Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

To jakie są widełki okresu wypowiedzenia dla stażu? Mam mgr (podejrzewam, że się to nie dodaje, że teraz jestem na II kierunku), pracowałem na umowie o pracę chyba koło roku, ale też na stażu 0,5 roku - co się wlicza w cały staż pracy i gdzie go można sprawdzić?

 

A jak mam +10 dni urlopu jako niepełnosprawny?

 

I czy w umowie o pracę musi być jakoś określone, że jestem zatrudniony jako niepełnosprawny?

Z tego co wiem, a mam pod sobą m.in. osoby niepełonsprawne, przysługuje Ci 10 dni urlopu zdrowotnego (zarówno przy II jak i III grupie) i ten urlop musi być wykorzystany - PRAWDOPODOBNIE - w całości. Przynajmniej u mnie są takie zalecenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Znajomy ma umowę o pracę do końca roku (trzecią na czas określony) w sumie przepracował u pracodawcy 13 miesięcy. Oczywiście nie do końca wie czy ma przychodzić po Nowym Roku do pracy :) gdyż nikt nic mu nie komunikował. W razie nieprzedłużenia powinien zostać chyba poinformowany odpowiednio wcześniej, z zachowaniem okresu wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Taka informacja dla tych co nie wiedzą jakie wynagrodzenie podać w rozmowie kwalifikacyjnej: Prezes Głównego Urzędu Statystycznego w komunikacie z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale 2016 r. ogłosił, że przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2016 r. wyniosło 4218,92 zł.

A ponieważ pracodawca, do którego idziecie na rozmowę nie szuka przeciętniaków to i powinien płacić ponadprzeciętnie.

Odnośnik do komentarza

Taka informacja dla tych co nie wiedzą jakie wynagrodzenie podać w rozmowie kwalifikacyjnej: Prezes Głównego Urzędu Statystycznego w komunikacie z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale 2016 r. ogłosił, że przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2016 r. wyniosło 4218,92 zł.

 

W takich zestawieniach to lepsza byłaby mediana. Bo jeśli ja jem kapustę, mój kolega ryż, a szef mięso, to statystycznie wszyscy jemy gołąbki.

Odnośnik do komentarza

Nie dostaniesz świadectwa pracy, ponieważ umowa-zlecenie jest umową cywilnoprawną i nie podlega regulacjom kodeksu pracy. ;) Możesz się ubiegać u zleceniodawcy o zaświadczenie stwierdzające fakt wykonywania pracy na rzecz firmy gdzie będziesz miał podstawowe informacje przydatne do zusu albo urzędu pracy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...