Skocz do zawartości

Konsole


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie wiem czy lepiej pisać w grach komputerowych czy tu, ale niech będzie tu. Otóż zakupiłem ostatnio XBOXA-360 i do tego dokupiłem FIFĘ 12 (http://www.blackgames.pl/fifa-12-x360-p-12346.html). Specjalnie wybrałem wersję angielską, bo nie dość, że była tańsza, to jeszcze komentarz polski wcale nie wydaje mi się ciekawym dodatkiem.

 

Mam jednak kilka pytan, bo gra spoczywa caly czas w folijce, gdyz dopiero jutro bede mial okazje sprawdzic, co i jak. Otoz na tej wersji angielskiej widnieje kilka napisow w jezykach: szwedzkim, dunskim, finskim i norweskim. Ponadto, dziwi mnie pewna tabelka, ktora prezentuje sie tak:

AUDIO: ENG, SWE

TEXT: ENG, SWE, NOR, DEN

QUICK START MANUAL: SWE, DEN, NOR, FIN

 

Czy to oznacza, że menu i komentarz będę miał po angielsku? Czy mam się spodziewać jakichś przykrych, nordyckich niespodzianek? I jeszcze jedno, czy wersję angielską będę mógł normalnie zarejestrować na XBOX Live?

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

zbliżają się święta, a ja szukam kolejnych wymówek aby migać się od konkretnej "roboty", więc zacząłem myśleć o konsoli

 

może ktoś powiedzieć czym się dzisiaj różni xbox od playstation? czy się różnią te wersje "x" / "pro" od zwykłych? warto dopłacać? granie online to abonament w obu przypadkach? jakie to koszta? jeżeli fifa na pc kosztuje 200zł a na konsole 240zł to ... wydanie 2000 na konsole a 6000 na kompa robi różnicę... 

Odnośnik do komentarza

Xbox One < Xbox One S < Xbox One X

 

S i X to po prostu odświeżone wersje podstawowej konsoli. Ja sobie jadę na podstawowej wersji (1 TB za ~900 zł mi się udało wyrwać), do tego Gold (do online + co miesiąc "darmowe" gry za ~170 zł/rok) i EA Acess (80 zł/rok duuużo fajnych pozycji) i nawet nie myślę o kupowaniu gier bo nie starcza mi czasu na ogranie tego co dostaję w ramach abo ;) 

Odnośnik do komentarza

Ja ograniczam się tylko do kupowania NBA 2k, reszte z abo. Sam posiadam XO i jest okej moim zdaniem. Ten biały pad jest genialny w użytkowaniu. Jeśli nie zależy Ci specjalnie na ekskluziwach to XO powinno Ci starczyć, bo dzięki Goldowi i EA Access masz sporo do ogrania, FIFY też tam masz i jakoś w kwietniu/maju dochodzi tam nowa wersja, więc jak nie masz ciśnienia na granie w Fifę online to w sumie możesz czekać na dostęp w Access i do tego czasu grać w 17 ;).

Odnośnik do komentarza

@Lucas07 co rozumiesz przez exclusive tytuły?

 

w zasadzie głównie w przypadku mysle o fifie, ew. wyscigi, fps na pewno odpada... 

 

@zovalikczyli abo roczne to 250zł i w maju jest fifa... akurat na wakacje, to nie najlepsza opcja - jak kupie ten abonament i ea acess to od razu dostaje jakas biblioteke gier czy tylko co do niej dorzuca od dnia, w ktorym zaczne oplacac abonament? co jak bede mial przerwe w placeniu - zaczynam od nowa?

Odnośnik do komentarza
[mention=3360]Lucas07[/mention] co rozumiesz przez exclusive tytuły?
 
w zasadzie głównie w przypadku mysle o fifie, ew. wyscigi, fps na pewno odpada... 
 
[mention=342]zovalik[/mention]czyli abo roczne to 250zł i w maju jest fifa... akurat na wakacje, to nie najlepsza opcja - jak kupie ten abonament i ea acess to od razu dostaje jakas biblioteke gier czy tylko co do niej dorzuca od dnia, w ktorym zaczne oplacac abonament? co jak bede mial przerwe w placeniu - zaczynam od nowa?
Ea Access masz bibliotekę gier, Gold to startujesz od zera i co miesiąc dostajesz jakieś gry. Jak przestajesz płacić to tracisz dostęp do biblioteki gier (Ea Access), gold: tracisz możliwość grania online, tracisz dostęp do przypisanych gier. Jak zaczniesz znowu płacić to odnawia Ci się dostęp do gier.
W obu przypadkach moim zdaniem najbardziej opłaca się wykupić na cały rok z góry.
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Mamy oficjalnie info, odnośnie nowej generacji konsol.

PS5

Xbox Series X

Obie konsole będą sprzętowo dosyć podobne. Warto wspomnieć, że to konsola od Microsoftu będzie miała od razu pełną wsteczną kompatybilność. Sony za to twierdzi, że w dniu premiery najbardziej grywalne tytuły z PS4 będą działały, reszta z upływem czasu.

 

Osobiście mam w planach zakupić którąś z nich. Nie posiadam żadnej poprzedniej konsoli. Do tej pory bliżej mi było do Sony. Zobaczymy jak będą się kształtowały ceny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Ciężka sprawa, w zasadzie to obecnie żadna. Moda na ruchowe gry w zasadzie przeminęła, pojawiają się gry taneczne, ale coś poza tym? Ok Switch ma rodzynka ring fit, a tak działkę przejęła technologia VR, ale to dalej jest IMHO meh. 

Więc jak już szukać, to chyba zwrócić się w stronę klasyki i popatrzec za Wii, bo chyba mieli tego najwięcej. 

 

No i bez kontrolera w ręce to chyba trochę ciężko na chwilę obecną :-k

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...