Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę Radeon 9250. Podłączona jest ona oczywiście do telewizora, ale mam pewien problem. Nie mam koloru na telewizorze. Przed sformatowaniem kompa było wszystko ok. Teraz już próbowałem wielu rzeczy i dalej nie umiem na telewizorze osiągnąc kolorowego obrazu. Winą chyba nie jest kabel, bo przed formatem było wszystko w porzadku. Miał ktoś z was taki problem??

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Wczoraj kupiliśmy do domu telewizor Toshiba 32R3500PG. Dzisiaj kupiłem do niego kabel D-Sub / D-Sub przez który podłączyłem do telewizora laptop. Na początku nie było koloru ale jakoś pomajstrowałem trochę w Panel Sterowania/Ekran/Ustawienia i kolor, wszystko ładnie widac. Problem polega tylko na tym że chciałbym aby na obu ekranach było widoczne to samo bądź aby na ekranie laptopa nie było widac nic a do obsługi laptopa służyłby mi TV. Obecnie działają one jako dwa połączone ze sobą ekrany tworzące jedną całośc (wiecie o co chodzi). W jaki sposób ustawic wszystko tak aby działało tak jak napisałem powyżej?

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak jak napisałeś, pomajstrowałem w ustaiweniach ATI i udało mi się ustawic Clone Mode. Jest jednak problem. Matrycy w laptopie to 4:3 a telewizor to 16:9. Poza tym laptop obsługuje tylko trzy rozdzielczości od 680 do 1024. Chodzi o to że obraz który jest wyświetlany na lapku w rodziałce 1024 na telewizorze jest rozciągnięty. Poza tym gdy na przykład w Best Playerze otworzę jakiś film/serial to tuż po jego załadowaniu na telewizorze pojawia się on w pełnym rozmiarzie mimo iż na lapku nadal jest w okienku. Poza tym na TV nie ma napisów, nie mogę włączyc menu itp. Mogę to zrobic tylko na lapku ale powoduje to w sposobie wyswietlania sygnału na telewizorze żadnej zmiany... Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

To ja Ci powiem, jak jest u mnie (z pamięci, w pracy jestem):

 

Mam Radeona 9600 z wyjściem S-Video. TV jest podpięty do kompa jedynie w celu oglądania filmów na większym ekranie, bo monitor to 17. Zainstalowałem Omega Drivers, bo Catalyst Control Center był strasznie pamięciożerny.

 

Wraz ze sterownikami zainstalowało się takie fajne cuś - ATI Tray Tools. Drogą eksperymentów ustawiłem tam na początek Clone Mode - odpowiadało to podstawowym założeniom (czyli na tv widać co robię na pc), wada podstawowa i nieodwracalna: rozdzielczość. Siłą rzeczy należało równać w dół (do tv) czyli niskiej rozdzielczości i wolnego odświeżania. Sprawę załatwił Extended Desktop z opcją Theater Mode, czyli np film w okienkowym odtwarzaczu na monitorze, ale na fullscreenie na tv.

 

Patrząc na Twój przypadek widzę to tak (nie miałem do czynienia ani z podłączonym do tv laptopem, ani tym bardziej połączeniem przez D-Sub, więc będę teoretyzował):

 

1. Na obu ekranach widoczne to samo - tu chyba tylko clone mode, którego próbowałeś, innego wyjścia nie widzę.

 

2. Na ekranie laptopa nie widać nic, a do obsługi laptopa służyłby Ci TV - tu mi na myśl przychodzi po prostu ustawienie w opcjach ATI najpierw Clone Mode, a później zmiana TV na podstawowy a laptopa na klonowany, wtedy podstawowym obszarem roboczym byłby tv, a później - jak się uda - wyłączenie monitora laptopa (:keke:)

 

3. na telewizorze pojawia się on w pełnym rozmiarzie mimo iż na lapku nadal jest w okienku - za to odpowiedzialny jest theater mode właśnie, spróbuj wyłączyć.

 

Co do napisów to są dwa wyjścia: (1)ffdshow i włączenie w filtrach subtitles, (2)DivXG400 - nie testowałem. Warunkiem w obu przypadkach jest taka sama nazwa pliku z filmem i z podpisami.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc, zaraz będę kombinował. Sądze że za brak napisów odpowiada właśnie wspomniany przez ciebie Theater Mode ponieważ tak jak napisałem, po załadowaniu filmu na ekranie TV widac tylko i wyłącznie film. Żadnych ruchów myszką, pracy w menu itp, itd. Sądze że na 90% problem polega właśnie na tym. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Nie będę zakładał nowego tematu myślę, że mój problem można podciągnąć pod ten temat.

Chce podłączyć laptopa pod tv. Ale pojawia się w tym momencie problem bo nie mam wejścia tv out, więc teraz pytanie jakim kablem to podłączyć? Czytałem, że kabel vga-eurozłącze się nadaje. Ale widzę na zdjęciach, ze nie posiada żadnego wejścia pod dźwięk, więc czy jeżeli włączone sobie film to na tv będzie dźwięk w nim? Jeżeli nie to może jakimś innym kablem da się to zrobić. I żeby cenowo to nie była jakaś wielka kwota. Tak max do 100zł.

Odnośnik do komentarza

Raczej jak nie masz na lapku wyjścia video, to sygnał Ci innym gniazdem nie wyjdzie :]

 

Chodzi Ci pewnie o S-Video - jeśli masz takie wyjście (lub 7-pinowe) na lapku, to możesz się podłączyć do TV. Wybór kabla na pewno ograniczy Ci typ wejścia w tv: SCART (czyli eurozłącze) przekazuje i obraz i dźwięk, tyle że musisz znaleźć kabelek, który na wejściu ma rozgałęzienie na jacka(dźwięk) i S-Video (obraz), podobnie RCA (czyli chinche) - ma trzy wtyczki na wejściu, jeden na obraz i dwa na dźwięk stereo. Nowszych rozwiązań nie znam :]

 

Wyjściem jest też przesłanie jedynie obrazu na telewizor (np takim kablem), a dźwięku np na starą wieżę stereo (dużo miało wejście analogowe z zewnątrz i służyło całkiem nieźle za wzmacniacz) zwykłym kabelkiem Jack/2xRCA

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...