Skocz do zawartości

Islandia


plaski

Rekomendowane odpowiedzi

30.8.08

Runolfsson poskarżył się prasie, że chce występowac w pierwszej jedenastce. Zagroził, że w przeciwnym wypadku odejdzie z klubu. Krótko i zwięźle odpowiedziałem mu, że albo będzie respektował moje decyzje, albo wylot. Wybrał wylot i wylądował na liście transferowej. Opuści klub przy pierwszej nadażającej się okazji. Nie mam zamiaru trzymać w zespole buntowników.

 

31.8.08

Delid Karla 1 [19/22]

KS/Leiftur - IBV

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - B. Vioarsson('90Borgporsson) - Baboucarr, Mwesigwa('62Elvarsson), Hlynsson, Hauksson - Ajeti('82Johannsson)

 

Mecz dzięki któremu mogliśmy przypieczętować nasze zwycięstwo w lidze. Wystarczyło zdobyć o jedną bramkę więcej niż gospodarze. Bądź liczyć na potknięcie Leiknira. Ja jednak wolalem zdobyc mistrza samemu. Zamieniłem miejscami Vioarssena, który niedawno wyleczył kontuzję i był to jego drugi mecz po wykurowaniu, z Mwesigwą. Miałem nadzieję, że Ugandczyk dobrze spisze się w drugiej linii wspomagając Baboucarra. Całe spotkanie toczyliśmy wyrównany bój z przeciwnikiem. Jedna jedyna akkcja rozstrzygnęła losy spotkania. W 70 minucie Vioarsson strzałem zza pola karnego pewnie zamienił rzut wolny na bramkę. Bramkę, która dała nam upragnione zwycięstwo i sprawiła, że nasi kibice, ławka rezerwowych i ja oszaleliśmy. Przez dwadzieścia minut utrzymaliśmy wynik i nawet to, że goniący nas Leiknir przegrał nie przyćmiło nam zwycięstwa w rozgrywkach Delid Karla 1!

 

KS/Leiftur - IBV 0-1 (0-0)

 

70' B. Vioarsson 0-1

 

 

Na 3 kolejki przed końcem ligi wygraliśmy ją w cudownym stylu. Teraz już tylko musieliśmy dograć sezon do końca i udać się na zasłużony urlop, który będzie trwał około pół roku. Jeszcze nie wiem co będę robił. Narazie chciałem, żeby chłopaki trochę poświętowali, w końcu pokazali, że potrafią grać. Trzy ostatnie mecze potraktujemy ulgowo, co nie znaczy, że mam zamiar je przegrać.

 

 

1.9.08

Marcher wznawia treningi. Być może zagra jeszcze w tym sezonie. Zaś nasi Ugandczycy jadą na kadrę.

 

 

3.9.08

Delid Karla 1 [20/22]

IBV - Haukar

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - B. Vioarsson - Baboucarr, Mwesigwa('70Elvarsson), Hlynsson('90Borgporsson), Hauksson - Ajeti('45Johannsson)

 

Mecz o nic dla nas. Chciałem tylko, żeby chłopaki dobrze zaprezentowali się przed własną publicznością wiedzącą już, że mamy mistrza. Cały mecz baaardzo nudny. Kilka niegroźnych strzałów z jednej i z drugiej strony. Nawet zmiany nic nie dały. Jednak już drugi raz z rzędu Vioarsson pokazuje, że warto było czekać, aż się wykuruję. W 90 minucie cudownie wykonał rzut wolny i zapewnił nam zwycięstwo.

 

IBV - Haukar 1-0 (0-0)

 

90' B. Vioarsson 1-0

Odnośnik do komentarza

6.9.08

Delid Karla 1 [21/22]

Selfoss - IBV

 

Bodker('45Mehica) - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - B. Vioarsson - Baboucarr, Borgporsson, Hlynsson, Hauksson('45Marcher) - Ajeti

 

Przedostatnie spotkanie graliśmy z Selfoss. Chłopaki mieli pokazać, że mimo zdobycia mistrzostwa chce im się jeszcze grać. Niestety nie pokazali. Ja zaś chciałem zobaczyć jak przezentują się gracze niedawno kontuzjowani, więc na drugą połowę wybiegli Mehica i Marcher. W tym momencie prowadziliśmy już 1-0 i nic nie zapowaidało klęski jaka miała nas spotkać w drugich 45 minutach. Wyrównanie padło już w 48 minucie. Powód, gapiostwo naszych środkowych obrońców, którzy nie zatrzymali napastnika gospodarzy. Kolejna bramka to rzut karny bo bezsensownym faulu Longa. W 69 minucie było już 3-1 dla gospodarzy. Zaś w 90 minucie dobili nas na 4-1. To największa porażka za mojej kadencji. Chłopakom dostało się nieźle po głowie. Wiem, że już nic nam nie zaszkodzi, ale taki wynik to wstyd dla klubu.

 

Selfoss - IBV 4-1 (0-1)

 

37' Ajeti 0-1

48' Sveinsson 1-1

63' Gunarsson 2-1

69' Sigurjonsson 3-1

90' Marteinsson 4-1

 

 

Mwesigwa i Nsumba zagrali w reprezentacji. Niestety przegrali z Rwandą 1-0.

 

 

8.9.08

Heimisson wyleczył kontuzję. Będziemy mogli z niego skorzystać w ostatnim meczu sezonu.

 

 

12.9.08

Delid Karla 1 [22/22]

IBV - Fjaroabyggo

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - B. Vioarsson - Baboucarr('77Borgporsson), Mwesigwa, Hlynsson('84Hauksson), Marcher - Ajeti('855ohannsson)

 

Ostatni mecz w sezonie i to przed własną publicznościa to wspaniały moment, żeby się z nimi porządnie pożegnać. Jednak moi gracze myslami byli już chyba przy podziale premii za wygraną. Pierwszą połowę obie jedenastki przespały. Nic ciekawego sie nie zdarzyło, nie licząc kilku wystraszonych gołębi na dachu naszego stadionu. Napastnicy są mi potrzebni od zaraz. Znaczy od pierwszego meczu nowego sezonu. Druga połowa była ciekawsza. Najpierw w 62 minucie Hjaroar wyprowadził nas na prowadzenie zdobywając kolejnego gola z rzutu rożnego. Niestety ostatnie pięc minut było dla nas zabójcze. Njapierw w 86 później w 90 minucie straciliśy gola i punkty. Goście po meczu chwalili się, że skopali tyłki mistrzom. W sumie mieli rację.

 

IBV - Fjaroabyggo 1-2 (0-0)

 

62' Hjaroar 1-0

86' Guonason 1-1

90' Eglisson 1-2

 

 

Na naszym ostatnim meczu w sezonie zjawiła się rekordowa liczba kibiców. 1767! Nikt się tego nie spodziewał. Chłopaki zaś zgarnęli 7tyś funtów do podziału. Teraz czeka nas przerwa trawjącu tu dość długo. Ja wysłalem skautów w poszukiwaniu nowych piłkarzy. Każda pozycja powinna zostać wzmocniona.

Odnośnik do komentarza

Tabela:

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | M | ÍBV | | 22 | 15 | 4 | 3 | 36 | 15 | +21 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | A | KA | | 22 | 9 | 7 | 6 | 27 | 26 | +1 | 34 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Njarðvík | | 22 | 10 | 3 | 9 | 38 | 28 | +10 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Leiknir R | | 22 | 9 | 6 | 7 | 31 | 25 | +6 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Stjarnan | | 22 | 9 | 6 | 7 | 26 | 26 | 0 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Selfoss | | 22 | 9 | 6 | 7 | 28 | 29 | -1 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | KS/Leiftur | | 22 | 7 | 7 | 8 | 37 | 32 | +5 | 28 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Víkingur | | 22 | 6 | 10 | 6 | 21 | 20 | +1 | 28 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Þór | | 22 | 6 | 8 | 8 | 21 | 24 | -3 | 26 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Fjarðabyggð | | 22 | 7 | 4 | 11 | 28 | 34 | -6 | 25 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | S | Víkingur Ó | | 22 | 3 | 9 | 10 | 18 | 33 | -15 | 18 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | S | Haukar | | 22 | 2 | 10 | 10 | 19 | 38 | -19 | 16 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

28.9.08

Zawodnicy rozjechali się na urlopy, ja zaś przystąpiłem do podsumowania gry moich podopiecznych w minionym sezonie.

 

Bramkarze:

[mecze-stracone bramki-czyste konto-gracz meczu]

Henrik Bodker - [30-18-15-1] 7.00

Amir Mehica - [2(1)-5-1-0] 6.33

 

Nieoczekiwanie Bodker stał się pierwszym bramkarzem, ale tylko dzięki kontuzji Mehicy, który miał być podstawowym golkiperem. W rezerwach mam jeszcze 6 bramkarzy, jednak musze poszukać wzmocnienia na tą pozycje.

 

Prawi obrońcy:

[mecze-gole-asysty-gracz meczu]

Jonah Long - [21(3)-1-0-0] 6.96

Kristinn Baldursson - [2(3)8-0-0-1] 6.77

Sindri Vioarsson - [1(12)-0-2-0] 6.69

 

Prawa obrona to mocno obsadzona pozycja. Long jest bardzo dobrym graczem. Baldursson grał jednak często po lewej stronie, gdyż tam nie mam zawodnika, który potrafiłby utrzymać formę przez dłuższy czas. Wzmocnień nie planuję.

 

Srodkowi obrońcy:

[mecze-gole-asysty-gracz meczu]

Pall Porvaldur Hjaroar - [31(1)-7-0-2] 7.19

Bjarni Holm Aoalsteinsson - [30(2)-4-2-3] 7.19

 

Żelazna para obrońców grających na środku. Jestem z nich ogromnie zadowolony. Do tego Hjaroar był drugim strzelcem drużyny. Niestety muszę tu sprowadzić jakiegoś zawodnika, a najlepiej dwóch. W rezerwach niestety nie mam godnego następcy.

 

Lewi obrońcy:

[mecze-gole-asysty-gracz meczu]

Anton Bjarnason - [15(3)-2-0-2] 6.94

 

Lewa obrona to druga pozycja, którą należy niezwłocznie wzmocnić. Czesto występowali tu prawi obrońcy. Bjarnason nie spełniał moich nadzieji.

 

Prawi pomocnicy:

[mecze-gole-asysty-gracz meczu]

Glenn Marcher - [21(3)-1-6-0] 7.00

Atil Hemisson - [16-4-5-2] 7.19

Petur Runolfsson - [0(7)-0-0-0] 6.43

 

Najlepszy Glenn, drugi Atil, Petur do sprzedania. Pozycja dośc dobrze obsadzona.

 

Środkowi pomocnicy:

[mecze-gole-asysty-gracz meczu]

Frans Elvarsson - [2(11)-0-0-0] 6.15

Andrew Mwesigwa - [26-2-1-0] 7.08

Yngvi Magnus Borgporsson - [25(6)-2-3-0] 6.81

Bjarni Geir Vioarsson - [9-2-3-2] 7.22

Sarr Baboucarr - [30-5-7-2] 7.27

Augustine Nsumba - [1(2)-0-0-0] 7.00

Stefan Hauksson - [17(11)-5-4-0] 6.93

 

Mocna pozycja, ale występuje tu 3 zawodników. Najlepszy Baboucarr, Mwesigwa i po kontuzji Vioarsson. Borgporsson grał cały sezon poprawnie. Hauksson różnie, albo jako środkowy ofensywny, albo na skrzydłach. Elvarsson na przyszłość. Nsumba nie wiem.

Lewy pomocnik:

[mecze-gole-asysty-gracz meczu]

Birkir Hlynsson - [21(9)-3-4-0] 6.80

 

Tylko on grał po tamtej stronie regularnie. Potrzeba wzmocnień.

 

Napastnicy:

[mecze-gole-asysty-gracz meczu]

Egill Johannsson - [4(19)-4-5-1] 6.52

Bajram Ajeti - [22(5)-11-3-6] 6.81

 

Ajeti wyróżniający się, ale muszi nabrać jeszcze doświadczenia. Johannsson jokerem. Przydałby się jeszcze jeden. Może w rezerwach się znajdzie.

 

1.10.08

Podpisuję nowy, 2-letni kontrakt. W ramach ustaleń mam w ciągu 4 lat przetrwać w pierwszej lidze. Do klubu dołączyli dwaj zawodnicy. Lewy obrońca Marinko Skaricic, Chorwat, który ma być podstawowym graczem w najbliższym sezonie. Drugi to węgierski bramkarz Sandor Matus. Powinien wzmocnić rywalizację o bluze z numerem jeden.

 

 

5.10.08

Kolejne powołanie dla Ugandczyków.

 

 

9.10.08

Niespodziewanie powołanie dostało dwóch kolejnych graczy. W reprezentacji u-21 Islandii debiut zaliczyć mogą Heimisson i Bjarnason.

 

 

11.10.08

Uganda wygrywa 3-1 z Republiką Zielonego Przylądka. Mwesigwa zalicza asystę.

Odnośnik do komentarza

Od października do końca roku nie działo się nic szczególnego. Zawodnicy mieli urlopy, ja odpoczywałem i zastanawiałem się nad nowym sezonem, zaś skauci co chwila donosili mi o potencjalnych zawodnikach. Niestety żaden mnie nie przekonywał. Cały czas poszukiwaliśmy lewego pomocnika i środkowego obrońcy. Zatrudniłbym także napastnika jeśli dobry kandydat pojawiłby się na horyzoncie.

Piątego stycznia w klubie miała miejsce uroczystość podsumowująca poprzedni sezon. Rozdano kilka nagród, zaś prezes odbyłze mną rozmowę dotyczącą nadchodzącego sezonu. Kibice wybrali gracza roku. Najbardziej przypadł im do gustu Sarr Baboucarr. Częśc zawodników podpisała nowe, wyższe kontrakty. Gwarantowały im to zapisy w poprzednich umowach. Centrala przysłała nam szczegółową rozpiskę meczy na nadchodzący sezon. Będzie on trwał od dziesiątego maja do dwunastego września. Nie za długo, ale przed sezonem weźmiemy udział w Pucharze Wyższych Lig. Szef oczekuje, że zaprezentujemy się tam przyzwoicie. Ja też mam taką nadzieję. Dostaliśmy także pieniążki. Kasa za transmisje w nadchodzącym sezonie to aż 55tyś funtów. Ja zaś dumnie i ambitnie oświadczyłem, że zajmiemy miejsce w środku tabeli. Niestety klubowa kasa na transfery wyniosła okrągłe zero, zaś fundusz płacowy aż 7.25tyś funtów tygodniowo. Jeśli znajdziemy odpowiedniego zawodnika przeniosę trochę kasy z pesnji na transfery. Przedstawiono nam także kilku juniorów. Wśród nich znalazło się dwóch polaków. Jednak dopiero za kilka lat będzie wiadomo czy coś z nich będzie.

Kilka dni później ogłosiłem, że poszukujemy skauta, trenera i asystenta. Jeśli pojawi się ciekawy kandydat zastanowię się co zrobić z dotychczasowym współpracownikiem. Tymczasem muszę rozglądnąć się za sparingpartnerami.

Odnośnik do komentarza

10.1.09

Notowania bukmacherów dotarły i do naszego klubu. Pracownicy od rana nie mówili o niczym innym, tylko o tym czy rzeczywiście 41.00 to nie za duży kurs na nasze zwycięstwo w lidze. Wiadomo, że w pierwszych sezonach najważniejsze jest zadomowienie się w Landsbankadeildin Karla, ja jednak nie obiecywałem zwycięstwa w rozgrywkach. Faworytem jest obrońca tutyłu Valur(2.00), kolejne miejsca to KR(2.75) i Keflavik(2.75). Osobiście nie przejmowałem się takimi notowaniami bukmacherów, gdyż w zeszłym sezonie nie sprawdziły się one.

 

11.1.09

Obecny stan sprzedaży karnetów to 60. Klubowa księgowa szacuje, że jesteśmy w stanie sprzedać ich około 300, co powinno trochę podnieść i tak bezpieczny budżet.

 

Cały czas poszukiwałem nowych zawodników, którzy mogliby wzmocnić rywalizację w klubie. Niestety nie przynosiło to narazie żadnego rezultatu.

 

Ukształtował się za to nasz kalendarz gier przedsezonowych. Na przestreni 25 dni rozegramy 5 meczów, które mają dać mi odpowiedź czy odstąpić od obecnej taktyki i zagrać 2 napastnikami, czy pozostać przy starym ustawieniu.

 

Sparingi:

 

17.1 vs Valur

23.1 vs Njarovik

28.1 vs AB 70(klub filialny, Dania)

3.2 vs Fylkir

6.2 vs Mjondalen(klub filialny, Norwegia)

 

Wszystkie mecze zagtramy przed własną publicznością. Pierwszy mecz już za 6 dni.

Odnośnik do komentarza

6 lutego zakończyliśmy okres przygotowawczy. Rozegrawszy sześć meczy miałem nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do nadchodzącego sezonu. Wyniki jakie osiąglaiśmy mogą dawać nadzieję, że utrzymanie jest w zasięgu.

 

IBV vs Valur 1-2 (Jagne)

IBV vs Njarðvik 0-1

IBV vs AB 70 2-0 (Skaricic, Vioarsson)

IBV vs Fylkir 3-2 (Olafsson, Ajetix2)

IBV vs Mjondalen 4-1 (Mwesigwa, Marcher, Jagne, Skaricic)

 

Zwłaszcza ostatnie 3 mecze pokazały, że jesteśmy w stanie strzelać dużo bramek. Teraz nadchodzi czas Pucharu Wyższych Lig. Siedem meczy, które zagramy pokaże czy w nadchodzącym sezonie będziemy w stanie znaleźć się w środku tabeli.

 

W między czasie Elvarsson zagrał w meczu reprezentacji u-19 zaliczając 2 asysty. Sprzedałem także Bjarnassona. Otrzymałem 5tyś funtów i gwarancje 50% z sumy kolejnego transferu. Do klubu dołączyłtakże Mikko Siren, lewy obrońca potrafiący grać także jako defensywny skrzydłowy. Niestety moi skauci nie znaleźli nikogo wiecej, kto mógłby wzmocnić moją drużynę.

Odnośnik do komentarza

Głosik: nie spodziewałem się, że ktoś to dalej czyta;) btw teraz zaczna się max schody, nie wiem na co stac moich w starciach z mocnymi rywalami... dopiero tyn Puchar pokaże czy jesteśmy coś warci, czy lecimy tam gdzieśmy zaczynali...

Odnośnik do komentarza

14.2.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig

IBV - Valur

 

Matus - Long, Mwesigwa, Aðalsteinsson, Skaricic(70'Hauksson) - Heimisson(87'Johannsson), Viðarsson, Baboucarr, Marcher(90'Hlynsson) - Ajeti(45'Siren), Jagne(79'Elvarsson)

 

Pierwszy mecz o stawkę w nowym sezonie. Wielka niewiadoma jak moi podopieczni zagrają pod presją. Kilka zmian trenowanych w przerwie między sezonami zostanie dziś sprawdzona. Nowy bramkarz, Mwesigwa na obronie, w końcu lewy obrońca. Niestety nadal nie mam lewego pomocnika, więc gra tam nominalny prawy pomocnik. Jednak obaj boczni zawodnicy mają nakazane zamianę pozycji. No i w końcu atak, w któym zagra dwóch zawodników. Przeciwnik zaczął od mocnego uderzenia, ale nasz bramkarz nie dał się pokonać na początku meczu. My zaś próbowaliśmy wyprowadzać nieśmiałe kontry. Po jednym z szybkich wyjść prawą stroną pomknął Heimisson. Jego próbę dośrodkowania przeciął Glogovac, jednak tak nieszczęśliwie główkował, że piłka wpadła do bramki. 1-0 w 27 minucie! Kolejne kilka minut to walka w środku. W 39 minucie akcja tym razem lewym skrzydłem i piękne dośrodkowanie Marchera trafia na głowę Ajetiego. Ten zdobywa gola na 2-0! Do przerwy nic się nie zmieniło. Po zmianie stron nie wybiegł już strzelec drugiej bramki, gdyż doznał wcześniej kontuzji. Na lewą pomoc powędrował Siren, zaś do ataku przesunąłem Heimissona. Druga połowa to dominacja Valuru. My oddaliśmy tylko 2 strzały, oba niecelne. Przeciwnik naciskał i w 79 minucie zdobył gola. Na szczęście zmiana taktyki na 4-1-4-1, którą znamy z zeszłego sezonu, pozwoliła utrzymać wynik do końca. Pierwszy mecz wygrany!

 

IBV - Valur 2-1 (2-0)

 

27' Glogovac(sam) 1-0

39' Ajeti 2-0

79' Sigurðsson 2-1

 

 

Po meczu znalazłem na biurku ofertę kupna naszego młodego defensora. Fylkir chciał wydrzeć nam Elvarssona. Kategorycznie odmówiłem sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

21.2.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig

Breiðablik - IBV

Matus - Long, Mwesigwa, Aðalsteinsson, Skaricic(76'Ólafsson) - Heimisson(70'Siren), Viðarsson(70'Elvarsson), Baboucarr, Marcher - Ajeti(45'Johannsson), Jagne

 

Drugi mecz Pucharu graliśmy na wyjeździe ze spadkowiczem. Eksperci przepowiadali nasze zwycięstwo, ja jednak nie byłem tego taki pewien. Składu nie zmieniłem, zgodnie z maksymą, że zwycięskiej jedenastki się nie zmienia. Niestety kilku graczy zawiodło moje oczekiwania. Mieliśmy przewagę, ale znów okazało się, że nasi napastnicy muszą poprawić skuteczność. Całe 45 minut staraliśmy się zdobyć gola, niestety to gospodarze w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobyli gola po błędzie obrońców. Jednak tuż po przerwie Jagne doprowadził do remisu. Doszedł do podania Skaricica i minąwszy bramkarza posłał piłkę do bramki. Chcięliśmy iść za ciosem, szybko strzelić drugiego gola, jednak napastnicy nie potrafili celnie uderzyć. Za to nasi przeciwnicy wykorzystali dziecinny błąd Skaricica, który chciał podać piłkę wzdłuż pola karnego. Przejął ją Baldvinsson i strzelił obok Matusa. Nic nie dało przejście na 4-3-3. Wynik na koniec meczu to 2-1.

 

Breiðablik - IBV 2-1 (1-0)

 

45' Baldvinsson 1-0

49' Jagne 1-1

76' Baldvinsson 2-1

 

Niestety znów zawiódł mnie Skaricic. Jego gra w defensywie niestety nie jest wystarczająca. Kolejny mecz za 2 tygodnie. Możliwe, że zagramy sparing z rezerwami, aby sprawdzić jeszcze kilka rozwiązań.

Odnośnik do komentarza

7.3.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig

IBV - Fjölnir

 

Bodker - Long, Mwesigwa, Aðalsteinsson, Siren - Heimisson(81'Hlynsson), Viðarsson(63'Hjarðar), Baboucarr(88'Hauksson), Marcher - Ajeti(63'Johannsson), Jagne

 

W trzeciej serii gier w Pucharze miliśmy łatwo wygrać. Ale to samo miało nas spotkać dwa tygodnie temu i co wyszło każdy wie. Zmieniłem bramkarza i lewego obrońce. Nakazując także zawodnikom szybszą grę. Przełożyło się to na jakość spotkania, ale ciągle mieliśmy problemy z celnością. W ciągu całego spotkania oddaliśmy 13 strzałów, z tego tylko 3 na bramkę. Na nasze szczęście przeciwnik nie starał się nam przeszkadzac. Jedyna bramka padła dopiero w 88 minucie, a była dziełem rezerwowego Johannssona. Kolejne zwycięstwo w tym pucharze przybliża nas do celu jaki sobie postawiłem, czyli wyjścia z grupy. Zarząd nie był aż tak wymagający, chciał tylko byśmy zagrali bez kompleksów. Za tydzien mecz z KR, obecnym liderem naszej grupy.

 

IBV - Fjölnir 1-0 (0-0)

 

88' Johannsson 1-0

 

 

Cały czas poszukuję obrońcy, aby mieć większe pole manewru. Zatrudniłem także trenera bramkarzy. Od teraz będą oni trenowali osobno, co na pewno podniesie ich umijętności.

Odnośnik do komentarza

14.3.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig

KR - IBV

 

Bodker - Long, Mwesigwa, Aðalsteinsson, Siren(70'Skaricic) - Elvarsson - Heimisson(70'Hlynsson), Viðarsson(89'Hjarðar), Baboucarr, Marcher(85'Hauksson) - Ajeti(63'Jagne)

 

KR to nasz największy rywal, więc wyjazdowy mecz z nimi był dla nas ważnym spotkaniem. Ja jednak spodziewałem się nawet porażki, więc zagraliśmy taktyką znaną z zeszłego sezonu. Jeden wysunięty napastnik miał nękać obronę gospodarzy, zaś Elvarsson jako defensywny pomocnik miał rozbijać ich ataki. Pierwsza połowa zaczeła się od naszego ataki, jednak strzał z daleka Baboucarra nie znalazł drogi do siatki. Później gra się wyrównała. Jednak w 28 minucie straciliśmy gola. Hauksson pokonał Bodkera. Jednak to nie koniec emocji w pierwszej cześci. Końcówka należała do nas. W 39 minucie rzut rożny i piekielnie mocna i celna główka Mwesigwy przełamuje ręce bramkarza gospodarzy i jest już 1-1. 4 minuty później kontra w naszym wykonaniu i Ajeti po podaniu środkowego Baboucarra pokonuje po razu drugi golkipera miejscowych. Do przerwy prowadzimy 2-1. Jestem w siódmym niebie, ale każę zawodnikom grac sowje. Druga połowa to nieskuteczne próby doprowadzenia do remisu przez gospodarzy. Jednak nasza obrona dzielnie się broniła bardzo mądrze dowodzona przez Mwesigwę. Po końcowym gwizdu nasi kibice podziękowali nam za zwycięstwo nad lokalnym rywalem. Było to dla nich wielkie wydarzenie.

 

KR - IBV 1-2 (1-2)

 

28' Hauksson 1-0

39' Mwesigwa 1-1

43' Ajeti 1-2

 

 

Po 4 meczach w grupie A zajmujemy drugie miejsce, ustępując KR tylko różnicą bramek. Niespodziewałem się tego i należy się tylko cieszyć. Kolejne 3 mecze chciałbym zagrac podobnie, zaś choć jedno zwycięstwo powinno zagwarantować nam wyjście z grupy i walkę w ćwierćfinale.

Odnośnik do komentarza

15.3.09

Do klubu przyszły powołania dla naszych młodych zawodników. Na mecz u-19 do kadry Islandii pojadą Elvarsson, H. Olafsson i Marteinsson. Na zgrupowaniu u-21 ma pojawić się Heimisson.

 

17.3.09

Do klubu dołączył długo wyczekiwany środkowy obrońca. 22-letni Ghanijczyk, David Davidson ma być wzmocnieniem i walczyć o miejsce na środku obrony.

 

19.3.09

Kadra u-19 Islandii pokonała Andorę 3-0, a jednego z goli zdobył Marteinsson. Elvarsson rónież wystąpił w tym meczu.

 

22.3.09

Na mecze kadry jadą także Mwesigwa i Nsumba - Ugadna, Jagne - Gambia.

 

28.3.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig

Fylkir - IBV

 

Matus - Long, Davidson, Aðalsteinsson, Siren - Heimisson(90'Skaricic), Viðarsson(45'Elvarsson), Baboucarr(66'Hlynsson), Marcher(85'Hauksson) - Ajeti(8'H. Olafsson), Johannsson(77'Hauksson)

 

W meczu z Fylkirem nie mogłem skorzystać z Mwesigwy i Jagne. Obaj pojechali na mecze reprezentacji. W dodatku juyż na początku meczu straciliśmy Ajetiego. Kontuzja uniemożliwiła mu dalszą grę. Za niego wprowadziłem młodego Olafssona. Niestety brak Mwesigwy został wykorzystany przez przeciwnika już w 29 minucie, kiedy straciliśmy bramkę po błędzie Aðalsteinssona. Rzuciliśmy się do ataku. Efektem tego był gol w 41 minucie. Zdobył go młody Olafsson. W drugiej połowie dalej atakowaliśmy, mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy wpakować piłki do siatki rywali. Udało się to dopiero w 90 minucie. A strzelcem znów młody Olafsson, który został naszym bohaterem meczu. Awans do ćwierćfinału Pucharu mamy w kieszeni.

 

Fylkir - IBV 1-2 (1-1)

 

29' Guðnason 1-0

41' H. Olafsson 1-1

90' H. Olafsson 1-2

 

Po meczu dowiadujemy się, że Ajeti nie zagra od miesiąca do dwóch. Jest to dość duża strata. Dobrze, że narazie czekają nas jeszcze mecze Pucharu. Zastąpi go w kadrze na mecze młody H. Olafsson. Doszły do nas także wieści z Ugandy. Reprezentacja Mwesigwy i Nsumby zremisowała z Egiptem 1-1. Obaj gracze zagrali na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza

31.3.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig

IBV - HK

 

Bodker - Baldursson(85'Siren), Davidson, Hjarðar, Skaricic - Hauksson(45'Marcher), Viðarsson(77'Elvarsson), Baboucarr(77'H. Olafsson), Hlynsson(45'Johannsson) - Heimisson, Jagne

 

Jako, że mieliśmy już zapewniony awans chciałem sprawdzić jak spiszą się dublerzy. Widać było, że chcą się pokazać, ale niestety nie są zgrani ze sobą, niemniej jednak myśle, że jeśli zagrałby jeden, góra dwóch zmienników nasza gra wygladałaby o wiele lepiej, niż gdy gra sześciu dublerów. Mecz zremisowaliśmy 1-1. Wynik jest dobry, gra nie była aż tak dobra. Dodatkowo przeciwnik nie wykorzystał karnego. W kolejnym meczu, który już za 3 dni zagra mieszana drużyna. Potwierdził swój instynkt Jagne, który z meczu na mecz powinien grać coraz lepiej.

 

IBV - HK 1-1 (0-1)

 

25' Jaeger 0-1

57' Jagne 1-1

Odnośnik do komentarza

3.4.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig

Njarðvik - IBV

 

Bodker - Long, Davidson, Mwesigwa(71'Aðalsteinsson), Siren - Heimisson(63'Marcher), Elvarsson(86'Viðarsson), Baboucarr, Hlynsson(71'Hauksson) - Johannsson(63'H. Olafsson), Jagne

 

Ostatni mecz grupowy graliśmy, aby utrzymać pierwsze miejsce i w ćwierćfinale trafić na 4 drużynę z grupy B. Jedyna bramka padła już w 9 minucie, a strzelcem okazał się Heimisson, który główką wykończył dośrodkowanie Hlynssona. Kolejne minuty to walka każdej z drużyn o zdobycie gola. Niestety mimo gradu strzałów nikt nie zdołał pokonać bramkarza przeciwnika. Wygraliśmy. Moje założenia przedsezonowe zostały wypełnione, teraz mogliśmy już tylko zyskać jak najwięcej w oczach zarządu.

 

Njarðvik - IBV 0-1 (0-1)

 

9' Heimisson 0-1

 

 

 

Cały czas negocjuję nowe umowy z zawodnikami. Jesteśmy coraz bliżej zatrzymania prawie całej kadry, jedynie kilku zawodników musi udowodnić, że zasługują na grę w naszym zespole.

 

 

12.4.09

Islandzki Puchar Wyższych Lig, Ćw.

IBV - Kefalvik

 

Bodker - Long, Davidson, Mwesigwa, Siren - Heimisson(90'Hauksson), Viðarsson, Baboucarr(78'Hlynsson), Marcher - Johannsson(71'Elvarsson), Jagne(87'H. Olafsson)

 

Na mecz ćwierćfinałowy wyszliśmy ofensywnie ustawieni. Miałem nadzieję szybko strzelić gola i później trochę cofnąć zespół. Zadanie wypełnione zostało dopiero w 30 minucie. Jagne główkował celnie po dośrodkowaniu Marchera. Do przerwy prowadziliśmy 2-0, a gola zdobył Siren. Po przerwie wyszliśmy trochę cofnięci i czekający na kontry. Jednak już w 46 minucie straciliśmy gola. Na szczęscie kolejną celną główką popisał się Jagne. Niestety w 63 minucie było 3-2. Zaś dwie minuty później obrońca gości dostał czerwoną kartkę. Goście musieli atakować w 10, my zas dobrze broniliśmy wyniku i dowieźliśmy satysfakcjonujący wynik do końca. Awansowaliśmy do półfinału!

 

IBV - Kefalvik 3-2 (2-0)

 

30' Jagne 1-0

42' Siren 2-0

46' Samuelsen 2-1

61' Jagne 3-1

63' Steinarsson 3-2

 

Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu. Awansu tak wysoko się niespodzeiwałem, zarząd także. Są bardzo zadowoleni. Kolejny mecz zagramy z FH.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...