Skocz do zawartości

Nawigacja satelitarna


sefko1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Siostra zażyczyła Sobie na urodziny samochodową nawigacje satelitarną, a prawdę mówiąc kompletnie się na tym nie znam. Nie wiem czym się kierować przy kupnie takowej: rozmiar, funkcje, dostępność map. Używa ktoś może na co dzień takiego gadżetu? Prosiłbym o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Ja ze swojej strony polecam Garmin'a. Mam nuvi 200, ekran dotykowy, intuicyjna obsługa, i co ważne jest malutki (3'5''), bez problemu mieści się w kieszeni.

 

Poza tym ma bardzo dobry system pomocy (niepotrzebny, bo obsługa naprawdę intuicyjna).

 

Obadaj Garmina .

 

Generalnie Tom Tom albo Garmin. Szczerze polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Generalnie Tom Tom albo Garmin. Szczerze polecam ;)

 

Jeżeli Garmin robi tak dobre GPSy samochodowe jak turystyczne, to kupuj w ciemno :-)

 

A jak dobre mapy ma ten Garmin?

Np. w Komputroniku za wersje z Polską mapą trzeba zapłacić jakieś 250 zł więcej :(

 

EDIT: Poczytałem sobie o tym Garminie i okazuje się, że to całkiem niezła nawigacja. Dodatkowym plusem jest możliwość zainstalowania całkowicie bezpłatnej Mapy Polski (http://ump.waw.pl/), lub wykorzystania GPMapy obejmującej swym zasięgiem 99% kraju. Brzmi całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza

Hmm skoro nawigacja samochodowa to popatrz tez na wymiary. Nie ma sensu kupowac jakiejs malutkiej bo nawigacja to nie tylko sluchanie, ale takze zerkniecie czasem na ekran. Jesli ekran bedzie zbyt maly, no to siedzac za kierownica bedziesz mial problemy.

 

Odnosnie softu to o ile sie orientuje AutoMapa jest glownie nastawiona na Polske i reszta juz nie wyglada tak rozowo.

 

Ja bym bral albo TomTom, albo Garmin choc z Garminem nie mam doswiadczenia. TomTom to najwieksza na swiecie firma zwiazana z nawigacja wiec sila rzeczy, w necie jest takze najwiecej zasobow. Mi nawigacja TomTom przypadla do gustu - do tego stopnia, ze w telefonie Nokia 6110 majacym wbudowany GPS z softem Nokia Navigator, zainstalowalem tez oprogramowanie TomTom - po prostu lektor mowi hmm bardziej sensownie :)

Odnośnik do komentarza

Ostatecznym wyborem został GARMIN NUVI 250W (4,3'')

Czytelny, intuicyjny, prosty i posiadający szereg bezpłatnych map dostępnych w internecie.

Poza tym ten model akurat schodzi z półek (wchodzi model 255) i są na niego niezłe przeceny.

Dzięki wszystkim za pomoc. Siostra jest bardzo zadowolona z tej nawigacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Krótkie pytanie do zmotoryzowanych: używacie nawigacji GPS ? Zastanawiam się ostatnimi czasy nad zakupem takowej, jednak wybór na rynku jest przeogromny i wśród pozycji bardzo dobrych pod względem wykonania i "używalności" ciężko znaleźć coś w sensownej cenie.

 

Znajomy polecił mi coś takiego: http://www.allegro.pl/item410140283_nawiga..._lark_35_3.html

 

Jak wygląda sytuacja w przypadku gdy posiadam laptopa ? Sensownym wyborem będzie sam nadajnik GPS i ściągnięcie odpowiedniego softu do lapka ?

Odnośnik do komentarza

Ja używam Garmin nuvi 200 i bardzo sobie chwalę. Przydaje się zwłaszcza na wyjazdy w inne części Polski (chociażby mecze wyjazdowe, kiedy podróżuje się samochodem).

 

Po co ci navi z odtwarzaczem mp3/mp4? Na Twoim miejscu dołożyłbym 150 zł i kupił Garmin nuvi 250, zresztą sefko może napisac coś więcej, bo kupił niedawno :)

Odnośnik do komentarza
Krótkie pytanie do zmotoryzowanych: używacie nawigacji GPS ? Zastanawiam się ostatnimi czasy nad zakupem takowej, jednak wybór na rynku jest przeogromny i wśród pozycji bardzo dobrych pod względem wykonania i "używalności" ciężko znaleźć coś w sensownej cenie.

 

Znajomy polecił mi coś takiego: http://www.allegro.pl/item410140283_nawiga..._lark_35_3.html

 

Jak wygląda sytuacja w przypadku gdy posiadam laptopa ? Sensownym wyborem będzie sam nadajnik GPS i ściągnięcie odpowiedniego softu do lapka ?

 

 

LARK to przyzwoita nawigacja z niższej półki. Szukając takowej dla Siebie (a właściwie dla mojej siostry) spotkałem z z pozytywnymi opiniami dotyczącymi tej marki. Napewno za tą cenę nie nalezy się spodziewać fejerwerków, a mp3/4 w takim urządzeniu jest całkowice zbędne. Podejrzewam, że może Ci trochę przeszkadzac mały wyświetlacz. 3,5" wydaje się naprawdę niewielki, ale z drugiej strony 4,3'' to juz wydatek ponad 500zł.

Ale tak naprawdę to są szczegóły. Najważniejsza jest mapa. LARK posiada MapMape, czyli całkiem dobrą mapę Polski, z głosem Macieja Wisławskiego. Co prawda jest to wersja z grudnia 2007, ale za 70zł mozna ja zaktualizowac do najnowszej wersji. Ogólnie w tej cenie jest to bardzo dobry wybór. Jesli możesz przeznaczyć więcej kasy, zastanów sie nad Garminem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Przymierzam się do zakupu nawigacji GPS za powiedzmy 300-500zl. Oczywiście chciałbym kupić coś w miarę dobrego (wiadomo, że za taką cenę cudów nie ma się co spodziewać) ale i funkcjonalnego. Nie interesują mnie odtwarzacze mp3/mp4 itp. Chcę po prostu mieć dobry nadajnik (często muszę dojechać do jakiejś zapyziałej dziury) który pozwoli mi bezstresowo dotrzeć na czas do celu. Wstępnie, za namową Guliego, nastawiłem się na Garmina 250 lub ewentualnie 200.

 

Na allegro natrafiłem na 3 dosyć "kuszące" oferty.

 

1) http://allegro.pl/item420883773_supernet_5...gp_fv_gwar.html

 

2) http://allegro.pl/item422258387_supernet_5...gp_fv_gwar.html

 

3) http://allegro.pl/item422258392_supernet_5...gp_fv_gwar.html

 

 

Natomiast 250:

 

1) http://allegro.pl/item421217996_nawigacja_...0_noweczka.html -> tutaj można chyba powalczyć do 400zł,

 

2) http://allegro.pl/item417803216_gps_garmin...ar_faktura.html

 

Jaka ZNACZĄCA różnica jest pomiędzy wersjami 200 a 250 ? Oczywiście poza większym wyświetlaczem i ilością pamięci wewnętrznej :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Przymierzam się (a właściwie mam zamiar jutro wybrać się do media Markt) nad kupnem nawigacji. Szukam czegoś co bezproblemowo zaprowadzi mnie do dziury oddalonej o ok. 500 km (czyli dobre pokrycie Polski). Cena do 1000 zł. Macie jakieś sprawdzone propozycje?

Odnośnik do komentarza
Przymierzam się (a właściwie mam zamiar jutro wybrać się do media Markt) nad kupnem nawigacji. Szukam czegoś co bezproblemowo zaprowadzi mnie do dziury oddalonej o ok. 500 km (czyli dobre pokrycie Polski). Cena do 1000 zł. Macie jakieś sprawdzone propozycje?

Zdecydowanie moge polecic Navigon 2110 MAX. Jezdzilem z nim po takich wypizdowach w Polsce, Belgii, czy Luxemburgu, ze to strach, ale chwila cierpliwosci i nagle na srodku autostrady sie bylo. :D Znajduje wszystko i wszedzie... no prawie, raz 'tylko' nie potrafil znalezc Reala w Magdeburgu, mimo, iz bylem od niego oddalony z 500 metrow, ale to wyjatek. Cala reszte, tj. stacje benzynowe (nawet takie jak na tych amerykanskich filmach drogi - gdzies na srodku pustyni :D), hotele, sklepy, atrakcje turystyczne, knajpy, parkingi, no wsio po prostu, znajduje w mig. Mowiac krotko, jestem zachwycony.

Odnośnik do komentarza

Poczytałem sporo pozytywów o Navigonie ale gdy testowałem go w sklepie (nie wiem czy ten model) to w moim 25tysięcznym mieście nie miał mojej ulicy. Zdecydowałem się ostatecznie na Garmina 255W. Krótki test z jazdy po moim mieście przekonuje mnie że GPMapa jest dokładna - widzi nawet największe dziury w moim mieście. Jutro przetestuję go na zdecydowanie dłuższej trasie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...