Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmienia sie prace po 3 mies (typowo produkcyjna i ma sie tam zdolnosc do pracy od lekarza na 2 lata), na prace biurowa, to tam znow trzeba badania zrobic, czy ta zdolnosc caly czas obowiazuje?

Od nowa. Badanie do pracy jest dla danego stanowiska. Zdolny do pracy jesteś (no chyba, że masz orzeczenie ZUSu, czy kogo tam innego), a lekarz medycyny bada, czy do danego stanowiska się nadajesz. Tak pokrótce.

Odnośnik do komentarza

 

Od nowa. Badanie do pracy jest dla danego stanowiska.

 

 

Chyba tak nie do końca. Miałem sytuację, że zrobiłem badania okresowe, miesiąc później zmienił mi się pracodawca/płatnik (inna JW) i kazali robić badania na nowo. Miejsce pracy i stanowisko pozostało bez zmian.

Odnośnik do komentarza

 

Jak zmienia sie prace po 3 mies (typowo produkcyjna i ma sie tam zdolnosc do pracy od lekarza na 2 lata), na prace biurowa, to tam znow trzeba badania zrobic, czy ta zdolnosc caly czas obowiazuje?

Od nowa. Badanie do pracy jest dla danego stanowiska. Zdolny do pracy jesteś (no chyba, że masz orzeczenie ZUSu, czy kogo tam innego), a lekarz medycyny bada, czy do danego stanowiska się nadajesz. Tak pokrótce.

 

 

No to ogólnie jest dziwne, w zamyśle to chyba tak, że ZUS stwierdza ogólnie czy możesz pracować (całkowita, częściowa niezdolność), a lekarz medycyny pracy w szczególe czy akurat na tym stanowisku. Tylko ja mam odwrotnie, ZUS dał mi całkowitą niezdolność do pracy, a lekarz medycyny pracy dał zielone światło. Kiedyś miałem też niezdolność od ZUS-u, a lekarz medyny pracy nie dał mi pozwolenia na pracę z innego powodu niż ZUS.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie urlopu.

 

Moja dziewczyna zaczęła nową pracę, pierwszy raz na umowie o pracę, od 1 czerwca 2016. Dostała umowę na 3 miesięczy okres próbny, po którym podpisała umowę na czas określony, na 1 rok. Według moich wyliczeń na dzien dzisiejszy przysługuje jej już 15 dni urlopu wypoczynkowego. Dobrze policzyłem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Może mi ktoś policzyć ile mam dni urlopu? Skończyłem studia mgr, w obecnej pracy jestem od 14 października, mam już umowę na stałe. Wykorzystałem do tej pory 4 dni urlopu. Rozumiem, że ze stażu pracy wynika mi 20 dni urlopu rocznie? Plus 10 za umiarkowany stopień niepełnosprawności?

Odnośnik do komentarza

No właśnie ciężko mi się tam wpasować coś - staż pracy, mam 8 lat jako studia i potem co się wlicza? Umowy o pracę tylko? Zlecenia, staże, praktyki? I co oznacza "pierwsza praca w danym rok"? Czyli czy nie zmieniałem pracy?

 

Wychodzi mi w czerwcu 8 dni urlopowych, tak to ma być?

Odnośnik do komentarza

Mniej więcej tak: studia wliczają się jako 8 lat stażu pracy. Staż pracy liczy się tylko na umowie o pracę i nie może pokrywać się ze studiami. Więc jeśli pracowałeś w trakcie studiów, to ten czas pracy Ci się nie dolicza do wyliczania urlopu.

 

Nie pamiętam jak to jest na przełomie roku, ale wydaje mi się, że możesz mieć już pełen urlop od stycznia. A jeśli nie, to dzielisz sobie urlop, który Ci przysługuje na 12 miesięcy i mnożysz przez liczbę przepracowanych miesięcy. Czyli 20/12*7=11,7 dni urlopu - 4 wykorzystane daje Ci 7 pełnych dni urlopowych, co chyba nawet zaokrągla się do 8. To wszystko nie wliczając Twoich 10 dodatkowych, IMHO to powinieneś je sobie dodać do wyliczeń, czyli 30/12*7=17,5-4=13,5 dni urlopowych .

 

Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza

 

 

Staż pracy liczy się tylko na umowie o pracę i nie może pokrywać się ze studiami. Więc jeśli pracowałeś w trakcie studiów, to ten czas pracy Ci się nie dolicza do wyliczania urlopu.

 

Jesteś w 100% pewien? Coś mi świta, że u mnie nie miało żadnego znaczenia, że pracowałem na umowie o pracę w trakcie studiów.

Odnośnik do komentarza

 

Staż pracy liczy się tylko na umowie o pracę i nie może pokrywać się ze studiami. Więc jeśli pracowałeś w trakcie studiów, to ten czas pracy Ci się nie dolicza do wyliczania urlopu.

 

Jesteś w 100% pewien? Coś mi świta, że u mnie nie miało żadnego znaczenia, że pracowałem na umowie o pracę w trakcie studiów.

 

Tak, 100%.

 

To jest nawet tak pojebane, że 8 lat dostajesz za licencjat jak i za magisterkę, nie ma różnicy. Więc jeśli zrobiłeś licencjat, poszedłeś na magisterskie i jednocześnie rozpocząłeś pracę, to po skończeniu magistra nadal masz taki sam staż pracy jak gdy kończyłeś licencjat ;)

Odnośnik do komentarza

 

Staż pracy liczy się tylko na umowie o pracę i nie może pokrywać się ze studiami. Więc jeśli pracowałeś w trakcie studiów, to ten czas pracy Ci się nie dolicza do wyliczania urlopu.

 

Jesteś w 100% pewien? Coś mi świta, że u mnie nie miało żadnego znaczenia, że pracowałem na umowie o pracę w trakcie studiów.

 

Pamiętaj, że to jest minimum. Pracodawca może dać ci więcej dni wolnych niż ci przysługuje, ale nie mniej. Więc może byli mili :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Staż pracy liczy się tylko na umowie o pracę i nie może pokrywać się ze studiami. Więc jeśli pracowałeś w trakcie studiów, to ten czas pracy Ci się nie dolicza do wyliczania urlopu.

 

Jesteś w 100% pewien? Coś mi świta, że u mnie nie miało żadnego znaczenia, że pracowałem na umowie o pracę w trakcie studiów.

 

Tak, 100%.

 

To jest nawet tak pojebane, że 8 lat dostajesz za licencjat jak i za magisterkę, nie ma różnicy. Więc jeśli zrobiłeś licencjat, poszedłeś na magisterskie i jednocześnie rozpocząłeś pracę, to po skończeniu magistra nadal masz taki sam staż pracy jak gdy kończyłeś licencjat ;)

 

Nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem. Twierdzisz, że praca podczas studiów magisterskich nie wlicza się do stażu pracy?

Skończyłem licencjat, jestem na ostatnim roku magisterki i od poprzedniego roku mam 26 dni urlopu. Według tego co piszesz to po skończeniu magisterki znów będę miał 20 dni urlopu ^^

 

Ps: tio dobrze pisze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...