Skocz do zawartości

Przydatne programy


Pientka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio przekonałem się do Dropboxa jako alternatywy dla przenośnej pamięci USB.

Bardzo to wygodne w obsłudze i bardzo użyteczne. Działa na każdej platformie (dostęp przez WWW) dodatkowo są dedykowane aplikacje dla Windows, Mac, Linux, Android, Balckberry i Iphone, Ipad.

Ja wykorzystuję to głównie na uczelni, robię jakiś projekt, wrzucam do Dropboxa i nie muszę się martwić, że zapomnę pendrive'a, tylko śmigam do punktu ksero, loguję się na Dropboxa i drukuję co mi potrzebne, wszystko zawsze pod ręką.

Oczywiście, przechowywanie na tym jakichś ważnych danych nie jest najlepszym pomysłem. Można sobie zrobić backup jakiś mniej ważnych dokumentów itp. Ciekawą rzeczą jest możliwość wybrania sobie katalogów które mają być synchronizowane.

Na starcie otrzymujemy za darmo 2 GB, można to powiększyć poprzez linki referencyjne lub wykonanie kilku zadań. Oczywiście można też zapłacić ;).

 

Jeśli ktoś się zdecyduje na rejestrację to podaję mój referencyjny link Dropbox (rejestrujący otrzymuje 256 MB dodatkowego miejsca, ja również).

 

PS: Jeśli podawanie linków referencyjnych nie jest mile widziane to proszę moderację o usunięcie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Nikt zovalika nie karał za linki referencyjne to i ja się zareklamuję :keke:

 

Alternatywą dla DropBoxa może być SpiderOak. Nie będę go szczegółowo opisywał, bo trzeba się samemu przekonać czy jest lepszy czy może gorszy od konkurencji. Wymienię tylko te najważniejsze różnice. SpiderOak jest nieco wolniejszy od DB, spowodowane jest to jednak szyfrowaniem plików, synchronizować można dowolne foldery i, choć teoretycznie darmowe konto daje 2 GB miejsca (tak jak DB), to już w trakcie rejestracji można zwiększyć sobie limit do 6 GB (!). Wystarczy zarejestrować się przez ten link referencyjny oraz wpisać kod promocyjny (Coupon Code) przy rejestracji: worldbackupday

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Imageshack Quickshot przestał działać i z tego co widzę w internecie nie jest już wspierany. Szukać muszę więc nowego programu tego typu - szybkie wysyłanie screenów na stronę, otrzymywanie gotowego linku. ZScreen niestety raczej odpada, nie chce działać na moim sprzęcie. Czy ktoś zna jakąś alternatywę dla tych dwóch programów. Dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam ;)

 

Potrzebuje programu do tworzenia konspektów treningowych. Chodzi o to zeby byly proste grafiki typu zawodnik, strzalki, pilki itp. Wiem ze moge sie bawic i samemu rysowac w jakims programie graficznym ale z moimi zdolnosciami to bedzie wygladalo gorzej niz recznie teraz maluje ;) zna ktos jakis taki program ;>?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Siema, potrzebuje porady, czy w Symfonii da się odzyskać to co się utraciło w momencie wyskoczenia błędu. Czy program robi jakieś pliki backup, praca nie została przeniesiona do bufora, wyskoczył błąd i dupa blada. Jest jakiś myk, żeby odzyskać utracone dane?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

To Deamon Tools, mam ten sam u siebie niepodpisany i brak problemów :/ To czeba szukać gdzie indziej :)

 

Aczkolwiek możesz spróbować odinstalować DT i sprawdzić czy to nie rozwiąże problemów

 

http://www.techsupportforum.com/forums/f299/bsod-dtsoftbus01-sys-physical-memory-dump-failed-552116.html - sugestia, że może powodować ten driver jednak spore konflikty z niektórymi CDkami. Give it a try, man :D

Odnośnik do komentarza

Program SlimDrivers znalazłem, zaktualizował mi wszystko. Dzisiaj zacząłem grać w FIFĘ 12, miałem otwartą przeglądarkę i w 35 minucie gra "się zawiesiła", a po chwili czarny ekran i brak reakcji - reset. Odinstalowałem Daemona za Twoją radę Meler, zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...