Skocz do zawartości

Liga szkocka


Rekomendowane odpowiedzi

Btw, co się stało, że SPL zaczęło grać na trzy dni? Mi to pasuje, bo jedna transmisja tygodniowo więcej i już nie tylko Old Firm.

mam nadzieje ze w polsacie skapowali, ze nie wszyscy chca ogladac tylko Medzika i Boruca i 2-3 mecze w tygodniu to bedzie norma (i tak na PS zapychaja ramowke czym sie dajac po 10 powtorek wszystkiego, nie mowiac o PSE)

Odnośnik do komentarza
Btw, co się stało, że SPL zaczęło grać na trzy dni? Mi to pasuje, bo jedna transmisja tygodniowo więcej i już nie tylko Old Firm.

mam nadzieje ze w polsacie skapowali, ze nie wszyscy chca ogladac tylko Medzika i Boruca i 2-3 mecze w tygodniu to bedzie norma (i tak na PS zapychaja ramowke czym sie dajac po 10 powtorek wszystkiego, nie mowiac o PSE)

Wiem, że derby Edynburga są na pewno, tak jak mecz Dundee Utd z następnej kolejki. Z resztą to chyba nie była ich wina, że nie zawsze transmitowali wszystkie mecze.

Ogólnikowy plan transmisji

pierwsza i druga kolejka "pokrywają się" z tym co będzie na PS, więc wygląda na to, że SPL będzie częściej obecna w TV :)

Odnośnik do komentarza

Sky Sport podaje, że Żurawski w wyjściowym składzie. Stworzy duet napastników z Hesselinkiem. Mam nadzieję, że wykorzysta swoją szansę bo przy tej ilości napastników w Celticu o większą ilość szans może być bardzo ciężko. W sparingach nie strzelała ale przydałoby się żeby dzisiaj trafił. Doda to mu pewności siebie w kolejnych meczach.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

A więc Craig Gordon ostatecznie odchodzi z Hearts, w środę podpisuje 5-letni kontrakt z Sunderlandem. Angole zapłacą za niego 9.000.000 funtów :o - olbrzymie pieniądze jak za bramkarza.

Odnośnik do komentarza

Ktoś ma chyba za dużo kasy, chociaż Gordon to lepszy zakup niż 10,5 mln funtów za Richardsona i Choprę. Ciekawe, czy Hearts się teraz wzmocnią, czy Mad Vlad zaliczy sobie te pieniądze na poczet kosztów.

 

Rangersi zaś wygrali z Zetą 1:0 i są w III rundzie eliminacji do LM.

Odnośnik do komentarza

FT Spartak Moscow [1 - 1] Celtic

20' [0 - 1] P. Hartley

42' [1 - 1] R. Pawljuczenko

 

wynik trzeba uznac za bardzo dobry, zwlaszcza patrzac na wczesniejsze wyjazdowe mecze w CL. styl jednak najlepiej bylo by przemilczec. o ile w pierwszej polowie Celtic wyprowadzal jakies kontry, o tyle w drugiej nawet tego nie bylo. szczytem szczytow bylo przejscie na 1-5-5-0 po kontuzji Hesselinka :| i nie moglo zabraknac teorii spiskowej Kolotnia, ze "Magic nie wszedl zeby mogl grac w LM w barwach Marsylii" :keke: to co zrobil Brown po minieciu Pletikosy to jakas parodia :doh!: czego on tak stal i sie patrzyl na pilke :|? na + dzisiaj McDonald, postura to on nawet Sebo nie ustepuje :keke:, Brown (Mark) zbyt niepewny, pare razy wypuszczal pilke, stoperzy to nawet na radar nie kryli :/ a Kennedy to niestety nie jest jeszcze zawodnik do I skladu, niech nabiera ogrania, ale nie w najwazniejszym meczu sezonu (?). Naylora tez pare(nascie) razy wkrecil w ziemie ten Wellinton i wydaje mi sie, ze GS go poprostu zajechal - wkoncu co to za problem zagrac 60 meczow w sezonie ? :doh!:

Odnośnik do komentarza
"Teorie spiskowe" są dość trafne, bo wg niego, Celtic to nie jest po dzisiejszym meczu ekipa na LM. W zasadzie taka prawda, jak to zawsze kumpel mówi "Celtic to dobry klub jak na SPL".

na dobra sprawe to Celtic od roku nie jest "ekipa na LM" tylko co przez to rozumiec ? w takim razie polowa druzyn ktore odpadaja w fazie grupowej to tez nei sa druzyny na LM, nie mowiac juz o tych co odpadaja w kwalifikacjach :> wiec Spartak remisujacy u siebie jest zespolem na LM, a remisujacy na wyjezdzie Celtic juz nie :P? zreszta widac, ze Kolton niewiele meczow Celtiku widzial, bo zawsze na wyjazdach chlopaki graja jak graja, co jest raczej zasluga Strachana niz ich samych :P

Odnośnik do komentarza

O występie Celtiku można mówić w zasadzie tylko w kontekście drugiej połowy, w pierwszym to było statystowanie i gra na alibi. Na serio nie ma o czym mówić - w bramce zamiast Soutara mogła stać miotła, a już dopuszczenie do strzelenia gola przez 41-letniego Brewstera (który w drugiej częsci nawet nie miał siły na normalne bieganie) to szczyt (Naylor i Caldwell na wakacjach - inna sprawa, ze wg. mnie faul na McGeady'm był ewidentny). Absolutny momet przełomowy to strzał z wolnego Nakamury w poprzeczkę, dopiero wtedy zaczęło się coś dziać i Celtic zaczął ostrzeliwanie bramki Aberdeen.

Dlatego tylko i wyłącznie mówiąc o drugiej połowie można pochwalić Donatiego za świetny zwód w polu karnym i gola, do tego asysta i niezła gra w środku, dalej Nakamura - to dalej zupełnie inna liga jeśli chodzi o technikę. McDonald - niby nieźle, ale brak skuteczności... której nie brakuje Millerowi i dzięki niemu są trzy punkty - wejście smoka plus druga bramka - po prostu :respekt: Niestety przeciętnie VoH.

 

 

Rangersi na razie miażdżą, co z takim składem było do przewidzenia...

Odnośnik do komentarza
Celtic announce record profit of 15 million pounds

GLASGOW, Aug 20 (Reuters) - Scottish champions Celtic announced on Monday a record profit of 15.04 million pounds ($29.89 million) for the year ending June 30.

Celtic won the Premier League and FA Cup double last season as well as reaching the final 16 of the Champions League for the first time.

The preliminary pre-tax results followed last year's loss of 4.22 million pounds.

"In terms of both football success and financial results, 06/07 was an outstanding year for Celtic Football Club and Celtic plc, indeed, it was arguably among the best ever," Celtic chairman Brian Quinn told the club's Web site (www.celticfc.net).

Koszulki zaczęły się tak dobrze sprzedawać, czy może już doliczyli ewentualne zyski ze sprzedaży Boruca...? ;>

 

A tymczasem Strachan ma pewne problemy ze wydziałem dyscypliny i może sobie nieco odpocząć od twardych siedzisk na ławkach rezerwowych szkockich stadionów... ;]

Menedżerowi piłkarskich mistrzów Szkocji - Celtic Glasgow, Gordonowi Strachanowi grozi kara zawieszenia na 10 spotkań po tym jak sędzia wyrzucił go z ławki trenerskiej na trybuny w ligowym meczu z Aberdeen (3:1).

Wydział dyscyplinarny zajmuje się właśnie apelacją Strachana od zawieszania na cztery mecze, na które został ukarany jeszcze w poprzednim sezonie. Jeśli odrzuci jego odwołanie, a menedżer zostanie dodatkowo ukarany za incydent ze spotkania z Aberdeen nie będzie mógł prowadzić swojej drużyny w 10 kolejnych grach.

 

W trakcie meczu trener Celtiku Garry Pendrey wdał się w dyskusję z jednym z porządkowych, który obrażał piłkarzy jego zespołu. W jego obronie stanął Strachan, którego w konsekwencji arbiter skierował na trybuny.

 

"Niektórzy przychodzą na mecz i myślą, że mogą każdego obrażać. Jeśli jednak ktoś się im postawi natychmiast domagają się kary. To beksy, które powinny się wstydzić za swoje zachowanie. W kierunku Pendreya pobiegło kilku porządkowych, a ja myślałem, że oni są od pilnowania kibiców" - opisał incydent inny ze szkoleniowców Celtiku Tommy Burns.

 

"Próbowali we wszystko wmieszać policję. Gordon Strachan stanął w obronie swoich podwładnych - wiedział bowiem, że porządkowi mówią nieprawdę. Ciekaw jestem co w swoim raporcie napisał sędzia - nikt nie może zrozumieć za co Strachan został wyrzucony" - dodał Burns.

Odnośnik do komentarza
Celtic have made Kenny Miller, Maciej Zurawski and Thomas Gravesen available for transfer, BBC Sport understands.

 

:<

No i zapewne kolejny grzejacy lawe zawodnik wroci do Polski i bedzie znowu mega gwiazda - czemu juz mnie to nawet nie smieszy?

To zle jakby wrocil? Lepiej zeby gral w polskiej lidze niz mialby grzac lawe w zagranicznym klubie. Mysle jednak ze Maciek jest na tyle klasowym zawodnikiem ze spokojnie znajdzie sobie inny klub o podobnej renomie co obecny. Problemem moze byc jedynie cena jaka zazada za niego Celtic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...