Skocz do zawartości

Liga szkocka


Rekomendowane odpowiedzi

jesli mozna to prosilbym o nie zakladanie osobnych tematow dla Celtiku, Rangersow itd, moze to pomoze utrzymac przy zyciu choc jeden "szkocki" temat ;)

na poczatek - Degen zakonczyl podobno pomysle testy w Celtiku i jest szansa, ze podpisze z nami kontrakt :D taki wszechstronny pomocnik przydalby nam sie i licze na transfer :>

 

poprzedni temat

Odnośnik do komentarza

Dla mnie mistrzem jest sprowadzenie Scotta Browna. Gordie si? szarpn?? (4,4M ? - najwy?szy transfer pomi?dzy szkockimi klubami). To b?dzie IMO du?e wzmocnienie ?rodka pola. O ile dobrze pami?tam, to Scott mo?e ?adnie hasa? po prawej :]

Jak ju? jeste?my przy graczach Hibs - przy permanentnych k?opotach z Wilsonem, to mo?e Strachan skusi si? na Stevena Whittakera? :>

Odnośnik do komentarza
Dla mnie mistrzem jest sprowadzenie Scotta Browna. Gordie si? szarpn?? (4,4M ? - najwy?szy transfer pomi?dzy szkockimi klubami). To b?dzie IMO du?e wzmocnienie ?rodka pola. O ile dobrze pami?tam, to Scott mo?e ?adnie hasa? po prawej :]

Jak ju? jeste?my przy graczach Hibs - przy permanentnych k?opotach z Wilsonem, to mo?e Strachan skusi si? na Stevena Whittakera? :>

nie wspominalem o Brownie bo juz pare dni minelo ;) sam jestem ciekaw jak teraz GS poustawia pomoc (zakladajac, ze po Brownie jeszcze ze 2 pilkarzy dojdzie)

o zainteresowaniu Whittakerem gdzies czytalem, ale nie jestem w stanie za wiele o nim powidziec :-k ani mnie ziebi, ani grzeje ten transfer :P zwroce na niego uwage w niedziele. dobrze ze Strachan inwestuje w mlodych :)

Odnośnik do komentarza

dzisiejsze wyniki:

FT Aberdeen 2 - 0 Rangers

21' [1 - 0] S. Severin

32' [2 - 0] S. Lovell

bez niespodzianki :keke:

FT Kilmarnock 1 - 0 Hearts

82' [1 - 0] S. Naismith (pen.)

remis bardziej prawdopodobny, ale Naismith uparcie podbija swoja cena ;)

FT Hibernian 2 - 1 Celtic

tutaj nie liczylem na cuda, bo wreszcie GS dal odpoczac tym ktorzy tego potrzebowali, pary razy ciekawie sie pokazal Bjarnason i mysle, ze najlepiej bedzie go wypozyczyc do zespolu pokroju Falkirk (w paiecie z Finnbogasonem :P). Brown pewnie przy dosrodkowaniach i niezle na linii. O'Dea pokazal, ze jest gotow zey na stale wjsc do pierwszej 11 i cos czuje, ze o nim jeszcze bedzie glosno ;). Z Caldwella robia Dudke i na dobre mu to napewno nie wyjdzie. pierwsza bramka dla nas to jakis LOL, cos jak w meczu Wisla - Legia z zerowego kata strzelil Riordan :D McGeady dziecko we mgle i nie rozumiem, po co w ogole wlazil na boisko :/ bramki dla Hibs - pierwsza to centra z prawej strony, ktos z Celtow podbija pilke i Brown ladnym strzalem z glowki wyrownuje. swietna zmiane dal Sproule i gdyby Hibs nie wygrali to powinni zlinczowac Zemame, ktory z metra przestrzelil na pusta bramke. niestety oliwa spawiedliwa :P bo Hibernian zasluzyl na wygrana i Sproule ogral 3 naszych jak dzieci i jeszcze zalozyl siate McManusowi :sciana: co mi zaimponowalo to owacja na stojaco dla Scotta Browna :) i komenatzr Pe?ki - "zostaja piekne wspomnienia, kilka bramek i 4.5 mln na koncie" :keke:

czekamy na puchar! :]

no i zapomnialem dodac, ze Aberdeen zaczeli zbrojenia na Uefa, na pierwszy ogien poszedl McNamara

 

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/t...ian/6674237.stm 10 baniek :rotfl:?

Odnośnik do komentarza

Dla mnie ten mecz mia? tylko jeden plus - wyst?p Bjarnasona. Debiut bardzo udany, bomba z dystansu w poprzeczk?, twardy w odbiorze, kilka ?adnych poda?, ch?opak wie o co chodzi. Na tle Gravesena czy Hartleya wypad? bardzo korzystnie. Zacz?? mecz na lewym skrzydle - mi?o by?o popatrze? w tym miejscu na kogo?, kto nie jest je?dzcem bez g?owy i szuka poda? do partnerów, a po wej?ciu McGeady'ego (zupe?nie nieudanym wej?ciu, dodajmy) przeniós? si? do ?rodka. Zamiast wypo?ycze? ch?tniej widzia?bym go cz??ciej w meczowej 18-tce.

Co do O'Dea, nie mam w?tpliwo?ci, ?e przysz?o?? przed nim, jestem fanem jego talentu, ale na Boga - nie na lewej obronie, a na ?rodku (chyba, ?e to w formie przygotowa? do kolejnego sezonu, jako zmiennik Naylora - wola?bym aby kupiono jednak prawdziwego DL). Dla mnie jego wczorajszy wyst?p by? nieudany, da? si? ogrywa? w indywidualnych pojedynkach, a ofensywnie niczego nie pokaza?. Caldwell jako DMC? Nie, nie, nie.

Odk?d tytu? by? zapewniony Doumbe wychodzi w pierwszym sk?adzie, ja osobi?cie widzia?bym dla niego miejsce w przysz?ym sezonie w barwach Celtiku, prezentuje si? ca?kiem nie?le i mam nadziej?, ?e zostanie z nami.

W ataku zupe?nie niewidoczny Beattie, Riordan oprócz niezwykle szcz??liwej bramki bez rewelacji.

 

Je?li chodzi o przysz?o??. Odej?cie Gravesena jest praktycznie przes?dzone, nikt p?aka? chyba nie b?dzie. Transfer Hartleya za "ba?k?", po meczach które rozegra? oceniam jako zupe?nie nieudany, by? mo?e w nowym sezonie b?dzie lepiej. Tymczasem przychodzi Brown i to mnie najbardziej cieszy, m?ody, twardo graj?cy i utalentowany pomocnik.

We wczorajszym meczu podoba? mi si?, przymierzany kilkukrotnie do Celtiku - Whittaker. Z tym, ?e za niego trzeba znowu bardzo g??boko si?gn?? do sakiewki, a Doumbe jest za darmo.

Odnośnik do komentarza

Zamiast wypo?ycze? ch?tniej widzia?bym go cz??ciej w meczowej 18-tce.

prawda, ale Strachan woli grac zelaznym skladem i ciezko go przekonac do jakiegos zawodnika. o czym swiadczy chociazby Doumbe, Bjarnason, czy transfer Boruca, na ktory GS podobno specjalnie nie nalegal :P dlatego mysle, ze dla samego Tedyego lepiej bedzie jak pojdzie na loan :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Celtic have confirmed that they have signed Hibernian striker Chris Killen on a three-year contract.

 

The Scottish champions have beaten off competition from Cardiff City for the free transfer of the 25-year-old, whose contract was set to end this summer.

 

Killen began his career with Manchester City and had loan spells with Wrexham and Port Vale before joining Oldham Athletic.

 

The New Zealand international was bought by Hibs for Â?200,000 in January 2006 and scored 19 goals in 32 appearances.

 

Kolejny napastnik, co prawda typ Hesselinka, ale chyba nadchodzi definitywny koniec ?urawskiego w Celtiku.

Odnośnik do komentarza

mewho - za duzo strajkerów? to patrz na to..

Celtic jest bliski pozyskania by?ego gwiazdora Liverpoolu, Robbie Fowlera, któremu wygas? kontrakt z "The Reds". Celtowie s? zdeterminowani, bo potrzebuj? napastników, a Anglikiem zainteresowany jest ich najwi?kszy rywal, Glasgow Rangers

Hmm, a moze Zurawia na bocznego obronce przerobia? :-k:keke:

Odnośnik do komentarza

ja z kolei czytalem gdzies dementi nt transferu Fowlera. oby :/ :/ kazdy tylko nie Fowler :/

 

Hesselink, Killen, Miller, McDonald, Beattie, Riordan, ?urawski...

[optymista] Riordan jako zmiennik McGeadyego, Beattie, Miller out, Magic wraca do formy i tworzy pare z Jankiem jak wczesniej z Hartsonem [/optymista] ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Kilmarnock striker Steven Naismith has ruled out a move to England, leaving the Old Firm vying for his signature.

 

Rangers have had a bid for the 20-year-old rejected, while Celtic are also monitoring the situation.

 

Naismith's representative Andrew McCormick told the Scottish Sun: "There hasn't been an offer from Celtic so far but there is definite interest.

 

"Steven does not want to go down south at this stage and that only leaves two clubs to choose from."

 

BBC Scotland understands champions Celtic made an approach about a possible deal for Naismith on Friday.

 

The Ayrshire club recently rejected a bid from Rangers of £400,000 for the highly-rated Scotland international.

 

"People think he would choose Rangers over Celtic because he supported them as a boy but that's not the case," added McCormick.

 

"Those days have gone and, if both make offers, then he would have a tough decision on his hands.

 

"If it comes down to Rangers and Celtic and they make matching offers, it will be a footballing decision."

 

A może by tak kupić jakiegoś porządnego obrońcę zamiast piętnastego napastnika, Gordon? :doh!:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
CELTIC Football Club is delighted to announce the signing of Massimo Donati from AC Milan.

 

The 26-year-old midfielder has signed a four-year contract with the Scottish Champions, subject to a medical, which will take place in Glasgow early next week.

 

The signing of Donati from the UEFA Champions League holders is a fantastic coup for Celtic, with several other Italian clubs having been interested in the player.

 

And Donati becomes Gordon Strachan’s fourth signing of the close season, joining Scott Brown, Scott McDonald and Chris Killen at Celtic Park.

 

Massimo Donati began his career at Atalanta before a £10million deal took him to the San Siro in 2001.

 

In recent seasons he has had loan spells at a number of Serie A clubs, including Parma, Torino and Sampdoria, and last season was a regular for Atalanta.

 

A Celtic spokesperson said: "We are delighted that Massimo has signed for the Club.

 

"He is a player of real quality and we're sure he will be a great addition to our squad."

 

Nic nie wiem o tym kolesiu :-k Milan kupił go za spore pieniądze, ale liczne wypożyczenia wskazują, że raczej był niewypałem. Z drugiej strony w SPL gwiazdą był Marco Negri...

Odnośnik do komentarza
Z drugiej strony w SPL gwiazdą był Marco Negri...

Że o Gattuso w Rangers nie wspomnę :-k Ale ja raczej mam średnie zaufanie do południowców w deszczowym Glasgow.

Co do Naismitha, to byłby to mistrzowski transfer, gdyby Celtic miał jakiś pięciu napastników mniej. A kwota transferu (rozumiem, że jakieś 500k) jest zabawna.

Odnośnik do komentarza

Donati był swego czasu obiecującym defensywnym pomocnikiem, ale kończy tak jak Francesco Coco, czyli nieciekawie. Milan na pewno cieszy się że pozbył się zawodzącego "odrzutu". Chociaż SPL mogłaby być dla niego niezłą ligą. W którymś ze starych CM'ów Donati był napierdalatorem, prawdziwym cyborgiem ;) Ale teraz wszyscy widzą że zawiódł i nie przebił się do pierwszej jedenastki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/t...ers/6280956.stm

ekipa z Ajbrox sprowadza znane nazwiska (Beasley, Carroll, Darcheville, Cuellar).Beasley to imho niewypal na 80% koles mial dobre mecze w PSV, ale Prermiership go przerosla i tak chyba od roku jest bez formy. a jak sobie radzil w ostatnim sezonie Carroll? dziwi mnie pozyskanie 2 GK majac w skladzie utalentowanego McGregora, do tego Klosa i Smitha. kolekcjonuja bramkarzy czy jak ? niemniej wiekszosc transferow niezlych i przyszly sezon wyglada ciekawie :] ale oczywiscie na mistrza szans nie maja ;]

Odnośnik do komentarza
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/t...ers/6280956.stm

ekipa z Ajbrox sprowadza znane nazwiska (Beasley, Carroll, Darcheville, Cuellar).Beasley to imho niewypal na 80% koles mial dobre mecze w PSV, ale Prermiership go przerosla i tak chyba od roku jest bez formy.

 

No, jak Celtic kupował Suttona to ten był po sezonie w Chelsea gdzie strzelił jednego gola w 30 meczach, a wszyscy wiemy jak to się skończyło. Premiership przerosła wielu graczy, którzy w SPL byli bogami :]

 

a jak sobie radzil w ostatnim sezonie Carroll?

 

Green wygryzł go ze składu w lutym, od tego czasu ława.

 

dziwi mnie pozyskanie 2 GK majac w skladzie utalentowanego McGregora, do tego Klosa i Smitha. kolekcjonuja bramkarzy czy jak ? niemniej wiekszosc transferow niezlych i przyszly sezon wyglada ciekawie :] ale oczywiscie na mistrza szans nie maja ;]

 

Mają wielu bramkarzy i chyba żadnego naprawdę dobrego :] Cuellar wygląda na dobry zakup (chociaż podobnie wyglądał Svensson :kekeke:), Darcheville będzie pewnie miał za zadanie dogrywać piłki na dostawienie nogi do Boyda (bo ten wiele więcej nie potrafi, skuteczność ma imponującą, ale oprócz robienia za sępa w polu karnym nie robi dosłownie nic), poza tym to starzy kiepscy Rangers.

 

Podobno ma dojść jeszcze McCulloch z Wigan za 2,5 miliona funtów i jest to dla mnie zagadka, bo Naismith był o połowę tańszy i ze dwa razy lepszy, ale płakać z tego powodu nie zamierzam :) (khekhekennymillerkhekhe)

Odnośnik do komentarza

no i jszcze jest Webster ktory sie wyleczyl i przedluzyli o rok jego loan.

Darcheville będzie pewnie miał za zadanie dogrywać piłki na dostawienie nogi do Boyda (bo ten wiele więcej nie potrafi, skuteczność ma imponującą, ale oprócz robienia za sępa w polu karnym nie robi dosłownie nic)

Dlatego Le Guen nie mial przekonania do Boyda i z tego co pamietam to na poczatku gral ogony u niego. Boyda trzeba poprostu wystawiac i bramki bedzie strzelal, chociaz pewnei jak go nwoy trener widzi na treningach to sie lapie za glowe co to za drwal :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Profesor

Obawiam się, że Celtic może mieć w tym sezonie problemy z obroną tytułu. Rangersi sprawiają świetne wrażenie w sparingach, a styl, w jakim wczoraj ograli Chelsea 2:0, może imponować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...