Skocz do zawartości

Konsole


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem.

Na pewno Hexic HD jeśli nie dostałeś z konsolą. IMO obowiązkowo Worms i Prince of Persia. Kupiłem też Jetpac Refuelled i jest całkiem fajne, ale raczej dużo nie grałem. Miałem też Carcassone i Undertow, obie jednak były darmowe przez pewien czas. Pierwsza nie pamiętam z jakiego powodu, a druga zadość uczynienie za olbrzymie problemy z Live! Obie całkiem fajne, pierwsza to wirtualne wydanie gry planszowej. Nawet przyjemnie na dwóch się grało. Undertow za to mimo, że był za darmo to MS nie rzuciło żadnego badziewia, a raczej porządną gierkę.

Odnośnik do komentarza

Nie no Wormsów albo PoP to nie mam zamiaru nawet małym palcem dotykac. Nagrałem się już w te gry wystarczająco przez x lat i teraz wolałbym raczej spróbowac czegoś nowego. To Jetpac Refuelled wygląda nawet ciekawie i zastanowie się nad nią. Na razie moja lista "must have" wygląda tak:

 

1. Castle Crashers

2. Catan

3. Braid

4. Carcassone

Odnośnik do komentarza

Na PS3 idzie poprzez wgranie nowe savea, ale na konsoli Sony mamy otwartą strukturę plików i możemy dowolnie kopiować/wklejać zapisy. Dzięki temu można dodać oryginalne herby/stroje. Na Xie za to struktura plików jest zamknięta i wątpię aby było to możliwe aczkolwiek nie zaprzeczam.

 

Za to jeśli chodzi o samej składy to przecież możesz to ręcznie zrobić. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja mam już za sobą jakieś 3 tygodnie obcowania z Xboxem 360 Premium i muszę powiedziec że jak na razie, jestem z tej znajomości bardzo zadowolony. Ze sprzętem nie miałem dotychczas absolutnie żadnych problemów, wszystko działa idealnie i nie mogę powiedziec o konsoli złego słowa. Bezprzewowody pad to po prostu absolutna rewelacja. Konsola najczęściej podpięta jest do 22 calowego monitora na którym jakośc obrazu jest po prostu powalająca. Same gry także są oczywiście kapitalne. Jak na razie ukończyłem 3 tytuły: Lego Indiana Jones (gra naprawdę świetna, mnóstwo humoru, rewelacyjny gameplay i coop), Kung Fu Panda (skończyłem w dwa wieczory jak na poczatku nie miałem za bardzo w co grac, gierka naprawdę bardzo sympatyczna) a dziś skończyłem Gears of War (oczywiście mistrzostwo świata). Poza tym gram obecnie w GTA IV, najnowsze Gwiezdne Wojny, Viva Pinata (rewelacja :D, gra kupiona z myślą o siostrze i dziewczynie ale mnie także wciągnęła) oraz Forza Motorsport 2 (GT jest malutkie...). Natomiast jutro, z racji tego że wyjeżdżam z kumplami na kilka dni na działkę, udaję się z rana do Media Markt w celu nabycia FIFY 09. Będzie się działo :)

Odnośnik do komentarza

GT malutkie? Nie mówię tego dlatego, że mam PS3, ale mylisz się. Po pierwsze Forze 2 rozwaliłem na 100% (zabrakło mi tylko achievementa z multi) tak więc mam o niej spore pojęcie. GT również nie tak dawno skończyłem.

 

Jeśli chodzi o oprawę graficzną to FM kompletnie nie ma dojścia do gry Polyphony. Forza kiedy wychodziła była ładna nic po za tym, a GT jest przepiękne. Wykonanie pojazdów to zdecydowanie miejsce nr. 1 w rankingu światowym.

 

Sam model jazdy bardziej mi podszedł w Forzy, ale GT ma widok ze środka, który następna Forza musi mieć. W grze na PS3 jeździe się raczej trudniej, a już super samochody typu Ford GT to istne maszyny nie do opanowania bez godzin treningu.

 

Forza ma za to bezdyskusyjnie lepsze multi bo to co jest w GT to śmiech na sali. Jeszcze jeden plus Forzy to tuning, który na PS3 ogranicza się jedynie do modyfikacji technicznych. No i też trzeba pamiętać, że GT nie ma zniszczeń, ale z drugiej strony to co jest w Forzy dalekie jest od ideału, a nawet bardzo dobrego poziomu.

 

No i jeszcze jedna ważna sprawa. GT5 Prologue to dopiero wstęp. Pod koniec bieżącego roku ma wyjść uptade dodający uszkodzenia i poprawiający detekcję kolizji, a i tak to dopiero namiastka pełnej wersji. 1000 pojazdów z motorami włącznie? Jeśli tak będzie to brak mi słów.

Odnośnik do komentarza
No i jeszcze jedna ważna sprawa. GT5 Prologue to dopiero wstęp. Pod koniec bieżącego roku ma wyjść uptade dodający uszkodzenia i poprawiający detekcję kolizji, a i tak to dopiero namiastka pełnej wersji. 1000 pojazdów z motorami włącznie? Jeśli tak będzie to brak mi słów.

1000 to dla Polyphony żaden problem, w 'czwórce' było 700 samochodów, w tym np. 30 modeli Skyline'a, 15 Imprez, chyba z 6 Yarisów i duużo azjatyckiego badziewia :keke:

Odnośnik do komentarza

olfeusz: zdaję sobie sprawę że obecne GT5 to dopiero wstęp do pełnej wersji ale na razie nie wiem jak będzie ona wygladała więc porównuję do tego co już jest. Dla mnie najważniejszy jest model jazdy, możliwośc dowolności w kwestii ustawień samochodów oraz multi. To wszystko jest względem GT obecnie lepsze, tak więc Forza jak dla mnie w bezpośrednim pojedynku wypada lepiej.

 

Arti: FIFĘ już mam, Live'a także przez parę dni, możemy zagrac. Pewnie zbyt wielkich szans nie mam ale co tam. :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Drodzy panowie konsolowcy, prośba do Was o radę. Jako że w domu dysponuję jedynie laptopem z słabiutką kartą graficzną, więc o graniu w nic ciekawego nie ma mowy. Kusi mnie więc ostatnio dość mocno, by w autoprezencie gwiazdkowo-urodzinowym sprawić sobie konsolę. I teraz podstawowe pytanie - jaką? PS3 jest dość drogi. XBOX? Jeśli tak, to którą wersję? Od razu z dyskiem czy może tę zupełnie podstawową wersję (cena ma znaczenie, nie będę tego ukrywał)? Konsola miałaby być podpięta pod 32' LCD LG.

Odnośnik do komentarza

Jeśli będziesz chciał skorzystać z xbox live to dysk jest niezbędny, poza tym będziesz mógł ściągać dema, instalować części gier na dysku (opcja przyuspieszająca wczytywanie). Jeśli natomiast zamierzasz tylko grać, to Arcade wystarczy (na razie ;)). Moim zdaniem lepiej od razu kupić Premium 60GB

Odnośnik do komentarza

Jeśli już zdecydowałeś się na Xboxa (ja posiadam PS3 i jestem zadowolony, jednak cena dużo większa), to polecam wersję z dyskiem. Na dłuższą metę będzie on niezbędny, ostatnio nawet dodano możliwość częściowej instalacji gry na dysku, co podobno znacznie zmniejszyło głośność pracy tej maszynki.

Odnośnik do komentarza
Jeśli już zdecydowałeś się na Xboxa (ja posiadam PS3 i jestem zadowolony, jednak cena dużo większa), to polecam wersję z dyskiem. Na dłuższą metę będzie on niezbędny, ostatnio nawet dodano możliwość częściowej instalacji gry na dysku, co podobno znacznie zmniejszyło głośność pracy tej maszynki.

 

To jest tru :) Przy czytaniu z plyki wyje niczym wilki w ksiezycowa noc :)

Odnośnik do komentarza

Kamtek - jeśli kupujesz Xa to tak jak poprzednicy doradzę Ci, że zdecydowanie bierz z dyskiem. Nawet jeśli sądzisz, że jest Ci niepotrzebny to po krótkim czasie myślę, że zmienisz zdanie. Nie wiem jakie tam teraz są opcje w Xie bo już w nim nie "siedze", ale skoro jest 60GB to myślę, że jest to najlepsza opcja. W sam raz, 20GB może nie starczyć, a 60GB spokojnie na wszystko styknie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...