Skocz do zawartości

Wypalanie płytek i inne z nimi problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję wypalić plik *.avi na VCD, jednakże poprzez NERO nie mogę, bo mam napisane, że niepoprawny format. Postanowiłem więc ściągnąć jakiś? specjalny program do wypalania plików *.avi, jednakże on także stwierdził, że nie da rady. Pomocy?

Odnośnik do komentarza

Aby wypali? p?ytke jako vcd to musisz mie? najpierw plik w formacie vcd. Avi czy divx w ten sposób nie wypalisz, musisz przekonwertowa? a z tego co pami?tam to nie jest to takie proste. Ja kiedy? chcia?em móc ogl?da? filmy divx na moim DVD i musia?em przekonwertowa? plik a dodatkowo "podklei?" do niego napisy.

Odnośnik do komentarza

je?eli DVD ma uk?ad dekoduj?cy Divix to mozna to wypalic jako plik z danymi. Jezeli nie, to proponuje na przyk?ad CyberLinka, ktory konwertuje i nagrywa do formatu dvd. Cyberlinka dodaja do nagrywarek LG. Mozna i do tego dolozyc napisy, wcze?niej przepuszczaj?c plik przez AVI ReComp

Odnośnik do komentarza

Hmm, ale dziwi mnie to, bo ju? nie raz i nie dwa wypala?em filmy jako VCD i nigdy nie mia?em ?adnych problemów. Mo?liwe, ?e wtedy to nie by? format *.avi, ale jaki? *.mpg czy co?, cho? wydaje mi si? to do?? w?tpliwe, ?e za ka?dym razem nie by?o to *.avi.

Odnośnik do komentarza
Hmm, ale dziwi mnie to, bo ju? nie raz i nie dwa wypala?em filmy jako VCD i nigdy nie mia?em ?adnych problemów. Mo?liwe, ?e wtedy to nie by? format *.avi, ale jaki? *.mpg czy co?, cho? wydaje mi si? to do?? w?tpliwe, ?e za ka?dym razem nie by?o to *.avi.

VCD to MPEG-1, DVD to MPEG-2.

 

Tak czy siak zeby nagrac film odtwarzalny dla standardowych (nie dekodujacych DivXa) czytnikow program musi dokonac konwersji.

 

Troche to bez sensu tak ogolnie (przerabianie formatu stratnego na inny format stratny zwykle konczy sie pogorszeniem jakosci), ale jesli koniecznie chcesz to ogladac na telewizorze i normalnym DVD to wyjscia nie masz.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Trochę z innej beczki.

 

Znalazłem właśnie starą CD z nagranym filmem z koncertu. Wszystko fajnie, ale w jednym momencie płytka się zacina. Jak przeciągnę paskie parę sekund do przodu, to film rusza i elegancko śmiga do końca. Ale ten jeden momencik sprawia, że nie można tego oglądać w ciągu, ani nic innego z tą płytą zrobić.

 

Podczas kopiowania wyskakuje błąd (CRC), podczas wypalania obrazu płyty też (tylko inny). CD nie jest ani porysowany, ani nic. Czy można coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...