Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Telefon z WiFi mam od początku roku, a WiFi przydało mi się raz - zadzwonić do domu przez voipdiscount. Z drugiej strony na moim telefonie ciekawszych rzeczy zrobić się nie da, ot pooglądać stronki w wersji mobile. Jest też kwestia dostępności sieci, bo u mnie czy u narzeczonej mam sieć, ale wygodniej jest skorzystać z kompa, a w terenie otwarta sieć nie jest tak łatwo dostępna. Co innego uczelnia, czy nowocześniejsze knajpy, ale tam się robi inne rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja z racji tego że ostatnimi czasy stawiam w przypadku elektroniki przede wszystkim na dopasowanie możliwości urządzenia do moich potrzeb, postanowiłem nabyc sobie taki oto, taniutki telefonik. Mowa o LG KP100. Telefon już jest w drodze, w tym tygodniu powinien by już w moich rękach. Ma wszystko to co jest mi potrzebne... czyli jest po prostu zwykłym telefon, który służy do dzwonienia i pisania smsów. Od zdjęc mam porządny aparat cyfrowy i w telefonie mi taki niepotrzebny kompletnie bo najczęściej jakosc zdjęc jest żałosna, a poza tym z pewnych względów zawsze mam przy sobie cyfrówkę. Mp3 mi niepotrzebne bo mam je oddzielnie, dużo bardziej funkcjonalne i cechujące się dużo lepszą jakością dźwięków. Różnego rodzaju tapety, dzwonki i inne pierdoły nie są mi do niczego potrzebne, nigdy ich nie ściągam bo mi po prostu wisza. Telefon dla mnie musi dawac możliwośc dzwonienia i pisania smsów, tyle. Od reszty rzeczy są oddzielne, wyspecjalizowane urządzenia. Bo co jest do wszystkiego, jest do... dupy ;) Poza tym ogromną zaletą tego telefonu jest fakt że gdy wpadnie mi on na przykład do sracza (zdarzyło się raz), zostanie mi ukradziony (zdarzyło się raz) lub wypadnie mi z kurtki na stoku (zdarzyło się standartowo raz) to nie będzie mi go żal i za śmieszną kasę kupię sobie po prostu drugi :)

 

Miał ktoś jakieś doświadczenia z tym telefonikiem?

Odnośnik do komentarza

Ja mam Nokie 5220 - przesiadalem sie z 6610, wiec oczywiscie jestem pozytywnie zaskoczony skokiem technologicznym. Ale obiektywnych plusow nie sposob pominac:

 

- stosunek ceny do jakosci rewelacyjny (przy relatywnie niewielkich abonamentach do wyrwania za zlotowke, rzadkie przy tak nowych telefonach)

- bardzo dlugo trzymajaca bateria, nawet przy duzym wyswietlaczu i czestym korzystaniu z dodatkowych funkcji

- mnostwo funkcji dzwiekowych (odtwarzacz mp3, radio z RDS, dyktafon, dodatkowe przyciski do muzyki)

- bardzo fajny modul map (mozna zintegrowac z nawigacja via Bluetooth)

- dodawany w zestawie kabelek do komputera wraz z oprogramowaniem, przez ktory wgrywa sie wszystko (mapy, telefony, muzyke)

- bardzo mala waga i rozsadne wymiary

- duzo mozliwosci konfiguracji telefonu (mozna bez problemu ustawic go tak, zeby obslugiwac go jak starsze telefony)

- wejscie na karte microSD (w standardzie 512 MB, ale mozna przeciez dokupic do 2 GB)

 

Jak dla mnie rewelacja, chociaz przyczepic sie mozna do braku HSDPA, Wi-Fi, UMTS oraz brak lampy blyskowej w aparacie. Oczywiscie jesli ktos jest az takim maniakiem wieloliterowych skrotow, z ktorych nie korzysta. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli lubisz panele dotykowe w telefonie (nie mylić z dotykowym wyświetlaczem) to fajna sprawa, ale może się stać udręką. Miałem U600 i strasznie denerwowało mnie przypadkowe dzwonienie do ludzi. A tak w ogóle to slidery Samsunga są dość delikatne. Największy minus to brak symbiana. Ale zawsze możesz wziąć na abonament U900, sprzedać i kupić eNkę czy coś i jeszcze pewnie na "małe piwko" zostanie.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że V3 nie jest już lanserski, a pospolity i gówno ma w sobie.

A jeśli nie potrzebuje bajerów to polecałbym jakiś kultowy telefon, np Nokię 7110 :]

 

A ja chciałbym się spytać o dwie rzeczy posiadaczy Nokii N82.

Czy klawisze są wygodne i czy nie trzeszczą, bo słyszałem opinie, że trzeszczą i są bardzo niewygodne.

To właśnie ten model.

Odnośnik do komentarza

Co wybrać. Mam możliwość za 1 zł wymienić fona na e51 lub e71. Moja żona ma omnie, ale ja używam fona tylko do dzwonienia, więc ten e51 wydaje się dobrym wyborem. Czy się mylę?

 

Edit:

Nie znoszę klapek, rozsuwanek. Nie potrzebuje GPS-a, mptrójek i innych pożeraczy baterii. Wystarczy mi dobra jakość wykonania i od czasu do czasu możliwość skorzystania z neta.

Odnośnik do komentarza
A ja chciałbym się spytać o dwie rzeczy posiadaczy Nokii N82.

Czy klawisze są wygodne i czy nie trzeszczą, bo słyszałem opinie, że trzeszczą i są bardzo niewygodne.

To właśnie ten model.

Klawisze są do bani, przynajmniej dla mnie. Strasznie niewygodnie się na nich pisze, ale tak na prawdę to jest kwestia gustu. Zwrotów, jak na razie, nie było, a poszły dwie. Ludzie tez nie przychodzą, aby się zapytać co i jak z klawiszami. A tak ogólnie, to podobno, to większość tych klawiatur z "małymi kreseczkami" bardzo szybko się psuje, bądź łamie (np. w SE W610i).

 

 

Co wybrać. Mam możliwość za 1 zł wymienić fona na e51 lub e71. Moja żona ma omnie, ale ja używam fona tylko do dzwonienia, więc ten e51 wydaje się dobrym wyborem. Czy się mylę?

E51 zdecydowanie polecam. Choć nie znoszę Nokii, to jednak tą i E65 uważam za świetnie wykonane i dopracowane telefony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...