Skocz do zawartości

Islandia


plaski

Rekomendowane odpowiedzi

19.4.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig, półfinał

IBV - FH

 

Bodker - Long, Davidson(78'Hlynsson), Mwesigwa, Siren(88'H. Olafsson) - Heimisson(88'Hauksson), Viðarsson, Baboucarr, Marcher - Johannsson(53'Elvarsson), Jagne

 

Półfinałowy mecz był dla nas bardzo ważny, ale ja byłem już tak zadowolony, że w przypadku ewentualnej porażki nie będę na zawodników zły. Jedyne czego oczekuje to dobra gra. Niestety już w 8 minucie straciliśmy gola. Zaczęliśmy odważniej atakować i na przerwe schodziliśmy prowadząc. Gole Johannssona i Davidsona sprawiły, że w szatni kazałem zawodnikom grać swoje i uważać na głupie błędy. Niestety po przerwie szybko straciliśmy Johanssona, zaś w 57 minucie w zamieszaniu w polu karnym piłkę źle odbił Davidson i było już 2-2. Niestety moi zawodnicy nie potrafili się podnieść i stracili jeszcze jednego gola. Mecz zakończył się naszą porażką 2-3. Ale ja i tak byłem zadowolony.

 

IBV - FH 2-3 (2-1)

 

8' Guðmundsson 0-1

35' Johannsson 1-1

43' Davidson 2-1

57' Davidson, sam. 2-2

78' Vilhjalmsson 2-3

 

Na meczu była rekordowa ilość kibiców. 2105 to nowy rekord. Oczekujemy, że w tym sezonie będzie ich tylu conajmniej na kilku meczach.

Odnośnik do komentarza

Całe trzy tygodnie do rozpoczęcia ligi szukałem jeszcze napastnika. Zaś kilku moich podopiecznych znalazło się na celowniku klubów z pierwszej ligi. Konsekwentnie odmawiałem, albo żądałem takich pieniędzy, które skutecznie odstraszały potencjalnych nabywców.

 

 

7.5.09

Elvarsson i Marteinsson zostali powołani do kadry u-19. Mają rozegrać trzy mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Świata u-19.

 

 

10.5.09

Landsbankadeildin Karla[1/22]

KR - IBV

 

Bodker - Long, Davidson, Mwesigwa, Siren - Heimisson, Hlynsson(45'Hauksson), Baboucarr, Marcher - Johannsson(69'H. Olafsson), Jagne(86'Aðalsteinsson)

 

Pierwszy mecz w nowym sezonie w pierwszej lidze. Niestety nie mogłem skorzystać z żadnego defensywnego pomocnika. Zagrałem więc z Hlynssonem w środku. Mecz na wymiane ciosów. Obie drużyny wyrównane. Na szczęście to moi podopieczni zdołali zdobyć jednego gola więcej i zanotowaliśmy pierwsze zwycięstwo, zaś Jagne znów pokazał, że jego transfer to było dobre posunięcie.

 

KR - IBV 2-3 (2-2)

 

14' Jagne 0-1

16' Borhallsson 1-1

29' Kristjansson 2-1

35' Johannsson 2-2

81' Jagne 2-3

 

 

W meczu z Francją u-19 zagrali moi młodzi podopieczni, niestety 0-3 pokazuję kto miał przewagę. Dwa dni później zagrał już tylko Elvarsson, mecz z Serbią u-19 zakończył się przegraną 2-0. Ostatni mecz trzy dni później to wygrana Islandii u-19 z Rosją u-19 i gra obu moich młodzieniaszków, zaś Marteinsson zaliczył asystę. Niestety nie udało im się awansować.

 

 

17.5.09

Landsbankadeildin Karla[2/22]

IBV - Keflavik

 

Bodker - Long, Davidson, Mwesigwa, Siren - Heimisson(77'Hlynsson), Viðarsson, Baboucarr, Marcher(77'Hauksson) - Johannsson(86'H. Olafsson), Jagne

 

Przed własną publicznościa pokazaliśmy się z dobrej strony. Zabrakło nam tylko 5 minut by zanotować drugie zwycięstwo w lidze. Prowadzenie dał nam w 35 minucie Johannsson, zaś gol strzacony w 86 minucie sprawił, że wywalczyliśmy tylko 1 punkt. Niestety sędzia szastał kartkami na prawo i lewo. Przez cały mecz pokazał ich 9, zaś moim podopiecznym 6. Eliminuje przez to z gry Viðarsson, który dopiero co wrócił po odbyciu kary za kartki w pucharze. Na szczęście na następny mecz powinien byc już gotów Elvarsson i Ajeti, będę mógł wybrać ze wszystkich zawodników.

 

IBV - Keflavik 1-1 (1-0)

 

35' Johannsson 1-0

86' Samuelsen 1-1

 

 

24.5.09

Aż sześciu moich młodych graczy zostało powołanych do kadr młodzieżowych Islandii. Oskar Petursson i Johannes Marteinsson pojechali na kadrę u-19, zaś Heimisson, Elvarsson, Olafsson i Viktorsson na kadrę u-21.

 

 

28.5.09

Marteinsson zagrał w meczu z Polską, niestety zaliczył porażkę.

 

 

29.5.09

Elvarsson i Olafsson wystąpili w meczu z Izraelem, niestety także przegranym.

 

 

31.5.09

Mwesigwa, Nsumba i Jagne powołani na mecze swoich kadr.

 

 

1.6.09

Kolejny mecz w kadrze u-19 zaliczył Marteinssen. Niestety on i koledzy przegrali z Hiszpanią.

Odnośnik do komentarza

2.6.09

Elvarsson, Olafsson i Viktorsson rozegrali całe spotkanie w przegranym meczu z u-21 Hiszpanii.

 

 

6.6.09

Nsumba i Mwesigwa zagrali mecz z Marokiem, niestety przegrany 4-1.

 

 

7.6.09

Landsbankadeildin Karla[3/22]

IBV - IA

 

Bodker - Long, Davidson, Aðalsteinsson, Siren - Heimisson(85'Skaricic), Elvarsson, Baboucarr, Marcher - Johannsson(59'H.Olafsson), Ajeti(67'Hlynsson)

 

Mecz, w którym niemogłem wystawić Mwesigwy i Jagne. Niestety było to widfoczne przez cały mecz. Mało strzałów na bramkę przeciwnika i nerwowa gra w obronie. Na szczęścię powracający do zdrowia Ajeti pokazał, że nie zapomniał jak się strzela gole i jego jedyny strzał na bramkę zapewnił nam trzy punkty. Niestety straciliśmy Baboucarra na jeden mecz, gdyż załapał czerwoną kartkę za dwa głupie faule. Po 3 meczach mamy 7 punktów, co jest dla nas naprawdę świetnym wynikiem.

 

IBV - IA 1-0 (1-0)

 

27' Ajeti 1-0

 

Głosik: tabelkę dam po 6 kolejce, kiedy wszystkie drużyny wyrównają ilość meczy rozegranych i będzie można porównać całą ligę;)

Odnośnik do komentarza

10.6.09

Landsbankadeildin Karla[4/22]

FH - IBV

 

Bodker - Long, Davidson, Aðalsteinsson, Siren - Heimisson, Elvarsson(64'Hlynsson), Viðarsson, Marcher - Johannsson(80'S.Olafsson), Ajeti(64'H.Olafsson)

 

Kolejne spotkanie rozgrywaliśmy z najlepszą drużyną ligi. Przynajmniej według mnie. Niestety bez trzech kluczowych zawodników nie mieliśmy szans nawiązać walki o choćby punkt. Szybka bramka ustawiła mecz. Moi zawodnicy niestety nie byli w stanie zagrozić bramce przeciwnika, zaś na pół godziny przed końcem spotaknia było już 2-0 i po meczu. Nawet wprowadzenie trzeciego napastnika, młodego Sigurðura Olafssona, nic nie dało i mecz zakończył się bez niespodzainki.

 

FH - IBV 2-0 (1-0)

 

18' Viðarsson 1-0

63' Guðmundsson 2-0

 

 

12.6.09

Wylosowano zestaw par czwartej rundy Pucharu Islandii. Zagramy mecz z Fjolnir. Zarząd oczekuje, że zajdziemy do ćwierćfinału, co oznacza zwycięstwo tylko w najbliższym meczu, ja mam nadzieję, że uda nas się awansować dalej.

 

 

21.6.09

Landsbankadeildin Karla[5/22]

IBV - Valur

 

Bodker - Long, Davidson(3'Aðalsteinsson), Mwesigwa, Siren - Heimisson, Viðarsson, Baboucarr, Marcher(83'H. Olafsson) - Johannsson(74'Ajeti), Jagne

 

Koszmarny mecz moich napastników, zaś przeciwnikom wystarczyła jedna akcja, żeby przesądzić wynik meczu. Mieliśmy przewagę w każdym elemencie gry, jednak w tym najważniejszym niestety to Valur miał jednąbramkę więcej. A właściwie tylko jedną bramkę. Moi zawodnicy nie oddali strzału w światło po przecinej stronie. Niestety widać, że ciągłe wyjazdy kluczowych graczy na mecze kadr nie wpływa za dobrze na zgranie mojego zespołu. W dodatku straciliśmy Davidsona.

 

IBV - Valur 0-1 (0-1)

 

17' Bett 0-1

Odnośnik do komentarza

24.6.09

Landsbankadeildin Karla[6/22]

HK - IBV

 

Bodker - Long, Mwesigwa, Aðalsteinsson, Siren - Heimisson(71'Hauksson), Baboucarr, Viðarsson, Marcher - Johannsson(76'Elvarsson), Jagne(88'Ajeti)

 

Wyjazdowy mecz z HK miał dać odpowiedź czy jesteśmy w głębszym kryzysie, czy to tylko planowane porażki z silniejszymi zespołami. Na szczęście moi podopieczni udowodnili, że potrafią grać w piłkę. Na środku obrony Davidsona zastąpił Aðalsteinsson i to właśnie on już w 7 minucie główką pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety już 16 minucie był remis, błąd Viðarsson wykorzystali zawodnicy HK. Już 7 minut później Jagne po długim podaniu ze środka pola minął bramkarza i zmienił wynik na 2-1. Do końca meczu nie działo się już nic ciekawego, my zaś zdobyliśmy kolejne trzy punkty potrzebne do zajęcia miejsca w środku tabeli.

 

HK - IBV 1-2 (1-2)

 

7' Aðalsteinsson 0-1

16' Sigurðsson 1-1

23' Jagne 1-2

 

 

Głosik: Tabelka po 6 kolejkach. Niestety ostatnie dwa zespoły odrabiają mecz gdzies za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...