Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanko odno?nie Nokii 2610. Zwróci?a moj? uwag? poniewa? jest tania, ale teraz, czy jest kto? mo?e jej u?ytkownikiem i mo?e opisa? jej wady i zalety? Nie chodzi mi o ?aden mega wypa?ny telefon, tylko taki który dzwoni, wysy?a smsy, ma organizer i... gg. Bardzo prosi?bym o opini? na temat tego telefonu, ewentualnie innych, ale tych co posiadaj? gg w sobie, bez mega bajerów, no chyba, ?e si? inaczej nie da. ;) Z góry dzi?ki za pomoc, pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

Wady: brak bajerów :>

Je?li nie zale?y Ci na nowych technologiach, przesy?aniu danych, mp3, radiu, aparacie, kamerze, dodatkowych pami?ciach zewn., ??czeniu z komputerem to sie nada. Bateria trzyma d?ugo, dzwonki mp3, kolor wy?wietlacz, smsy s? :> i organizer.

 

Mobilna wersja komunikatora GG dzia?a zarówno jako niezale?na aplikacja JAVAjak i specjalizowany serwis WAP.

Odnośnik do komentarza

5300 odstaje od pozosta?ych dwóch. Aparat cyfrowy s?abszy zdecydowanie, znowu D900 nie ma radia, ale ma najlepszy z ca?ej trójki aparat (matryca 3,14 Mpix, auto focus, lampa b?yskowa LED, czterokrotny cyfrowy zoom, dodatkowe funkcje: samowyzwalacz czy zdj?cia sekwencyjne).

 

Nagrywanie kamera video z d?wi?kiem w formacie 352×288 z szybko?ci? 15 klatek na sekund? prezentuje si? dosy? dobrze. Odtwarza pliku muzyczne MP3, AAC, AAC+ i e-AAC+ z mo?liwo?ci? s?uchania muzyki i jednoczesnym korzystaniu z innych funkcji telefonu co nie w ka?dym aparacie jest normalne.

 

Przegl?darka w telefonie obs?uguje formaty MS Office, Adobe PDF, HTML i JPEG, wi?c w ?atwy sposób (poprzez bluetooth czy USB) w szybkim tempie mo?na zgra? np. zdj?cia na komputer i wydrukowa? je.

 

Ciekawostk? jest równie? tzw. Mobile Tracker, który zwi?ksza szans? odzyskania zgubionego lub skradzionego telefonu. Wysy?a on wiadomo?? SMS z informacj? o lokalizacji telefonu na ustalony numer, gdy karta SIM w telefonie zostanie zmieniona.

 

Wszystkie maj? polifonie 64 tonowa, która dosy? mocno zlewa si? z otoczeniem. Do wszystkich mo?na dokupi? kabel do pod??czenie do kompa pod USB, do ka?dej mo?na dokupi? zewn?trzn? kart? pami?ci (D900 i 5300 microSD, a do 6288 miniSD). W razie serwisowania Samsung ma dosy? drogie cz??ci, do tego jego bateria to ca?a tylna cz??? obudowy i nie tak ?atwo j? dosta?, a oryginalne trzymaj? bardzo s?abo, spory ich mankament jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

5300 odradzam, bo to kupa plastiku. Jak zale?y ci na dobrym odtwarzaczu to na twoim miejscu wybra?bym W850i. Ja osobiscie posiadam Nokie E50 i nie narzekam, muzyka odtwarzacz jest naprawd? bardzo dobry, mo?e jedynie odstaje klas? aparatu bo ma tylko 1,3 mgpx ale to klasa biznes wi?c nie ma co wi?cej oczekiwa?. Symbian daje o wiele wiecej mo?liwo?ci korzystania z telefonu. Tak wi?c wybór nalezy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Ja si? zastanawiam nad dwoma telefonami SE W880i i SE W850i czy kto? z was mia? który? z tych modeli? jakie wady, jakie zalety? CZy mo?na dokupi? do tych telefonów kabel USB do ??czenia z komputerem? Z góry dzi?kuje za odpowied?

 

BTW Czy musz? kupi? do tych telefonów dodatkow? kat? pami?ci?

Bawi?em si? w pracy obydwoma.

 

SE w880 to cacuszko, bardzo p?aski, dobrze wyposa?ony, przede wszystkim nastawiony na odtwarzanie muzyki. Obs?uguje karty memory stick micro. Kart? pami?ci mo?na dokupi?, a je?li kupowa?by? nówk? to w zestawie jest bodaj karta pami?ci 1GB i chyba wi?kszych ten model nie obs?uguje :-k

Ma wszystkie aktualne bajery, bluetooth, czytnik RSS, przegl?darka HTML etc., ale brak np. radia. Jak dla mnie troszk? zbyt ma?e klawisze. Na plus bodaj 32 krotne zbli?enie cyfrowe, ale brak auto focusa i chyba lampy b?yskowej :-k

 

 

SE w850 zdecydowanie ci??y, masywniejszy, troszk? lepsza rozdzielczo?? aparatu cyfrowego ni? w 880, nie pami?tam jak tu jest z zoomem, ale lamp? ma, tak, z RDS, obs?uguje karty memory stick duo pro, chyba nawet do 4GB...

 

Ale nie wiem czego od telefonu oczekujesz...

 

Kable do ??czenia z komputerem mo?na dokupi?, cena ró?na, 40-60 pln.

Czy mo?esz napisa? co? wi?cej napisa? na temat 850? Ja w?a?nie daltego wybra?em te 2 fony dobry aparat du?? pami?? karty, kabel, funkcjonalno??, napisz mo?e jeszcze jak jest z bateri? w tych telefonach.
Odnośnik do komentarza

Pracuje w komisie gsm. Ogólnie mog? powiedzie?, ?e Sony Ericssony z serii WALKMAN maj? na prawd? ?wietn? bateri?. Kiedy by?em w posiadaniu SE W300i bateria, przy s?uchaniu muzyki i po dobrym sformatowaniu, wytrzymywa?a mi 3-4 dni. Bez s?uchania raz mi si? zdarzy?o, ?e bateria wytrzyma?a 6 dni. Je?eli chcecie telefon pod MP3 to jak najbardziej SE z serii WALKMAN. Du?o ludzi jednak narzeka na d?ojstiki w tych telefonach. Powiem Wam tak: JE?ELI TELEFON SI? SZANUJE TO NIC SI? NIE PSUJE!!! A jak kto? potrzebuje najzwyklejszy telefon, byle dzwoni? i pisa? to: N3310 lub N6030 (bateria mi trzyma 4-5 dni :P).

 

Je?eli kto? potrzebuje w tej chwili telefon z dobrym aparatem to posiadam nowiutki z niesformatowan? bateri? SE K800i (3,2 megapiksela) bez simlocka za 900 z? ;) Ma?a reklama musi by? :)

Odnośnik do komentarza
Symbian daje o wiele wiecej mo?liwo?ci korzystania z telefonu. Tak wi?c wybór nalezy do ciebie.

Dawa? daje, ale ich mulenie na d?u?sz? met? jest bardzo irytuj?ce.

 

Czy mo?esz napisa? co? wi?cej napisa? na temat 850? Ja w?a?nie daltego wybra?em te 2 fony dobry aparat du?? pami?? karty, kabel, funkcjonalno??, napisz mo?e jeszcze jak jest z bateri? w tych telefonach.

SE maj? dosy? mocne baterie, ale wszystko zale?y od tego ile i w jaki sposób korzystasz z telefonu. Nie mo?na oczekiwa? cudów, bo aktualne topowe modele potrzebuj? du?o zasilania, aby obs?uzy? to wszystko co w sobie posiadaj?.

 

A co powiecie o N73?

Równie? nie polecam. Dzi? jeden z klientów strasznie narzeka? na ten model. Cz?ste zawiechy i ?rednio 4/10 rozmów zerwanych nawet po kilku sekundach.

 

 

 

A Reaperowi polecam SE k750i ;)

Odnośnik do komentarza

Ja w ko?cu zdecydowa?em si? na D900. Ten by? za z?otówk?, W880i za 150, nie mia?em ochoty tylu wydawa?. Mog?em wzi?? jeszcze N73 za 44z?, ale uzna?em ?e z ceg?? m?czy? si? nie b?d?. I jak widz? po komentarzach to dobrze zrobi?em, ?e jej nie wzi??em.

 

Co do K750i to jest to naprawd? dobry telefon, ja mia?em D750i a to jest dok?adnie to samo je?li chodzi o oprogramowanie. Mog? naprawd? poleci?.

Odnośnik do komentarza

Widz?, ?e kilka osób dobrze orientuje si? na rynku telefonów, wi?c mam nadziej?, ?e im mi co? pomo?e wybra?. Mam zamiar wymieni? swój telefon na nowszy dlatego zastanawiam si? nad kupnem raczej samsunga tylko nie wiem do ko?ca jakiego. Z wygl?du chcia?bym, ?eby by? wysuwany tak jak Samsung D900. A zastanawiam si? nad modelami Samsung E250, Z400 D600 lub D600E (ale nie wiem czym za bardzo si? ró?ni?) oraz D900 ale nie wiem czy b?d? mia? wystarczaj?co pieni?dzy bo widz?, ?e na Allegro sporo kosztuj?, a ja mam zamiar wyda? do 600z? i w?tpi? bym gdzie? znalaz? sprawny D900 w takiej cenie.

Na plus E250 przemawia, ?e ma radio i jest najta?szy. Z400 i D600 maj? lepsza kamer? i lepsze wy?wietlacze ale brak radia. Czyta?em troch? komentarzy na temat telefonów i podobno bardzo s?abe baterie, które przy cz?stym u?ywaniu trzymaj? tylko 1-2 dni. Ale ja nie bawi? si? 24 h na dob? telefonem, wi?c raczej wytrzyma mi spokojnie 3 dni. Mo?e kto? ma który? z tych telefonów i móg?by powiedzie? czy jako? mp3 jest dobra i g?o?no?? bo czyta?em, ?e niektórzy twierdzili, ?e w autobusie s?abo strasznie s?ycha? ale mo?e to typ ?e jak g?ow? od d?wi?ku im nie odskakuje to nic nie s?ysz?. I po prostu czy jest dobry w u?ytkowaniu itp. Wszelkie sugestie dotycz?ce tych modeli telefonów lub innych godnych polecenia mile widziane tylko niech b?d? do 600z?. Raczej telefony takie wysuwane lub z klapk? mnie interesuj? bo takie normalne mi si? znudzi?y i spróbowa?bym czego? nowego.

Odnośnik do komentarza

Symbian sie muli ?? Pierwsze s?ysz? jestem szcz??liwym posiadaczem Siemensa sx1 i jako? nie zauwa?y?em tego mulenia. Rozumiem ?e chodzi wolniej ni? wybajerzone Sony Ericssony, ale wole poczeka? sekund? d?u?ej na wej?cie do menu i mie? naprawd? du?o wi?ksze mo?liwo?ci.

Lonesome Crow nie wydaje mi si? ?eby? pracowa? w komisie, albo widzia?e? same enki z orange menu które rzeczywi?cie s? strasznie problemowe, ale kup sobie np. E50 czy n70 bez Orange menu i nie powiesz mi ?e to z?y telefon. Co do narzekania ludzi zgodz? si? ale to ich wina my?l? ?e czerwona s?uchawka wy??cza aplikacj? a tak nie jest

Odnośnik do komentarza

E250 to chyba nie jest dobry wybór. Mój znajomy ma i nie chwali sobie zbytnio, ale nie wiem dok?adnie dlaczego tak jest.

 

A w E50 z Ery te? czasami si? zawiesza telefon. Ostatnio zaobserwowa?em, ?e gdy sko?czy?em rozmow? to si? zawiesi? i dopiero wy??czenie ca?kowite mu pomog?o.

Odnośnik do komentarza

E250 posiada od miesi?ca ojciec i nie narzeka. Stabilny telefon, przyzwoita bateria. I wielki plus dla niego, czyli spory wy?wietlacz, który umo?liwia mu pisanie SMSów (i ich odczytywanie) bez konieczno?ci biegania po domu w poszukiwaniu okularów... :kekeke:

 

K750i - na starym forum by?o sporo o SE z serii 750, a i w tym temacie s?ów kilka si? przewin??o. Ja mam D750i (a wi?c niemal klona "K") i jestem naprawd? zadowolony. Bateria trzyma si? nie?le, joystick te? na swoim miejscu (podobno ró?nie to z nimi bywa w SE, ale ja mam swojego od niemal roku i ?adnych zmian nie zaobserwowa?em w tym wzgl?dzie). ?adnych zwiechów czy innych problemów. My?l?, ?e wybór rozs?dny. Zw?aszcza za te pieni?dze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...