Skocz do zawartości

Wypalanie płytek i inne z nimi problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Moja nagrywarka teoretycznie nagrywa z predkoscia 16x, ale to trwa ok 50 minut, natomiast u mojego brata nagrywalismy z predkoscia 4x w 16 minut. Co moze byc przyczyna tego, ze tak wolno mi nagrywa??

Mała pamięć bufora? Kiepski komputer? ( ram i proc )

athlon 1,5 i 256 ddr, no nie jest to za duzo, ale chyba przesada zeby godzine nagrywac.

 

 

Jak najbardziej optymalnie ustawic moja pamiec?? O co chodzi z tym buforem??

 

DMA mam na off, zmieniac to??

Odnośnik do komentarza
DMA mam na off, zmieniac to??

zmienic - w trybie PIO nagrywanie jednej plyty godzine to norma.

 

Pomocniczy kanał IDE - Tryb transferu - DMA jesli mozliwe - Bieżący tryb transferu - Tryb PIO

 

Podstawowy kanał IDE - Tryb transferu - DMA jesli mozliwe - bieżacy tryb transferu -Ultra DMA tryb 5

 

Jak ten tryb PIO zmienic??

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a wiec nagrałem sobie na płyte dvd pliki używam programu Nero . noi po nagraniu wkladam płyte i gdy wchodze na nią to nie ma tych plików na niej sad.gif co jest ?? pisze że Wolne Miejsce : 0 bajtów , Całkowity rozmiar: 0 bajtów , robiłem reset kompa i nadal jest to samo na płycie z drugiej strony widać ze jest nagrane a gdy wkladam do kompa to lipa ocb ?

Odnośnik do komentarza
a wiec nagrałem sobie na płyte dvd pliki używam programu Nero . noi po nagraniu wkladam płyte i gdy wchodze na nią to nie ma tych plików na niej sad.gif co jest ?? pisze że Wolne Miejsce : 0 bajtów , Całkowity rozmiar: 0 bajtów , robiłem reset kompa i nadal jest to samo na płycie z drugiej strony widać ze jest nagrane a gdy wkladam do kompa to lipa ocb ?

 

IMHO AFAIK i inne akronimy, w języku polskim występują zarówno znaki interpunkcyjne, jak i wielkie litery zazwyczaj po nich następujące :>

 

Zwalona płytka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Odswierzam..bo mam poprostu "Magiczny" problem...do rzeczy:

 

1.Próbuje dzieciom nagrać troche bajek na swieta- bajki saw formacie rmvb- nastepnie konwertuje do SVCD WinAvi- wszystko fajnie- operacje ta robia na swoim PC- jednak z powodu awarii nagrywarki- skonwertowany plik filmowy ( SVCD-mpeg) przenosza pendrivem na laptopa i tam probuje nagrac...

 

2. no i tu zaczyna sie problem- poniewaz kiedy probuje nagrac konkretny film- okazuje sie ze nie jest to ten film ktory skonwertowalem, ale np tylko 8 pierwszych minut a pozniej jakies kawalki innych bajek, ktore wczesniej probowalem tez nagrac (SIC!)...NP.

- konwertuje film Shrek III- przenosze na pena i kopiuje na laptopa- kiedy otwieram film w celu sprawdzenia - to shrek jest tylko pierwsze np 10 min a pozniej wlacza sie wpuszczony w kanal i cos jeszcze...(sic!)

 

co zrobilem:

- sprawdzalem plik zrodlowy z ktorego jest konwersja na SVCD- caly TEN SAM film (SHrek)- po skonwertowaniu- sprawdzam plik SVCD- przewijaac w jakims odtwarzaczu- dalej caly film TEN SAM- po nagraniu na pena i skopiowaniu na lapka- otwieram film i juz jest np tylko poczatek SHreka- a reszta to jakies inne bajki- dalej w tym jednym pliku..(SIC!)- dla mnie to jakis magiczny problem..

- te inne bajki to sa filmy ktore wczesniej tez probowalem nagrac i sa one na lapku-

 

- hipoteza:

- czy jest mozliwe ze przy nagrywaniu na plyte filmu SVCD istnieje jakas pamiec podreczna ktora zapamietuje poprzednie projekty i moze "sama "mieszac w pliku- az sam sie smieje z teog co pisze:))?

- czy jest mozliwe aby przenoszenie pliku na pena i kopia na lapka cos psula- bo caly proces na PC jest prawidlowy- w momencie przenoszenia danych cos moze sie dziac?

 

- prosze o jakiekolwiek sugestie bo jestem skołowany, stracilem jzu z 4 plytki, mecze sie nad tym juz troche i kur***ca mnie strzela:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

moj problem tez rozwiazany ( patrz 2 posty wyzej )

 

- okazało sie ze pamięc podreczna pendriva komplikowala zycie- pamietal poprzednie sesje co przegywałem- twarde formatowanie zalatwilo sprawe -przedtem tylko na szybko formatowalem- a zatem jezeli ktos przenosi pliki SVCD (*.mpg) na pendrivie zalecam formatowac przed i po nagraniu- "szybkie" formatowanie nie wystarcza...

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Podepnę się pod ten temat bo nie chcę zakładać nowego.

Mam problem z firmwarem do DVD Samsunga P-380. Ściągnąłem firmware z tej stronki:

samsung.com/pl

Rozpakowałem plik zip i nagrałem na płytę CD-RW. Format ISO9660 płyta po nagraniu zamknięta i bez multisesji. Wkładam płytkę do DVD i..... nic się nie dzieje :/. Sprawdzam na kompie widzi ten plik. Nagrywam po raz 2. to samo. Nagrywam na USB wkładam do DVD i wciąż nic. Wiecie co zrobić żeby update się udał?

Ludzie powiedzieli, żeby nagrać Clonem CD jako obraz ale i tak nic to nie dało...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...