Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Niedlugo bede przedluzal umowe z Orange i chodzi mi po glowie kilka dostepnych modeli:

Samsung S5620 Monte

Samsung Avila

LG Swift GT540

LG GT505

LG KU990i Viewty

LG KP501

LG GD510

Nokia 5230

 

Oczekiwania (oczywiscie w granicach rozsadku ;) )

- czysty dzwiek przy rozmowie

- latwosc obslugi ekranu dotykowego

- niezla bateria

- dobry aparat

- mozliwosc obejrzenia sobie np. jakiegos filmu w podróży (tu wzorem dla mnie jest Samsung Wave)

 

Z internetu bede korzystal sporadycznie bedz wcale

 

Z góry dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza

Posiadam LG Swifta, więc mogę go ocenić. Dźwięk jest ok, nie mam zastrzeżeń zarówno przez słuchawkę, jak i zestaw słuchawkowy. Ekran dotykowy trochę mnie denerwuje, np przy odbieraniu rozmów. Bateria trzyma tak koło 5 dni, przy może 20-30 minutach rozmów dziennie i kilku minutach korzystania z gierek/internetu. Aparat tylko 3 MP, ale robi całkiem dobre zdjęcia i nagrywa niezłe filmy, ale nie ma lampy błyskowej. To duży minus, bo przy słabym świetle zdjęć nie da się robić prawie wcale. Filmy ogląda się bardzo fajnie, można sobie spokojnie oglądać. Ogólnie telefon jest ok, ale ja kupując kierowałem się koniecznością posiadania wi-fi i moje oczekiwania spełnił.

 

Jeśli chcesz dobrego aparatu to viewty ma chyba dosyć dobry aparat.

Odnośnik do komentarza

GT505 lub Swift, ew Monte. Ja klientom najczęściej polecam Swifta, głównie ze względu na Androida - jeśli zamierzasz czasem poprzeglądać sieć, to się może przydać. Oczywiście, musiałbyś mu zablokować od razu możliwość łączenia się z netem, żeby Ci nie pojechało po kieszeni. Na korzyść GT505 przemawia IMO tylko większy (co nie znaczy, że lepszy) aparat, ale nie sądzę, byś zauważył sporą różnicę w porównaniu do Swifta czy Monte. Na GT505 filmy powinny także dobrze chodzić, ale podkreślam słowo "powinny". Z tych trzech wybrałbym Swifta, jednak weź poprawkę na to, że faworyzuję Androida ;P. Dużo osób boi się LG, jednak z wytrzymałością ich telefonów jest coraz lepiej i myślę, że bez obawy można ich telefony ze średniego segmentu polecić.

 

Znajomy ma obecnie Monte i sobie chwali. Mnie bardziej do gustu przypadły możliwości Androida. Sztuczne te domyślne systemy Samsunga.

 

Jeśli jesteś fanbojem Nokii to weź pod uwagę też 5230. Jeśli nie, to raczej sobie odpuść. Nie pojmuję miłości 90% użytkowników do tej firmy. Resztę modeli sobie odpuść.

 

Co do rysowania się ekranu, to o ile telefonu nie nosisz w jednej kieszeni z kluczami, to raczej nie masz o co się martwić.

 

39 czy 59? ;>

Odnośnik do komentarza

Panowie, który z telefonów z klawiaturą QWERTY polecacie? Oprócz tej klawiatury, zależy mi także na dobrej jakości muzyki, zdjęć oraz sporym wyświetlaczu, co akurat przy tego typu telefonach nie powinno być trudne do uzyskania. Wyszukałem kilka telefonów na stronie ERY, mam nadzieję, że będzie możliwość wybrania jednego z nich (prawdopodobnie za różną dopłatą):

- SE Xperia X10 mini pro,

- RIM BlackBerry 8520,

- Nokia E63,

- Nokia C600,

- Nokia 5800 Xpress music,

- Nokia N97.

 

Który z nich wydaje się być najlepszym? Jakie mogą być różnice w dopłacie za dane aparaty?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, bratowa chce wymienić swoją starą nokie na coś nowszego. Jej wymagania to:

- (bardzo) długo trzymająca bateria

- sms

- kalendarz, organizer

- w miarę duży wyświetlacz (lecz taki żeby telefon nie był wielkości iphone)

- jakiś aparat foto, który z człowieka nie zrobi plamy na zdjęciu

- fajnie jakby było wifi.

Teoretycznie jak widać bez jakichś większych wymagań.

 

Budżet ~350zł.

Możliwość zakupu tylko na allegro, komisach lub innych takich, czyli bez umowy. Może być używany.

Znacie coś godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...