Skocz do zawartości

Pro Tour 2008/Menadzer Kolarski 2008


dacek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj otrzymałem przesyłkę i trochę pograłem.

 

Pierwszą zmianą są sponsorzy. Zgłasza się do nas trójka sponsorów i proponują pieniądze w zamian za np. koszulkę górala na jakimś wyścigu. Oczywiście możemy zmienić wymagania sponsora z koszulki na czołową piątkę w wyścigu. Wtedy kwota proponowana jest wyższa bo też trudniejsze wyzwanie nas czeka. Druga zmiana to trenerzy. Każdy ma przypisaną specjalizację. Wróciła specjalizacja wyścigów wieloetapowych. Najlepszą nowością jest stworzenie własnej drużyny. Wybieramy budżet, nazwę, własnych kolarzy, koszulki. Bardzo ciekawa opcja. Od zera do bohatera.

Zmiana w obrazie 3D to ukazanie nam, że do górskiej premii brakuje np. 3km. Kolejną zmianą jest to, że na ostatnim kilometrze nie możemy atakować. Jest tylko opcja sprintu. Pozytywną zmianą jest też dodanie kilku nowych konkurencji na torze. Grę oceniam pozytywnie, ale bez szału :)

 

Bardzo dużo się zmieniło. Oczywiście na lepsze.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się odpalić grę na laptopie (okazało się ,że vista blokowała mi program który sprawdzał płytę), i mam pytanie, czy w 08 da się zrobić jakoś widok samochodu gdy kolarz "bierze bidony"? Nie wiem czy to moje ustawienia grafy złe są ,czy poprostu bidony mają się brać z powietrza. :)

Odnośnik do komentarza

<!--quoteo(post=692417:date=2009-07-10, 10:24:name=wesol)--><div class='quotetop'>CYTAT(wesol @ 2009-07-10, 10:24) <a href="index.php?act=findpost&pid=692417"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->

Kolejną zmianą jest to, że na ostatnim kilometrze nie możemy atakować. Jest tylko opcja sprintu. Pozytywną zmianą jest też dodanie kilku nowych konkurencji na torze.

 

a to blad, bo przypadki atakow z peletonu na kilka kilometrow przed meta zdarzaly sie, przyklad Rubens Bertogliati na jednym etapie TdF.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Razem z Brudasem wpadliśmy na pomysł wspólnej gry w najnowszego Pro Cycling Managera. Jeśli ktoś jeszcze chce z nami grać proszę o wiadomość na Gadu-Gadu [11744009] lub PM*. Będziemy grać ligę CMF, codziennie od godziny 21 do 23 ;)

 

Lista zawodników:

Lucas07 [saxo Bank]

Brudinho [Quick-Step]

Wesoł [Astana]

Ronin [Cervelo]

mixerczak [Rabobank]

 

 

*Schemat wiadomości:

Nick na forum CMF:

Zespół, którym będę jeździł:

** Baza danych: http://www.sendspace.com/file/xh9uf4 [Moje dokumenty/PCM/Database]

***Punktacja w lidze CMF:

1 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu [Wielkie Toury (Giro, Tour de France i Vuelta ) punktowane są podwójnie, punkty zdobywają tylko zawodnicy, którymi kierują userzy CMF, zawodnicy prowadzeni przez komputer się nie liczą] - 10 punktów

2 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 9 punktów

3 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 8 punktów

4 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 7 punktów

5 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 6 punktów

6 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 5 punktów

7 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 4 punkty

8 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 3 punkty

9 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 2 punkty

10 Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu - 1 punkt

****Zapisy kończą się dzisiaj o 20:59

Odnośnik do komentarza

2005 to nie pierwsza wersja, sam mam 2003-2004, nie wiem czy były wcześniejsze.

Pierwszy Cycling manager ,czyli CYM1

http://www.gry-online.pl/dla_rodzicow_gra.asp?ID=1211

 

potem były CYM2, CYM3, CYM4

 

a następnie zmieniano nazwę na Pro Cycling Manager (2005)

PCM 2006,PCM 2007,PCM 2008 ... Pro Cycling Manager 2009

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Widzę że chętnych brak, więc wzorem tematów choćby o grach Paradoxu będę tu próbował opisywać swoją grę w PCM-ie, żeby nie spamować tak w Maryni :D.

 

Gram Tinkoffem i obecnie jestem w połowie drugiego sezonu, więc taki szybki skrót zrobię dotychczasowych osiągnięć :P. Pierwszy wielki tour, czyli włoskie Giro wygrał Froome, który po prosto zmiażdżył swoich rywali i odjeżdżał każdemu w górach. Giro Rafałem Majką ukończyłem na bardzo dobrej piątej pozycji, ale głównym celem był Tour de France i tam udało mi się wygrać Contadorem. Co ciekawe trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski, a na dziesiątym miejscu przyjechał Przemysław Niemiec. Zmęczony pod włoskim wyścigu Froome ukończył na dziewiątej pozycji. W hiszpańskiej Vuelcie najlepszy okazał się Valverde, a mój Kreuziger skończył na drugiej pozycji.

 

Jeśli chodzi o klasyki to królem bruków został Sep Vanmarcke, który wygrał zarówno Paris-Roubaix jak i Flandrię. Staruszkę wygrał Valverde, który później okazał się też najlepszy w Lombardii., a Mediolan-San Remo Gilbert. Sporym sukcesem Michała Kwiatkowskiego było wygranie Amstel Gold Race. Mistrzem świata dość niespodziewanie został Ian Stannard, a czasówkę kolejny już raz wygrał Tony Martin.

 

Contador mimo wygrania TdF nie chciał przedłużyć kontraktu i za mniejszą kasę podpisał kontrakt z Cannondale. Sprowadziłem tylko trzech nowych zawodników, ale każdy okazał się świetną inwestycją, bo kontrakty z moim zespołem podpisali Peter Sagan, Michał Kwiatkowski oraz Barry Markus. Giro drugi rok z rzędu wygrał Froome, któremu po prostu nie da się uciec w górach i praktycznie każdy etap kończy samotnie ze sporą przewagą nad resztą rywali. Trochę dziwne jest to, że Brytyjczyk drugi rok z rzędu wybiera włoski wyścig i na Tour pewnie znów przyjedzie dość zmęczony, chociaż wygrał tuż po Giro Tour de Suisse. Świetnie radził sobie Peter Sagan, który wygrał trzy etapy i założył nawet różową koszulkę lidera, a Majka skończył wyścig na trzecim miejscu, wyprzedził go jeszcze Richie Porte.

 

Błyszczeliśmy w wiosennych klasykach, a ich największą gwiazdą okazał się Michał Kwiatkowski, który dzięki wsparciu Sagana wygrał cały ardeński tryptyk :). Słowak miał trochę pecha, bo mimo świetnej formy wygrał tylko Dwars door Vlaanderen, a resztę wyścigów kończył w czołówce [strade Bianche - 2, E3 - 4, Walońska Strzała - 3, G-W - 4, LBL - 2, Flandria - 2, Paris-Roubaix - 3), ale pewnym pocieszeniem są na pewno etapy na Giro oraz wygranie wyścigu De Panne.

 

Mam nadzieję, że w ten sposób jakoś zachęcę do grania w PCM-a, a przy trwającym obecnie TdF klimat to grania jest dobry ;). Szczególnie po sukcesie Majki :D. Będę starał się pisać po każdym z wielki Tourów, gdzie będę opisywał drogę do nich, a potem już sam główny wyścig, więc następny odcinek po Tour de France, gdzie Kreuzigerem chcę powalczyć o podium :).

 

Gram na poziomie trudnym, baza PCM Daily.

Odnośnik do komentarza

No dobra, to ja też bym chciał się podzielić tym co do tej pory się udało (niewiele, gdyż dopiero rozpocząłem karierę). Na początek kilka informacji o samej wersji gry

 

Wersja gry - Pro Cycling Manager 2006 + Update RSM2014

Drużyna - Team Europcar

Poziom - Hard

 

Skład oczywiście taki, jaki w rzeczywistości, jeszcze nie było możliwości przeprowadzania transferów. Przedstawia się następująco

 

Skład

 

7a9fea340091963.jpg

 

 

Oczekiwania sponsorskie (Jak widać już jestem po wykonaniu jednego, w grze mam połowę marca)

 

242873340092494.jpg

 

 

Styczeń

 

W szybkim skrócie opowiem co się wydarzyło do tej pory. Rozpoczęliśmy sezon jak zwykle to bywa wyścigiem Tour Down Under. Wysłałem tam zawodników, którzy przy odrobinie szczęścia mogli liczyć na powodzenie w jakimś odjeździe, ale w zanadrzu miałem Coquard'a. Nie udało się zafiniszować ani razu skutecznie a najwyższą lokatą mojego sprintera była 6. pozycja. Cały wyścig wygrał Francuz Demare (FDJ). W styczniu rozegrano także GP De Marsellie. Pojechaliśmy niemal w tym samym składzie, ale ten jednodniowy wyścig ułożył się bardzo dobrze. W odjazd zabrał się Berhane a peleton gdy zorientował się, że zaczął gonić zbyt późno, odpuścił uciekinierom. Na przedzie znajdowało się 7 kolarzy. Na 14. km. przed metą zaatakowała dwójka Boulo (Roubaix) - Fouchard (Cofidis). Próbowałem skontrować Berhane, lecz zabrakło mu sił i ukończyliśmy ten wyścig na 3 pozycji.

 

Luty

 

Rozpoczęliśmy drugi miesiąc roku od pięcioetapowego Etoile de Besseges. Wyścig składał się z samych płaskich odcinków a naszxm liderem miał być Engoulvent. Oczywiście nie liczyłem jedynie na niego, ale też na ludzi odpowiedzialnych za zabieranie się w ucieczki i zgarnianie punktów na premiach lotnych i górskich (których było mało, ale jednak były). Nie musieliśmy za każdym razem gonić odjazdów, gdyż brała to na siebie drużyna Giant-Shimano, która jechała na Degenkolba. Niemiec nie był jednak w wysokiej formie i o losach całego wyścigu zadecydowała jedna ucieczka (3. etap), który wygrał Le Montagner (Roubaix). Pierwszym sprawdzianem dla moich liderów w górach był wyścig Tour Mediterraneen, gdzie zabrałem Pierre'a Rolland'a. Ukończył On cały wyścig na 3. miejscu, tylko za Bardet'em (Ag2r) i Tony'm Gallopin'em (Lotto). Aż sześciu naszych zawodników zmieściło się w pierwszej 30.

 

Marzec

 

Tu zaczęło się bardzo poważne ściganie. Paris-Nice było jednym z celów sponsorskich, mieliśmy wygrać tu etap i nieoczekiwanie udało się to na 4. etapie, gdzie najlepszy był Gautier. Wygrana nietypowa, bo zaatakowałem nim na 7.km przed metą, gdy peleton ledwo co wciągnął ucieczkę. Po ataku nastąpiło rozproszenie w grupie zasadniczej, nikt nie wiedział kto ma gonić i dzięki temu cel został wykonany. Po tym etapie odpuściłem walkę o klasyfikację generalną, bo widziałem niemoc w górach Rollanda. Wyścig wygrał Peter Sagan (Cannondale) a na świetnym 3. miejscu skończył Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). Tirreno-Adriatico potraktowaliśmy jako trening. Swoich sił w typowych dla siebie akcjach miał próbował Voeckler. Starałem się być aktywnym, lecz byli o wiele lepsi specjaliści od gór. Cały wyścig padł łupem duetu z Tinkoff-Saxo - wygrał Petrov przed Roche'em. Najwyżej z Polaków uplasował się Przemysław Niemiec (Lampre - Merida) - 7. lokata. Ostatnim wyścigiem, który do tej pory udało mi się rozegrać, to słynne Milano-San Remo. W Swojej drużynie nie mam specjalistów od klasyków, więc byłem jedynie bacznym obserwatorem, nawet nie wychylałem nosa poza peleton. Najlepszy okazał się niezniszczalny Fabian Cancellara (Trek Factory), który na finiszu zniszczył Gilberta (BMC Racing)

 

Dalej z tematem będę leciał na bieżąco, więc będą screeny z wyścigów itp. (Niestety mam tragicznego lapka, więc gram na najniższych detalach, krajobrazów brak)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...