Skocz do zawartości

Nawigacja satelitarna


sefko1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

przymierzam się do zakupu TomTom One v.3 za ok. 350 PLN (mapa 9 krajów), która ma fajny bajerek w postaci podpowiadania po którym pasie należy jechać przez skrzyżowanie (dla mnie dosyć istotny bajer). Mam takie pytanie, czy istnieją navi w podobnej cenie z tym przydatnym podpowiadaniem.

Odnośnik do komentarza
przymierzam się do zakupu TomTom One v.3 za ok. 350 PLN (mapa 9 krajów), która ma fajny bajerek w postaci podpowiadania po którym pasie należy jechać przez skrzyżowanie (dla mnie dosyć istotny bajer). Mam takie pytanie, czy istnieją navi w podobnej cenie z tym przydatnym podpowiadaniem.

Wszystko OK, ale One ma jedna rzecz, ktora powoduje, ze nie warto sie w niego pakowac. Nie wiem czy to dotyczy kazdej wersji ale te ktore ja znam maja 512 MB pamieci i brak mozliwosci rozszezenia pamieci poprzez karte pamieci. Jak sobie kupisz nowe mapy to na wszystkie moze Ci nie starczyc pamieci... - besęsu...

Odnośnik do komentarza
przymierzam się do zakupu TomTom One v.3 za ok. 350 PLN (mapa 9 krajów), która ma fajny bajerek w postaci podpowiadania po którym pasie należy jechać przez skrzyżowanie (dla mnie dosyć istotny bajer). Mam takie pytanie, czy istnieją navi w podobnej cenie z tym przydatnym podpowiadaniem.

Wszystko OK, ale One ma jedna rzecz, ktora powoduje, ze nie warto sie w niego pakowac. Nie wiem czy to dotyczy kazdej wersji ale te ktore ja znam maja 512 MB pamieci i brak mozliwosci rozszezenia pamieci poprzez karte pamieci. Jak sobie kupisz nowe mapy to na wszystkie moze Ci nie starczyc pamieci... - besęsu...

problem ten znam, ale czy znasz alternatywę dla TomToma :>

Odnośnik do komentarza

W moim Garminie 255W podpowiedzi jak przejechać przez skrzyżowanie polegają na uwagach typu "trzymaj się lewej", "trzymaj się prawej" - byc może jeszcze do końca nie rozkminiłem czym różni się "trzymaj się lewej" od "skręć w lewo", bo parę razy nawigacja w Warszawie mnie zmyliła - ale generalnie po Warszawie, po której jeździłem pierwszy raz w zyciu bez większych problemów się poruszałem i trafialem tam gdzie chciałem.

Odnośnik do komentarza
W moim Garminie 255W podpowiedzi jak przejechać przez skrzyżowanie polegają na uwagach typu "trzymaj się lewej", "trzymaj się prawej" - byc może jeszcze do końca nie rozkminiłem czym różni się "trzymaj się lewej" od "skręć w lewo", bo parę razy nawigacja w Warszawie mnie zmyliła - ale generalnie po Warszawie, po której jeździłem pierwszy raz w zyciu bez większych problemów się poruszałem i trafialem tam gdzie chciałem.

niestety nie moja półka cenowa. Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Podczas zapoznawania się/zabawy nową nawigacją zmieniłem coś w kalibracji ekranu dotykowego i teraz w żaden sposób nie mogę ponownie do niej się dostać, aby przywrócić domyślne ustawienia. Czy jest jakiś sposób, żeby to naprawić? Przy takim ustawieniu kompletnie nie mogę kontrolować tego, co za chwilę włączy się w nawigacji.

 

Naprawdę, liczę na waszą pomoc i mam nadzieję, że jakiś pomysł macie.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Podczas zapoznawania się/zabawy nową nawigacją zmieniłem coś w kalibracji ekranu dotykowego i teraz w żaden sposób nie mogę ponownie do niej się dostać, aby przywrócić domyślne ustawienia. Czy jest jakiś sposób, żeby to naprawić? Przy takim ustawieniu kompletnie nie mogę kontrolować tego, co za chwilę włączy się w nawigacji.

 

Naprawdę, liczę na waszą pomoc i mam nadzieję, że jakiś pomysł macie.

jakiś przycisk resetu powinien być w urządzeniu przywracający ustawienia fabryczne...

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Potrzebuje kupić nawigacje do powiedzmy maks 1000zł, musi zawierać ona bardzo dobre mapy europy ponieważ używana będzie przez kierowcę jeżdżącego tylko w UE. Fajnie gdyby to był jakiś Garmin bo ojciec obecnie ma starego Garmina i przesiadka na nową wersje nie będzie dla niego pewnie szokiem po którym będzie musiał miesiąc uczyć się obsługi nowego sprzętu. Wiem, że mógłbym odpalić sobie skąpca ustawić widełki cenowe, wybrać firmę ale to nie o to chodzi. Jeśli coś znacie i możecie polecić to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Używa ktoś z Was automapy? Kupiłem od kolesia telefon, który ma zainstalowaną oryginalną Automapę 6 i jestem nią zauroczony.

 

Najbardziej podoba mi się bajer, że wpisując nazwę ulicy typu: Grunwaldzka, to po wciśnięciu "G" zostaje nam "r" i reszta potrzebnych literek, a nieaktywne stają się te, które nie pasują do nazwy (wiem, że napisałem to zawile, ale chyba zrozumieliście o co chodzi ;). Oszczędza się czas na wklepywaniu nazwy i jest praktycznie zerowa szansa pomyłki. Poza tym podoba mi się to, że wprowadzone są adresy mieszkalne z literkami, np 1, 1A, 1B itd.

 

Pytam, ponieważ zostałem taksówkarzem i i zaczyna mnie irytować wysłużony Garmin nuvi 200, który nie ma wprowadzonych wielu numerów budynków (mapa to City Navigator 2010). Pchać się w większą wersję Automapy, jaki odbiornik (duży) polecacie, bo jednak korzystanie na telefonie jest gehenną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...