Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Chodzi mi o nadgodziny.

Mam możliwość wyjechać na pewien okres do wujka. Podobno 152 h to jest etat i pracodawca wypłaca 100% stawi godzinowej. Natomiast nadgodziny są liczone ... mniej, ponieważ państwo pobiera około 40% od stawki godzinowej pracownika. Pracowałem w Anglii i tam za weekendy płacili więcej, za nadgodziny po 2-3 funty na h więcej, a w Holandii płacą mniej?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

okres wypowiedzenia zależy do stażu pracy, rodzaj umowy (czas określony/nieokreślony) nie ma już znaczenia - chyba że to umowa na okres próbny

 

jeśli dopiero zacząłeś pracę to po miesiącu masz 1/12 z 26 lub 20 dni (w zależności od całkowitego stażu pracy), zaokągla się w górę, wychodz zwykle 2 ;)

Odnośnik do komentarza

To jakie są widełki okresu wypowiedzenia dla stażu? Mam mgr (podejrzewam, że się to nie dodaje, że teraz jestem na II kierunku), pracowałem na umowie o pracę chyba koło roku, ale też na stażu 0,5 roku - co się wlicza w cały staż pracy i gdzie go można sprawdzić?

 

A jak mam +10 dni urlopu jako niepełnosprawny?

 

I czy w umowie o pracę musi być jakoś określone, że jestem zatrudniony jako niepełnosprawny?

Odnośnik do komentarza

jak masz jakikolwiek dyplom wyższej uczelni (wystarczy już licencjat czy inżynier) to w drugim roku pracy (a dokładnie w momencie, kiedy masz 2 lata pracy na umowę o pracę) dostajesz dodatkowe 6 dni (wczęśniej pisałem źle, jest 26 dni, nie 24)

 

musisz jedynie pamiętać o tym, że stażu nie liczy się podwójnie, tzn. nie możesz sobie dodać 8 lat za dyplom i 2 lat pracy, jeśli ta praca była w czasie trwania tych studiów

 

z urlopem dla niepełnosprawnych nie miałem do czynienia i nie wiem na jakiej zasadzie on działa i kiedy się należy

Odnośnik do komentarza

Dobra pytanko z mojej strony. Jesli podjalbym sie pracy w kraju mieszkajac przez ostatnie 11 lat za granica, ale posiadajac w tym samym momencie dochod rowniez z wynajmu swojego mieszkania w UK to czy musialbym zaplacic jakis ekstra podatek w kraju?

 

Chodzi ogolnie o to ze u mnie w pracy (jak w wiekszosci UK po referendum) jest slabo, a pewna rodzima firma zaproponowala mi podobne zarobki do trgo co mam tutaj. Mysle o powrocie przynajmniej na jakis czas ale musialbym wiadomo wynajac swoje tutejsze mieszkanie. Dlatego chce sie upewnic ze nie uwala mnie w Polsce podwojnym podatkiem czy cow podobnego.

Odnośnik do komentarza

To jaki w końcu mam okres wypowiedzenia ? Powiedzmy, że mam tylko wyższe, bo chyba pracowałem właśnie przez okres studiów.

 

Czy w umowie o pracę powinienem mieć wpisane godziny pracy? Albo wzmiankę, że jestem zatrudniony jako niepełnosprawny?

okres próbny 2 tygodnie - zazwyczaj

 

Normalna umowa

  • do 1 miesiąca przy zatrudnieniu krótszym niż 6 miesięcy,
  • do 3 miesięcy przy zatrudnieniu na co najmniej 6 miesięcy.
Odnośnik do komentarza

Nowe okresy wypowiedzenia uzależnione są od stażu pracy:

 

Jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy i nie była to umowa na okres próbny, a sama umowa miała charakter terminowy np. na dwa lata, to jego okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.Jeżeli pracownik był zatrudniony u jednego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy, to jego okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.Pracownik zatrudniony u jednego pracodawcy co najmniej 3 lata, ma 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

 

Bankier.pl

 

Urlop liczy się od ogólnego stażu pracy (ile przepracowales w całym zyciu), okres wypowiedzenia zależy od okresu w jakim byłeś zatrudniony u danego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza

To jeszcze mi powiedzcie czy to normalne zapisy z umowy :

 

 

 

  1. W trakcie obowiązywania Umowy PRACOWNIK zobowiązuje się do niewykonywania działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności PRACODAWCY oraz do nieświadczenia jakichkolwiek usług na rzecz podmiotów konkurencyjnych w stosunku do PRACODAWCY.
  2. Za wykonywanie działalności konkurencyjnej uważane będzie w szczególności:
    1. prowadzenie przedsiębiorstwa we własnym imieniu, za pośrednictwem podmiotów trzecich lub we współpracy z nimi, jeżeli przedmiot działalności takiego przedsiębiorstwa, w szczególności co do rodzaju towarów pokrywa się w całości lub w części z przedmiotem działania (ofertą) PRACODAWCY,
    2. zasiadanie w organach podmiotów konkurencyjnych wobec PRACODAWCY, a także wykonywanie w nich funkcji pełnomocnika lub prokurenta,
    3. zatrudnienie PRACOWNIKA w firmie konkurencyjnej na podstawie umowy o pracę, zlecenia, wykonywanie usług na podstawie umowy o dzieło oraz innych umów, czy stosunków prawnych, które mogą być podstawą jakiejkolwiek współpracy z podmiotami konkurencyjnymi.
    4. zajmowanie się doradztwem dla podmiotów prowadzących działalność konkurencyjną wobec PRACODAWCY, w szczególności w ramach umów know-how, o zarządzanie, powiernictwa, doradztwa, konsultingu itd.
  3. Strony ustalają, że w okresie dwudziestu czterech miesięcy, licząc od dnia ustania obowiązywania Umowy, PRACOWNIK zobowiązuje się powstrzymywać od wszelkiej działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności PRACODAWCY, a w szczególności zobowiązuje się do:
  1. nieprowadzenia, bezpośrednio lub pośrednio, działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności PRACODAWCY, na własny lub cudzy rachunek, w formie indywidualnej działalności gospodarczej, jako wspólnik w spółkach prawa handlowego, bądź jako członek spółdzielni,
  2. niepodejmowania zatrudnienia w ramach umowy o pracę lub świadczenia usług w ramach umowy zlecenia, o dzieło lub jakiejkolwiek innej umowy cywilnoprawnej w podmiotach prowadzących działalność konkurencyjną w stosunku do działalności PRACODAWCY,
  3. nienabywania lub nieobejmowania udziałów lub akcji we wszystkich rodzajach podmiotów prawnych, prowadzących działalność konkurencyjną w stosunku do działalności PRACODAWCY,
  4. nieobejmowania jakichkolwiek funkcji w organach wszelkich rodzajów podmiotów, prowadzących działalność konkurencyjną w stosunku do działalności PRACODAWCY, w tym również w charakterze pełnomocnika lub prokurenta,
  5. nienakłaniania osób i podmiotów świadczących pracę lub usługi na rzecz PRACODAWCY na podstawie stosunku pracy lub innego stosunku prawnego do wypowiedzenia takich umów lub niewykonywania lub nienależytego wykonania swoich obowiązków wobec PRACODAWCY,
  6. nieudzielania żadnych informacji o stosowanej polityce organizacyjnej, marketingowej i finansowej, know-how, a także kontrahentach, kontraktach, sytuacji prawnej PRACODAWCY, stosowanych strategiach reklamowych i rynkowych, technologiach oraz o osobach zajmujących stanowiska kierownicze u PRACODAWCY.
  1. Z tytułu zobowiązania PRACOWNIKA do powstrzymywania się od działalności konkurencyjnej po ustaniu stosunku pracy, o której mowa w ustępach poprzedzających, PRACOWNIKOWI należne będzie odszkodowanie w wysokości 25% (dwadzieścia pięć procent) wartości wynagrodzenia, za każdy kolejny miesiąc obowiązywania zakazu konkurencji, płatne na koniec każdego kolejnego miesiąca obowiązywania zakazu konkurencji.
  2. PRACODAWCA uprawniony jest do jednostronnego zwolnienia PRACOWNIKA z obowiązku powstrzymania się od działalności konkurencyjnej, o której mowa w ustępach poprzedzających. Stosowne oświadczenie w tym zakresie winno być złożone PRACOWNIKOWI najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego ustanie obowiązywania zakazu prowadzenia działalności konkurencyjnej.
  3. Naruszenie przez PRACOWNIKA postanowień ustępu 3 powyżej skutkować będzie obowiązkiem zapłaty kary umownej w wysokości 12000 zł (dwanaście tysięcy złotych) oraz obowiązkiem naprawienia szkody, wyrządzonych PRACODAWCY, na zasadach ogólnych, jeżeli wysokość szkody przewyższy wartość kary umownej.

Odnośnik do komentarza

Klauzule o zakazie konkurencji bywają spotykanie, szczególnie na stanowiskach menadżerskich albo związanych z dostępem do jakichś poufnych informacji. W każdym razie przez 24 miesiące po zakończeniu pracy masz otrzymywać 25% pensji za powstrzymywanie się od pracy na rzecz konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...