Skocz do zawartości

Islandia


plaski

Rekomendowane odpowiedzi

23.4.07

Ostatni mecz w grupie rozgrywamy z zespołem Hvot. Aby utrzymać pierwszą lokate w grupie i awansować do półfinału musimy wygrać. Delegowałem następującą jedenastkę:

 

Bodker - Long('84Baldursson), Bjarnason, Hjaroar('45Marcher), Aoalsteinsson - Mwesigwa, Borgporsson - Hauksson, Baboucarr, Hlynsson('63Ajeti) - Heimisson

 

Mecz rozpoczynamy od mocnego uderzenia i zdobycia bramki już w 8 minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu głowę przyłożył Aoalsteinsson. Podwyższyliśmy w 38 minucie za sprawą dobitki Hauksson'a po niezbyt dobrze wykonanym karnym przez Mwesigwe. Niestety to prowadzenie naś uśpiło i już cztery minuty później wynik brzmiał 2-1, tak też schodziliśmy na przerwę. Po przerwie zmieniłem ustawienie na 4-1-2-2-1. Wysunięci skrzydłowi mieli zagrażać szybkimi atakami, zaś defensywny pomocnik wspomagać obrońców. Taktyka ta przyniosła efekt w 58 minucie. Drugiego gola strzelił Hauksson. Piękne rozegranie w środku, szybka piłka na skrzydło i efektowne podanie w środek zakończony celnym strzałem. Dwie kolejne bramki zdobywamy z rzutów karnych. W 60 minucie Aoalsteinsson pokonał bramkarza, zaś w 90 Mwesigwa zrehabilitował się i ustalił wynik na 5-1.

 

BRAMKI:

 

8' Aoalsteinsson 1-0

38' Hauksson 2-0

42' Viginsson 2-1

58' Hauksson 3-1

60' Aoalsteinsson 4-1

90' Mwesigwa 5-1

 

Efektowne zwycięstwo na zakończenie rozgrywek grupowych. Zastanawiam się nad zmianą taktyki któa przyniosła mi trzy bramki w drugiej połowie. W półfinale zagramy z Leiknir Reykjavik.

 

 

30.4.07

 

Mecz półfinałowy z Leiknir miał według kibiców być dla nas łatwy i przyjemny. Ja jednak wiedziałem, że nie będzie to łatwe spotkanie. Rozpoczęliśmy go ustawieniem, które dało nam zwycięstwo w poprzednim meczu, skład zaś wyglądał tak:

 

Bodker - Long, Baldursson, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Borgporsson, Baboucarr('90Vioarsson) - Hlynsson('78Ajeti), Marcher - Heimisson('85Hayksson)

 

Bardzo wyrównany pojedynek rozstrzygnął się tuż na początku drugiej połowy. Samobójczą bramkę zdobył jeden z obrońców gości po zamieszaniu w polu karnym. W 62 minucie czerwoną kartkę dostał jeszcze jeden z pomocników Leiknir, my zaś do końca kontrolowaliśmy mecz i awansowaliśmy do finału!

 

BRAMKI:

47' Goumundsson 1-0 sam.

 

Zmiana taktyki przyniosła efekt. Takim też ustawieniem rozpoczniemy ligę już za kilka dni. Zawodnicy i zarząd są bardzo zadowoleni z awansu, ja jednak chcę pokazać, że jesteśmy gotowi na pierwsze trofeum.

Odnośnik do komentarza

1.5.07

W finale Pucharu Niższych Lig zagramy z Bor'em. Zespół ten mieliśmy przyjemnośc pokonać już w czasie przygotowań do sezonu, mam nadzieję, że będziemy potrafili powtórzyć ten wynik.

 

11.5.07

Delid Karla 1 [1/22]

IBV - KA

 

Bodker - Long, Baldursson('57Vioarsson), Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Borgporsson, Baboucarr('81Hayksson) - Hlynsson, Marcher - Heimisson('78Ajeti)

 

Mecz marzenie. Taktyka 4-1-2-2-1 przynosi efekty i efektowne zwycięstwo. Cudowny mecz zagrał rozgrywający Baboucar. Jednak to Heimilsson otwarł wynik strzałem w 21 minucie. Pięć minut później prowadzimy już 2-0. Gol Baboucarr'a po skłądnej akcji całej drużyny. W 34 i 36 minucie kolejne gole środkowego pomocnika naszj drużyny rozwiały wszelkie wątpliwości i na przerwę schodzimy prowadząc 4-0. W szatni spokój, mówie chłopakom, żeby grali spokojnie, co przynosi efekty, gdyż kontrolujemy grę. Niestety w 61 minucie bramkę z wolnego strzela nam przeciwnik. Na szczęście na nic więcej nie było gości stać, a my jeszcze w 86 minucie zdobywamy bramkę dzięki mocnemu strzałowi zza pola karnego naszego środkowego obrońcy Aoalsteinsson. Graczem meczu oczywiście wybrany zostaje strzelec hat-trick'a Baboucarr.

 

IBV - KA 5-1 (4-0)

 

21' Heimisson 1-0

26' Baboucarr 2-0

34' Baboucarr 3-0

36' Baboucarr 4-0

61' Olafsson 4-1

86' Aoalsteinsson 5-1

Odnośnik do komentarza

12.5.07

Do klubu przychodzi pismo, w którym dowiadujemy się, że trzy nasze mecze będą transmitowane przez telewizję. Domowy mecz z Stjarman, plus dwa wyjazdowe, pierwszy z Vikingur, drugi z KS/Leiftur. Mam nadzieję, że będą to godne telewizyjnej transmisji mecze.

 

15.5.07

VISA-Bikar 1. runda

Njarovik - IBV

 

Bodker - Long, Bjarnason('85Hjaroar), Aoalsteinsson, Baldursson - Mwesigwa - Nsumba('68Borgporsson), Baboucarr - Hlynsson('61Runolfsson), Marcher - Ajeti

 

Mecz pierwszej rundy pucharu Islandii potraktowałem bardziej treningowo i postanowiłem dać zagrać od początku kilku graczom, którzy zazwyczaj grali ogony. Niestety tylko Ajeti pokazał, że warto na niego będzie stawiać i powinien być naszym jokerem. Jego dwie bramki w pierwszej połowie i strzał Long'a w drugiej pozwoliły pokonać Njarovik mimo dwóch straconych goli. Cieszy zwycięstwo i forma zmiennika dla Heimisson'a.

 

Njarovik - IBV 2-3 (1-2)

 

4' Ajeti 0-1

23' Vilhjalmsson 1-1

25' Ajeti 1-2

61' Stejngrimsson 2-2

65' Long 2-3

Odnośnik do komentarza

18.7.08

Delid Karla 1 [2/22]

Stjarnan - IBV

 

Bodker - Long, Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Borgporsson, Baboucarr('65Baldursson) - Marcher('85Hauksson), Heimisson - Ajeti('65Hlynsson)

 

Drugi mecz w lidze wygrywamy dzięki znakomitej drugiej połowie. Pierwsza część meczu minęła bez żadnych ciekawych akcji. Drugą część zaczęliśmy ofensywniej i już w 52 minucie Ajeti pokonał bramkarza gospodarzy dając powody do radości dla naszej grupy kibiców. W 69 minucie Heimisson podwyższył na 2-0 i wiedzieliśmy, że tego meczu już nie przegramy. Dwie minuty później rezerwowy Hlynsson poprawił na 3-0 i gospodarze stracili resztki nadzieji. Niestety po meczu okazało się, że Ajeti będzie pauzował przez tydzień po skręceniu kostki. Napastnik, który przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki będzie musiał odpocząc.

 

Stjarnan - IBV 0-3 (0-0)

 

52' Ajeti 0-1

69' Heimisson 0-2

71' Hlynsson 0-3

 

 

Po meczu dowiedzieliśmy się z kim zagramy w drugiej rundzie pucharu Islandii. Naszym przeciwnikiem będzie Fjaroabyggo. Mecz ten rozegramy na wyjeździe już za 10 dni. Jednak wcześniej, bo już za 5 dni czeka nas finałowy mecz pucharu Niższych Lig z Bor.

 

 

23.7.08

Finał pucharu Niższych Lig

Bor - IBV

 

Bodker - Long, Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Borgporsson, Baboucarr('82Baldursson) - Marcher, Heimisson('89Hauksson) - Johannsson('71Vioarsson)

 

Mecz rozpoczyna się od ataków naszych przeciwników. Kilka groźnych akcji, dwa celne strzały, jednak nasz bramkarz Bodker nie dał się pokonać napastnikom Bor. Nasza pierwsza akcja miała miejsce dopiero w 31 minucie, jednak efekt jaki przyniosła był dość nie spodziewany, jednak bardzo porządany przez moich graczy. Przed polem karnym do faulu na sobie doprowadził Johannsson. Marcher podszedł do piłki i ku zaskoczeniu wszystkich, również bramkarza Bor umieścił piłkę w bramce mocnym strzałem pod poprzeczkę. 1-0 dla IBV! Do przerwy mieliśmy jeszcze tylko jedną akcję godną odnotowania. Po strzale Heimissona piłka odbiła się od jednego z obrońców i wszyła na aut. Po przerwie gra była wciąż wyrównana. Dopiero w 58 minucie nasz napastnik zrobił to co do niego należało. Akcję rozpoczął nasz bramkarz długim wykopem, piłkę przejął Baboucarr i podał prostopadle do Johannssona, ten zaś mocnym strzałem z linii pola karnego zdobył drugą bramkę. 2-0! Kazałem się zawodnikom trochę cofnąć, niestety w 74 minucie straciliśmy bramkę. Do końca meczu jednak udało nam się utrzymać prowadzenie i zdobyliśmy puchar!!

 

Bor - IBV 1-2 (0-1)

 

31' Marcher 0-1

58' Johannsson 0-2

74' Sigporsson 1-2

 

Po zwycięstwie nasz zarząd był zachwycony, spełniliśmy jedno z przedsezonowych założeń, a ja stałem się ulubieńcem kibiców. Zachwytom nie było końca, a ja miałem tylko nadzieję, że w lidze będzie nam szło równie dobrze.

Odnośnik do komentarza

28.5.07

VISA-Bikar 2. runda

Fjaroabyggo - IBV

 

Bodker - Long, Baldursson, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Borgporsson, Baboucarr('85Bjarnason) - Marcher('74Vioarsson), Heimisson - Johannsson('45Hlynsson)

Cały mcz drugiej rundy przeważamy. Niestety potrafimy zdobyć tylko jedną bramkę. Dokonuje tego nasz środkowy obrońca, Hjaroar, po strzale głową z rzutu rożnego tuż po przerwie. Tracimy także naszego napastnik. Johannsson doznaje kontuzji i na druga połowe już nie wychodzi. Cieszy zwycięstwo, niestety zmarnowane sytuacje cały czas mnie martwią.

 

Fjaroabyggo - IBV 0-1 (0-0)

 

48' Hjaroar 0-1

 

 

W następnej rundzie zagramy z Prottur Reykjavik w dniu 12.6.08.

 

 

1.6.08

Delid Karla 1 [3/22]

Njarovik - IBV

 

Bodker - Long, Baldursson, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Borgporsson, Baboucarr('87Bjarnason) - Marcher, Heimisson('79Johannsson) - Ajeti('59Hlynsson)

 

Kolejny mecz w lidze graliśmy na ciężkim terenie. Mimo, że przed meczem stawiano nas w roli faworyta ja wiedziałem, że będzie to cięzki mecz. I tak też było. Cały mecz praktycznie się broniliśmy sporadycznie wyprowadzając kontrataki. Niestety potwierdziło się, że nie potrafimy wykańczać sytuacji. Nasz bramkarz zaś dzielnie stawiał opór napastnikom Njarovika. Niestety w 58 minucie nie miał najmniejszych szans przy strzale Steingrimssona. Wyrównaliśmy w 68 minucie po strzale Borgporssona. Na szczęscie udało nam się utrzymać ten wynik do końca meczu i wywieźć cenny punkt. Niestety Mwesigwa załapał kolejną żółta kartkę i nie zagra w kolejnym meczu.

 

Njarovik - IBV 1-1 (0-0)

 

58' Steingrimssona 1-0

68' Borgporssona 1-1

 

 

Po trzech meczach zajmujemy w lidze 3 miejsce mając na koncie 7 punktów. Wyprzedzajace nas drużyny mają rozegrane jeden lub dwa mecze więcej.

Odnośnik do komentarza

4.6.08

Delid Karla 1 [4/22]

IBV - Vikingur

 

Bodker - Long('85Johannsson), Baldursson, Hjaroar, Aoalsteinsson - Borgporsson - Baboucarr, Hlynsson- Marcher('76Hauksson), Heimisson - Ajeti('76Vioarsson)

 

Mecz przed własną publicznością zapowaidany był jako wyrównane spotkanie. Niestety źle zaczęliśmy i już w 3 minucie przegrywaliśmy 1-0 po strzale Galica. Przez następną godzine nieskutecznie próbowaliśmy wyrównać, jednak mecz toczył się głównie w środkowej częsci boiska. Dopiero rzut wolny z 59 minuty i kolejny gol Hjaroara przywrócił nam nadzieję na korzystny wynik. W 85 minucie miała miejsce decydująca dla wyniku sytuacja. Kontuzji doznał nasz prawy obrońca Long, za niego wprowadziałem do gry Johannssona, przemeblowałem troche ustawienie i 5 minut później rezerwowy, który dopiero wszedł na boisko pokazał swą szybkość i minąwszy bramkarza gości strzelił gola na 2-1. Stadion oszalał. Chwile później sędzia zakończył gre, a my zdobyliśmy kolejne 3 punkty.

 

IBV - Vikingur 2-1 (0-1)

 

3' Galic 0-1

59' Hjaroar 1-1

90' Johannsson 2-1

 

 

Po meczu zdobywca pierwszej bramki, Hjaroar, publicznie przyznał, że moja rozmowa w przerwie w szatni wyzwoliła w graczach siły do odmiany losów spotkania. Zaś Long będzie pauzował przez tydzień.

 

 

7.6.08

Delid Karla 1 [5/22]

Leiknir Reykjavik - IBV

 

Bodker - Baldursson, Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsson - Borgporsson - Marcher('87Hlynsson), Hauksson, Baboucarr, Heimisson('79Runolfsson) - Ajeti('87Johannsson)

 

Wyjazdowy mecz w Reyjaviku postanowiłem zagrać trochę bardziej defensywnie i cofnałem bocznych pomocników, tak żeby grali ustawieni obok środkowych. Mecz był spotkaniem typowo remisowym. Kilka ofensywnych akcji naszej drużyny w pierwszej połowie, jedna dość groźna Leikniru to wszystko na co było stać graczy. Po przerwie zaatakowaliśmy trochę odważniej i w 55 minucie Ajeti wyprowadził nas na prowadzenie. Piłke wyprowadzoną ze strefy obronnej przejął Baboucarr i podał w uliczkę do naszego wysuniętego napastnika, a ten strzelił tuż obok interweniującego bramkarza. 1-0! W 73 minucie jeden z przeciwników zobaczył czerwien. My zaś zaczęliśmy grac spokojniej i doprowadziliśmy ten wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

 

Leiknir Reykjavik - IBV 0-1 (0-0)

 

55' Ajeti 0-1

 

 

Wieczorem doszła do nas informacja, że Nsumba i Mwesigwa reprezentowali Ugandę w meczu z Egiptem. Niestety polegli 1-0. Dziś także ropoczynają sie ME.

Odnośnik do komentarza

wow, czyli ktoś to jednak czyta prócz mnie;-) no niestety Uganda nie ma za wiele szans skoro dwaóch podstawowych graczy występuje w drugiej lidze islandii:-)

 

mam pytanie do piszacych, piszecie na bieżąco czy opisujecie po jakims czasie?

Odnośnik do komentarza

12.6.08

VISA-Bikar 3. runda

Prottur Reykjavik - IBV

 

Bodker - Baldursson, Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsson - Borgporsson('82Hauksson) - Hlynsson, Vioarsson('70Marcher), Baboucarr, Heimisson - Johannsson('58Ajeti)

 

W trzeciej rundzie pucharu mierzyliśmy się z pierwszoligowym klubem z Reykjaviku. Chciałem sprawdzić jak poradzi sobie na szpicy Johannsson, gdyż wcześniej wypadał dobrze w rolu zmiennika, a także grę w środku Vioarssona. Niestety obaj nie zagrali tak jak tego sobie życzyłem. Mimo zmian i wprowadzenia dwóch podstawowych graczy, którzy choć trochę odpoczęli, nie udało nam się nawet strzelić bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2-0, a my pożegnaliśmy się z pucharem dwie rundy wcześniej niż oczekiwał tego zarząd. Szefostwo było rozczarowane, tak samo kibice. Będę musiał przekonać ich do siebie grą w lidze, na której teraz będziemy musięli się ostro skupić.

 

Prottur Reykjavik - IBV 2-0 (0-0)

 

71' Saevarsson 1-0

90' Vignisson 2-0

 

 

Po meczu zarząd zdecydował, że mecz któy rozegramy 18 czerwca będzie dniem kibica i zarobimy trochę gotówki, promując przy okazji klub. Dostaliśmy także 2.300 funciaków za odpadnięcie z pucharu.

 

 

 

14.6.08

Uganda remisuje 0-0 z Marokiem. Nasi dwaj zawodnicy grali w tym meczu i zagrali przyzwoicie.

 

 

 

15.6.08

Ogłoszono, że nasz klub zajmuję 365 miejsce wśród klubów europejskich. Spadliśmy o 33 miejsca. W klubie zaś podpisałem 2-letni kontrakt z naszym podstawowym obrońcą Aoalsteinssonem.

 

 

 

18.6.08

Delid Karla 1 [6/22]

IBV - Vikingur

 

Bodker - Baldursson('87Long), Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsso - Mwesigwa('67Johannsson) - Borgporsson, Baboucarr('87Hauksson) - Marcher, Heimisson - Ajeti

 

Na trybunach zameldowało się 1090 kibiców. W końcu dzień kibica zdarza się jeden raz w roku. My musieliśmy tylko dać naszym kibicom powody do świętowania. Mecz zaczął się od naszej przewagi w środku pola i kilku prób strzałów na bramkę gości. Cel został osiągnięty w 28 minucie. Bramkę zdobył niezawodny ostatnio Ajeti, który wyrasta na pierwszego strzelca drużyny. Piłkę na skrzydło rozegrał Baboucarr, tam pod linię końcową podciągnął Heimisson i dośrodkował wprost na głowę Ajetiego. Prowadzimy 1-0. Do przerwy mimo kilku akcji z obu stron wynik nie zmienił się. Po przerwie udało nam się znów zdominować środek pola. Niestety na bramkę musieliśmy czekać aż do 77 minuty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zgranie jednego z naszych graczy i Bjarnasson zdobywa gola na 2-0. Takim wynikiem kończy się ten mecz, a kibice zaczynają świętowanie.

 

IBV - Vikingur 2-0 (1-0)

 

28' Ajeti 1-0

77' Bjarnasson 2-0

 

W ciągu kilku następnych dni nasi gracze zaczynają byc na celowniku kilklu drużyn z pierwszej ligi. Ja kategorycznie odmawiam sprzedaży, żądając wysokich sum, za który dopiero jestem gotów sprzedać naszych kopaczy.

 

 

26.7.08

Do drużyny dołącza utalentowany 17-latek. Od dziś Frans Elvarsson będzie trenował z pierwszą drużyną. Możliwe, że już niedługo wystąpi w pierwszy meczu naszej drużyny. Ja zaś prowadzę negocjację z kilkima młodymi graczami.

Odnośnik do komentarza
wow, czyli ktoś to jednak czyta prócz mnie;-) no niestety Uganda nie ma za wiele szans skoro dwaóch podstawowych graczy występuje w drugiej lidze islandii:-)

 

mam pytanie do piszacych, piszecie na bieżąco czy opisujecie po jakims czasie?

Czytamy czytamy...

Odnośnik do komentarza

2.7.08

Delid Karla 1 [7/22]

Bor - IBV

 

Bodker - Baldursson, Bjarnason('60Long), Hjaroar, Aoalsteinsso - Mwesigwa - Borgporsson, Baboucarr - Marcher, Heimisson('45Hlynsson) - Ajeti('78Johannsson)

 

Mecz, który powinniśmy przegrać, a wygraliśmy. Tylko jeden celny strzał na bramkę z naszej strony ląduje w siatce rywali. Strzelcem bramki Ajeti. Cały mecz bronimy się przed atakami rywali, którzy rządni zemsty za porażkę w finale Niższych lig chcą nas zmiażdżyć. Na szczęście nasza obrona i defensywny pomocnik Mwesigwa zagrali bardzo dobry mecz. Niestety przypłaciliśmy to kontuzją Heimissona, który wypadł praktycznie do końca sezonu. Lekarz stwierdził, że będzie leczył się około 3 miesięcy.

 

Bor - IBV 0-1 (0-1)

 

42' Ajeti 0-1

 

 

W ciągu zeszłego tygodnia podpisałem kontrakty ze wszystkimi zawodnikami, więc żaden z nich nie odejdzie po sezonie, czyli we wrześniu. Teraz tylko będe szukał wzmocnień.

 

 

5.7.08

Nasi Ugandczycy zagrali przeciw Algierii. Wynik remisowy można uznac za dobry, zaś Mwesigwa zaliczył asystę.

Odnośnik do komentarza

6.7.08

Delid Karla 1 [8/22]

IBV - KS/Leiftur

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - Borgporsson('65Elvarsson) - Baboucarr('85Bjarnsson), Hauksson('65Vioarsson) - Marcher, Hlynsson - Ajeti

 

Mecz, w którym debiutował nasz nowy zawodnik. Jest perspektywiczny i mam nadzieje, że rozwinie się w solidnego ligowca. Co do samego spotkania, nasze zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Już w 1 minucie Hauksson oddał strzał zza pola karnego, a zasłonięty bramkarz gości niezdąrzył z interwencją. po 20 minutach było już 2-0. W 18 minucie Borgporsson zdobył gola. Już tylko jedna bramka dzieli go od jubileuszowej 50 bramki w lidze. W 65 minucie 17-letni Elvarsson zastąpił strzelca drugiej bramki i zagrał poprawnie. Zaś minutę później trzecią bramkę dla nas zdobył nasz obrońca Hjaroar, główkując celnie po rzucie rożnym. Do końca nic się już nie zmieniło. Odnieśliśmy kolejną wygraną, w lidze jesteśmy niepokonani, mając 9 punktów przewagi nad 2 i 3 zespołem.

 

IBV - KS/Leiftur 3-0 (2-0)

 

1' Hauksson 1-0

18' Borgporsson 2-0

66' Hjaroar 3-0

Odnośnik do komentarza

12.7.08

Delid Karla 1 [9/22]

Haukar - IBV

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - Mwesigwa - Baboucarr('85Hauksson), Borgporssonn - Marcher, Hlynsson('75Elvarsson) - Ajeti('75Johannsson)

Trudny wyjazdowy mecz. Do składy powraca Mwesigwa, który jest już z nami po powrocie z reprezentacji. Cały mecz toczymy wyrównaną walkę. W drugiej połowie nawet nieco śmielej zaczynamy atakować, ale do 83 minuty nie przynosi to żadnych rezultatów. Dopiero 7 minut przed końcem Palsson, gracz gospodarzy, strzela nam gola. Taki właśnie efekt przyniosła nam bardziej ofensywna taktyka po przerwie. Na szczęście w 75 minucie wprowadziłem Johannssona ze świeżym zapasem sił. Dwie minuty po objęciu prowadzenia przez Haukar jest już 1-1. Johannsson w swoim stylu wyprzedza w pojedynku biegowym obrońców przeciwnika i pokonuje interweniującego bramkarza. Udaje nam się zdobyc jeden punkt i podtrzymać passe w lidze. Niestety nasz rozgrywający Baboucarr złapał kolejne żółtko i nie zagra w następnym meczu.

 

Haukar - IBV 0-0 (1-1)

 

83' Palsson 1-0

85' Johannsson 1-1

 

 

16.7.08

Delid Karla 1 [10/22]

IBV - Selfoss

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - Mwesigwa - Hauksson('69Johannsson), Borgporssonn('69Elvarsson) - Marcher, Hlynsson('86Runolfsson) - Ajeti

 

Mecz z jednym ze słabeuszy, który powinniśmy bez trudu wygrać. No właśnie powinniśmy. Ale jak się nie potrafi oddać strzału na bramkę to nie ma o czym marzyć. Jedenaście strzałów i wszystkie w trybuny. Straszna skuteczność pomimo, że 20 minut graliśmy dwoma napastnikami z przodu. Jedym słowem tragedia. TRAGEDIA! Czekam juz na koniec zesonu kiedy dołączyć ma do nas Ibra Jagne, mam nadzieję, że okarze się lepszy niż jego przyszli koledzy. Jedyny plus to gra obrony. Dopuścili jedynie do jednego niegroźnego strzału, który i tak minął naszą bramkę o dobre 10 metrów. Widać było brak Baboucarra.

 

IBV - Selfoss 0-0 (0-0)

Odnośnik do komentarza

23.7.08

Delid Karla 1 [11/22]

Fjaroabyggo - IBV

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - Mwesigwa - Baboucarr('66Vioarsson), Borgporssonn - Marcher('66Hlynsson), Hauksson('86Elvarsson) - Ajeti

 

Mecz kończący pierwszą część sezonu. Mecz, który gramy z ostatnią drużyną ligi. Mecz, który musimy wygrać, aby znów odbić się trochę od drużyn nas goniących. No i ostatecznie mecz wygrany, choć nie bez kłopotu. Już w 16 minucie Ajeti wyprowadza nas na prowadzenie strzelając swoją 7 bramkę z sezonie, a 6 w lidze. Jednak później oddajemy grę przeciwnikowi, któy kilka razy groźnie nas atakuję. Po przerwie znów my uzyskujemy trochę przewagi, jednak aż do 70 minuty i mimo zmian nie potrafimy nic zrobić. Dopiero wtedy jeden z obrońców przeciwnika otrzymuję czerwoną kartkę za powstrzymanie Ajetiego przy wyjściu na czystą pozycję. Bramkę na 2-0 strzela Hauksson z wolnego. Do końca meczu kontorlujemy sytuację. Wygrywamy. W połowie sezonu mamy 9 punktów przewagi nad drugim zespołem, Leinkirem. Teraz czeka nas runda rewanżowa, niestety bez żadnej przerwy.

 

Fjaroabyggo - IBV 0-2 (0-1)

 

16' Ajeti 0-1

70' Hauksson 0-2

 

 

24.7.08

Pogawędka z szefem, w której zwracam się o zespół partnersski, zarówno filialny jak i patronacki jest jedynem wydażeniem poprzedzającym kolejny mecz ligowy.

 

 

26.7.08

Delid Karla 1 [12/22]

KA - IBV

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Baboucarr, Borgporssonn('78Hlynsson), Marcher, Hauksson('90Elvarsson) - Ajeti('64Johannsson)

 

Wyjazd w 12 kolejce zapowaidał się jako ciężki mecz. Zmieniłem więc trochę ustawienie i cofnąłem bocznych pomocników. Jednak nie miałem zamiaru rezygnować ze zdobycia trzech punktów. Wolałem jednak dmuchać na zimne. Niestety po pół godzienie gry to gospodarze prowadzili. W 29 minucie napastnik gospodarzy pokonał naszego Bodkera, ja zaś nakazałem chłopakom większe zaangażowanie w atak. Już w 36 minucie wyrównaliśmy. Hauksson pięknym strzałem zza pola karnego przywrócił nam szanse na korzystny wynik. Do przerwy jak i po niej nic się nie działo i mimo, że posiadaliśmy piłke przer większą część meczu nic z tego nie wynikało. Aż nadeszła 90 minuta. Zamieszanie w polu karnym, niepewne wybicie jednego z obrońców i GOL! Aoalsteinsson zdobywa gola na 2-1! Chwilę później sędzia koczńczy mecz, my zaś zdobywamy kolejne trzy punkty.

 

KA - IBV 1-2 (1-1)

 

29' Sigporsson 1-0

36' Hauksson 1-1

90' Aoalsteinsson 1-2

 

 

28.7.08

Mehica, bramkarz, któy miał być numerem jeden wyleczył kontuzję. Teraz czeka go kilka meczy w rezerwach, by odzyskac formę i być może powalczy o bluze z numerem jeden, choć wolę nie zmieniać bramkarza w trakcie sezonu. Zwłąszcza, że Bodker broni wyśmienicie.

 

31.7.08

Zarząd znów ogłasza dzień kibica. Mecz z viceliderem, Leiknirem, będzie szansą do rozsławienia naszego małego klubiku.

 

 

1.8.08

Przeglądając dziś kalendarz na najbliższy miesiąc, ze zdziwieniem stwierdziłem, że w najbliższym miesiącu rozegramy 7 kolejek ligowych. Sezon zaczyna wkraczać w decydującą fazę.

Odnośnik do komentarza

3.8.08

Delid Karla 1 [13/22]

IBV - Stjarnan

 

Bodker - Baldursson, Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Baboucarr, Borgporssonn('84Elvarsson) - Marcher('45Johannsson), Hauksson - Ajeti('74Hlynsson)

 

Mecz bez niespodzianek. Nasze zwycięstwo, niestety nikłe, pozwala nam umocnić się na prowadzeniu w lidze. Jedyna bramka padła tuż przed przerwą, a strzelcem niezawodny Ajeti. W drugiej połowie zagraliśmy dwoma napastnikami, jednak moi grajkowie nie potrafią tak grać i na piętnaście minut przed końcem wróciłem do taktyki z wysuniętym Johannssonem. NIestety nie udało nam się podwyższyć prowadzenia.

 

IBV - Stjarnan 1-0 (1-0)

 

45' Ajeti 1-0

 

 

 

6.8.08

Zarzą proponuje mi 4 kluby filialne. Po głębszej analizie wyrażam nadzieję, że rozpoczniemy współpracę z AB70 z Danii. Niestety żaden klub nie chce być naszym patronackim zespołem. Po południu gramy mecz.

 

 

Delid Karla 1 [14/22]

IBV - Leiknir

 

Bodker - Baldursson, Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Baboucarr('71Elvarsson), Borgporssonn, Marcher('84Hlynsson), Hauksson - Ajeti('60Johannsson)

 

Na naszym stadionie zjawiła się rekordowa ilość (1099) kibiców. Wszyscy oczekują, że ten mecz przyniesie im wiele emocji. Zarząd zaś propagując zespół chciał przyciągnąć więcej kibiców na trybuny. Wyszliśmy żelaznym skłądem, jednak cofając pomocników jak to zwykle w meczach z dość silnym przeciwnikiem. Mecz dla nas rozpoczął się wyśmienicie. Już w 7 minucie z rzutu rożnego bramkę zdobył Hjaroar. Kibice zaczęli cudownie bawić się na trybunach. Prowadząc oddaliśmy pole gry. Leiknir zaczął dyktować swoje tempo gry. Nie potrafiliśmy się im oprzeć, na nasze szczęście jednak ich napastnicy pudłowali raz po raz. Do przerwy nic się nie zmieniło. Po przerwie napór przeciwnika trwał. Nie wiedziałem co zrobić. W końcu nadeszła 71 minuta. Jedna z naszych kontr dała nam gola na 2-0 i rozstrzygnęła losy spotkania. Bjarnason strzałem zza pola karnego podwyższył wynik. Mecz zakończył się wynikiem 2-0, my zaś mamy już 12 punktów przewagi nad kolejnymi drużynami. Niestety Baboucarr i Bjarnason załapali kartki, co wyklucza ich z kolejnego meczu.

 

IBV - Leiknir 2-0 (1-0)

 

7' Hjaroar 1-0

71' Bjarnason 2-0

Odnośnik do komentarza

10.8.08

Delid Karla 1 [15/22]

IBV - Njarovik

 

Bodker - Baldursson('80Vioarsson), Elvarsson, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Borgporssonn, Hauksson, Marcher('7Runolfsson), Hlynsson - Ajeti('59Johannsson)

 

Niestety w tym meczu nie mogłem wystawić kilku podstawowych graczy. Skład więc zestawiłem dość eksperymentlny. Na lewej obronie zagrać musiał 17-letni Elvarsson, który niedawno dołączył do zespołu. Rónież środek pomocy nie wyglądał tak jak zwykle. No ale niestety nie dysponowałem zbyt szeroką kadrą, co będe musiał zmienić w przyszłym sezonie. Na domiar złego już w 7 minucie Marcher doznał kontuzji i musiałem go zmienić wprowadzając mało ogranego Runolfssona. Nie ma się więc co dziwić, że mecz ten zdominowali goście, co chwila atakując naszą bramkę. Wiedziałem, że max co możemy osiągnąć to remis i byłbym zadwolony z jednego punktu. Nasi atakujący zaś niestety nie byli tego dnia zbyt dobrze dysponowani. Ajeti nie oddał strzału a skrzydła nie grały poprawnie. No i nadeszła 78 minuta. Straciliśmy bramkę, a strzałem zza pola karnego popisał się Reynisson. Naszych zawodników nie było stać w tym meczu już na doprowadzenie do remisu i po 14 nieprzegranych meczach przyszedł czas na porażkę. Wciąż jednak utrzymywałem dość znaczną przewagę nad resztą drużyn. Po meczu okazało się, że kontuzja naszego prawego pomocnika będzie leczona co najmniej 3 tygodnie. Jak pech to pech.

 

IBV - Njarovik 0-1 (0-0)

 

78' Reynisson 0-1

 

 

13.8.08

Delid Karla 1 [16/22]

Vikingur - IBV

 

Bodker - Baldursson, Bjarnason, Hjaroar, Aoalsteinsson - Mwesigwa - Baboucarr('73Elvarsson), Borgporssonn, Hauksson, Hlynsson('87Vioarsson) - Ajeti('76Johannsson)

 

Kolejne spotkanie w lidze było okazją do udowodnienia, że porażka w ostatnim meczu to był tylko wypadek przy pracy. Za Marchera na prawym skrzydle zagrał Hauksson, który pokazał, że można na niego liczyć. Od początku mieliśmy lekką przewagę, jednak dopiero w 17 minucie udokumentowaliśmy to zdobyta bramką. Cudowną akcję i przepiękne podanie od Baboucarra wykończył strzałem z linii pola karnego Ajeti. Chłopak pokazuje, że będzie z niego niezły gracz, choć jeszcze nie potrafi ustabilizować formy. Po bramce gra trochę siadła. Jednak tuż przed przerwą podwyższyliśmy na 2-0. Ajeti znów cudownie wykończył, tym razem skrzydłową akcję. Jednak ostatnia akcja pierwszej połowy to gol dla gospodarzy. Po przerwie graliśmy dalej swoje. Utrzymywaliśmy piłkę z dala od naszej bramki i próbowaliśmy kontr. Niestety w 76 minucie Bjarnsson złapał druga żółtą kartkę i przez ostatnie 15 minut musieliśmy bronić wyniku w 10. Kilka razy serce podeszło mi do garła, jednak gospodarzą nie udało się zdobyć wyrównującej bramki. Wygraliśmy, jednak w kolejnym mecuz nie skorzystamy z Mwesigwy, kolejna żółta kartka. Jednak ja cieszyłem się, na 6 meczów przed końcem sezonu mieliśmy 12 punktów przewagi nad Leiknirem.

 

Vikingur - IBV 1-2 (1-2)

 

17' Ajeti 0-1

43' Ajeti 0-2

45' Hermannsson 1-2

 

Po meczu oficjalnie upomniałem Bjarnssona. Zasłużył na to bezsensownymi dwoma faulami i wylotem z boiska.

Odnośnik do komentarza

17.8.08

Delid Karla 1 [17/22]

Vikingur O - IBV

 

Bodker - Baldursson('45Vioarsson), Long, Hjaroar, Aoalsteinsson - Elvarsson - Baboucarr, Borgporssonn('71Johannsson), Hauksson, Hlynsson - Ajeti

 

Kolejny emcz zbliżający nas do zwycięstwa w lidze. Potrzeba było go tylko wygrać. Niestety nie zaczął się dla nas najlepiej. Już w 17 minucie karnego wykorzystali gospodarze. Jak się później okazało był to ich jedyny strzał w meczu. My zaś przejsliśmy inicjatywę. Z każdą kolejną akcją byliśmy coraz bliżej wyrównania. Jednak przeciwnik dobrze się bronił. Dopiero w 87 minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył Hjaroar. Wystarczyło to tylko do zdobycia jednego punktu.

 

Vikingur O - IBV 1-1 (1-0)

 

17' Jonasson 1-0

87' Hjaroar 1-1

 

Kolejny mecz gramy za 10 dni. Zawodnicy zdążą odpocząć. Będzie to kolejny dzień kibica. A jeśli wygramy a drugi Leiknir nie zdobędzie punktu będziemy mistrzami.

 

 

27.8.08

Delid Karla 1 [18/22]

IBV - Bor

 

Bodker - Baldursson, Long, Hjaroar, Aoalsteinsso - Mwesigwa - Baboucarr('82Elvarsson), B. Vioarsson('82Borgporsson) - Hlynsson, Hauksson - Ajeti('65Johannsson)

 

Mecz zaczyna się dla nas bardzo dobrze. Bramka Hjaroara, kolejna już z rzutu rożnego daje nam prowadzenie. Niestety w 16 minucie jest już 1-1. Po kontrowersyjnym karnym tracimy gola. Do przerwy nie potrafimy już groźnie zaatakować. Za to po przerwie gramy koncertowo. W 66 minucie Baboucarr strzałem zza pola karnego podwyższa na 2-1, zaś dwie minuty później nasz super rezerwowy Johannsson dobija przeciwników. Powinniśmy wykorzystac więcej sytuacji niż wykorzystaliśmy, ale wynik 3-1 również mnie zadowolił. Już tylko jednego zwycięstwa, lub stratu punktów Leiknira, brakuje nam do zdobycia tytułu.

 

IBV - Bor 3-1 (1-1)

 

11' Hjaroar 1-0

16' Helgason 1-1

66' Baboucarr 2-1

68' Johannsson 3-1

 

Po meczu dowiaduje się, że awans mamy zapewniony. Czyli pewne drugie miejscie. Jestem uradowany. Cel na sezon wykonany. Kibice szaleją. Szef uśmiechnięty. Piłkarze szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...