Skocz do zawartości

FMEvent


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że umiejętność czytania i pisania dłuższych tekstów w dobie internetu zanika, ale to jest wyjaśnienie, a nie usprawiedliwienie ich braku.

 

Edyta - wiem, wiem, marudzę :profesor:.

Nie marudzisz, tylko wyrażasz opinię i masz do tego pełne prawo. Czytałem wiele opowiadań zarówno współczesnych jak i średniowiecznych ( ;) ) i zdecydowanie lepiej trafiają do mnie opki, w których FM jest jedynie pretekstem do rozwoju akcji, a nie głównym wątkiem. Czytałem wiele naprawdę dobrych opków z poprzedniej epoki, ale nie znalazłem tam takiego. Trzeba powiedzieć, że były świetne stylistycznie, nie było błędów ortograficznych, były pisane ciekawym językiem, ale jednak fabularnie to nie było to, czego szukałem. Właśnie dlatego ja postanowiłem pisać zupełnie inaczej. Nigdy nie będzie czegoś, co spodoba się każdemu.

Pewnie zadasz teraz pytanie, czemu w takim razie nie przedłużę swoich opków, tak, żeby zmieścić cały sezon. Otóż nikt by tego nie przeczytał. Cały sezon pochłonie według wstępnych wyliczeń około 60-70 stron w Wordzie. Nie sądzę, żeby znalazł się ktoś, kto by to przeczytał w całości, a nie podzielone na krótsze kawałki, którym można poświęcić pół godzinki i zająć się czymś innym. Tak, to pewien rodzaj dostosowania się do rynku.

 

Zresztą, co tu dużo mówić. Sam nie zdzierżę dłuższych, niż kilka stron tekstów czytanych na komputerze. Lubię czytać, ale jednak preferuję papier. Pozycja półleżąca na fotelu z nogami pod kocem, a nie wisząc nad monitorem :)

Odnośnik do komentarza

Kinas

Nie widzę głębszego sensu w Twojej wypowiedzi - nie wydaje mi się, by można było pisać o "sprzedawaniu", skoro żadnych profitów z tytułu publikacji tekstu nie mamy. Jak napiszemy 500 jednozdaniowych odcinków, na pewno w oczach czytelników nie zyskamy, choć będzie to - wg Twojego toku myślenia - aż pięćsetkrotne sprzedawanie produktu ;>

 

Po za tym, skoro większość naszych użytkowników woli publikacje krótkie, my wychodzimy im naprzeciw. Jasne - moglibyśmy dać jedno, 20-stronicowe opowiadanie. Tyle, że nie za bardzo chciałoby się to czytać. A jeśli mielibyśmy opisywać cały sezon, jednocześnie mieszcząc tekst w granicach 10 stron, ucierpiałyby relacje z meczów. Wolę opisać coś dokładnie i podzielić tekst na więcej odcinków, miast skracać i podsumowywać 5 ligowych spotkań w dwóch linijkach.

 

Wszystko zależy - jak to ładnie podsumował Man_iac, od osobistych gustów danego czytelnika. Dłuższe teksty? Na pewno się na stronie pojawią ;)

Odnośnik do komentarza
Demrenfaris

Nie dziwię się, że nie widzisz sensu mojej wypowiedzi, skoro odczytałeś ją dosłownie.

A ja bardzo proszę o nie zaśmiecanie tematu. Jak masz coś merytorycznego do powiedzenia - proszę bardzo. Nie masz nic merytorycznego do powiedzenia, a z drugiej strony jesteś głuchy na argumentację, którą napisałem zaledwie 2 posty przed Twoim, to nie zabieraj głosu. Zaznaczam, że nie jest to nic osobistego, po prostu uważam, że posty Kinasa nie wnoszą absolutnie nic do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Argumentację? w którym momencie? tylko osobisty podjazd, jak już ktoś zauważył

A zarzuty nie czytania postów jest w Twoich ustach hipokryzją, bo już np. mój post był w podobnym tonie co Profesora, czego nie zauważyłeś.

 

Po pierwsze, zasugerowałem Demrenfarisowi, aby nie brał słowa "sprzedać" dosłownie. Nigdy nie twierdziłem, że prowadzicie stronę dla zysku.

Po drugie, rozwijam wypowiedź, bo niektórzy nadal nie łapią: nie dziwię się, że FME dzieli gotowy już tekst na części, bo: a) tekst może być przydługi i nie zainteresuje grupy docelowej FME b) kolejne części można upchać w dni, kiedy nikt doda żadnego porywającego newsa, zgodnie z mottem "każdy dzień nowym wydarzeniem"

Odnośnik do komentarza
Argumentację? w którym momencie? tylko osobisty podjazd, jak już ktoś zauważył

A zarzuty nie czytania postów jest w Twoich ustach hipokryzją, bo już np. mój post był w podobnym tonie co Profesora, czego nie zauważyłeś.

 

Po pierwsze, zasugerowałem Demrenfarisowi, aby nie brał słowa "sprzedać" dosłownie. Nigdy nie twierdziłem, że prowadzicie stronę dla zysku.

Po drugie, rozwijam wypowiedź, bo niektórzy nadal nie łapią: nie dziwię się, że FME dzieli gotowy już tekst na części, bo: a) tekst może być przydługi i nie zainteresuje grupy docelowej FME b) kolejne części można upchać w dni, kiedy nikt doda żadnego porywającego newsa, zgodnie z mottem "każdy dzień nowym wydarzeniem"

Argumentację o godzinie 17:56. Argumentowałem, dlaczego teksty są takie, a nie dłuższe, a Ty po prostu stwierdziłeś coś zupełnie sprzecznego, w żaden sposób tego nawet nie próbując uargumentować.

Post nie był w podobnym tonie, co Profesora, ale nawet jakby był, to argumentacja przedstawiona Profesorowi jak najbardziej odnosi się również do Twoich zarzutów. No chyba, ze ma 10 osób pisać to samo, a ja mam każdemu z osobna ten post kopiować.

 

Co do rozwinięcia Twoich zarzutów, to nie jest tutaj poprawne słowo "dzieli", ale poprawnym jest słowo "podzieliło". Co do upychania, to teksty z reguły nie czekają na publikację w stosownym momencie, tylko są wrzucane zaraz, gdy przejdą korektę, zatem znowu kulą w płot.

Odnośnik do komentarza
a Ty po prostu stwierdziłeś coś zupełnie przeciwnego
Że niby stwierdziłem, że teksty są długie? :lol:
gdy przejdą korektę, zatem znowu kulą w płot.
tak, a w pierwszym zdaniu literówka, genialna korekta... (zarządek, Lecja) kulą w stopę...

 

Maniak, przedstawiłeś swoją OPINIĘ o tekstach. Wolisz krótkie, niż przydługie, OK. Wcale nie kłócę się tym, bo nie kłócę się opiniami.

Ja przedstawiłem swoją opinię, że FME idzie w ilość, nie jakość. Chcesz, to się kłóć, nie zamierzam polemizować.

Odnośnik do komentarza
Maniak, przedstawiłeś swoją OPINIĘ o tekstach. Wolisz krótkie, niż przydługie, OK. Wcale nie kłócę się tym, bo nie kłócę się opiniami.

Ja przedstawiłem swoją opinię, że FME idzie w ilość, nie jakość. Chcesz, to się kłóć, nie zamierzam polemizować.

Ale ja swoją opinię uzasadniłem, a Ty w dalszym ciągu nie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejne teksty na FM Event.

Tym razem, nasz newsman - rondel postanowił zająć się obszerniejszą formą literacką i wybrzęczał nam felieton, który będzie początkiem cyklu publicystycznego tego autora.

Publicystyczne brzęczenie rondla.

 

Na wolny, świąteczny dzień nie pozwolił sobie również Demrenferis, który uraczył nas kolejną częścią swojego opka. Co słychać w Poznaniu?

Kolejorz cz.2

Odnośnik do komentarza
Kolejne teksty na FM Event.

Tym razem, nasz newsman - rondel postanowił zająć się obszerniejszą formą literacką i wybrzęczał nam felieton, który będzie początkiem cyklu publicystycznego tego autora.

Publicystyczne brzęczenie rondla.

 

Na wolny, świąteczny dzień nie pozwolił sobie również Demrenferis, który uraczył nas kolejną częścią swojego opka. Co słychać w Poznaniu?

Kojejorz cz.2

 

Za Kojejorza w Poznaniu masz wpierdol.

 

:>

Odnośnik do komentarza

Wchodząc na FME wyskoczyło mi takie cuś:

 

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1146
Table 'fcmc5.jos_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` ) VALUES ( '5c9f3a252814c1856e3574c8d45a5923','1225693721','','0','1','0' )

 

Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...