Skocz do zawartości

W co warto zagrać?


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

 

Grał ktoś może w nowego Mortal Kombat, które wyszło na PC?

 

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20627

 

Nawet nie słyszałem, że ta gra ma znowu gościć na PC ...

 

 

Podbijam post jmk. Próbował ktoś tego nowego Mortala?

 

Zaliczyłem już parę sesji, choć do kampanii usiadłem na razie tylko na jakieś półtorej godziny.

Od razu zaznaczę, że piszę to z perspektywy laika, który w Mortal grał jak dotąd parę razy u znajomego, a całe doświadczenie z bijatykami ogranicza się do Mugen na PC sto lat temu.

Na oko jest to ten sam Mortal, który jakieś dwa-trzy lata temu wyszedł na Playstation. Bardzo ładna grafika, fajne sterowanie, bardzo, bardzo fajnie poprowadzona kampania. Więcej czasu spędziłem w grze jeden na jeden, co mnie bardzo zaskoczyło - moja dziewczyna najpierw się przypatrywała jak gra wygląda, a później ze mną do tego usiadła i się świetnie bawiła przez dłuższy czas. Gra ma coś takiego w sobie, że jak się usiądzie z drugą osobą w trybie multi, to trudno się oderwać. Idealne do gry 1 na 1 czy 2 na 2, zwłaszcza tryb "test your luck" - znakomity pomysł. Gra jest niesamowicie dynamiczna i nawet jeśli ktoś nie ma żadnego pojęcia o bijatykach - i przez brak doświadczenia wali w losowe kombinacje klawiszy - to gra potrafi mimo wszystko wyglądać bardzo efektownie, trzeba się naprawdę postarać, by losowe nawalanie w klawisze nie skończyło się efektowną sekwencją ciosów, co przyciąga do gry debiutantów. Walki wyglądają świetnie, fatality - rewelacyjnie. Idealna gra na wieczorowe odstresowanie się.

Jest kilka postaci zupełnie bezbarwnych, ale kilkadziesiąt innych to całkowicie rekompensuje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Znacie może grę tak złożoną, jak te ze stajni Paradoxu, z serii Europa Universalis, ale nie ze spartolonym systemem walki, czyli np. rozgrywane w turach (a szczytem marzeń były by jeszcze heksy). Jakiś czas temu pogrywałem w to:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7412

ale tu koncentrują się znowu na walce, z dyplomacji to możemy jedynie wypowiadać wojny, i mapa nie obejmuje całego świata, tylko Europę z okolicami...

Odnośnik do komentarza

Dzięki :debesciak: Pierwszego Medievala gdzieś tam zaczepiłem kiedyś, faktycznie potrafił wciągnąć, a to najważniejsze. Jeśli już żywcem nie będę miał co robić, nad Napoleonem pomyślę, za parę dyszek można kupić. Dobrze, że Europa Universalis nie wymyślono w turach, bo już w ogóle nie miał bym czasu na nic =)

Odnośnik do komentarza

Expedition Conquistador

 

Bardzo ciekawa gra czerpiąca z Herosów (mechanika - tury na mapie strategicznej i tury w bitwach, tyle, że tutaj są heksy, a nie kwadraty)) i dodająca spory pierwiastek erpegowy. Jako dowódca grupy konkwistadorów, eksplorujemy Nowy Świat i stawiamy czoła problemom, jakich pewnie doświadczali Cortes czy Pizzaro ;) Tyle, ze nie wszystko musimy załatwić przy pomocy stali i prochu, bo możemy tez próbować układać się z tubylcami (choć nie wiem jak z Aztekami, bo tam jeszcze nie dotarłem). Nasze wybory wpływają na morale członków grupy, bo nie ma dwóch osób o takim samym charakterze i zazwyczaj wybór jednej z opcji powoduje radość u jednych i wzburzenie u innych. Poza tym, musimy zapewnić członkom grupy odpowiednie zaopatrzenie, wyposażenie, wyszkolenie i zaplecze medyczne, by nie umierali od ran poniesionych w bitwach. Gra niesamowicie wciąga i ma ten uroczy bajer gier turowych pt. "jeszcze jedna tura". A to czasem przeradza się w godziny, bo podczas tej jednej tury może dojść do jakiegoś losowego eventu, który intryguje i domaga się rozwiązania. Od razu piszę, że gra ma ubogą grafikę. Animacje ograniczają się do kilku ruchów, mapie też daleko do choćby feerii barw mapy z totalwarowego Shoguna. Wszystkie questy są w formie czytanej (z dołączonym obrazkiem) więc znajomość angielskiego i cierpliwość wymagane.

Co mnie troszkę nie przypadło do gustu to zbytnia feminizacja gry - w mojej grupie kobiety stanowią 3/4 składu i to nie na pozycjach typu doktor (obok tej klasy są łowca, zwiadowca, nauczyciel i żołnierz, do tego można werbować tubylców, którzy mają bodaj 4 osobne klasy) ale stanowią trzon siły uderzeniowej. A wybrałem je, bo miały cechy bardziej mi odpowiadające (planowałem grę bardziej dyplomatyczną niż "ogniem i mieczem"). Troszkę skucha jak na grę osadzoną w konkretnych realiach.

Wydaje mi się, ze mimo sandboxowego charakteru gra jest liniowa - chyba, że włączyłbym sobie wszelkie możliwe utrudnienia i wybrał grupę rasistowsko-pobożno-agresywno-chciwą ;) - wtedy może cała tytułowa Ekspedycja toczyłaby się inaczej. Ponadto podejrzewam, ze w pewnym momencie może dopaść monotonia. Ale tak czy siak warto spróbować.

Ja klucz do gry kupiłem na Allegro za 56 zł. Cena na Steam - 19,99€ - wydaje mi się trochę zbyt wygórowana. Zagduję, że gra będzie w świątecznej wyprzedaży, albo trafi do jakiegoś indykowego bundle.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Unity of Command. Skusiła mnie trwająca właśnie promocja na Steam (5 euro). Gram od godziny i jest super! Panzer General w nowej odsłonie :)

Trochę się z tego wycofuję :/ Przed chwilą zdobyłem Stalingrad, w 15 bodaj turze scenariusza obliczonego na maks 24. Wiedziałem, że Decisive Victory odniosę jedynie, gdy pokonam Sowietów bodaj maks w 12 turze, ale cóż: braki w zaopatrzeniu dają w tej grze trochę popalić, więc się nie udało. Tym niemniej, Stalingrad padł, swastyki załopotały nad Wołgą... i okazało się, że g.. mi to daje, bo bez Decisive Victory nie odblokowuje mi się żaden następny scenariusz. To co to za zwycięstwo, po co dali do dyspozycji 24 tury? Najgorsze jest to (choć myślałem dotąd, że to fajny element), że gry nie da się zapisać, więc by przekroczyć Wołgę całą bitwę muszę rozpoczynać od początku :/

Odnośnik do komentarza

The Banner Saga wyszła parę dni temu i moim zdaniem kandydat do gry roku już jest :) Wykonanie i klimat po prostu przykuwają do fotela, historia opowiedziana jest bardzo sprawnie, na prawdę przywiązujemy się do bohaterów. Wciąż jeszcze gram, więc nie napiszę dużo, ale zgodnie z tytułem tematu - w to warto zagrać!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...