Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, potrzebuję kupić kartę SIM z pakietem internetowym. Ona ma siedzieć w urządzeniu, które będzie pobierało tak do 100 mb miesięcznie, więc nie chciałbym z nią nic robić poza płaceniem co miesiąc (pół roku? rok?) jakiejś drobnej kwoty, żeby działała. Co najlepiej wziąć i gdzie to kupić?

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze raz ogólnie polecę Nju Mobile ;)

 

Płacę 60-70 zł miesięcznie. Taryfa:

 

wszystko komórkowe za 29 zł

Usługa, dzięki której nie zapłacisz miesięcznie więcej niż 29 zł za wszystko komórkowe i 10 zł na rozmowy na stacjonarne.

 

 

I mam tym dwa numery telefonów + trzeci numer do modemu USB do neta, teraz za staż mam łącznie 75GB netu na miesiąc na trzy urządzenia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra Panowie, dowiedziałem się, że z tego dealu z roamingiem w Europie to można sobie luźno korzystać, ale tylko do 4 miesięcy, bo jeśli po tym czasie się siedzi non stop za granicą, to przestaje być miło i trzeba płacić za każdą minutkę, każdego sms-ka i każdego kilobajtka.

 

Teraz szukam najsensowniejszego rozwiązania, żeby:

  • mieć numer UK
  • zachować numer PL
  • mieć możliwość odbierania połączeń na numer PL za darmoszkę?

Założenie jest takie, że kończy mi się abonament w PL, więc go nie przedłużam. Do telefonu wkładam sobie kartę SIM z UK i sobie korzystam z ichniego numeru + internetu. Ale chciałbym nadal mieć numer PL i móc z niego dzwonić/odbierać rozmowy bezkosztowo. Czy da się przerzucić mój numer w internet, żeby stał się wirtualny i żeby po prostu każdy dzwoniący przechodził przez ten wirtualny numer, a ja będę sobie odbierał na telefonie jakby połączenie internetowe?

 

Lepiej to tłumacząc:

  • nie mam karty SIM polskiej z numerem 793...
  • babcia dzwoni do mnie normalnie telefonem na numer 793... (nie ma internetu)
  • połączenie leci w internet i jakaś aplikacja na komórce łączy mnie z babcią internetem (ja odbieram internetem)

Istnieje coś takiego?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Android po aktualizacji zaczal mi wylaczac Spotify gdy włączam nagrywanie przez kamerkę. Poprzednio mogłem nagrywać filmik i miec podklad ze Spotify. Jest jakiś sposób na to?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
3 hours ago, Scorpio said:

Panowie, szukam telefonu dla zony w okolicach 1k zl bo jej  Huawei P8 lite wlasciwie przestal reagowac na komendy. Co polecacie?

 

Jak ma być 1k i szybki telefon, to albo to co polecał jasonx (tylko bardzo dokładnie czytaj opisy aukcji, Xiaomi wypuszcza po 20 różnych wersji każdego modelu, upewnij się, że kupujesz najlepszą ;) ), ewentualnie jakiś Mi Max, jeśli Twoja żona lubi wielkie telefony, albo iPhone SE, jeśli lubi małe (tutaj będzie pewnie potrzeba dołożyć stówkę, czy trzy, nie wiem dokładniej po ile teraz stoją) :) 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
W dniu 11.06.2018 o 13:52, Reaper napisał:

Dobra Panowie, dowiedziałem się, że z tego dealu z roamingiem w Europie to można sobie luźno korzystać, ale tylko do 4 miesięcy, bo jeśli po tym czasie się siedzi non stop za granicą, to przestaje być miło i trzeba płacić za każdą minutkę, każdego sms-ka i każdego kilobajtka.

 

Teraz szukam najsensowniejszego rozwiązania, żeby:

  • mieć numer UK
  • zachować numer PL
  • mieć możliwość odbierania połączeń na numer PL za darmoszkę?

Założenie jest takie, że kończy mi się abonament w PL, więc go nie przedłużam. Do telefonu wkładam sobie kartę SIM z UK i sobie korzystam z ichniego numeru + internetu. Ale chciałbym nadal mieć numer PL i móc z niego dzwonić/odbierać rozmowy bezkosztowo. Czy da się przerzucić mój numer w internet, żeby stał się wirtualny i żeby po prostu każdy dzwoniący przechodził przez ten wirtualny numer, a ja będę sobie odbierał na telefonie jakby połączenie internetowe?

 

Lepiej to tłumacząc:

  • nie mam karty SIM polskiej z numerem 793...
  • babcia dzwoni do mnie normalnie telefonem na numer 793... (nie ma internetu)
  • połączenie leci w internet i jakaś aplikacja na komórce łączy mnie z babcią internetem (ja odbieram internetem)

Istnieje coś takiego?

O, podbiję temat skoro @klinsmann wrócił na forumke ;) Masz coś tutaj do dodania?

 

Gadałem ze swoim konsultantem Play i on mi doradził usługę Wifi Calling, jeszcze nie miałem czasu się w to wgryźć, znasz się na tym?

 

Co do tej apki od @me_who to niestety nie ma możliwości tam zachowania swojego numeru, na czym by mi zależało :( 

Odnośnik do komentarza

@Reaper dobrze, że dałeś notyfikację. bo sporadycznie tu zaglądam

7 godzin temu, Reaper napisał:

Dobra Panowie, dowiedziałem się, że z tego dealu z roamingiem w Europie to można sobie luźno korzystać, ale tylko do 4 miesięcy, bo jeśli po tym czasie się siedzi non stop za granicą, to przestaje być miło i trzeba płacić za każdą minutkę, każdego sms-ka i każdego kilobajtka.

no jest z tym jazda, kierowcy ciężarówek często wpadają w takie myki u operatora. generalnie nie pamiętam ustawy/dyrektywy, ale śledzi się chyba 4 miesiące. jak większość czasu jest poza to zaczyna się dociążanie - to nie są duże kwoty

7 godzin temu, Reaper napisał:
  • mieć numer UK
  • zachować numer PL
  • mieć możliwość odbierania połączeń na numer PL za darmoszkę?

 

telefon dual SIM to na początek. Apple ma ponoć wypuścić coś takiego na początek. S9 chyba ma coś takiego. tylko chyba plus albo specjalna wersja, nie pamiętam czy jest to w Europie, Samsung ma dziwną politykę produktów. 

 

Szansa na Odbieranie połączeń to właśnie wifi calling. Dziwi mnie tylko, że musisz to aktywować przez operatora. Dziwne, że przeszli certyfikację Apple. Co do samego WiFi calling brałem udział projekcie u siebie, co to wdrażał. u Nas działa to tak, jakbyś logował się do macierzytej centrali w Polsce, czyli odbierasz i dzwonisz po stawkach krajowych. Nie wiem jak wygląda mechanizm śledzenia tego że jesteś permanentnie za granicą, ale w myśl usługi WiFi calling to powinno działać tak, aby unikać kosztów roamingu. Są też operatorzy, którzy blokują WiFi calling za granicą - w play będzie działać? Wiesz?

 

W orange usługa jest bezpłatna, dostepna dla abonamentowców i dzwonisz jak byś był w kraju - może czas się przenieść :) ?

 

Jeszcze co do samego WiFi - ogromne znaczenie ma jakość WiFi. Jak router chujowy, duże zakłócenia, albo punkt styku do internetu do polski badziewny, to nie pogadasz, będzie głucho, rwało. Grunt to, żeby to była aplikacja natywna serwowana przez telefon(wbudowana w dialer), a nie coś dokładnego przez operatora. Te dwie rzeczy sporo się mogą różnic w kontekście jakości połączeń. 

 

generalnie jest technologia, która umożliwia rozmowy na Twoim numerze przez przeglądarkę - w europie moim zdaniem nikt tego nie ma. Verizon i T-mobile w stanach to mają. Obczaj sobie na youtube Digits T-mobile. Fajna rzecz, kiedyś będzie pewnie i u Nas, moim zdaniem nieprędko(z różnych przyczyn, nie tylko finansowych).

 

Taką usługę jak piszesz testował kiedyś play. Ale mieli sromotną wpadkę z SMS i któremuś klientowi przez jakąś lukę wyczyścili konto bo łapali SMS. Tyle w Polsce widzieli :)

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...