Skocz do zawartości

Konsole


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że wiesz, słaby krzyżak prawie eliminuje Ciebie z poważnego grania w bijatyki typu Virtua Fighter. Na gałce robienie bardziej skomplikowanych ciosów jest dużo trudniejsze aniżeli na krzyżaku. No i ten sam w PESie jest nie do zastąpienia, a na Xie trzeba męczyć się gałką.

ekhm, do poważniejszego grania w bijatyki jest arcade stick, a nie pad.

 

A jak już mowa o padzie do x360, to

Odnośnik do komentarza

X'owy pad jest bardzo fajny, miałem okazję trochę na nim pograć, pierwszy pad na którym zacząłem grać na analogu :) W PESa także :) Po części dlatego, że krzyżak jest słabszy, ale gra na analogu jest naprawdę fajna. Może też dlatego, że lewa gałka jest trochę wyżej niż w padach Sony ? :>

Odnośnik do komentarza

Dziś już miałem PS3 w łapie, ale wymiękłem. Chyba straszna ze mnie sknera i muszę się jeszcze przespać z tematem :keke:

 

Kolejne pytanko. W wersji, którą chciałem kupić, był pad DualShock3. Chcę dokupić drugi i wiem, że jest jeszcze SixAxis - lżejszy, ale bez wibracji. Który polecacie?

Odnośnik do komentarza

Zależy czy chcesz mieć wibracje czy nie. Ja mam dwa Sixaxisy, wibracji nie potrzebuje więc nie narzekam :] Czytałem teksty że DS3 jest troszke lepiej wykonany, ale na czym to polega to nie wiem. Czy warto dopłacać? IMO nie.

I nie zastanawiaj sie, bierz PS3 :keke:

Odnośnik do komentarza

Nie tylko to. Czytałem, że np. dostaniesz gazetkę z Empiku, że jest promocja, podaje przykład z 250 na 199. Idziesz do sklepu i tam wszędzie cena wynosi 250, a 199 dostaniesz jak przy kasie powiesz, że tam było napisane, że promocja. Nie twierdzę, że jest tak w każdym Empiku, ale zdarza się.

 

Co do DS3 vs Six-axis to właśnie zależy co wolisz. Jedni wolą lżejszego pada, drudzy cięższego. Innym brak wibracji nie przeszkadza, drugim tak. Ja dokupiłem sobie białego DSa i nie narzekam. Trochę kosztował, ale ja tam lubię jak wibruje. :D

Lepiej wykonany? Czytałem, że zdarzają się się przezroczyste Six-axisy mimo, że są koloru czarnego. Jednak jeśli na takiego nie trafisz to ja różnicy pomiędzy nimi nie widzę w wykonaniu.

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że naładowany do pełna Six-axis starcza na ok. 30h zabawy, a DS3 na 14h.

Odnośnik do komentarza
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu konsoli. Ciągle nie mogę się zdecydować - X czy PS3. Nie mam telewizora Full HD (mam HD ready 42"), a gra przez internet nie wydaje mi się w tej chwili aż tak sexy (ale może nawet nie wiem, co mówię). Może więc wydawanie większej kasy na PS3 nie ma w takiej sytuacji sensu? Co radzicie?

Kończąc wątek, który niedawno rozpocząłem.

 

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem PS3 :D Na razie dwa dni walczyłem z netem, ale wreszcie się udało. Teraz próbuję okiełznać pada. Kilkanaście lat gry na klawiaturze robi swoje.

 

Dzięki za Wasze porady. Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Gry na PS3 to dla mnie totalna pustynia. Kompletnie nie śledziłem tytułów. Nadrabiam zaległości czytając archiwum Polygamii. Może polecicie jakieś tytuły? Interesują mnie wyścigi i gry sportowe (mam na oku FIFA'09 oraz NBA 2k9). Również gry, w które można grać we dwójkę (tzn. na jednej konsoli, nie on-line). Na razie katuję Little Big Planet, bo była w zestawie. W dodatku moja żona się w niej zakochała i nie chce odejść od telewizora :P Ciekawe gry z fabułą też mile widziane.

 

Podaj PSN ID, albo dodaj mnie: olfeusz

Dodałem. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Z wyścigów to na pewno Motorstorm: Pacific Rift i Burnout Paradise. Jest też Gran Turismo 5: Prologue, ale jest to takie płatne i dosyć rozbudowane demo, pełna wersja ma wyjść pod koniec tego roku.

Gry z co-opem na jednej konsoli? Wszystkie gry sportowe, bodajże nowy Call of Duty ma tą opcję, jeszcze coś by się znalazło ale nie wiem dokładnie :)

No i obowiązkowo musisz zaliczyć takie pozycje jak Uncharted czy Metal Gear Solid 4 ;)

 

a tak btw, tutaj mamy topic o grach, który niestety na razie leży...

 

Dodaj mnie do friend listy, mój PSN ID: mario_azs

Odnośnik do komentarza

Z wyścigów to faktycznie, może Cie zainteresować nowy Motorstorm, a także Burnout (którego sam dzisiaj odebrałem), ale kupuj najlepiej nowe wydanie. Gran Trurismo to faktycznie póki co demo, ale gra jest tania, a na trochę Ci starczy no i ma splita. Motorstorm też, a jak Burnout to nie wiem. Fajną grą jest także Colin DIRT, a także zainteresować może Ciebie F1. Ponadto jest jeszcze chwalony GRID, który mi osobiście nie podszedł za bardzo.

 

Oczywiście Uncharted, Ratchet&Clank, MGS4 to tytuły, które też powinieneś zaliczyć.

 

Dodam Ciebie jak tylko będę miał konsolę w domu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

siema

jestem kompletnie zielony w temacie konsoli, a chcialbym kupic jakiegos PS2

z tego co wyczytalem wiem tylko, ze wiara poleca model 70004

moglibyscie poradzic jaka konsole warto kupic (uzywana, cena do 300zl)

moze ktoras z tych 2?

 

http://allegro.pl/item674665577_konsola_ps...schock_gry.html

 

http://allegro.pl/item677988935_tania_play...l_of_honor.html

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

I chyba przyszła pora na mnie - planuję kupić konsolę xbox 360 - bo raczej na PS 3 mnie nie stać - i postanowiłem szukać mej ofiary na allegro. I teraz pytanie do Was - jak szuakć? Jaką konsolę wybrać (arcade, czy inne dziadostwo)? Na co zwracać szczególną uwagę? a moze iść do sklepu i się nie pierdzielić? Bardzo liczę na waszą pomoc i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza

W sprawie X360 Ci nie pomogę bo już ponad rok minął od czasu jak wymieniłem konsolę MS na Sony. Od siebie dodam, że cena detaliczna nowej PS3 tzw. slim z dyskiem 120GB to 1350 zł. Oznacza to, że w sklepach dostaniesz ją za 1250 zł nie raz, i nie dwa z grą w komplecie. W Media Expert widziałem, że sprzedaję wersję 250GB z FIFA10 za niecałe 1300 zł. Cena X360 w najbardziej wypasionej wersji to też pewnie 1100/1200 zł. Więc nie ma dużej różnicy.

 

No chyba, że mówimy o grach, Xa przerobisz i koszt gry to kupna płyty + rachunek za prąd + rachunek za neta. Czyli z 5-10 zł.

 

Dużo też zależy czy chcesz kupować sprzęt nowy czy też używany. Xa kupiłem nowego ze sklepu, ale przez neta. Pojawiła się usterka i nie było najmniejszych problemów, ale to głównie ze względu na świetny serwis 360tki. PS3 kupiłem używana z Allegro bez gwarancji i gdy padł napęd wydałem 400 zł na naprawę. Osobiście po tych przejściach uważam, że jeśli ma się możliwość dołożyć te kilkaset złotych to dużo lepiej kupić sprzęt nowy z gwarancją. Kwestii sklep w necie, a normalny punkt ciężko rozwiązać. Jednak ja nie widzę wielkich przeciw skazań o ile kupujemy u pewnego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza

Nie grałem, ale z tego co wiem idealnie to nie działa. Jeśli grasz tylko SP to kompletnie nie ma sensu tego kupować. Bo każda gra jest zrobiona tak by bez problemu ją można przejść na padzie. Wydaje mi się, że lepiej trochę poćwiczyć niż wyrzucać 240 zł w błoto. Jeśli chce to do multi to dla mnie to jest nie fair wobec innych graczy. Jaką będziesz miał przyjemność skoro będzie miał tak dużą przewagę nad rywalami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...