Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wuja, Ustawienia --> Ustawienia telefonu ---> Wyświetlanie informacji o sieci - u mnie chodzi wszystko ładnie i piknie :]

 

Longer sam podawałem tę ścieżkę innym użytkownikom. Gdyby to było takie proste :/ .

Wszystko ma ustawione zgodnie z tym co miałem w k700i. W nim mam info o stacji bazowej. W k800i nie :/ .

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Mam pytanie odnosnie telefonu NEC e616 (chociaz ogolna wiedza na ten temat tez jest porzadana :> ). A mianowicie chodzi mi o USIM. Co to znaczy ? Dlaczego na nowszej karcie sim mi wyswietla takie cos kiedy wejde do kontaktow a na starszej karcie idei mam normalnie "SIM" ?

 

Problem polega na tym, ze na starszej karcie sim moge normalnie korzystac z telefonu a przy nowszej karcie plusa, wyswietla mi ten USIM i przerywa polaczenia wychodzace i przychodzace po 2 sekundach :-k

 

Dokopalem sie do kodow do tego telefonu i wyglada to tak:

 

USIM card lock (Chyba u nas to nie dziala bo to jest dla karty sim tree)

 

*#4960# (wyslij) - Zapytanie o karte

*4960*code*code# (send) - Blokada

#4960*code# (send) - Odblokowanie

P.S

 8 cyfrowy numer

 

Sim tree ? O co kaman ? 8 cyfr ? Przeciez numer ma 9 :-k Iś ferszteje niśt :|

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie odnosnie telefonu NEC e616 (chociaz ogolna wiedza na ten temat tez jest porzadana :> ). A mianowicie chodzi mi o USIM. Co to znaczy ? Dlaczego na nowszej karcie sim mi wyswietla takie cos kiedy wejde do kontaktow a na starszej karcie idei mam normalnie "SIM" ?

 

Problem polega na tym, ze na starszej karcie sim moge normalnie korzystac z telefonu a przy nowszej karcie plusa, wyswietla mi ten USIM i przerywa polaczenia wychodzace i przychodzace po 2 sekundach :-k

Co do tego przerywania rozmowy to może być powód pracy telefonu w dwóch trybach, 3g i gsm. Coś takiego miałem w swojej nokii w pierwszym dniu użytkowania. Myślałem że będę musiał oddać telefon do serwisu ale doczytałem że musze ustawić w opcjach żeby telefon korzystał tylko z gsm. Nie wiem czy ten NEC obsługuję 3g ale możesz zobaczyć czy coś takiego pomoże.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Mam pytanie odnosnie telefonu NEC e616 (chociaz ogolna wiedza na ten temat tez jest porzadana :> ). A mianowicie chodzi mi o USIM. Co to znaczy ? Dlaczego na nowszej karcie sim mi wyswietla takie cos kiedy wejde do kontaktow a na starszej karcie idei mam normalnie "SIM" ?

 

Problem polega na tym, ze na starszej karcie sim moge normalnie korzystac z telefonu a przy nowszej karcie plusa, wyswietla mi ten USIM i przerywa polaczenia wychodzace i przychodzace po 2 sekundach :-k

Co do tego przerywania rozmowy to może być powód pracy telefonu w dwóch trybach, 3g i gsm. Coś takiego miałem w swojej nokii w pierwszym dniu użytkowania. Myślałem że będę musiał oddać telefon do serwisu ale doczytałem że musze ustawić w opcjach żeby telefon korzystał tylko z gsm. Nie wiem czy ten NEC obsługuję 3g ale możesz zobaczyć czy coś takiego pomoże.

 

Rozgryzlem juz USIM :P

 

Generalnie chodzi o to, ze, tak jak mowisz, NEC ma dwa tryby pracy (w cudzyslowie) 3g i gsm. Z tym, ze dziwnym trafem pod Orange nic mi sie nie gryzie. Z tego co ustalilem to Plus ma jakies wadliwe simy (niby taka jedna seria wyszla), ktore mialy obslugiwac UMTS czyli niby ten tryb 3 generacji 3g. Wszystko to bylo ladnie i pieknie rozplanowane w teorii lecz niestety praktyka skutecznie zweryfikowala marzenia operatora. Suma sumarum wyszlo to tak, ze w NEC e616 bez problemu dziala karta Orange a z Plusem i Era sa problemy typu "powrcajacy simlock" czy "ucinanie rozmowy". W Plusie wystarczylo wpisac jedynie kod od operatora aby usunac problem :roll:

 

Konfiguracja MMS, internetu i GPRS w tym telefonie to juz zupelnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza

Pare pytań ;)

 

Czy ktos z was orientuje sie jak sciaga sie simlocka? Mozna to zrobic samemu (czy jest to trudne i zajmie duzo czasu?), czy lepiej udac sie do jakiegos sklepu z telefonami (ile taka przyjemnosc moze kosztowac?). Mam Siemensa S65.

 

Czy zdejmujac simlocka bede mogl bez problemu uzywac karty sim brytyjeskiego operatora?

 

Korzystal ktos z was moze z uslu jakiejs sieci w Anglii (chodzi mi o tel. na karte)? Mozecie cos polecic lub odradzic?

Odnośnik do komentarza
Korzystal ktos z was moze z uslu jakiejs sieci w Anglii (chodzi mi o tel. na karte)? Mozecie cos polecic lub odradzic?

Odradzam o2 bo sponosruja Arsenal :>

 

A powaznie to mysle, ze musisz przejrzec sobie oferty online i cos wybrac. Reszta i tak wyjdzie w praniu bo okaze sie gdzie i ile dzwonisz.

Odnośnik do komentarza
Pare pytań ;)

 

Czy ktos z was orientuje sie jak sciaga sie simlocka? Mozna to zrobic samemu (czy jest to trudne i zajmie duzo czasu?), czy lepiej udac sie do jakiegos sklepu z telefonami (ile taka przyjemnosc moze kosztowac?). Mam Siemensa S65.

 

Czy zdejmujac simlocka bede mogl bez problemu uzywac karty sim brytyjeskiego operatora?

ktoś tam słyszałem kilka razy próbował sobie samemu zdejmowac simlocka, a pozniej przychodzil z padnietym telefonem i trzeba bylo go stawiac na nogi flashem. musialbys poszukac w necie jakie sa rozwiazania z tym modelem, ale raczej nie polecam robic tego samemu. u czesci simensow simlock schodzi dopiero po testpointach, choc z tym powinno byc bez komplkacji i martech powinien na to zaradzic...

koszt simlocka z s65 nie powinien przekroczyc 40 zł, wiec nie wiem czy warto oszczedzac...

Odnośnik do komentarza

Poszukuję nowego telefony dla mojego ojca, głównie chodzi o to by był on w miarę funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Najważniejsze by posiadał duże litery podczas pisania sms, na wyświetlaczu i gdy poszukuje się osób i numerów w książce telefonicznej gdyż mój ojciec zaczyna mieć problemy wzrokowe. Dość ważny jest również dobry aparat wbudowany w telefon.

Czy możecie mi coś doradzić? Najlepiej widziana Nokia.

Odnośnik do komentarza

Dobra, piszę raz jeszcze - ostatnio pisałem, że szukam telefonu z klapką, i nic się w tej sprawie nie zmieniło; z tym, że teraz jestem zdecydowany na nowy telefon, bo stary zwyczajnie nie domaga. I tak oto chciałbym mieć telefon z klapką, lekki, bez wielkich bajerów raczej. Co ważne, musi to być telefon z jakiejkolwiek oferty z których kolwiek z sieci. Może ktoś zrozumie o co cho.

 

I nie ukrywam, że liczę na pomoc Millo w wyborze telefonu :>

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar przejsc na Tak Tak Fon i przy okazji zmienic sobie komorke, z oferty najciekaszy wydal mi sie Sagem my411x, moglby ktos cos o nim powiedziec? Czytalem opinie i przewaznie sa one dobre, ja zreszta tez kiedys mialem Sagema (My X5-2) i bylem zawodowlony.

Odnośnik do komentarza
Oko, rozjerzałem się mniej-więcej w ofertach, i chyba znalazłem telefon odpowiadający moim wymaganiom - miał ktoś doczyneinia z Samsungiem E250? Może ktoś o nim powiedzieć kilka słów?

 

Tak, ja Ci mogę powiedzieć.

 

W styczniu byłem z M. wymienić telefon. Też jej się E250 spodobał, więc podbijamy do babki w salunie i rozmowa wyglądała tak:

 

- Dzień dobry, chcieliśmy wymienić telefon.

- Prosze podać dane [bla bla bla]

- [bla bla bla]

- A jaki model by Panią interesował?

- No oglądałam e250 i wygląda fajnie.

- Yhm - i patrząc z politowaniem - ale po co Pani telefon, który się Pani rozwali za rok ?

Odnośnik do komentarza
Oko, rozjerzałem się mniej-więcej w ofertach, i chyba znalazłem telefon odpowiadający moim wymaganiom - miał ktoś doczyneinia z Samsungiem E250? Może ktoś o nim powiedzieć kilka słów?

 

Tak, ja Ci mogę powiedzieć.

 

W styczniu byłem z M. wymienić telefon. Też jej się E250 spodobał, więc podbijamy do babki w salunie i rozmowa wyglądała tak:

 

- Dzień dobry, chcieliśmy wymienić telefon.

- Prosze podać dane [bla bla bla]

- [bla bla bla]

- A jaki model by Panią interesował?

- No oglądałam e250 i wygląda fajnie.

- Yhm - i patrząc z politowaniem - ale po co Pani telefon, który się Pani rozwali za rok ?

 

Taa... spoko ;] przejrzałem w sumie opinie na necie, i ludzie narzekają jedynie na baterię (wytrzymuje im 3 dni jak se z niego korzystają mocno), a mnie - patrząc przez pryzmat obecnego, który trzyma dzień :keke: - to zadowoli :>

 

a co ona, wróżbitka, że takie osądy daje? :>

Odnośnik do komentarza

Ojciec, spec od niszczenia telefonów (topienia ich, zrzucania z dużej wysokości i innych takich patentów) ma E250 od prawie trzech miesięcy i na razie nie narzeka w ogóle. Jedynym mankamentem jest średnio trzymająca bateria (3-4 dni). Reszta przyzwoita.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...