Skocz do zawartości

Konsole


Rekomendowane odpowiedzi

No fakt, za konto gold które daje możliwośc grania przez internet trzeba płacic, wychodzi około 10 zł za miesiąc jak wykupi się roczny abonament. Bez tego mamy konto silver którego jedynym ograniczeniem jest właśnie brak możliwości gry po necie. Ale jak mówisz sam nie wiesz czy będziesz z tego korzystał, aktywujesz darmowy miesiąc konta gold (z każdą nową konsolą) i zobaczysz czy ci to pasuje czy nie. Poza tym net w konsoli to nie tylko samo granie ale również możliwośc ściągania dem, trailerów, gier arcade itp itd.

 

OK. Ale jeśli chodzi o samo granie, to X nie odbiega od PS3?

Wyższa cena PS3 wynika jedynie z Blue Ray'a oraz WiFi?

 

A w czym miałby odbiegac jeśli chodzi o granie? :) Na dzień dzisiejszy grafika jest praktycznie identyczna a nawet według różnych porównań nieznacznie lepsza niż na PS3. Poza tym na Xboxie masz obecnie większy wybór gier. Jeśli zaś chodzi o ceny to PS3 jest droższy ze względu na blue ray i wifi a także mocniejsze bebechy, które jednak obecnie nie sa w pełni wykorzystywane i zapewne jeszcze przez dłuższy czas nie będą poniewaz jak przyznają sami twórcy gier, nie potrafią jeszcze wykorzystac pełni mocy konsoli Sony.

Odnośnik do komentarza

Z tym wykorzystaniem mocy w PS3 to bym się wstrzymał. Uncharted 2 i Killzone 2 nadciąga i jestem ciekaw czy X będzie w stanie odpowiedzieć na to. Wiadome jest, że jak kupisz PS3 to będziesz dłużej cieszył się z tej konsoli bo wyszła rok później i jest mocniejsza. Baza gier jest mniejsza, ale tak musi być ze względu na datę premiery. Konsola Sony jak i MS mają świetne tytuł ekskluzywne i mi osobiście ciężko byłoby stwierdzić co wybrać.

 

Powiem Ci, że X jest typowy nastawiony na granie, a na PS3 masz jeszcze całą masę opcji multimedialnych jak choćby Blu-ray, przeglądarka internetowa. TV spokojnie Ci starczy. Mało która gra wychodzi w Full HD tak więc nawet nie masz się czym przejmować, a Jabol nie wiem czemu mu mówisz, żeby podłączył konsolę do malutkiego monitora skoro ma 40 calowego LCD.

 

Na Xie na koncie Silver (kiedy nie płacisz) masz też opóźniony dostęp do wersji demonstracyjnych. O ile dobrze pamiętam jest to tydzień. W PS3 masz za to wszystko darmowe, ale sama konsola jest droższa zarówno w kupnie jak i utrzymaniu (czyt. wyższa cena gier).

 

Tak więc ciężko wybór przed Tobą i ja Ci nie polecę konkretnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Nie mówię żeby podłączył konsolę pod monitor tylko informuję że istnieje taka możliwośc. A poza tym skąd wiesz czy takiego znowu malutkiego? Nie wiesz jaki frodo ma monitor. Ja pogrywam na xboxie wyłącznie na 22 calowym monitorze mimo że mam też do dyspozycji 36 calowy LCD HD Ready.

 

Powiem Ci, że X jest typowy nastawiony na granie, a na PS3 masz jeszcze całą masę opcji multimedialnych jak choćby Blu-ray, przeglądarka internetowa.

 

Tak zapytam z czystej ciekawości, ile razy korzystałeś z tej masy opcji multimedialnych? Ile razy używałeś przeglądarski na PS3, ile razy oglądałeś filmy na BD?

 

Na Xie na koncie Silver (kiedy nie płacisz) masz też opóźniony dostęp do wersji demonstracyjnych. O ile dobrze pamiętam jest to tydzień. W PS3 masz za to wszystko darmowe, ale sama konsola jest droższa zarówno w kupnie jak i utrzymaniu (czyt. wyższa cena gier).

 

Jak dla mnie sytuacja jeśli chodzi o net jest prosta.

 

XBL - lepszy ale płatny

PSN - gorszy ale darmowy

 

I tyle. I broń boże nie chcę tu żadnej wojny PS vs. Xbox wywoływac :).

Odnośnik do komentarza

Z przeglądarki korzystam codziennie. Może nie jest najwyższej klasy i na pewno lepiej byłoby gdyby dogadali się np. z twórcami Firefoxa aby zrobili tą przeglądarkę na PS3, ale daje radę chociaż najbardziej boli... brak polskich znaków. Niestety menu nie jest w naszym ojczystym języku i naszych znaczków brakuje i czasami trzeba rozszyfrowywać co jest napisane.

 

Filmów Blu-ray nie oglądam bo takowych nie mam, a także nie posiadam kina domowego by w pełni cieszyć się z tej możliwości, a nie widzie mi się płacenia IMO sporych pieniędzy za średnio 2h rozrywki. Mimo to może on ma akurat kolekcję filmów HD tak więc może go to zainteresuje. No i jeszcze jedna rzecz, na pewno nie czeka go widmo gier na kilku płytach.

 

Co do neta. Faktycznie X ma kilka lepszych rzeczy w usłudze online, ale patrzę po tym jak grałem w CoD4 na X360 i PS3 (a tu i tu przegrałem łącznie ponad kilku dób) i jakiejś kolosalnej różnicy na rzecz PS3 nie widziałem. Z drugiej strony albo mi się wydaje, ale zdrapki na 12 miechów cenowo chyba poszły w górę. Mimo to wydatek 10 zł miesięcznie to nie jest jakaś zatrważająca suma i jeśli kogoś stać na kupno konsoli i oryginalnych gier na nią to może sobie jedną odpuścić na rzecz Golda. No chyba, że ktoś nie chce korzystać z multi i nie jest mu gold potrzebny wtedy poczuje się gorzej bo będzie czekał tydzień dłużej na dema.

 

Ja też nie chcę żadnej wojny. Luźna dyskusja na poziomie.

:)

Odnośnik do komentarza

Wybór faktycznie nie jest prosty. A rozmowy powoli stają się podobne do polemiki miłośników narciarstwa i snowboardu ;)

 

A jakie gry są exclusive dla PS3? Dużo jest takich, których nie ma na X360? Wiem o Little Big Planet i chyba Killzone2 będzie tylko dla Sony(?)

 

Sorry za lamerskie pytania, ale to dla mnie zupełnie nowy temat.

Odnośnik do komentarza

Hehe, no to o mało słyszałeś.

Wymienię gry tylko z tej najwyższej światowej półki.

 

God of War III (2010 rok)

Killzone 2 (luty 2009)

MotorStorm (dwie części, obie wydane)

Resistance (j.w.)

Uncharted (IMO najpiękniejsza gra obecnej generacji, sequel jeszcze w tym roku)

LittleBigPlanet

MGS 4

Ratchet&Clank (dwie części, obie wydane)

WipeOut HD

Heavy Rain (premiera w tym roku)

Gran Turismo 5 (j.w.)

Heavenly Sword (już rok na rynku, ale jest to świetna pozycja)

inFamous (premiera 2009)

Yakuza 3 (nieznana premiera w Europie)

 

No i to są chyba te największe tytuły jeśli chodzi o rok poprzedni i obecny. O 2010 się nie wypowiadam bo wiele nie wiadomo.

Oczywiście konsola MS ma równie pokaźny bagaż tytułów ekskluzywnych.

Odnośnik do komentarza

Ta, na PS3 jest kilka fajnych 'ekskluziwów', ale X jest - po pierwsze - tańszy, po drugie - mniej awaryjny (orginalny PES ciął mi sie na trójce :D), po trzecie jest tam Fable 2 :) Dlatego sprzedałem swojego plejaka :>

 

Co do Wii, ona jest fajna jeśli jesteś domatorem i masz tłuszczyk do spalenia - w przeciwnym razie gry będą nudzić (kręgle przed telewizorem? Fuj :D) i razić szkaradną grafiką.

Odnośnik do komentarza

Ja kilka dni temu, przy inicjatywie brata, zakupiłem Xboxa 360. Szczerze powiem, wcześniej w ogóle się tym nie interesowałem, gdyż jakimś zapalonym graczem nie jestem, a konsole nie pojawiały się na mojej liście potencjalnych wydatków. Brat trochę się nakręcił, dużo poczytał i zdecydowaliśmy się na sprzęt z Microsoftu.

 

Co mogę powiedzieć po kilku dniach użytkowania? Przede wszystkim łatwość obsługi. Pady, w porównaniu do tych z PS-ów, o wiele lepiej leżą w dłoni, a rozwiązanie z zamianą gałki z krzyżykiem bardzo trafione. Na razie nie mam za dużo gier, ale przyjemność, jaka płynie z grania jest bardzo duża. Przyczepić się mogę do obrazu, X podłączony jest do zwykłego telewizora 30'', może w przyszłości zmotam sobie coś większego z HD.

 

Generalnie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że X360 to trafiony wybór i myślę, że będzie mi i mojemu bratu trochę służył. Na razie nie wiem, jak tam jest z podłączeniem do sieci, gdyż tego nie praktykowałem.

Odnośnik do komentarza

Co do Wii, konsola ta jest raczej na poziomie PS2 :]. Jeśli za pomocą konsoli chcesz się odchudzić to produkt Nintendo jest dla Ciebie stworzony, jeśli chcesz pograć, wybierz platformę Sony/Microsoftu. :)

 

Nie wiem czy na X360 jest coś podobnego do LBP? Może Viva Pinata?

Tak czy siak, nie rozumiem całej tej wojny konsol, przecież i Playstation, i Xbox są stworzone po to, by bawić. I niezależnie od Twojego wyboru, i produkt giganta z Redmond, i produkt Sony zapewni Ci zabawę.

Exclusivy? Myślę że na każdej konsoli znajdziesz coś fajnego, na PS3 MGS, na X360 Gearsy, na PS3 Uncharted, na X360 Fable II :).

Konsole mają bawić, a nie walczyć!

Odnośnik do komentarza
Ta, na PS3 jest kilka fajnych 'ekskluziwów', ale X jest - po pierwsze - tańszy, po drugie - mniej awaryjny (orginalny PES ciął mi sie na trójce :D), po trzecie jest tam Fable 2 :) Dlatego sprzedałem swojego plejaka :>

 

Co do Wii, ona jest fajna jeśli jesteś domatorem i masz tłuszczyk do spalenia - w przeciwnym razie gry będą nudzić (kręgle przed telewizorem? Fuj :D) i razić szkaradną grafiką.

Jakby to było forum konsolowców to już dziś byłbyś pewniakiem do cytatu roku ;]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o awaryjnośc to w obydwu konsolach jest ona na tym samym poziomie. Na początku iksy strasznie się sypały głównie przez zwalone chłodzenie ale teraz to już przeszłosc. W obecnych modelach ten problem jest niemal całkowicie wyeliminowany. Poza tym nie ma co się obawiac awarii lasera czy przegrzania także z tego względu iz na Xboxie można instalowac gry. Trwa to około 10 minut i po tym procesie, konsola przy uruchamianiu gry jedynie sprawdza czy płyta od niej znajduje się w napędzie i sru. Podczas grania napęd wogóle nie chodzi, nic się nie wczytuje z płyty a sama konsola pracuje super cicho.

 

Co do gry podobnej do LBP to na Xboxie nie ma raczej nic podobnego bo gra na konsolkę Sony jest naprawdę wyjątkowa. Ale spoko, jest mnóstwo innych gier w które można pograc chociażby z żoną. Zwłaszcza Arcade :).

 

A co do Wii to dajcie spokój :)...

 

Konsole mają bawić, a nie walczyć!

 

A tu nikt nie walczy tylko dyskutuje :)

Odnośnik do komentarza

Może i tak jest jak mówisz, ja nie zaprzeczam, ale prawdą jest, że na początku Xy sypały się jak głupie. Sam tego doświadczyłem.

 

Co do padów. To IMO każdy ma swoje wady i zalety. Pad o Xa ma genialne spusty, ale do dupy krzyżak. W padzie od PS3 jest dokładnie na odwrót, z tą różnicą, że spusty da się przeżyć, a krzyżaka w padzie od 360tki to już ciężko. No i Dual/Six-axis ma żyroskop. Powiecie niepotrzebny bajer? A ja powiem, że to bardzo fajne umilenie rozrywki zwłaszcza w grach lekkich typu Ratchet&Clank. W takim np. KZ2 wykorzystali to przy snajperce. Już nie trzeba używać tandetnego i przestarzałego wstrzymywania oddechu, teraz wystarczy trzymać pada w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Może i tak jest jak mówisz, ja nie zaprzeczam, ale prawdą jest, że na początku Xy sypały się jak głupie. Sam tego doświadczyłem.

 

Ale było to pare lat temu więc obecnie nie ma żadnego znaczenia. Microsoft poprawił to i owo i nie ma obecnie żadnego problemu z awaryjnością. Wiadomo, usterki się zdarzają ale tak jak w każdym sprzecie elektronicznym. Ja ze swoim iksem nie miałem najmniejszych kłopotów od samego początku.

 

A co do pada to jest tak jak mówicie, każdy ma swoje wady i zalety. Sony ma fajny bajer z tym żyroskopem właśnie. Nie zgodzę się tylko co do tego że w iksie jest problem z krzyżakiem. Owszem, jest on słaby ale przy tym praktycznie nie wykorzystywany. Ja w swoich grach używam go tylko do szybkiej zmiany taktyki w FIFIE oraz przełączania stacji radiowych, zmiany broni w GTA IV :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...