Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie masz żadnych dochodów w Polsce to pity odstaw do skansenu.

 

 

Słuchanie takich porad to proszenie się o problemy.

 

@kolek23: w Twoim przypadku można bezpiecznie przyjąć, że nie masz miejsca zamieszkania w Polsce więc ewentualnemu opodatkowaniu w Polsce podlegałyby jedynie dochody, które uzyskałeś w Polsce. A skoro takich dochodów nie miałeś, to niczego w Polsce nie składasz.

Odnośnik do komentarza

No i dodam tez, ze ten fakt nic nie ma do rzeczy. Przez lata w naszym kraju można było sie co najwyżej wymeldować "tymczasowo" co sam przerabiałem w momencie kiedy chcieli mnie zaciągnąć do woja. Bodajze teraz juz można sie wymeldować, ale tio zapewne powie Ci o tym lepiej i to bardziej szczegółowo.

 

Dodatkowo dodam, ze mam masę znajomych którzy wrócili, byli nie wymeldowani i wszystko było i jest ok.

 

@tio: możesz mi podać przykład kiedy trzeba składać pity pracując i mając dochody tylko za granica?

Odnośnik do komentarza

Meldunek nie świadczy o miejscu zamieszkania (choć czasami urzędy próbują twierdzić, że jednak świadczy).

 

@szkodi: Osoba mieszkająca w Polsce a pracująca tylko za granicą może podlegać opodatkowaniu w Polsce w kilku różnych przypadkach:

- np. marynarz pływający na statku eksploatowanym przez holenderskiego armatora podlega opodatkowaniu w Polsce

- zagraniczny pracodawca (np z Wlk Brytanii) wysyła pracownika do innego państwa (np do Francji) na okres krótszy niż 183 dni

- praca w rajach podatkowych (np. Wyspach Bahama)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na szczęście udało się bez wojowania :) Teraz kolejna zagwozdka - jak jest z oddawaniem roboczych ubrań czy obuwia - za częściowo zużyte rzeczy mam zapłacić ileś tam procent wartości (wersja pani z magazynu), czy mogę je oddać takie, jakie są (rzecz jasna wolałbym)? Jeśli pierwsza możliwość to... Czy jeśli oddam coś nowego, nawet nierozpakowanego a co powinienem teoretycznie już zużyć, to również mogę domagać się zwrotu pieniędzy za nową rzecz? :)

 

http://www.kadrydlaoswiaty.pl/rozwiazanie-umowy-a-obowiazek-zwrotu-nowej-odziezy-ochronnej-lub-jej-rownowartosci/docs/36_34/223/View

 

Takie coś znalazłem, z regulaminu pracodawcy na ten temat nic nie wynika :)

Odnośnik do komentarza

Właścicielem roboczych ubrań jest pracodawca, tylko korzystasz tylko z praca do korzystania z nich, więc nie możesz się ubiegać o żaden zwrot, a pracodawca nie może Cię obciążyć żadnymi kosztami. No chyba, że umiałby Ci udowodnić, że korzystałeś z nich w sposób niewłaściwy z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza

Może chodziło jej o możliwość odkupienia przez Ciebie takiej rzeczy? W niektórych firmach w wyposażeniu są np. porządne glany i pewnie niektórzy byliby zainteresowani odkupieniem ich za jakiś ułamek wartości, a firma chętnie się pozbędzie wiedząc że innemu pracownikowi i tak ich nie dadzą.

Odnośnik do komentarza

Może chodziło jej o możliwość odkupienia przez Ciebie takiej rzeczy? W niektórych firmach w wyposażeniu są np. porządne glany i pewnie niektórzy byliby zainteresowani odkupieniem ich za jakiś ułamek wartości, a firma chętnie się pozbędzie wiedząc że innemu pracownikowi i tak ich nie dadzą.

Glany w firmie? :o Pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza

A ktoś tu pisał o prywatnej firmie?

O firmie, po prostu.

 

Cytat brzmiał:

W niektórych firmach w wyposażeniu są np. porządne glany i pewnie niektórzy byliby zainteresowani odkupieniem ich za jakiś ułamek wartości

Po prostu nigdy, w żadnej firmie nie widziałem, aby glany były na wyposażeniu, jako buty ochronne, a w paru firmach już byłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...