Skocz do zawartości

Liga szkocka


Rekomendowane odpowiedzi

ze BBC takie cos podalo to sie dziwie :> najskuteczniejszy napastnik na liscie ? jakkolwiek Millera nie lubie, to chyba nawet Strachan nie jest taki slepy zeby go dobrowolie sprzedawac :> tylko moze byc cos jak ze Smithem w MU - nie gra w podstawowym to chce odejsc :-k. a naziwska Grava i Maciusia mnie nie dziwia ;)

Odnośnik do komentarza
Taka liste to sie robi na poczatku okna transferowego, a nie na 3 czy 4 dni przed zamknieciem - moim zdaniem zwykla kaczka dziennikarska, zreszta Prof. dal dowod na potwierdzenie tego.

chyba, ze Strachan szykuje jakas bombe transferowa po awansie do LM (bo tylko to moze najlepszych zawodnikow do Szkocji sciagnac) i musi szybko zbic kasiore, zeby bylo za co :-k

Odnośnik do komentarza

Sprzedać trzech piłkarzy w 2 dni i jeszcze załatwić super-transfer? Mało prawdopodobne. Tym bardziej, że nie słychać o ofertach dla tej trójki co niby jest na liście transferowej.

Do tego nic nie słychać w prasie, a "super-transferu" raczej nie dałoby się ukryć.

W czasie meczu z Hearts słyszałem, że ma odejść Riordan, a tu jeszcze Miller i Żurawski? To nagle zostałoby tylko 3 napastników :-k

 

Jak już jesteśmy przy Żurawskim, to chyba on sam chce odejść, czego dowodem może być jego wywiad w PSie, że "ma dość siedzenia na ławce". Wątpię, żeby Strachan się ucieszył, że ktoś bez formy jeszcze mu wytyka, że nie gra :-k

Odnośnik do komentarza

wiadomo, ze cala trojka raczej nie odejdzie. o Gravesena niby co i rusz pyta a to Fulham, a to ktos z Francji itd.. go raczej nie byloby trudno sprzedac.

Do tego nic nie słychać w prasie, a "super-transferu" raczej nie dałoby się ukryć.

o Hesselinku tez specjalnie glosno nie bylo, a dla Celtiku wyciagniecie gwiazdy PSV to niewatpliwie super-transfer ;).

 

z innej beczki - kontrakt podpisal jakis Santonocito z juniorow Interu, czyli kolejny makaroniarz na CP ;) tylko jesli jest tak dobry jak pisza, to co go sklonilo do odejscia?

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Jiri Jarosik has revealed he hopes to leave Celtic before the transfer window closes on Friday.

 

The Czech midfielder, 29, has failed to force his way into Gordon Strachan's side since he moved from Chelsea last June for an undisclosed fee.

 

He told the Herald: "There are still four days to go in the transfer window and I am just waiting for the call from my agent.

 

"Gordon Strachan knows I want to move. I would prefer England or Russia."

 

[LINK]

 

Kolejna nowinka, Jarosik chce uciec do Anglii albo Rosji jeszcze w tym oknie.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, Strachan ryzykuje troszkę :-k Wydawało mi się, że z jego manią "Musze mieć Milion Napastników" już nie pozbędzie się nikogo. A tak to zostaje z VoHem (który w jakiejś super formie nie jest), Killenem, który się zbiera od czasu kontuzji, Żurawskim, który dawno dla Celticu nie zagrał dobrego meczu, dziwnie pomijanym Riordanem (może się to zmieni?) i znakomitym McDonaldem. Miller jaki był, taki był, ale po początku sezonu można było oczekiwać, że wreszcie zacznie strzelać troszkę więcej. No ale w sumie to 5 napastników wystarcza. Gdybym był Strachanem, to pewnie bym się starał pozbyć Żurawskiego, ale można założyć, że na Polaka nie było jakiś oszałamiających ofert.

Oczywiście Kenny nie musi iść do Derby, bo to oznacza, że za rok na 99% będzie znowu grał w Championship, co jednak nijak się ma do występów w LM :-k No chyba, ze liczy, że się wypromuję przez sezon w Premiership. Ryzykowny ruch IMO.

Odnośnik do komentarza

:-o Czyli z trójki "NibyWystawionejAleJednakNie wystawionej" na listę transferową ostał sie w klubie tylko Maciek. Nie spodziewałem się tego, zwłaszcza, że ostatnio Kenny zaczął strzelać gole. Cóż, faktycznie ryzykownie, ja go jednak nie żałuję...

 

 

Ziggy znalazł nowy klub na ten sezon:

Inverness Caledonian Thistle have signed goalkeeper Zibi Malkowski on a season-long loan from Hibernian.
Odnośnik do komentarza

Kenny Miller miał już szansę wypromować się w Premiership kiedy grał w Wolves, strzelił wtedy dwa gole (choć najpierw leczył kontuzję, a potem przez jakiś czas był wystawiany na prawym skrzydle). Moim zdaniem w Derby nie odniesie sukcesu. Dla Celticu też nie jest to ogromna strata, Kenny był ostatnio w niezłej formie, ale akurat w napadzie były kłopoty bogactwa. Gorzej, że nie poczyniono żadnych zakupów i na przykład nie ma zmiennika dla Naylora na lewej obronie, a na środku nadal grać będą McManus, Caldwell albo Kennedy.

Odnośnik do komentarza

Choć z drugiej strony zaskakujący jest fakt, że sprzedano go - o ironio - wtedy, gdy zaczął strzelać gole. Zapewnił nam komplet punktów w dwóch meczach tego sezonu, obyśmy za nim jeszcze nie zatęsniki... No ale podejrzewam, że decyzja o tym mogła zapaść wcześniej, a kluby prowadziły przez ten czas negocjacje. Napastników w klubie nie brakuje, trzeba liczyć, ze większa ilość występów przyczyni się do wzrostu ich formy, że McDonald oprócz dobrej gry zacznie strzelać gole w lidze, że do dyspozycji wróci Maciek, wreszcie, że 16 goli Killena w zeszłym sezonie nie było jednorazowym wybrykiem. W razie czego są jeszcze w klubie Jarosik (:keke:) i Riordan, ale on już chyba nie jest inaczej brany pod uwagę niż jako zmiennik dla McGeady'ego oraz... młodzież.

 

 

Wracając do defensywy. Niestety, nie wiem jak wyobraża sobie Strachan sytuację, w której Naylor doznaje kontuzji, pauzuje za kartki, cokolwiek.

Abstrahując już od tego, że Anglik niestety drastycznie obniżył loty, wielu twierdzi, że właśnie z powodu przemęczenia sezonem - z powodu braku alternatywy jest zawodnikiem na którym musi ciążyć spora presja.

Szczególnie mam na myśli mecze Ligi Mistrzów, jeśli chodzi o SPL to zapewne zejście McManusa czy Wilsona na lewą flankę nie powinno się mocno odbić na jakości... ale trzeba pamiętać jak silny skład mają Rangersi. Sprowadzali piłkarzy bez ograniczeń, szczerze powiem skład (i początkowe wyniki) są imponujące i można oczekiwać, że każdy punkt zdobyty/stracony może mieć ostatecznie kluczowe znaczenie.

Odnośnik do komentarza

no Rangersi po transferze jeszcze Naismitha maja masakryczny sklad i co najwazniejsze SZEROKA KADRE :/ czego o ans nie mozna powiedziec :| lewych obroncow w kadrze: 1, prawych: 2, skrzydlowych: 3 :/ a i na srodku jedyna alternatywa dlaBrowna, Donatiego jest Sno (Jarosika ciezko liczyc)

Odnośnik do komentarza

Oglądając mecz Celtiku z St. Mirren stwierdzam że nasza liga jest chociaż ciekawsza. Kołeczki z Paisley są tak słabiutcy że... aż mi słów brakuje. Praktycznie w ogóle nie biegali, a Bhoys walili im bramy na stojąco, spacerkiem. Jak na razie najlepszymi nabytkami są Scott Brown i McDonald. Jak na Szkotów (bo z McDonalda to taki Australijczyk, jak ze mnie chrześcijanin :D ) są nieźli technicznie i potrafią zagrać kombinacyjnie.

Odnośnik do komentarza

A ja, szczerze powiem, podzielam zachwyty Iwanowa nad jednym z graczy St. Mirren. Mianowicie, chodzi o Argentyńczyka Franco Mirandę. Bardzo ciekawy lewy obrońca, młody chłopak, wyróżniający się technicznie (nic dziwnego - pośród Szkotów), twardy i z niezłych charakterkiem (starcie z Brownem w końcówce :D) i - co ważne - podaje do nogi kolegom. :o:> Dwa sezony jako młodzieżowiec spędził w River Plate, przyszedł w tym okienku z Helsingborga i strzelił już dwa gole - pięknego z Celtikiem. Dziw bierze, że ktoś taki pojawił się w jednym z najsłabszych klubów SPL. Ja widzę w nim potencjał i jestem ciekawy jego dalszych występów, kolegów ma faktycznie niezbyt dobrych, ale przy takiej dyspozycji duża szansa, że znajdzie w zimie nowy, lepszy klub.

 

 

A jeśli chodzi o atrakcyjność ligi szkockiej, nie da się ukryć, że siły się jeszcze bardziej w tym sezonie scentralizowały. Rangersi są mocni - kupowali ponad miarę, Celtic jest mocny... Hearts remisują u siebie z Gretną i w niczym nie przypominają drużyny z sezonu 05/06, kiedy wywalczyli wicemistrzostwo i rywalizowali jak równy z równym z Old Firms. Trzecie w zeszłym sezonie Aberdeen nie dokonało znaczącyc wzmocnień i gra słabo. Na razie bardzo osłabiony w lecie Hibernian i przeciętne Dundee Utd wyrastają na trzecią - słabą - siłę SPL.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...