Skocz do zawartości

Liga szkocka


Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, już jest oficjalnie:

 

Poland goalkeeper Artur Boruc has ended speculation about his future by signing a contract extension that commits him to Celtic until 2011.

 

The 27-year-old, who joined Celtic in 2005, was this weekend linked with moves to both Arsenal and AC Milan.

 

But he told arturboruc.com: "I am very grateful to the Celtic management for putting their trust in me.

 

"That's why I accepted the new contract offered to me and I have extended it for three more years."

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem Arczi źle zrobił, w Celticu już bardzo sie nie rozwinie, powinien po sezonie najpóźniej odejść do lepszej ligi. Czyżby aż tak lubił Celtów?

 

Albo po prostu tak mu wygodniej. W Celticu ma bardzo mocną pozycję, więc nie musi się tak bardzo starać.

Odnośnik do komentarza

A czy mu źle w Celtiku? Zarabia zapewne kolosalne pieniądze, jest bardzo popularny i ma pewną pozycję. A podpisanie kontraktu to wyraz szacunku dla klubu - jak jest dobry to go i tak kupią a i Celtic sobie zarobi. Z resztą co innego przejść do innego klubu za darmo a co innego za 10 mln funtów :>

Odnośnik do komentarza

Myslałem, że facet ma większe ambicje. Niech się kisi w Szkocji do trzydziestki, a potem się obudzi, że mógł osiągnąć coś więcej niż status supergwiazdy w bardzo średnim Celtiku.

Za kilka lat niech się nie spodziewa transferu na 10 mln funciaków, bo dalszy pobyt w tym klubie zablokuje jago rozwój.

Odnośnik do komentarza

Ale wy pieprzycie :] Tak jak z Dudkiem, że jest głupi bo poszedł do Realu :]

Powiedzmy sobie szczerze, że to nie kłopot iść z Celtiku do np. Boltonu czy Derby (jak Miller)- ale co to da? Że będzie grał w lepszej lidze? Ale LM będzie oglądał w telewizji. Jak już odejść to do naprawdę wielkiego klubu, a nie budować swoją reputację od nowa w jakimś słabiaku silniejszej ligi.

Ostatnio robiono "symulację" w GW, jakie kluby z topu szukają GK. I ostał się właściwie tylko MU (po odejściu vdS) i Milan (jeśli nie znalazłby nikogo na własnym podwórku). A tak to wszędzie jest poobsadzane :>

Boruc w Celtiku ma zarabiać ponoć 40 tysięcy funtów tygodniowo (!). Taka kwota naprawdę potrafi związać z klubem. Inna sprawa, że on nie podpisał cyrografu i nie oddał im swojej duszy. Jak ktoś będzie chciał go kupić, to go kupi. A jak nie - to przynajmniej zarobi sobie gigantyczne pieniądze i przejdzie do legendy słynnego klubu, który ma miliony kibiców na świecie.

 

PS - Eddie69 - Twoim zdaniem Henka Larsson się w Celtiku zmarnował i nie rozwinął? :>

Odnośnik do komentarza
PS - Eddie69 - Twoim zdaniem Henka Larsson się w Celtiku zmarnował i nie rozwinął? chytry.gif

Jeden z nielicznych zawodników w Szkocji, którzy byli na europejskim poziomie, on nie miał równych w tym kraju. Ale gdyby wcześniej odszedł z Celtiku mógłby wygrać nie raz LM.

Ja nigdzie nie napisałem, że Arczi się nie będzie rozwijał czy cofnie w rozwoju. Napisałem, że w Celtiku nie będzie się tak szybko rozwijał jak w mocnej lidze, gdzie będzie musiał co kilka dni powstrzymywać bardzo dobrych napastników (a nie jakiś darszewilów, którzy z 5 metrów w bramkę nie trafiają).

Nie mówiąc o tym, że nikt wielki go teraz nie kupi, bo jest spalony w pucharach na ten sezon.

Oczywista sprawa

... powinien po sezonie najpóźniej odejść do lepszej ligi.

Przecież po sezonie jakby powiedział, że chce zmienić otoczenie zapewne znalazłby się lepszy klub, który chciałby go pozyskać. Ba moim zdaniem takich klubów byłoby kilka.

Odnośnik do komentarza
Ja nigdzie nie napisałem, że Arczi się nie będzie rozwijał czy cofnie w rozwoju. Napisałem, że w Celtiku nie będzie się tak szybko rozwijał jak w mocnej lidze,

 

bo dalszy pobyt w tym klubie zablokuje jago rozwój.

 

To raczej brzmi jak stwierdzenie, że się nie będzie rozwijał :-k

Odnośnik do komentarza
Ba moim zdaniem takich klubów byłoby kilka.

 

Jakie?

 

Anglia:

 

Tottenham - z jedynym angielskim bramkarzem. Powtórka z Dudka i Kirklanda

MU - na razie mają vdS. Kto wie co będzie później. Szkoda tylko, że załatwiłby Kuszczaka.

Arsenal - Almunia w tym sezonie gra wspaniale, nie wiem czy Wenger szuka GK - w razie czego wyłoży przysłowiowe 10M bez mrugnięcia.

Liverpool - Reina przy Benitezie jest nietykalny

Chelsea - Cech, nie mam więcej pytań.

reszta - nie daje żadnych opcji na grę w LM

 

Hiszpania:

 

Real - Casillas, bez komentarza

Barca - hołubiony Valdes, nie szukają GK

Sevilla - nie wiem czy szukają bramkarza i czy w ogóle Boruc wpadł im w oko

Valencia - kryzys, transfer teraz byłby bezsensowny

reszta - nie stać ich na Boruca

 

Włochy:

AC Milan - to jest jedyny wielki klub, który ma kłopot z bramkarzem. I jak się uprą, to wyłożą te przysłowiowe 10 melonów.

Reszta nie szuka GK, poza Lazio, ale ich nie stać.

 

Niemcy:

Bayern - obiecano grę Rensingowi

Odnośnik do komentarza

Milan- byłby to dla niego dobry klub.

Valencia- Michu czytaj uważnie, nie teraz tylko po sezonie. Mają problem na tej pozycji.

Bayern- jak Rensing da dupy to kopną go w nia i może postarają się o nowego bramkarza

 

Na siłę go nie będę wyganiał z Celtiku, ale tam nie osiągnie nic wielkiego. Mógłby udowodnić dobrą grą co kilka dni, że jest jednym z lepszych GK w Europie, a nie jak robi to teraz raz na kilka tygodni jak przyjdzie mu grać w LM. Można się specjalnie skoncentrować na kilka meczów w sezonie, a czy potrafiłby zagrać 40 bardzo dobrych spotkań w sezonie? Mówi się, że jest jednym z najlepszych na swojej pozycji, dopóki nie udowodni, że stać go na bardzo dobrą grę i ratowanie dupy swojej ekipie co kilka dni (jak Iker przykładowo) będę w to powątpiewał.

Odnośnik do komentarza

No okej, ale wszystkie te kluby sobie mogą znaleźć innych bramkarzy, a Boruc spaliłby sobie Celtic i co? Do Legii by wrócił? :keke:

Naprawdę - jak ktoś będzie chciał kupić, to go kupi. Jest w orbicie zainteresowań takich klubów, że te 10 milionów (przysłowiowe) nie będzie stanowiło większego kłopotu. A tak - jest zabezpieczony i ma luz. A nawet jak zostanie do 2011 to będzie miał ile lat. 31? To dla bramkarza ŻADEN wiek.

Moim zdaniem zrobił dobrze.

 

Valencia- Michu czytaj uważnie, nie teraz tylko po sezonie

 

W Valencii szykuje się grzybnia na dłuższy okres :-k To wygląda jak krach w Atletico kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Five candidates are vying to become the new Scotland manager, the Scottish Football Association has revealed.

 

SFA chief executive Gordon Smith told BBC Scotland: "We have narrowed the shortlist down to five candidates in order to move the process forward."

 

BBC Scotland understands Tommy Burns, Mark McGhee, Graeme Souness, George Burley and Billy Davies are on the SFA's shortlist.

 

Hmmm, niektóre nazwiska mnie trochę dziwią...

Odnośnik do komentarza

Szkocka federacja ma trochę małe pole manewru. Obcokrajowca po Vogtsie już pewnie nie wezmą, a kabony też za dużo nie mają. Z resztą i tak następny selekcjoner odejdzie w połowie eliminacji bo dostanie posadę w klubie za iksnaście funtów więcej...

Z tej listy mi osobiście najbardziej pasowałby Burns chyba :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest już przesądzone, że nowym selekcjonerem szkockiej kadry zostanie George Burley. Rzecznik SFA potwierdził, że do uzgodnienia pozostały tylko szczegóły kontraktu (pewnie SFA chce się zabezpieczyć, przed ucieczką a'la Walter Smith). 52-letni Burley do tej pory nie kierował żadną reprezentacją i był menadżerem 6 klubów (Ayr, Colchester, Ipswich, Derby, Hearts i Southampton).

Odnośnik do komentarza

No jak już mamy być szczerzy, to kadrę szkocką odbudował Walter Smith. McLeish niczego nie wielkiego nie popsuł, raczej utrzymał "zręby" kadry ale i tak do ME nie awansował. Kto wie co by było, gdyby do końca u steru siedział Smith :-k

Burley chyba tez nic wielkiego nie schrzani :] A, że umie budować zespół pokazał sezon 05/06 gdzie skonstruował całkiem niezłe Hearts, które rozpieprzył dopiero właściciel klubu.

Odnośnik do komentarza

Mizuno i Samaras w Glasgow :jupi:

Kokiego widzialem tylko na filmikach na youtube, a wiadomo, ze ciezko ocenic po nich zawodnika. jednak mysle ze to talencik i jak Naka pomoze mu w aklimatyzacji to mamy miazdzace skrzydla Aiden - Koki ;] ciekawe tylko, gdzie GS chce Samarsa zmiescic, bo chyba Grek by z lawki MC na lawke na Parkhead sie nie przesiadal ? no i jeszcze ten Hutchinson przyjdzie latem :)... wreszcie nie przespalismy okienka transferowego, jak jeszcze przyjdzie Taiwo to miod malina

a Macius chyba juz na serio na wylocie do MLS, mysle dobrze i dla klubu i dla zawodnika

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...