Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem telefon pod tytułem SE k800i i powiem wam, że na razie zabawka prezentuje sie imponująco. Full opcji, super aparat fotograficzny (wreszcie będę mógł robić w miarę rozsądne fotki, flesz działa lepiej niż się spodziewałem), wspaniałe dźwięki, wreszcie mam możliowść ustawienia własnego dźwięku smsa czego mi brakowało wcześniej :D . Dopiero poznaję ten telefon, więc więcej na pewno napiszę później. Muszę dokupić tylko kartę pamięci. Cóż, trzeba będzie wydać ze 150 zł.

Minusy k800i. Niestety wielkość i waga. Ale to już nie jest tylko telefon. To bardziej aparat cyfrowy z telefonem :) . Niestety filmiki wciąż nagrywane są w małej rozdzielczości. Szkoda, że SE tego nie poprawiło a powinno.

Aktualnie testuję sobie tego k800i i jest nieźle. Aparat 3.2 Mpix robi wrażenie i 16 krotny zoom. Co do tego flasha to jeszcze duuuuuuuużo brakuje. Spróbuj zrobić zdjęcie choćby przy szarówce (jak teraz koło 21) nie da rady dojrzeć nawet po obróbce w PhotoDJ.

 

Co miałeś w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Muszę dokupić tylko kartę pamięci. Cóż, trzeba będzie wydać ze 150 zł.

 

Jaką ty chcesz tą kartę kupić? Na allegro karty 1GB są po 40zł. Chyba, że chodzi ci o jakąś inną kartę.

Pokaż mi na allegro (lub gdzie indziej) kartę pamięci Memory Stick Micro 1GB za 40 PLN. Chętnie kupię kilka sztuk :>

Odnośnik do komentarza

@ cypress 299 zł przy abonamentcie 100 zł.

@ Millo robiłem fotki w mieszkaniu przy zgaszonym świetle :D . Pora taka jak teraz. Dopiero testuję ten aparat. Po wcześniejszych doiadczeniach i tak będzie super :] .

Edyta - Millo ma rację. Flesz jest cienki. W fotki wyglądają w miarę. Sporo widać. Na kompie w Corelu też. Ale przy takim aparacie jakość zdjęć robionych w nocy powinna być lepsza.

Co miałem w zestawie? Słuchawki, kabel usb, jakąś smyczę, ładowarkę, płytę instalacyjną i jakieś tam pierdoły.

@ Pescar jak znajdzie mi 1GB kartę Memory Stick Micro (M2) za 40 zł, a będę ci wdzięczny :) .

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Szykuje sie do kupna jakiegos telefonu i po dlugich poszukiwaniach zawezilem swoj wybor do 3 modeli:

 

SE W850i

SE K800i

Nokia e65

 

I na tym utknalem nie mogac sie zdecydowac, ktory wybrac :P

 

Za W850i przemawia jakosc mp3 (ostatnio zepsul mi sie odtwarzacz i chcialbym oszczedzic sobie kupna nowego), za K800i aparat i chyba ogolna stabilnosc telefonu i baterii (tak przynajmniej slyszalem). Minus to joystick (nieprzyjemne doswiadczenia z k700i). Czy sa jakies inne zasadnicze roznice miedzy seria K a W?

 

Natomiast Nokia ma jedna wielka, zarowno zalete, jak i wade: Wi - Fi, a z drugiej strony cena. Jest to aparat zdecydowanie najdrozszy z tej trojki.

 

No i wlasnie, czy ta Nokia warta jest tych 1400 zl? (najtansza cena jaka znalazlem. Dodam, ze w gre wchodza tylko telefony fabrycznie bez simlocka). Wi-Fi to olbrzymi atut i to mnie w sumie kusi najbardziej, ale z drugiej strony Symbian, do ktorego nie jestem do konca przekonany i ponoc nienajlepsza bateria.

 

Czy moze ktos mial stycznosc z tymi telefonami? Jak wyglada sprawa z bateria w tych modelach (zakladajac srednio-wysokie natezenie uzytkowania).

Jakie ogolne wrazenia? Dodam, ze telefon ten ma mi sluzyc na dluzszy okres czasu (2-3 lata).

 

P.S. Czy wogole wyszedl jakis SE z Wi-Fi? Bo przegladajac ich oficjalna strone, nie udalo mi sie na takowy trafic.

Odnośnik do komentarza

Od końca...

Jasne, że są SE z Wi-Fi, tylko same kombajny (P1 czy P990).

 

Wiadomo chyba, że SE z serii K (kamera) czyli nacisk kładziony głównie na aparat (patrz K800i i 3,2 mpx), a SE z serii W (walkman) czyli służą głównie do odtwarzania multimediów.

 

Jeśli chodzi o baterię to chyba SE wygra w tym przypadku.

 

Ciężko coś doradzić, bo tak naprawdę nie wiadomo czego od telefonu oczekujesz, do czego ma Ci służyć.

 

Jeśli zależy Ci na transmisja danych to wiadomo wybierz E65 (do symbiana można się z czasem przyzwyczaić), jeśli na słuchaniu mp3 to SE z serii Walkman, a jeśli na dobrych zdjęciach to K800i z 3.2 Mpx aparatem, 16x zoomem i rozdzielczością 2048x1536 px. Z joystickiem w tym modelu nie powinno być problemów (przy NORMALNYM użytkowaniu telefonu).

Odnośnik do komentarza

Lo dzizus. Ta seria P to klocki straszne. W sumie to jednak szukam telefonu a nie laptopa :P

 

Generalnie sam do konca nie wiem czego od telefonu oczekuje :P

 

Najmniej mi zalezy na aparacie. Czy to bedzie 3,2 czy 2 czy 1 megapiksel, to mi wielkiej roznicy nie robi.

 

Tak wiec w sumie transmisja danych i mp3, na tym bym sie skupil. Poczytalem troche opinii o w850 i chyba jednak odpuszcze ta wersje a skupie sie na w810. Ponoc stabilniejsza rowno pod wzgledem obudowy, jak i oprogramowania.

 

Jeszcze pytanko co do Nokii. To typ slider, czyli wysuwany. No i wlasnie jak sie ma sprawa z konstrukcja. Czy szyny sa w miare stabilne, czy telefon nie jest zbyt delikatny? Mam dosc dziurawe rece, i znajac zycie telefonik kilka razy glebe zaliczy :D

 

W sumie to jestem przekonany niemal do nokii. Poczekalbym jeszcze jednak 2-3 miechy az cena nieco spadnie. Mozna na to liczyc? :D

 

A mial ktos jakis blizszy kontakt z W950i? Mam w sumie okazje kupic go po niezlej cenie (taniej niz nokie e65), ale ciezko znalezc jakies szersze opinie o tym modelu.

Odnośnik do komentarza

Nie ma telefonów niezniszczalnych. Każdy po upadku z dużej wysokości może umrzeć. E65 to stabilna konstrukcja.

 

W950i to nie tylko walkman, ale już smartfon-Walkman. SE wypuścił go jako reakcję na model nokii N91. Pierwsze co się rzuca w oczy to ogromny dotykowy wyświetlacz. Żywe barwy i bardzo dobra ostrość.

Jak na mp3 w telefonie to dźwięk dobry, ale z dobrymi słuchawkami. Do rewelacji dużo brakuje, chyba, że ktoś nie ma zbyt czułego ucha.

Staranne wykonanie z dobrych materiałów czego moim zdaniem ostatnio brakuje w nokiach.

 

Dla mnie na minus zdecydowanie klawiatura, której tak naprawdę nie ma. Całkowicie płaska powierzchnia i tylko malutkie wypustki na każdym przycisku. Na mój gust dosyć niewygodne, chociaż przy naciskaniu czuć dosyć znacząco kliknicie.

Po odpaleniu walkmana podświetlają sie trzy dodatkowe klawisze (nad 1,2,3), które służą do jego obsługi.

Transmisja danych GPRS i UMTS. Szkoda, że nie ma EDGE, ale jak to w SE, albo EDGE albo UMTS. Brak Wifi.

 

Telefon ma dosyć szybką i stabilną przeglądarkę, a strony można przeglądać w trybie poziomym, co z dotykowym wyświetlaczem jest komfortowe.

Dosyć dobra bateria (przy średnim korzystaniu wytrzyma spokojnie 3 dni), ale wiadomo, że długie słuchanie muzyki powoduje, że trzeba go ładować codziennie.

Odnośnik do komentarza
5 lat uzywalem Nokie 3310, ale wczoraj umarla i musze sobie sprawic jakis tani sprzet. Nie orientuje sie w telefonach, wiec prosze o jakies konkretne propozycje telefonow tak do 150 zl. :keke: Oczywiscie uzywanego szukam.

 

Polecam 3100, bardzo dobry i fajny telefonik :)

Odnośnik do komentarza

Z innymi może być gorzej, żeby się w 150 PLN zmieścić.

Zostają SE i Samsung, ale tu ciężko znaleźć coś dobrego za tę kwotę. Starsze SE mają dosyć wadliwe joysticki. Leciwe Samsungi za te pieniądze też raczej nie zachwycają, więc proponuję zostać przy nokii, a ewentualnie później wziąść coś porządnego za większą gotówkę...

Odnośnik do komentarza

Paszczaq, a moze Samsung c100? Moj tata takowy posiada od 3 lat i chwali na kazdym kroku. :) Oczywiscie telefon nie ma zadnych bajerow typu aparat, mp3, ale na tym Ci nie zalezy. Minus to bateria - po 3 latach uzywania ojciec musial dokupic nowa - bardziej pojemna - bo na starej przy czestym dzwonieniu to max dzien jechal. I cena z tego co wiem to sporo ponizej 150 zl. Za uzywana oczywiscie.

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o Nokii 6600? Jaka moze miec największą karte pamieci? Mam mozliwosc kupna od chlopaka siostry wiec klient zaufany, chce za niego ok 100 zł więc chyba sie opłaca...Jakie ewentualnie są ceny kart chcialbym cos 1GB, 2GB albo chociaż 512 MB.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...