Skocz do zawartości
MitnickMike

Grafika 2d, 3d, projektowanie, wizualizacje...

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu ma służyć ten temat ? Przede wszystkim wymianie doświadczeń związanych z w/w programami, sugestiami co do pracy, obsługi, uproszczeń czy kombinacji komend. Na forum jest kilka osób (miejmy nadzieję) które otarły się o środowisko CAD :> Używa ktoś w/w softu ? W wersjach demonstracyjnych oczywiście :> A może ma jakiś problem dotyczący obsługi, rysowania itd ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Full AutoCada mam za sobą plus pisanie w Lispie. Wspominam bardzo przeciętnie. Narzędzie potężne, ale to nie moje klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłeś jakiś kurs czy raczej metodą prób i błędów ogarniałeś CADa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Metodą prób i błędów to i 10% możliwości AutoCada nie wykorzystasz.

Ja przeszedłem kurs na który wysłał mnie pracodawca bo to czego uczą na studiach to możesz se wsadzić w ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn ja Ci powiem w ten sposób, pracuje w Arconie i CADzie od 7-8 miesięcy i jakiegoś specjalistycznego kursu nie przechodziłem. Wystarczy dużo samozaparcia i ogólnie pojętej wiedzy. Na początku trudno było przyciąć 3 kreski na krzyż co by zrobić to szybko itd :) Inna sprawa kto co rozumie poprzez "rysowanie". Miałem styczność z wersjami CADa od 2004 do 2007 i zdecydowanie ta ostatnia najbardziej przypadła mi do gustu.

Woj rysujesz za pomocą komend ?

Co do tych studiów to masz 101% racji. U mnie na 2 roku był śmiech na sali po prostu jak kazał nam gość jakieś durne bloki tworzyć i komendy na kwadrat wymyślać :lol:

W mojej pracy liczy się szybkość rysowania, jak widzę co "wyprawiają" niektórzy goście to ogarnia mnie zazdrość :P Projekt, który ja rysuje powiedzmy w 3-4 dni oni robią w 2. Jednak odbyte kursy itd nie zastąpią po prostu lat praktyki. Inna sprawa, że używam może 10-15 komend którymi posługuje się dosyć sprawnie i wystarczają mi do zrobienia przekroju (pod tym względem Arcon jest niezastąpiony), jakiś rzutów itd.

Fakt, faktem, zapisałem się na kurs ArchiCADa dla zaawansowanych...za 2,5 tys :roll: Zobaczymy czego mnie tam nauczą. Ma się to kończyć egzaminem i uzyskaniem certyfikatu. Więcej będę wiedział we wrześniu, bo na tą chwilę udało mi się tylko "wcisnąć" w program refundacji (częściowy) tego kursu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tzn ja Ci powiem w ten sposób, pracuje w Arconie i CADzie od 7-8 miesięcy i jakiegoś specjalistycznego kursu nie przechodziłem. Wystarczy dużo samozaparcia i ogólnie pojętej wiedzy. Na początku trudno było przyciąć 3 kreski na krzyż co by zrobić to szybko itd smile.gif Inna sprawa kto co rozumie poprzez "rysowanie". Miałem styczność z wersjami CADa od 2004 do 2007 i zdecydowanie ta ostatnia najbardziej przypadła mi do gustu.

Zgoda że można ale szybciej się nauczysz po poradach fachowca, ja po 2 tyg stacjonarnego kursu na AutoCada I Mechanicala nie jestem w stanie wykorzystać pełni możliwości tego programu

Woj rysujesz za pomocą komend ?

różnie, przy skomplikowanych projektach wymyślanie komend zajmuje mi za dużo czasu

Co do tych studiów to masz 101% racji. U mnie na 2 roku był śmiech na sali po prostu jak kazał nam gość jakieś durne bloki tworzyć i komendy na kwadrat wymyślać lol.gif

klasyka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Potrzebuję osoby, którą może wykonać logo klanu w grze World of Tanks.

Wymiary 195x195 w formacie png. 

Symbol czołgu 7TP umieszczony w polu tarczy herbowej, podzielonej na pół. Kolory na podstawie poniższego pliku

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Barwy_br...k_panc.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi