, jak posparuja komus dobrze i dostana mozliwosc kupienia DK, oczywiscie bedzie to zwyklym skurwysynstwem. tyle na ten temat, bo kto jest takiego samego zndania, to jest, a jak nie jest to nie mam nawet ochoty probowac go przekonywac. A motomyszy byly zdecydowanie lepsze, hehe.

 

 

Za to co zrobili Holta i Gollob w dzisiejszym GP: SZACUN. Choc wydaje mi sie, ze Holta wyszedl z wiekszej opresji - calkowicie stracil kontrole nad motocyklem, otarl sie o bande, jechal bokiem, utrzymal sie tylko i wylacznie dzieki niesamowitemu szczesciu, stracil pozcyje, ale na jednak na ostanim luku zdobyl sie na wyprzedzanie i awansowal do fianlu. Jeszcze raz, szacunek. :]

Szkoda tylko ze Tomkowi sie nie udalo dojechac chociaz na 2. pozycji w 1/2 finale. Cieszy dobra postawa holty w GP, ale w niemczech moze byc ciezko odrobic brakujace punkty.

PS. Podium dzis bylo ukrainsko norweskie;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...