Skocz do zawartości

I Liga


Rekomendowane odpowiedzi

Krzyczycie tu o Zawiszy czy Pogoni, a Piast sobie po cichutku gromadzi punkty, przy równie dobrej frekwencji na nowoczesnym stadionie i to drużyna z Gliwic jest głównym kandydatem do awansu, bo ma nad wszystkimi jedną przewagę - na 8 spotkań, które pozostały do końca gra 7 w Gliwicach, w tym w ostatniej kolejce właśnie z Zawiszą.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak, ale awansują dwie drużyny więc obok Piasta, który jest w bardzo dobrej sytuacji by po dwu letniej przerwie wrócić do Ekstraklasy jest jeszcze jedno miejsce. Chętnych jest kilku, ale moim zdaniem najlepiej dla Ekstraklasy by było aby awansował ktoś z dwójki Pogoń/Zawisza. Efekt nowej miotły zadziałał i zarówno Pogoń jak i Zawisza po zmianie trenera zwyciężyły.

 

nowoczesnym stadionie

 

Jak na moje to nowoczesny jest Stadion Narodowy czy PGE Arena, natomiast w Gliwicach mamy nowy, schludny, kameralny obiekt.

Odnośnik do komentarza

:rotfl:

A co ma ilość gwiazdek do nowoczesności? To, że gabarytowo nie ma szans na 5 gwiazdek wcale nie znaczy, że jest mniej bezpieczny i nowoczesny od tych wielkich obiektów. Powiem nawet, że patrząc na cyrki jakie odbywają się przy tych obiektach, które ty uznajesz za nowoczesne, śmiem mieć poważne obawy co do ich nowoczesności.

Odnośnik do komentarza

no to czekam aż na jakieś wywody dotyczące technologii budowy stadionu Piasta, skoro jesteś takim eskpertem, z chęcią poznam różnice między wymienianymi przez Ciebie stadionami :)

 

to, że 5 gwiazdek od UEFY nie dostanie również nie znaczy, że nie jest nowoczesny

 

czy nowo budowany dworzec Warszawa Stadion (który jest kameralny niczym stadion Piasta) też nie jest nowoczesny, bo jest mniejszy niż choćby budowany Poznań Główny?

Odnośnik do komentarza

Spójrzcie na fasadę PGE czy Narodowego, spójrzcie jak te stadiony wyglądają na zewnątrz i jak wyglądają w środku. Pierwsze lepsze zdjęcie stadionu Piasta ze środka i w oczy rzuca się jedno poziomowa i to niska trybuna, a nad nią równie wysoka ściana, która wygląda jak zrobiona ze zwykłej blachy. Wiadomo, że przy tak małym obiekcie trudno stworzyć coś robiącego wrażenie, ale tutaj to tak wygląda jak by poszli po kosztach. I wcale nie muszę wymieniać zastosowanych tutaj technologii bo jak ktoś spojrzy na zdjęcia tych stadionów to od razu zdaje sobie sprawę, które obiekty wymagały dużo bardziej zaawansowanych rozwiązań architektonicznych. No, ale ok. To też w dużej mierze zależy od wielkości stadionu. Powiedzmy, że źle się wyraziłem. Po prostu stadion Piasta trzyma europejski poziom pod wieloma względami. Za coś nowoczesnego uznaje stadion, który wybija się ponad te normy. Powiedzmy, że jest wtedy super nowoczesny. :)

Odnośnik do komentarza

brawo Kinas, świetny przykład :) Dworzec Stadion jest diealnym przypadkiem jak spierdolić inwestycję :)jak tylko kończy się peron to jest dno i 100 metrów błota(i to w dosłownym znaczeniu)

 

zreszta, co mają Dworce kolejowe do stadionów ?

to identycznie jak na dworcu Poznań Główny :keke:

 

porównałem stadiony do dworców, ponieważ rozmach inwestycji nie jest powodem do nazywania czegoś lub nie "nowoczesnym obiektem"

 

Spójrzcie na fasadę PGE czy Narodowego, spójrzcie jak te stadiony wyglądają na zewnątrz i jak wyglądają w środku. Pierwsze lepsze zdjęcie stadionu Piasta ze środka i w oczy rzuca się jedno poziomowa i to niska trybuna, a nad nią równie wysoka ściana, która wygląda jak zrobiona ze zwykłej blachy. Wiadomo, że przy tak małym obiekcie trudno stworzyć coś robiącego wrażenie, ale tutaj to tak wygląda jak by poszli po kosztach. I wcale nie muszę wymieniać zastosowanych tutaj technologii bo jak ktoś spojrzy na zdjęcia tych stadionów to od razu zdaje sobie sprawę, które obiekty wymagały dużo bardziej zaawansowanych rozwiązań architektonicznych. No, ale ok. To też w dużej mierze zależy od wielkości stadionu. Powiedzmy, że źle się wyraziłem. Po prostu stadion Piasta trzyma europejski poziom pod wieloma względami. Za coś nowoczesnego uznaje stadion, który wybija się ponad te normy. Powiedzmy, że jest wtedy super nowoczesny. :)

no i mówisz cały czas o wielkości i rozmachu - ponawiam, to nie jest definicja nowoczesności

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o Niecieczę sam jestem ciekaw co zrobi zarząd w przypadku awansu do Ekstraklasy - z tym stadionem ich nie wpuszczą, wynajmowanie Hutnika w dłuższej perspektywie mija się z celem...

osobiście jestem za tym, aby przenieść drużynę do Rzeszowa i zmienić nazwę na Słonie Rzeszów :D

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o Niecieczę sam jestem ciekaw co zrobi zarząd w przypadku awansu do Ekstraklasy - z tym stadionem ich nie wpuszczą, wynajmowanie Hutnika w dłuższej perspektywie mija się z celem...

osobiście jestem za tym, aby przenieść drużynę do Rzeszowa i zmienić nazwę na Słonie Rzeszów :D

ponoć Cracovia już się z nimi dogadała co do wykupienia ich miejsca w eks

Odnośnik do komentarza

Kpina? To chyba nie jest precedens...

 

Nie wierzę, że Nieciecza wywalczy awans, tak po prostu nie może się wydarzyć. Największe szanse mają oczywiście Pogoń, Piast i Zawisza, sześć punktów Łęcznej też do odrobienia, ale 8 Arki już raczej nie. Osobiście chciałbym, żeby oprócz Pogoni awansował albo Zawisza albo Piast.

 

Siedem kolejek do końca, Piast ma super sprawę, że gra u siebie, Pogoń ma ciężkie wyjazdy: Zawisza, Łęczna, Gdynia.

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o Niecieczę sam jestem ciekaw co zrobi zarząd w przypadku awansu do Ekstraklasy - z tym stadionem ich nie wpuszczą, wynajmowanie Hutnika w dłuższej perspektywie mija się z celem...

osobiście jestem za tym, aby przenieść drużynę do Rzeszowa i zmienić nazwę na Słonie Rzeszów :D

ponoć Cracovia już się z nimi dogadała co do wykupienia ich miejsca w eks

 

To by była najbardziej żałosna informacja jaką kiedykolwiek usłyszałem, czyżby Cracovia była po prostu niezatapialna? Ile lat oni już cudem unikają degradacji? Myślę że jeden rok katharsis w 1 lidze by im dobrze zrobił...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...