Skocz do zawartości

I Liga


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przed nami dwie ostatnie kolejki I ligi i szykuje się walka do ostatniej sekundy o awans do Ekstraklasy. Na tą chwilę pięć pierwszych drużyn ma szansę na dwa pierwsze miejsca a i nie wiem czy czasami szósta Łęczna jeszcze się nie liczy. W zasadzie to nikt nie ma łatwego terminarza. Nieciecza gra z piątym Kolejarzem i szóstą Bogdanką. Piast gra z walczącymi o utrzymanie Katowicami i vice-liderem z Bydgoszczy. Wydaje się, że jedynie Zawisza ma dosyć łatwego przeciwnika w 33 kolejce bo Warta już o nic nie gra. No, ale o wszystkim może decydować mecz w Gliwicach gdzie Piast z tego co widzę przegrał tylko raz. Pogoń za to też ma mecz z walczącą o utrzymanie Wisłą Płock i prestiżowy mecz z Arką. No przynajmniej tak mi się wydaje, że na pomorzu ma jakieś znaczenie pojedynek Arki z Portowcami. W zasadzie przez cały sezon co kolejkę zdarzały się jakieś niespodzianki więc do Ekstraklasy może równie dobrze awansować para Pogoń-Kolejarz.

Odnośnik do komentarza

Według mnie tak naprawdę o awans biją się trzy drużyny - Pogoń, Piast i Zawisza. Według mnie dzisiejsza kolejka niczego nie zmieni w obrazie tabeli, to znaczy: Pogoń wygra z Wisłą, Piast z GKS, a Zawisza z Wartą, natomiast według mnie Nieciecza straci punkty z Kolejarzem, stawiam na remis. W tej sytuacji wyglądałaby tak tabela:

 

1. Piast 61

2. Zawisza 59

3. Pogoń 58

-

4. Nieciecza 55

5. Kolejarz 54

6. Łęczna 53

 

Wszystko rozegra się zatem według mnie w ostatniej kolejce, licząc, że Pogoń wygra będzie miała punktów 61 i lepszy bilans z Piastem (bramkowy), oczywiście jeśli wygra tam Zawisza, która wtedy z 62 punktami wygra ligę. Jeśli wygra Piast no to Pogoń wyprzeda Zawiszę o 2 punkty i awansuje z Piastem. Jeśli padnie remis - awansuje Piast i Pogoń (62 i 61 pkt przy 60 Zawiszy).

 

W przypadku remisu Pogoni, Portowcy mają punktów 59, awansują jeśli przegra Zawisza (bo po równo punktów, ale lepszy bilans bezpośrednich meczów), jak wygra Piast lub będzie remis, Pogoń nie awansuje.

 

No i jak Pogoń przegra w Gdyni to wtedy bez znaczenia na wynik meczu Zawisza - Piast wchodzą te dwie drużyny.

 

Liczę, że wejdziemy razem z Zawiszą :)

Odnośnik do komentarza

Nie pisz głupot.

 

Aktualnie:

1. Piast 61

2. Zawisza 59

3. Pogoń 58

 

Pogoń w przypadku wygranej ma 61 punktów i jeżeli Zawisza wygra w Gliwicach to szczecinianie mają lepszy bilans z Piastem.

 

1. Zawisza 62

2. Pogoń 61

3. Piast 61

 

Remis w meczu Piast - Zawisza:

1. Piast 62

2. Pogoń 61

3. Zawisza 60

 

Wygrana Piasta i Pogoni:

1. Piast 64

2. Pogoń 62

3. Zawisza 59

 

Jest jeszcze opcja remisu w meczu Arka - Pogoń i wygranej Piasta z Zawiszą, wtedy:

 

1. Piast 62

2. Pogoń 59

3. Zawisza 59

 

Pogoń awansuje, bo ma lepszy bilans z Zawiszą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...