Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

te tablety od lenovo chyba tak maja: poczytaj to: https://lenovozone.pl/forum/sprzet-system-android/topic5698.html

 

jeżeli jest gwarancja odesłał bym do serwisu.

 

generalnie z tymi tabletami od lenovo często dzieją się kwiatki

 

co serwisant zapropnował za 150zł? i dlaczego nie jest pewien, że to będzie działać? nie współpracowałbym z takim serwisem.


to przeczytaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=60&t=83416

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

https://allegro.pl/telefony-komorkowe-165?price_to=300&price_from=200&a_enum%5B219%5D%5B32%5D=32&buyNew=1

 

Jest coś co się zaraz nie rozleci, budżetowy tel, głównie do neta, youtube'a, bez wymagających gierek?

Z doświadczenia (córka i żona mają już dłuższy czas) to mogę spokojnie polecić MyPhone Q-Smart. One akurat to mają myPhone Prime. Na allegro można dostać w dobrej cenie i dokupić od razu szybkę pancerną.

Odnośnik do komentarza

jmk, w tej samej cenie masz telefon o 2x lepszych parametrach.

Sam THL 6 Pro o podobnych parametrach co Twój linkowany ma wyższe opinie od tego LG na mgsm.pl A T9 to kilka półek wyżej.

 

To, że Ty nie znasz, to nie znaczy, że to szmelc ;) Ale w telefon 1GB RAM bym się nie pchał, kurwica by mnie wzięła z takim mułem.

Zerknij też

http://www.banggood.com/HOMTOM-HT37-5_0-Fingerprint-2GB-RAM-16GB-ROM-MT6580-1_3GHz-Quad-Core-Smartphone-p-1131697.html?rmmds=category

http://www.banggood.com/DOOGEE-X5-Pro-5-inch-4G-LTE-Android-5_1-MTK6735-64Bit-Quad-core-Smartphone-p-1010482.html?rmmds=category

http://www.banggood.com/ZoJi-Z7-5_0-Inch-Corning-Gorilla-Glass-4-IP68-Waterproof-Fingerprint-2GB-RAM-16GB-ROM-MT6737-Quad-Co-p-1134731.html?rmmds=category

 

Do 100E, więc cła nie zapłacisz :)

Odnośnik do komentarza

Cła się nie płaci. VAT jedynie może dojść.

Albo będzie działać albo nie. Gwarancja to iluzja.

Fakt, VAT. Ale do 100E nie płacisz.

Co do gwarancji, to zależy gdzie kupujesz. Na bangoodzie nie ma z tym najmniejszych problemów. W markowych chińskich sklepach obsługa klienta jest wzorcowa.

Odnośnik do komentarza

Spoko, ale odsyłanie telefonu za 400 zł na naprawę gwarancyjną do Chin to trochę strzał w stopę (już pomijam koszty, ale sam czas oczekiwania). Do tego teraz są problemy z urzędem celnym i jeśli telefon nie ma znaczku CE to nie wpuszczają do Polski.

 

Ja sam kupuję w Chinach telefony i uważam to za super sprawę ale nie dla każdego. Trzeba nad tym trochę posiedzieć, poczytać i być świadomym minusów i ewentualnych problemów a nie tylko widzieć super cenę.

Odnośnik do komentarza

Spoko, ale odsyłanie telefonu za 400 zł na naprawę gwarancyjną do Chin to trochę strzał w stopę (już pomijam koszty, ale sam czas oczekiwania). Do tego teraz są problemy z urzędem celnym i jeśli telefon nie ma znaczku CE to nie wpuszczają do Polski.

 

Ja sam kupuję w Chinach telefony i uważam to za super sprawę ale nie dla każdego. Trzeba nad tym trochę posiedzieć, poczytać i być świadomym minusów i ewentualnych problemów a nie tylko widzieć super cenę.

 

Spoko, CE jest zawsze:

CE-and-China-Export.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wchodzę sobie na stronkę Plusa i lookam ofertę dla przedłużających umowę. Kiedyś było tak, że była jakaś tam pula telefonów za złotówkę, a te lepsze miały jakąś tam określoną cenę. Teraz widzę telefony, gdzie nie ma żadnych "za złotówkę", a są telefony, których cena jest podzielona na czas trwania umowy. I tak np. przy abonamencie na 69,99 za Samsunga S7 trzeba zapłacić 24 raty po 103,51 czyli w sumie ponad 2400 zeta. Ja tam się mogę nie znać, ale to jest chyba do dupy oferta. Takie same warunki można mieć w nju za bodajże 39 zeta, a telefon na allegro jest do wyjęcia poniżej 2k. Gdzie tu atrakcja dla przedłużającego umowę? Coś przegapiłem? Jak to w tej chwili wygląda w innych sieciach?

Odnośnik do komentarza

Koszty abonamentu na firmę, a telefon tak naprawdę wychodzi "na raty". Jak ja to sobie przeliczałem w lipcu, to wychodziło mi, że kupując telefon gdzieś osobno, mógłbym zaoszczędzić jakieś 200-300 zł, co w skali 24 miesięcy to niezbyt wiele, więc wolałem dla wygody po prostu wziąć od operatora.

Odnośnik do komentarza

Wchodzę sobie na stronkę Plusa i lookam ofertę dla przedłużających umowę. Kiedyś było tak, że była jakaś tam pula telefonów za złotówkę, a te lepsze miały jakąś tam określoną cenę. Teraz widzę telefony, gdzie nie ma żadnych "za złotówkę", a są telefony, których cena jest podzielona na czas trwania umowy. I tak np. przy abonamencie na 69,99 za Samsunga S7 trzeba zapłacić 24 raty po 103,51 czyli w sumie ponad 2400 zeta. Ja tam się mogę nie znać, ale to jest chyba do dupy oferta. Takie same warunki można mieć w nju za bodajże 39 zeta, a telefon na allegro jest do wyjęcia poniżej 2k. Gdzie tu atrakcja dla przedłużającego umowę? Coś przegapiłem? Jak to w tej chwili wygląda w innych sieciach?

Nic nie przegapiłeś, generalnie tego typu abonamenty z telefonem to zawsze są przynęty na frajerów (no chyba, że firma płaci, to w sumie wyjebane xd). Zawsze lepiej jest kupić telefon osobno, do tego np. umowa na czas nieokreślony (z mc na mc przedłużana) lub stosunkowo krótkoterminowa (rok maks imo) jak warunki korzystne i masz zajebisty układ. Jak pojawi się lepsza oferta to po prostu przenosisz numer, jak dalej jest najlepiej/nie warto bo różnica minimalna to masz wszystko darmowe + pakiety internetowe jakie tam podpisywałeś. Kolega np. w lajtmobile wyczaił ofertę, gdzie za 10zł na mc ma 10gb neta i wszystko darmowe. Ja mam za 30zł w tej samej sieci 3gb pakietu i wszystko darmowe (tylko ja mam na czas nieokreślony). Generalnie te 30zł miesięcznie za wszystko darmowe + pakiet ~2-5gb to chyba taki standard, kwestia jak duży pakiet i kwestia z których zasięgów korzysta sieć. Jak ktoś się upiera to może sobie wziąć na normalne (bez bandyckiego oprocentowania związanego z braniem tel na abonament) raty i dalej jest sporo do przodu + nie jest uwiązany z siecią, co potrafi okazać się sporym wrzodem na dupie. Nie wiadomo jakie oferty będą za rok, a co dopiero za dwa lata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...