Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego telefonu (póki co użytkuję Sony Xperię Z3 Compact). Budżet - max do 1500 zł. Jakieś sugestie? Jedyna uwaga to, żeby nie był to wielki telefon z ekranem prawie jak mały tablet.

 

Rozważam iPhone'a SE, ale nie wiem czy warto dla niego przekraczać budżet.

 

Zależy czego szukasz. Mam SE jako służbówkę, do dzwonienia, smsowania i odpisywania na maile jest genialny. Szybki, poręczny, bateria dobrze trzyma. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu (kilkadziesiąt połączeń dziennie, 10-20 emaili, ciągle pod internetem, sporo stron www, ale bez GPS) nigdy nie musiałem ładować przed pójściem spać.

 

Ogólnie polecam, jeżeli nie chcesz oglądać video i nie zależy Ci na dużym ekranie. Dla siebie bym go jako podstawowy telefon nie chciał (przez wielkość ekranu) :)

Odnośnik do komentarza

Choć u Chińczyka stoi po 160E, wiec cena w sumie nie jest jakos mega promocyjna

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-4x--mtk-helio-x20--2-1ghz-4gb-ram-64gb-rom-8827.html

 

A co do tego B20 - jak wielki to rzeczywiście problem? Nie bede miał dostepu do LTE, czy ogólnie bedzie problem z zasięgiem i dzwonieniem?

I co oznacza "poza wielkimi miastami"? Bo ja znów gdzies czytałem, ze B20 to na jakimś totalnym wygwizdowie. A dokładnej listy obszarów (mam Orange) w obsłudze 800Mhz nie widzę.

 

Żona ma Xiaomi Redmi Note 3 (tam chyba też nie ma B20) i nigdy nie narzekała na brak zasięgu, a trochę po Polsce jeździliśmy

Odnośnik do komentarza

U Chińczyka masz ten sam model (bez B20), zresztą nie porównuj cen chińczyków do polskiej dystrybucji, tam zawsze cena będzie niższa.

 

Nie będziesz miał dostępu do LTE, tylko do 3G (H, H+).

 

Dokładnej mapy nikt ci nie da, bo niezbyt to marketingowe chwalić się, że pomimo zapewnień LTE nie jest wszędzie dostępne :D

 

 

 

Orange ma obecnie:
  • 1004 stacje działające na częstotliwości 800 MHz,
  • 6734 stacje działające na częstotliwości 1800 MHz,
  • 52 stacje działające na częstotliwości 2600 MHz.

Agregacja pasma udostępniona została w 140 lokalizacjach. CA 2x (dwa pasma, do 225 Mb/s) dostępne jest na 136 stacjach, a agregacja 3 pasm (CA 3x, do 300 Mb/s) na 4 stacjach.

Odnośnik do komentarza

Czyli reasumując, jeżeli kiedyś mi się zdarzy pojechać "na zadupie" to po prostu mogę mieć wolniejszy internet?

BTW nie sądze, że to byly "polskie dystrybucje". Raczej pośredniczą w ściganiu telefonów z chin i sobie marżę (+ ew większy zarobek, jeżeli nie zatrzymają do VATu).

Odnośnik do komentarza

Mam Redmi 3 bez obsługi B20. Niestety, ale przynajmniej dla mnie brak jest odczuwalny. Jadąc pociągiem z Wrocławia do Radomska, to jedynie w Opolu i w Częstochowie na postojach byłem w stanie używać internetu, bo tak to łapało 3g, które ładowało zwykłą Wirtualną Polskę przez 5min. Teraz siedzę u siebie w swoim domu rodzinnym, to moim braciom zdarza się w niektórych jego częściach złapać LTE o całkiem niezłej prędkości, gdzie ja maks h+ i 1mbps.

Odnośnik do komentarza

Męczy mnie już mój zdobyczny LG K3 i chciałbym się przesiąść na Iphone'a. Ktoś jest w stanie nakreślić różnice między 6S, a 7? Jest to jakoś odczuwalne? Czy 32GB pamięci wystarczy mi do takiego zwykłego użytkowania?

 

No i jeżeli ktoś widział gdzieś jakieś fajne promo albo korzystne raty to też będę wdzięczny za podesłanie informacji.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat posiadam od paru miesięcy siódemkę i w sumie przewagi jaki ma to trochę lepsza bateria, ponoć szybszy procesor (ale nie wiem czy to odczuwalne), większa jasność (i to akurat jest super, ekran jest niesamowicie jasny), rzecz jasna lepszy aparat (który i tak już był super), faktycznie lepsza bateria (i tak szału nie robi bo to iPhone, ale jak na nich serio nieźle), zajebiście szybkie Touch ID, no i może dla kogoś minus wszystkim znany czyli brak gniazda minijack. Dla mnie wizualnie też 7 wygląda lepiej, chociażby wersja kolorystyczna z matową czernią.

 

32GB mi wystarcza, a robię niemało zdjęć i czasami coś nakręcę w 1080p. W 4K nie widzę powodu, a też wtedy bym faktycznie zapchał telefon :P

 

Na pewno zaczekaj do ogłoszenia 8ki jeśli masz możliwość, ceny jeszcze spadną :)

Odnośnik do komentarza

Dodając do tego co napisał ajer - iPhone powinien Ci starczeć na lata (jak nie rozbijesz i ewentualnie wymienisz baterię jak zużyjesz) więc radziłbym po prostu przemyśleć ile możesz przeznaczyć na ten zakup i kupić najlepszy dostępny model iP za tą kasę. Teraz wydaje się, że to 0,2 GHz (liczba z dupy, nie pamiętam o ile się różni to taktowanie) różnicy nie robi, ale za 2-3-4 lata na pewno da się to odczuć.

 

Osobiście też polecę nie zamykać się w 32GB. W zamyśle w moim Samsungu też miało to starczeć, ale po półtorej roku się zapchało.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy jeżeli sieć komórkowa naliczyła mi rozmowy roamingowe z krajem UE w cenie milion złotych za minutę (czy coś koło tego) zamiast tak samo jak krajowe, to w świetle obowiązującej dyrektywy UE mogę coś z tym zrobić? Sieć to lajt mobile, naliczyli mi np. 21zł za 14 minut rozmowy z holenderskim numerem i chciałbym chujom nie zapłacić, mogę?

Odnośnik do komentarza

Czy jeżeli sieć komórkowa naliczyła mi rozmowy roamingowe z krajem UE w cenie milion złotych za minutę (czy coś koło tego) zamiast tak samo jak krajowe, to w świetle obowiązującej dyrektywy UE mogę coś z tym zrobić? Sieć to lajt mobile, naliczyli mi np. 21zł za 14 minut rozmowy z holenderskim numerem i chciałbym chujom nie zapłacić, mogę?

Wysłać do nich pismo/maila i powołać się na to: https://lajtmobile.pl/upload/upload/Komunikat_Roaming_15.06.2017_LM_aktualizacja_12.09.2017%281%29.pdf

Odnośnik do komentarza

Za połączenia z polski z polskiego numeru na zagraniczny operatorzy mogą liczyć sobie "normalne" wysokie stawki. Ta dyrektywa dotyczy rozmów w roamingu czyli w przypadku przebywania zagranicą.

Na pewno tak jest? Jeżeli tak no to chujowo, źle to zrozumiałem. Ale i tak 21zł za 14 minut rozmowy to trochę chujowo, mam umowę na czas nieokreślony więc z siecią się żegnam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...