Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

To że spodziewana nie znaczy, że nie jest kontrowersyjna. Kibice Jagi też swoje dołożyli, a klub, za rzucanie petardami hukowymi przez swoich sympatyków, został nagrodzony trzema punktami. Dość pokrętna logika Komisji Ligi. Kibice innych klubów, które Jagiellonia wyprzedzi, będą mieli podstawy do niezadowolenia. A jeśli awansują w Białymstoku do grupy mistrzowskiej dzięki tym punktom, to na pewno przez lata będzie to wypominane. Obustronny walkower, albo dogranie meczu byłoby o wiele lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Fajnie, ale trzy punkty są dla Jagiellonii, nie dla jej kibiców, a walkower jest karą dla Legii za to, że jako organizator meczu nie potrafiła powstrzymać bydła na trybunach. Nie jest tu istotne to, w jakich szalikach to bydło biegało, tylko to, kto miał obowiązek trzymać to bydło w zagrodach. Jagiellonia nie zasłużyła na karę w postaci straconych punktów za to, że część bydła nosiła też jej szaliki.

Po ostatnich paru dniach te kary i tak są dość niskie, spodziewałem się (i miałem nadzieję na) więcej.

Odnośnik do komentarza

A jeśli awansują w Białymstoku do grupy mistrzowskiej dzięki tym punktom, to na pewno przez lata będzie to wypominane.

 

Przez lata? Miesiąc po zakończeniu sezonu nikt by już o tym nie pamiętał. Gdyby chodziło o mistrzostwo, to tak, ale za awans do grupy mistrzowskiej?

Odnośnik do komentarza

Czyli tak:

 

> jedziemy na każdy wyjazd

> robimy zadymę

> gospodarz przegrywa walkowerem z powodu niezapewnienia bezpieczeństwa

> mamy komplet punktów na wyjazdach

 

Seems legit :matrix:

Po pierwszej zadymie dostajesz zakaz wyjazdowy i cały twoj misterny plan wpizdu.

Odnośnik do komentarza

Tak na prawdę w tej sytuacji nie było tej jedynej słusznej decyzji. Dogranie spotkania? Nie bardzo, Legii należała się kara. Obustronny walkower? To kibice Legii zaatakowali gości, ich prowokacje są tutaj bez znaczenia. No, ale też przyznanie Jadze trzech punktów nigdy nie będzie sprawiedliwe, zwłaszcza, że może to jej pomóc w awansie do grupy mistrzowskiej, a to jak wiadomo dla większości zespołów jest cel nr 1.

Odnośnik do komentarza

Tak na prawdę w tej sytuacji nie było tej jedynej słusznej decyzji. Dogranie spotkania? Nie bardzo, Legii należała się kara. Obustronny walkower? To kibice Legii zaatakowali gości, ich prowokacje są tutaj bez znaczenia. No, ale też przyznanie Jadze trzech punktów nigdy nie będzie sprawiedliwe, zwłaszcza, że może to jej pomóc w awansie do grupy mistrzowskiej, a to jak wiadomo dla większości zespołów jest cel nr 1.

Oczywiście, że Legii należała się kara - tylko czy nie powinno się to ograniczyć do finansowej + zamknięcia stadionu? Według mnie z duchem sportu byłoby dogranie tego meczu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mają (lub raczej nie mają) w głowach, ale prędzej takich kar nie stosowano więc może kilku trochę pomyśli.

 

 

 

Oczywiście, że Legii należała się kara - tylko czy nie powinno się to ograniczyć do finansowej + zamknięcia stadionu? Według mnie z duchem sportu byłoby dogranie tego meczu.

 

J.w. może ktoś pójdzie po rozum do głowy. No i jeśli mieliby dograć to powinno się to odbyć jeszcze tego samego dnia, a na to już za późno.

Odnośnik do komentarza

Fajnie, ale trzy punkty są dla Jagiellonii, nie dla jej kibiców, a walkower jest karą dla Legii za to, że jako organizator meczu nie potrafiła powstrzymać bydła na trybunach. Nie jest tu istotne to, w jakich szalikach to bydło biegało, tylko to, kto miał obowiązek trzymać to bydło w zagrodach. Jagiellonia nie zasłużyła na karę w postaci straconych punktów za to, że część bydła nosiła też jej szaliki.

Po ostatnich paru dniach te kary i tak są dość niskie, spodziewałem się (i miałem nadzieję na) więcej.

Po raz tysięczny: poza ściśle wytyczonymi miejscami, na CMF nie zaniżamy poziomu dyskusji określeniami przeze mnie wyboldowanymi. Generalizacja, brak polemicznej klasy i świadome wywoływanie agresji u drugiej strony.

Odnośnik do komentarza

Feanorze - jak Cię cenię:

Generalizacją byłoby wskazanie, że "wszyscy kibice klubu X to bydło" lub "na trybunach było samo bydło". Spudłowałeś więc, bo nigdzie nie dokonałem generalizacji. Odnosiłem się do zachowania konkretnej grupy, która zachowywała się w bardzo konkretny sposób, a którą określiłem bardzo popularnym w danym kontekście określeniem.

Brak polemicznej klasy byłby wtedy, gdybym z kimś prowadził polemikę - tymczasem na razie jedynie wyraziłem swoją opinię. Brakiem polemicznej klasy byłoby, gdyby ktoś mi na ten post odpowiadał wskazując całkowite niezrozumienie jego treści... Oh, wait.

Świadome wywoływanie agresji drugiej strony? Nazwij to raczej nazywaniem rzeczy po imieniu, co margines użytkowników może uznać za obraźliwe. Hiperpoprawność polityczna potrafi prowadzić do śmieszności, gdy każesz nazywać kupę czekoladą, więc uznałem, że nie będę iść tą drogą. Zwłaszcza, że znacznie więcej osób miałoby prawo obrazić się na mnie, gdybym nazwał uczestników wydarzeń na stadionie "kibicami", "sympatykami" lub nawet "ultrasami" danego klubu. W najgorszym razie należy więc to nazwać mniejszym złem.

0/3 Twoich zarzutów jest trafnych i uzasadnionych.

 

EoT

Odnośnik do komentarza

Widzisz, to czego nie zrozumiałeś to delikatnej różnicy między sformułowaniem "bydło" a "zachowywali się niczym bydło". Zgeneralizowałeś całościową ocenę człowieka na podstawie jednego, nienajmądrzejszego jego wyczynu. Bacz, by i Ciebie tak nie zgeneralizowano. Działanie w ten sposób to świadomy trolling lub nieświadoma słabość w formułowaniu rzeczowych argumentów. Nie wiem, którą interpretację wolisz. Ja wybrałem pierwszą.

Odnośnik do komentarza

Niesamowite jest to, że bije się po kilkunastu, kilkudziesięciu stadionowych bandytów, a zamknięciem stadionu karanych jest kilkadziesiąt tysięcy spokojnych obywateli. Tym samym Umiłowani Przywódcy przyznają, że stadiony należą do tych bandytów. Np. na Legii zamknięto Żyletę, a bandytom z Żylety pozwolono wejść na inny sektor. Ukaranie natury martwej świadczy o tym, że rządzą nami kretyni. Przepraszam za "zaniżanie poziomu dyskusji", ale inaczej tych biurokratów nazwać nie mogę.

 

Co do WO dla Jagi - każda podjeta decyzja byłaby kontrowersyjna - brak WO bylby dowodem dla teoretyków spisku :] na to, że Legia ma wpływ na decyzje Komisji Ligii. Trudna sprawa.

 

Poza tym uważam, że Jaga miała szanse wygrać ten mecz, byle tylko sędzia jej nie przeszkadzał: zdaniem słynnego Pana Sławka był karny za ręke Dossy, a moim był i drugi za faul na bodajże Dżalamidze pchniętym bardzo wyraźnie w polu karnym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...