Skocz do zawartości

I Liga


Rekomendowane odpowiedzi

Lucas, nie piernicz, Pogoń ma lepszą różnicę bramek :| do szkoły matematyki się uczyć, a nie pisać bzdury na forum.

 

Piast jest w dobrej formie, gra u siebie, więc raczej nie dopuszczam innego wyniku niż wygrana gliwiczan. Pogoń jak wygra ma awans.

Odnośnik do komentarza
W przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej ilości punktów są zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli, a także zespoły których kolejność decyduje o spadku, stosuje się wyłącznie zasady określone w punktach a, b i c, a jeżeli one nie rozstrzygną o kolejności, zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym boisku wyznaczonym przez PZPN lub właściwy związek piłki nożnej.

Z regulaminu rozgrywek PZPN. Czyli w przypadku Pogoni i Piasta na miejscach 2. i 3., ten przepis NIE MA zastosowania (punkty d i e mowia o roznicy bramek).

Odnośnik do komentarza

A Polonia Bytom zleciała z ligi. Pół godziny temu wróciłem z meczu i powiem krótko: gorszego w życiu nie widziałem. Poloniści grali, jakby byli absolutnie pewni, że na boisku zapanuje taka sama atmosfera przyjaźni, jak na trybunach. Otóż taki ch**. O ile pierwsza połowa jakoś wyglądała i wynik był dobry (1:0), o tyle po przerwie zaczął się koszmar. Kompletne NIC w defensywnie, totalna bezpłodność w ofensywie. Można się też przeczepić przy drugiej bramce dla Arki do Cabaja, który niepotrzebnie wychodził z bramki, ale to i tak nie ma żadnego znaczenia. Od tego momentu zaczęło się już kpienie z naszych zawodników: kwitowanie każdego celnego podania brawami, krzyczeniem 'ole!', czy też, widząc, że niezbyt kwapi im się do odwrócenia losów meczu i wolą podawać do tyłu, 'do Cabaja podaj, wolny jest!'. Po bramce na 1:3 zaczęto dopingować Arkę, a w kierunku 'piłkarzy' Polonii leciały teksty każące im ściagać koszulki klubu, czy też znane i lubiane 'wypier*****'.

Myślałem sobie, po co ja się tym tak irytuje, męcze nimi? Myślałem sobie, że to już ten ostatni raz, że mam ich w dupie. Ochłonąłem i wróciłem na ziemie, przestając się oszukiwać: i tak wrócę na Stadion im. Edwarda Szymkowiaka pod koniec lipca, pełen nowych, niezbyt zrozumiałych i na pewno bezpodstawnych, nadziei, że kiedyś będzie lepiej.

Amen.

 

PS, fajnie, że Piastowi udało się wygrać, kolejna śląska drużyna w ekstraklasie. Skoro Katowice utrzymały się już kosztem Polonii, to niech i oni zepną dupę i próbują coś grać.

Odnośnik do komentarza

Polonia niestety podzieliła los Odry. Spadek z Ekstraklasy i od razu spadek z I ligi. Wiem, że takie coś boli, bo przeżywałem to na własnej skórze, ale czas leczy rany i Polonia w końcu stanie na nogi. Pamiętam czasy fuzji z Szombierkami, wielki marazm w Bytomiu, a później 2 cudy - niespodziewany awans do I ligi i jeszcze bardziej sensacyjny do Ekstraklasy. Polonia to taki klub, który nie zginie. Szkoda, że miasto wypina się na sport...

Odnośnik do komentarza

Teraz uderzył mnie fakt, że nad klubem wciąż ciąży zakaz transferowy, a większość zawodników po sezonie odejdzie (klauzula o rozwiązaniu kontraktu w przypadku degradacji). Jak będziemy grali obecnymi rezerwami, to będzie jeszcze gorzej, bo mówimy tu o drużynie, która zbiera solidne baty w okręgówce. Klub nie zginie na pewno, ale egzystencja na poziomie trzeciej czy czwartej ligi to hańba i czarna plama na historii.

Odnośnik do komentarza

Pakoczesiu to jak to jest - skoro awansuja 2 zespoly i powiedzmy Pogon i Piast mialyby taki bilans jak teraz, rowno pkt, bezposrednie mecze na remis, ale zajmowalyby miejsca pierwsze i drugie, obydwa dajace awans to bylby baraz . . . O nic wlasciwie? A jak miejsca drugie i trzecie to roznica bramek? To nie jest tak, ze baraz graja teamy na miejscach walczacych o awans lub spadek?

Odnośnik do komentarza

Ogolnie to jest spory zamet z tymi przepisami. Na ekstraklasa.net jest news, ze moze byc baraz, ale podkladka to moim zdaniem walek - PDF z regulaminem rozni sie od tego regulaminu, ktory jest na stronach PZPN-u.

 

Ja sie opieram na zapisach pezetpeenowskich i tam stoi jak wol: ewentualny baraz jest pomiedzy zespolami z miejsca 1. i 2., jezeli maja:

- rowna liczbe punktow

- rowna liczba punktow w spotkaniach miedzy tymi druzynami

- rowna liczba bramek zdobytych i straconych w spotkaniach miedzy tymi druzynami

- rowna liczba bramek zdobytych na wyjezdzie.

 

Chyba ze nie potrafie odnalezc przepisow dla I ligi (bo par. 16 pkt 4 mowi "W rozgrywkach, o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej". Ja tych innych przepisow nie znalazlem.

 

Baraz bylby o wylonienie zwyciezcy pierwszej ligi.

Odnośnik do komentarza

Gadałem z piłkarzem Piasta Mariuszem Zganiaczem i potwierdził mi, że jeżeli Piast przegra z Zawiszą a Pogoń wygra z Arką wtedy między Pogonią a Piastem będzie rozgrywany baraż o awans do Ekstraklasy na neutralnym stadionie wyznaczonym przez PZPN. W regulaminie jest też zapis, że PZPN może od tego odstąpić decydując się na rozegranie dwumeczu, a gospodarz pierwszego spotkania będzie wyłoniony drogą losowania.

Odnośnik do komentarza

Ktoś zechce podjąć się organizacji takiego barażu? Po "wydarzeniach superpucharowych" (doszłych i niedoszłych)? Myślę, że niekoniecznie i bardziej realne (o ile taka sytuacja miałaby miejsce) jest rozegranie dwumeczu.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze opcja remisu w meczu Arka - Pogoń i wygranej Piasta z Zawiszą, wtedy:

 

1. Piast 62

2. Pogoń 59

3. Zawisza 59

 

Pogoń awansuje, bo ma lepszy bilans z Zawiszą.

 

Przy wygranej Kolejarza z Olimpią przy takim układzie gier awans mają Stróże :keke:

 

Tabela:

 

1. Piast 64

2. Kolejarz 59

3. Zawisza 59

4. Pogoń 59

 

i mała tabelka pomiędzy zainteresowanymi:

 

M Pkt Z R P Bramki

1. Kolejarz 4 6 1 3 0 4-3

2. Zawisza 4 5 1 2 1 3-3

3. Pogoń 4 4 1 1 2 4-5

 

 

Druga sytuacja, w której wchodzą Stróże to wygrana Piasta z Zawiszą i Arki z Pogonią:

 

Tabela:

 

1. Piast 64

2. Kolejarz 59

3. Zawisza 59

4. Pogoń 58

 

Spotkania bezpośrednie:

Kolejarz - Zawisza 0:0

Zawisza - Kolejarz 1:1

 

Awans Kolejarza dzięki bramce na wyjeździe.

 

Wyliczenia w oparciu o 90minut.pl i Regulamin rozgrywek I ligi ze strony PZPN.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dzisiejsze info dnia, to wykupienie przez Stal Rzeszów licencji od Floty Świnoujście na grę w 1 Lidze. Mimo, że nie jestem za takimi "zagrywkami" w głębi serca bardzo się cieszę, że wreszcie Podkarpacie, ba Rzeszów będzie miał piłkę na szczeblu centralnym.

 

Ostatnio to miało miejsce jakieś 30 lat temu, gdzie rzeszowski klub grał na zapleczu ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza

 

Ostatnio to miało miejsce jakieś 30 lat temu, gdzie rzeszowski klub grał na zapleczu ekstraklasy.

 

Z tego co widzę, to Stal grała na zapleczu Ekstraklasy jeszcze w sezonie 93/94 więc mniej więcej 20 ;)

 

Właśnie przeglądałem archiwalne tabele na stronie Stali i rzeczywiście masz racje. Kawał czasu minął, ciekawi mnie jaka będzie frekwencja na meczach. Myślę, że głód piłki "na poziomie" w Rzeszowie jest olbrzymi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...